Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε σπαει και γρατζουνιεται ευκολα οπως το χαρτι...το πρωτο μου P8 lite ( εχω παρει 5 μεχρι στιγμης) ηταν γεματο γρατζουνιες στην οθονη και το πουλησα 100 ευρω...απο τοτε μονο τζαμακι !

 

Αφού δεν είσαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, γρατζουνιέται, ξεφορτίζεται γρήγορα, λυγίζει και ξέρω κι εγώ τι άλλο γιτί επιμένεις και αγοράζεις ξανά και ξανά το ίδιο; και καλά μια και δυο, πέντε;;;;; :lol::lol::lol:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο με τη φωτεινοτητα ισχυει γιατι το επεξεργαστηκα σε ενα public το κινητο και μονο στο τερμα εβλεπες τι εκανες.τωρα στο φως του ηλιου δεν ξερω πως θα δειχνει αν και εχει μια ρυθμιαη για υποβοηθηση στην αναγνωση στο φως της ημερας.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είσαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, γρατζουνιέται, ξεφορτίζεται γρήγορα, λυγίζει και ξέρω κι εγώ τι άλλο γιτί επιμένεις και αγοράζεις ξανά και ξανά το ίδιο; και καλά μια και δυο, πέντε;;;;; :lol::lol::lol:

 

ψαχνει να βρει το Ρ8 το καλο...

Link to comment
Share on other sites

2.5 μήνες τώρα χωρίς θήκη χωρίς ζελατίνα, ούτε γρατζουνιά, το κινητάκι είναι θηρίο. Gorilla 3 άλλωστε.

Στα specs του ΔΕΝ αναφερεται gorilla. Eισαι σιγουρος οτι φοραει?

Link to comment
Share on other sites

Στα specs του ΔΕΝ αναφερεται gorilla. Eισαι σιγουρος οτι φοραει?

 

Στο gsmarena λέει ότι φοράει.

 

http://www.gsmarena.com/huawei_p8lite-7201.php

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είσαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο, γρατζουνιέται, ξεφορτίζεται γρήγορα, λυγίζει και ξέρω κι εγώ τι άλλο γιτί επιμένεις και αγοράζεις ξανά και ξανά το ίδιο; και καλά μια και δυο, πέντε;;;;; :lol::lol::lol:

 

ρε συ τα αλλαζα γιατι ειχαν θεματακια. Τωρα πετυχα καλο . ( μαλλον)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαχνει να βρει το Ρ8 το καλο...

 

το βρηκα ! χαχα !! Αν και νομιζω εχει θεμα το GPS αλλα δεν με νοιαζει αυτη η λειτουργια οποτε...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα στο έτερον ήμισυ ένα Ρ8 Lite White Dual.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν εκτός της εργοστασιακής ζελατίνας μπροστά με τα γράμματα έχει και άλλη δεύτερη. Με το νύχι γύρω από τον αισθητήρα και την κάμερα καταλαβαίνω ότι είναι δύο επίπεδα.

Το ίδιο και στο πάνω πίσω μέρος που βρίσκεται η κύρια κάμερα.

 

Και μένα μου φαίνεται σαν ζελατίνα στο μπροστινό μέρος αλλά προσπάθησα και δεν βγαίνει. Μάλλον τελικά είναι κάτι σαν προστασία

Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα στο j5 kai sto P8 lite τελικα με κερδισε το p8 εχει δωσει τοσα εκατομ συσκευες μαλλον δεν ειναι τυχαιο....Ασε που το j5 δεν εχει πυξιδα δεν ξερω αυτο κατα ποσο επηρεαζει αλλα οσο ναναι δεν εχει....

Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο???

http://i.imgur.com/3XNKVMa.jpg

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αναμεσα στο j5 kai sto P8 lite τελικα με κερδισε το p8 εχει δωσει τοσα εκατομ συσκευες μαλλον δεν ειναι τυχαιο....Ασε που το j5 δεν εχει πυξιδα δεν ξερω αυτο κατα ποσο επηρεαζει αλλα οσο ναναι δεν εχει....

Εχει δοκιμασει κανεις κατι τετοιο???

http://i.imgur.com/3XNKVMa.jpg

Τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πατεντα για να εχεις και 2 sim και sd card...

Οκ ευχαριστώ.. Δεν το έχω δοκιμάσει, δεν χρειάστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Πατεντα για να εχεις και 2 sim και sd card...

Ξέρεις αν δουλεύει κανονικά έτσι, ή θέλει και μαϊμουδιά στο sw;

Ενδιαφέρει φίλο μου που θέλει να το πουλήσει για να πάρει ένα καθαρά δίκαρτο με sd.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν δουλεύει κανονικά έτσι, ή θέλει και μαϊμουδιά στο sw;

Ενδιαφέρει φίλο μου που θέλει να το πουλήσει για να πάρει ένα καθαρά δίκαρτο με sd.

 

Κοιτα εγω δεν θα το εκανα γιατι δεν ξερω τι πιεσεις μπορει να ασκει σε καποιο απο τα slots αλλα εχω δει ατομα που το εχουν κανει και δουλευει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα σε μαυρο χρωμα απλα τελειο!!!Τρεχουσα εκδοση ALE-L21C432B170 δεν μου βγαζει καμια ενημερωση επρεπε να βγαζει κανονικα???
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα σε μαυρο χρωμα απλα τελειο!!!Τρεχουσα εκδοση ALE-L21C432B170 δεν μου βγαζει καμια ενημερωση επρεπε να βγαζει κανονικα???

