Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά "παίζει" να συμβαίνει το ίδιο και με το P8 σε ότι αφορά τις κάρτες sim? Δλδ με φλασαρισμα firmware να λειτουργεί σαν δικαρτο;

αν διαβασεις τα πρωτα ποστ του θεματος θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις τα πρωτα ποστ του θεματος θα καταλαβεις.

 

Τα έχω διαβάσει, αλλά εγώ ρωτάω για το P8 όχι για το P8 lite...αν τυχόν κάποιος έχει ιδέα τι παίζει και με αυτό :wacko:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του P8 lite, αν είναι ικανοποιημένοι από το δέκτη GPS.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά "παίζει" να συμβαίνει το ίδιο και με το P8 σε ότι αφορά τις κάρτες sim? Δλδ με φλασαρισμα firmware να λειτουργεί σαν δικαρτο;

 

και γιατί δεν ρωτάς στο θέμα του; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414558 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχω διαβάσει παρακάτω σχετικά με το P8,αλλά έχω μπερδευτεί λίγο.

Είχα φτάσει πολύ κοντά στο να το πάρω,αλλα απο ένα videακι στο youtube τελικά έκανα πίσω.

Ο τυπος το χαρακτήρισε απλα ένα μέτριο κινητό.

Έχω το Galaxy Note II,ξέρω οτι παω σε λιγοτερες ίντσες αλλα θεωρουσα οτι το Ρ8 ειναι του 15΄και θα κανει καποια διαφορα.

Αξίζει τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν κατσεις και διαβασεις ολα τα αρθρα που αφορουν το συγκεκριμενο τηλεφωνο ολο και καποιο συμπερασμα θα βγαλεις.

Το ιδιο εκανα και εγω και μετα απο 2 ημερες διαβασματος τελικα μ'αρεσε και το παραγγειλα. Αυτο δεν σιμαινει οτι δεν βρηκα μειονεκτηματα, π.χ. οτι η μπαταρια ειναι μη αποσπωμενη και εχει μικρο Αmh. Αλλα τα πλεονεκτηματα ειναι παραπανω και ετσι σκεφτικα οτι ειναι καταλληλο για μενα, και σε καλη τιμη εδω στην Ελλαδα και θα εχεις και 2 χρονια εγγυηση.

Η αποφαση ειναι δικια σου...

Edited by sharm
Link to comment
Share on other sites

Απ'ολα αυτα μονο μειον ειναι η μπαταρια που γραφω στο προηγουμενο ποστ και η μνημη που θα ηθελα στα 3 GB.

 

Body Dimensions 143 x 70.6 x 7.7 mm (5.63 x 2.78 x 0.30 in)

Weight 131 g (4.62 oz)

SIM Dual SIM

Display Size 5.0 inches

Resolution 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)

Multitouch Yes

- Emotion 3.1 UI

Platform OS Android OS, v5.0.2 (Lollipop)

Chipset HiSilicon Kirin 620

CPU Octa-core 1.2 GHz Cortex-A53

GPU Mali-450MP4

Memory Card slot microSD, up to 128 GB (uses SIM 2 slot)

Internal 16 GB, 2 GB RAM

Camera Primary 13 MP, 4160 x 3120 pixels, autofocus, dual-LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR

Video 1080p@30fps

Secondary 5 MP, 720p

Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones

Comms WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP, EDR, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS

NFC Yes

Radio FM radio

USB microUSB v2.0

Features Sensors Accelerometer, proximity, compass

Active noise cancellation with dedicated mic

- XviD/MP4/H.264/WMV player

- MP3/eAAC+/WMA/WAV/Flac player

- Document viewer

- Photo/video editor

Battery - Non-removable Li-Ion 2200 mAh battery

Link to comment
Share on other sites

....αλλα απο ένα videακι στο youtube τελικά έκανα πίσω.

Ο τυπος το χαρακτήρισε απλα ένα μέτριο κινητό....

