Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@npil: Είναι πολύ περίεργος ο ισχυρισμός σου ότι η nano-sim και η micro-sim έχουν το ίδιο μέγεθος...που φυσικά δεν έχουν. Κάτι δεν κάνεις καλά και ίσως γι' αυτό να έχεις προβλήματα. Έχω ανεβάσει σ' αυτό το thread φωτογραφία για το πώς τοποθετείται η δεύτερη κάρτα, η nano-sim.

 

δεν εννουσα το ιδιο μεγεθος στη καρτα . Εννουσα το ιδιο μεγεθος οι δυο θυρες που εχει το τηλεφωνο και αν δεχονται και οι δυο nao η micro....εγω εκανα τις δοκιμες με ολους τους τυπους αντιστοιχα στις καρτες , διοτι εχω το πλαστικο (adaptora) που την μετατρεπει απο απλη sim-σε micro- σε nano και αναπωδα και τις τοποθετησα αντιστοιχα .

Τη φωτογραφια δεν την ειδα , εχει καποιο θεμα το pc εδω τωρα

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

 

δεν εννουσα το ιδιο μεγεθος στη καρτα . Εννουσα το ιδιο μεγεθος οι δυο θυρες που εχει το τηλεφωνο και αν δεχονται και οι δυο nao η micro....εγω εκανα τις δοκιμες με ολους τους τυπους αντιστοιχα στις καρτες , διοτι εχω το πλαστικο (adaptora) που την μετατρεπει απο απλη sim-σε micro- σε nano και αναπωδα και τις τοποθετησα αντιστοιχα .

Τη φωτογραφια δεν την ειδα , εχει καποιο θεμα το pc εδω τωρα

 

εχω την εντύπωση οτι στην μια θύρα εκτός απο sim παίρνει και micro sd card,οχι ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν εχω θεμα πως να τις βαλω.....ετσι τις εβαλα και εγω, απλα ρωτησα κατι...

οκ δεν ειναι ιδιο μεγεθος οι θυρες οπως φαίνεται ,,,,,,,,οκ το καταλαβα.....σε ευχαριστω!!!!!!!!

 

Και κατι αλλο που παρατηρησα σημερα στα video στο yοuτube εχει καθυστέρηση ηχου με εικονας . Ο ηχος παει ποιο γρηγορα απο την εικονα , Ξεκιναει ενα video παιζει κανονικα 5δευτερα στματαει ενω ο ηχος συνεχιζει και μετα χανει το συγχρονισμο. Το δοκιμασα με δυο δαιφορετικα wif και με 4g και σε πολλα video ......To εχει παρατηρησει κανει? ...........Τελικα μετα απο επανεκινηση εφτιαξε το θεμα συγχρονισμου ...............Μηπως θελει αναβαθμιση οπως αυτη που εκανε ο haki?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Bγάλε σε παρακαλώ από την παράθεση όλο το πόστ μου γιατί είναι προφανές ότι απαντάς σε μένα και γιατί η σελίδα ήδη έχει πολλές φωτογραφίες.

οκ, αφαιρεθηκε απο τον navi ,

εκ παραδρομης λαθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαθ' οδόν είναι και ένα tempered glass, πάλι από Ισπανία, με μόνο 5.60 ευρώ.

http://www.ebay.co.uk/itm/291493824063?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

το glass εχει καλη εικονα στην οθονη και αποκριση ? η καλυτερα σε κατι πιο λεπτο?

θα εχει διαφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Thanx haki για την απαντηση για το glass....

Λοιπον επαναλαμβανετε το Προβλημα στο You tube με καθυστερηση συγχρονισμου ηχου-εικονας , παρατηρησα οτι μετα απο επανεκκινηση φτιαχνει , αλλα μετα απο λιγη λειτουργια του τηλεφωνου (κληση,ραδιοφωνο) ξανακολλαει στο you tube και καθυστερει η εικονα συμφωνα με τον ηχο . Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug του τηλεφωνου η το παθαινω μονο εγω . Απο εφαρμογες δεν το εχω φορτωμενο (7gb free) και δεν εχω και καποια εφαρμογη να επηρεαζει το youtube .

εντωμεταξυ το youtube το εβαλα και το εβγαλα 2 φορες μηπως ειχε προβλημα με τις ενημρωσεις . Σε καποιο αλλο site (ξενο) διαβασα οτι καποιος στο samsung galaxy αφου εκανε αναβαθμιση στο 5.0.1 του παρουσιασε το ιδιο .

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξεκινας την αναπαραγωγή με το τηλέφωνο σε όρθια θέση και μετά να το γυρίσεις στα πλαγιά και πες μας τι συμβαινει γιατί όντως κολλάει μετά από λίγο όταν αναπαράγει στα 720p.

Το δοκιμασα ετσι οπως ειπες , παλι το ιδιο , παιζει 2 δευτερολεπτα σωστα , κανει μια στιγμιαια παυση η εικονα (ενω ο ηχος συνεχιζει) . Δοκιμασα να βαλω και την ελαχιστη ποιοτητα (144p) , παλι τα ιδια .

Καθαρισα τη μνημη,,,,, παλι τα ιδια .

Μονο με επανεκκινηση επανερχετε στο σωστο συγχρονισμο . Αλλα αν δουλεψει λιγο μετα παλι τα ιδια :wacko:

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Mε σύνδεση ΟΤΕ το δοκιμάζεις; Όταν το δοκίμασα προηγουμένως με ΟΤΕ κολλούσε με 720p αλλά πήγαινε τέλεια στα 480p. Η γραμμή βέβαια ήταν μιά χαρά και ένα Moto X δεν είχε πρόβλημα. Τώρα δοκιμάζω με HOL και πηγαίνει τέλεια στα 720p. Δεν ξέρω τι να πώ.

 

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

το εχω δοκιμασει με wind 4g, με συνδεση forthnet, με συνδεση wind double play .

εκδοση android 5.0

εκδοση EMUI 3,1

 

σου κανει λαθος συγχρονισμο στον ηχο με την εικονα η απλα σου κολλαγε εσενα?

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

haki Ξέρεις αν υπάρχει επίσημη unbranded single sim rom;

Δεν θα το χρησιμοποιήσω ως dual και ούτε πρόκειται στο μέλλον και το υπομενού dual sim management δεν θέλω να υπάρχει,παραξενιά θα μου πεις και θα χεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ άμα είναι μόνο ένα υπομενού θα το αντέξω :D

Δεν πιστεύω να έχει ένδειξη για τη 2η sim στην statusbar το dual sim firmware. (αν δεν έχεις βάλει την sim εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

ειμουν και εγω να παρω g2 αλλα ακουω καλα λογια (και το g2 ειναι 2 χρονων πλεον)... σε συγριση με καμερα του g2 ποιο ειναι καλυτερο ??το σημα wifi ειναι δυνατο ??200 ευροπουλακια μου φαινονται πολυ τιμια για την συσκευη καινουργια με αυτα τα χαρακτηριστικα (απο ελλαδα παντα )η αναλυση της οθονης ειναι κομπλε ?
Link to comment
Share on other sites

Κολλούσε η εικόνα και συνέχιζε ο ήχος. Στο σπίτι με HOL πάει μιά χαρά. Αυτά που παραθέτεις δεν είναι η έκδοση λογισμικού. Θέλω κάτι του στυλ ALE-L21_V100R001C40B046.[/quote το ιδιο απλα στο c43
Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω τελικα δεν θα το παρω αυτο και θα παρω το G3 με το που το ειδα σε ενα φιλο ητνα πολυ καλο σχετικα με το p8 που δεν κανει τπτ μπροστα του σε λα καλυτερα δωστε λιγα παραπαω για το lg
Link to comment
Share on other sites

Thanx haki για την απαντηση για το glass....

Λοιπον επαναλαμβανετε το Προβλημα στο You tube με καθυστερηση συγχρονισμου ηχου-εικονας , παρατηρησα οτι μετα απο επανεκκινηση φτιαχνει , αλλα μετα απο λιγη λειτουργια του τηλεφωνου (κληση,ραδιοφωνο) ξανακολλαει στο you tube και καθυστερει η εικονα συμφωνα με τον ηχο . Δεν ξερω αν ειναι καποιο bug του τηλεφωνου η το παθαινω μονο εγω . Απο εφαρμογες δεν το εχω φορτωμενο (7gb free) και δεν εχω και καποια εφαρμογη να επηρεαζει το youtube .

εντωμεταξυ το youtube το εβαλα και το εβγαλα 2 φορες μηπως ειχε προβλημα με τις ενημρωσεις . Σε καποιο αλλο site (ξενο) διαβασα οτι καποιος στο samsung galaxy αφου εκανε αναβαθμιση στο 5.0.1 του παρουσιασε το ιδιο .