Μήπως το βίντεο αφορούσε την αμερικάνικη έκδοση η οποία έχει διαφορετικό επεξεργαστή και GPU (Qualcomm Snapdragon 615, Adreno 405 GPU);

Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν ρωτάς στο θέμα του; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414558 :rolleyes:

 

Γιατί υπέθεσα ότι εδώ μπορεί κάποιος να έχει ασχοληθεί, όπως ο haki που ανακάλυψε όλες αυτές τις πληροφορίες για το lite :X

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα αγοράσω νέο κινητό επειδή το advance δεν τραβάει πια έχω καταλήξει ανάμεσα σε 2,P8 Lite και M4 Αqua βέβαια μετά από πολύ ψάξιμο κατά 80% έχω καταλήξει στο Huawei λόγω της διαφορετικότητας του από το πλήθος των android συσκευών και των πολύ δυνατών τεχνικών χαρακτηριστικών του.

Μετά από αυτά που διάβασα από τον haki κιόλας που υπολογίζω πολύ την γνώμη του πάνω στα κινητά παίρνω κατά 99% το P8 Lite.

Αν μπορεί κάποιος να πει πως τα πάνε

α)gps

β)μπαταρία

γ)Παίζει ραδιόφωνο μέσω ηχείου;

Edited by dimitris99
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι και με το Ρ8 συμβαίνει ακριβώς το ίδιο αλλά δεν το έχω ψάξει σε βάθος ώστε να σου το εγγυηθώ.

 

Αυτό περίμενα!!! :D:D:D

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

Αν έπρεπε να διαλέξεις ανάμεσα στο κανονικό και στο lite ποιο θα διάλεγες? Σε ρωτάω γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη και πρεπει άμεσα να αποφασίσω, καθώς θα ξεμείνω από κινητό σε 2-3 μέρες!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό περίμενα!!! :D:D:D

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!

 

Αν έπρεπε να διαλέξεις ανάμεσα στο κανονικό και στο lite ποιο θα διάλεγες? Σε ρωτάω γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη και πρεπει άμεσα να αποφασίσω, καθώς θα ξεμείνω από κινητό σε 2-3 μέρες!

Αν έχει την ίδια κάμερα πάρε το lite αφού είναι κατά πολύ φθηνότερο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο ειδα και εκανα πισω,για την φωτεινότητα και ειδικά οταν μιλησε για την καμερα απογοητευηκα.

Οπως επισης οτι αν βαλεις 2 sim δε μπορεις να βαλεις SD.

Μεγαλα μείον για μενα.

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σύνδεσα ένα στικάκι αλλά δεν το βλέπει. Έχει ένα υπομενού "Χώρος αποθήκευσης USB" και από κάτω "Εισ. απ. χωρ. USB για προσ." αλλά είναι γκριζαρισμένο και μη επιλέξιμο.

 

Ίσως είναι μη επιλέξιμο επειδή δεν το αναγνώρισε για κάποιο λόγο.

Link to comment
Share on other sites

haki εσένα σου λειτουργούν κανονικά και οι 2 sim; Γιατί διάβασα αυτό το λινκ ένα περιστατικο που ενώ αναγνώριζε και τις 2 sim είχε σήμα μόνο η μία. Είχες εσύ κανένα τέτοιο θέμα; Επίσης το firmware από το λινκ του MEGA που πόσταρες έχει ελληνικό μενού; Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν κανονικότατα. Το firmware στο Mega είναι το ίδιο που δίνει η Huawei στην ιστοσελίδα της μόνο που από το (εξαιρετικό) Mega κατεβαίνει πάντοτε με φουλ ταχύτητα, σε αντίθεση με τους σέρβερς της Huawei. Φυσικά και έχει πληρέστατη υποστήριξη Ελληνικών.

 

Όσον αφορά την ταυτόχρονη υποστήριξη δύο καρτών...

http://s27.postimg.org/w1i3feujn/Screenshot_2015_06_13_18_59_02.jpg

αυτό που δείχνει τα k/s πως το κάνεις?

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...