Το ιδιο προβλημα το ειχαμε στο huawei 3c με τον mtk6582. Δοκιμασε αυτο το apk --> https://cloud.mail.ru/public/2xhf/2qy99Y9wF και πες μας αν συγχρονιζει ο ηχος με την εικονα. Περιμενουμε νεα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν κανονικότατα. Το firmware στο Mega είναι το ίδιο που δίνει η Huawei στην ιστοσελίδα της μόνο που από το (εξαιρετικό) Mega κατεβαίνει πάντοτε με φουλ ταχύτητα, σε αντίθεση με τους σέρβερς της Huawei. Φυσικά και έχει πληρέστατη υποστήριξη Ελληνικών.

 

Όσον αφορά την ταυτόχρονη υποστήριξη δύο καρτών...

http://s27.postimg.org/w1i3feujn/Screenshot_2015_06_13_18_59_02.jpg

 

Oύτε εγώ πιστεύω να έχεις ρίξει μια ματιά στα screenshots που κάνω τον κόπο να ανεβάζω στις λιγοστές σελίδες του thread...εεε;;; :worry::cry:

 

Εριξα μια ματιά στα screenshots που έχεις ανεβάσει τουλάχιστον στο πρώτο που συνάντησα όταν ξεκίνησα από την 1η σελίδα του τοπικ και είδα αυτό που έχω κάνει quote τώρα με την ένδειξη σήματος για 2 sim και υπέθεσα ότι έτσι θα έχει ένδειξη και για τη δεύτερη sim ακόμα και χωρίς να υπάρχει μέσα στο κινητό.

Τώρα γιατί υπέθεσα αυτό μόνο εγώ ξέρω καθώς δεν ήξερα ότι έχεις 2 sim μέσα.

Μετά είδα ότι αρχικά είχες 2 sim και τελικά άφησες μόνο τη μια και σου έχει ένδειξη σήματος μόνο για αυτή οπότε όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα το ειχαμε στο huawei 3c με τον mtk6582. Δοκιμασε αυτο το apk --> https://cloud.mail.ru/public/2xhf/2qy99Y9wF και πες μας αν συγχρονιζει ο ηχος με την εικονα. Περιμενουμε νεα.

 

Θα το δοκιμασω?και θα σας πω .

Να ρωτησω κατι παλι που δεν απαντηθηκε απο κανεναν αν ξερεις

Οι προστατευομενες εφαρμογες τι ειναι? κατι σαν "ασφαλεια" απο το android? πρεπει να βαλω και antivirus η κατι τευοιο ή ειμαι καλα με αυτα ?

Εχετε να προτεινετε καποια καλη εφαρμογη πληκτρολογιου για το android του . Γιατι γραφω ελληνικα sms και τα στελνει σε Κεφαλαια παντα .

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

το μηχανημα παει σφαιρα.δεν εχω ξαναπιασει πιο γρηγορο κινητο στα χερια μου.ακομα και από iPhone.όλα τελεια τσαμπα για την τιμη αλλααααααα.....βεβαια θα υπηρχε αλλα τι ετσι.η μπαταρια καλυνηχτα και ονειρα γλυκα.μολις ανοιξει να παιξεις κατι η να δεις και εμαιλ κλπ αρχιζει αντιστροφη μετρηση του στυλ 67-66-65-τοσο γρηγορα δεν το περιμενα.οποτε δεν με πειραζει αυτό γιατι υπαρχει λυση που δεν εχει βγει ακομα.εξωτερικη θηκη με ενσωματομενη μπαταρια.παντος με αφτα τα λεφτα παιζει μονο του στην κατηγορια αυτή.ειλικρινα.αλλα η μπαταρια παιδια είναι τραγικη......αν καποιος βρει θηκη με ενσωματομενη μπαταρια να με ενημερωσει γιατι θελω και εγω......
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι(9:00) ξεκινω με 95%.μπαινω wifi .check fb mail klp.χαζευω net μπαταρια στης 11:00 75%.συνεχιζω ανοιγω playmarket κατεβαζω 1gb μπαταρια 60%.κανω δυο τηλεφωνα από 10 λεπτα περιπου.παιζω παιχνίδια κανα 30 λεπτο ακομα και λιγο fb μπαταρια στης 2 το μεσημερι 42%.τοσο γρηγορα παιδια.ασ μου πει καποιος ότι είμαι παραλογος παιδια γιατι θα τρελαθώ.πριν από αυτά ειχα Samsung s3 neo και ετσι δεν αδειαζε η μπαταρια.εφτανα μεχρι της 8 το βραδυ με την ιδια χρηση.οπως ειπα παραολαυτα δεν με χαλαει δεν θα το πουλησω αλλα σιγουρα θα παρω θηκη με εξωτερικη μπαταρια γιατι δεν παιζει αλλιος.στης διακοπες τι θα γινει δλδ θα κυκλοφωρο με φορτιστη.δεν γινεται.με λιγα λογια με λιγο χρηση παιχνίδια μουσικη fb τηλεφωνο με λογικη χρηση δεν φτανεις μεχρι της 5 το απόγευμα από το πρωι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκτος ρε παιδια αν εχει θεμα η μπαταρια μου τι να πω.ας πει καποιος που εχει το ιδιο κινιτο....

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πρωι(9:00) ξεκινω με 95%.μπαινω wifi .check fb mail klp.χαζευω net μπαταρια στης 11:00 75%.συνεχιζω ανοιγω playmarket κατεβαζω 1gb μπαταρια 60%.κανω δυο τηλεφωνα από 10 λεπτα περιπου.παιζω παιχνίδια κανα 30 λεπτο ακομα και λιγο fb μπαταρια στης 2 το μεσημερι 42%.τοσο γρηγορα παιδια.ασ μου πει καποιος ότι είμαι παραλογος παιδια γιατι θα τρελαθώ.πριν από αυτά ειχα Samsung s3 neo και ετσι δεν αδειαζε η μπαταρια.εφτανα μεχρι της 8 το βραδυ με την ιδια χρηση.οπως ειπα παραολαυτα δεν με χαλαει δεν θα το πουλησω αλλα σιγουρα θα παρω θηκη με εξωτερικη μπαταρια γιατι δεν παιζει αλλιος.στης διακοπες τι θα γινει δλδ θα κυκλοφωρο με φορτιστη.δεν γινεται.με λιγα λογια με λιγο χρηση παιχνίδια μουσικη fb τηλεφωνο με λογικη χρηση δεν φτανεις μεχρι της 5 το απόγευμα από το πρωι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκτος ρε παιδια αν εχει θεμα η μπαταρια μου τι να πω.ας πει καποιος που εχει το ιδιο κινιτο....

 

Δεν νομίζω ρε φίλε, έχω διαβάσει για καλή διαχείριση της μπαταρίας από το συγκεκριμένο κινητό. Ας απαντήσουν και όσοι το έχουν αλλά πιστεύω πως έτυχες σε ελαττωματική μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

μολις μιλησα με τη Huawei Greece τους περιεγραψα αυτό ακριβως και μου ειπε το βλεπει φυσιολογικο και ότι το κινητο θελει περιπου 15-20 φορτισεις για να αποδοση το full.....τωρα μουφες με ελεγαν?δεν ξερω......
Link to comment
Share on other sites

15-20? Ότι να ναι σε είπαν. 4-6 πλήρες φορτίσεις χρειάζεται η μπαταρία για να αποδώσει το maximum. (σε όλα μου τα κινητά έτσι ήταν)

Ίσως έχει θέμα η μπαταρία σου.Και εγώ διάβασα για καλή διαχείριση μπαταρίας μιας και με ενδιαφέρει επειδή μέσα στις επόμενες μέρες θα το πάρω

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα το ειχαμε στο huawei 3c με τον mtk6582. Δοκιμασε αυτο το apk --> https://cloud.mail.ru/public/2xhf/2qy99Y9wF και πες μας αν συγχρονιζει ο ηχος με την εικονα. Περιμενουμε νεα.

μια από τα ίδια. μετά απο 10 ώρες λειτουργία με κλήσεις, ράδιο,email . Το τηλέφωνο όταν τού έβαλα να παίξει youtube δεν είχε συγχρονισμό. Μόλις το έκανα επανακινηση, έστρωσε. Το ίδιο με το αρχείο που μου δώσατε.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!! κοιτουσα για καινουριο κινητο και μεχρι τωρα ημουν πεπεισμενη για την αγορα του lenovo k3 note αλλα ειδα και αυτο το κινητο και με ενθουσιασε ;) δεν ξερω τι να κανω......τι θα μου προτεινατε?υπαρχει καποις που να εχει εμπειρια και απο τα 2 τηλεφωνα??για το k3 note γραφουν διαφορα για την ρομ και προβληματιζομαι μιας και δεν ειμαι σχετικη με αυτα...εσεις απο ποιο καταστημα το παραγγειλατε?αξιζει πιστευετε η διαφορα στην τιμη(το lenovo το βρισκω στα 160-170 απο κινα)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...