Καμια θηκη καλη εχει παρει κανεις να μην γλιστραει απο Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Καμια θηκη καλη εχει παρει κανεις να μην γλιστραει απο Ελλαδα?

Nillkin διαφανή και πολύ λεπτή και ωραίο πιάσιμο, αν βάλεις και τζαμί προστασίας nillkin τότε είναι τέλειο, εφαρμογή στο χιλιοστό χωρίς καθόλου κενά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις το πηρα σε μαυρο χρωμα απλα τελειο!!!Τρεχουσα εκδοση ALE-L21C432B170 δεν μου βγαζει καμια ενημερωση επρεπε να βγαζει κανονικα???

Αυτή είναι ή τελευταία για τα δικαρτα, αναμονή για 6.0 marshmallows ( μαρτιο). Παντός το θεωρώ περίεργο που έχει περασμένη την 170, το πήρες καινούργιο; Αν ναι θα είναι από πρόσφατη φουρνιά κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Nillkin διαφανή και πολύ λεπτή και ωραίο πιάσιμο, αν βάλεις και τζαμί προστασίας nillkin τότε είναι τέλειο, εφαρμογή στο χιλιοστό χωρίς καθόλου κενά.

 

Συμφωνώ απόλυτα, τα έχω τοποθετήσει επίσης, με το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Αυτή είναι ή τελευταία για τα δικαρτα' date=' αναμονή για 6.0 marshmallows ( μαρτιο). Παντός το θεωρώ περίεργο που έχει περασμένη την 170, το πήρες καινούργιο; Αν ναι θα είναι από πρόσφατη φουρνιά κινητών.[/quote']

 

Επιβεβαιώνω, το δικό μου unbranded και αγορά 27/1, επίσης φοράει την 170.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Nillkin διαφανή και πολύ λεπτή και ωραίο πιάσιμο, αν βάλεις και τζαμί προστασίας nillkin τότε είναι τέλειο, εφαρμογή στο χιλιοστό χωρίς καθόλου κενά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι ή τελευταία για τα δικαρτα, αναμονή για 6.0 marshmallows ( μαρτιο). Παντός το θεωρώ περίεργο που έχει περασμένη την 170, το πήρες καινούργιο; Αν ναι θα είναι από πρόσφατη φουρνιά κινητών.

Καινουριο στα 165 ευρω απο kaizershop ρε γμτ μου εχω βρει και την θηκη που θελω και nillkin τζαμι και δεν μαφηνει το παυπαλ να ψωνισω....Ελλαδισταν βρηκα κατι εξωπραγματικες τιμες για τζαμακι nillkin απαπαπαπα...Εναλλακτικα με βλεπω για καμια τετοια θηκη και τζαμι στα πακιστανια στην ομονοια....

Η πιο φθηνη που βρισκω απο Ελλαδα ειναι αυτη εδω αλλα δεν ξερω αν ειναι γνησια...

Edited by stef31nos
Ξεχασα κατι να γραψω
Link to comment
Share on other sites

Καινουριο στα 165 ευρω απο kaizershop ρε γμτ μου εχω βρει και την θηκη που θελω και nillkin τζαμι και δεν μαφηνει το παυπαλ να ψωνισω....Ελλαδισταν βρηκα κατι εξωπραγματικες τιμες για τζαμακι nillkin απαπαπαπα...Εναλλακτικα με βλεπω για καμια τετοια θηκη και τζαμι στα πακιστανια στην ομονοια....

Η πιο φθηνη που βρισκω απο Ελλαδα ειναι αυτη εδω αλλα δεν ξερω αν ειναι γνησια...

Εχω βαλει Nova Launcher πανω αλλα κατι δεν μου καθεται καλα νομιζω πως με τον δικο του παει πιο απροβληματιστα....Αν καποιος εχει καποια τιπς που να κανουν το κινητο καλυτερο ας τα παραθεσει παρακαλω...Πχ στην καμερα να βγαζει πιο καλες φωτογραφιες πρεπει να την εχουμε στα 13 μπ στα 10μπ ακομα το ψαχνω...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει Nova Launcher πανω αλλα κατι δεν μου καθεται καλα νομιζω πως με τον δικο του παει πιο απροβληματιστα....Αν καποιος εχει καποια τιπς που να κανουν το κινητο καλυτερο ας τα παραθεσει παρακαλω...Πχ στην καμερα να βγαζει πιο καλες φωτογραφιες πρεπει να την εχουμε στα 13 μπ στα 10μπ ακομα το ψαχνω...

Επειδή έχω ψάξει το θέμα με τους Launchers, αν έχεις την επί πληρωμή έκδοση του nova, μπορείς να τον παραμετροποιήσεις ακόμα και το πως θα ρολλάρει.

Όσο για την κάμερα, αν είσαι γνώστης και κατέχεις τις ρυθμίσεις στα ενδότερα πολύ απλά πας σε άλλη εφαρμογή από το store.

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο στα 165 ευρω απο kaizershop ρε γμτ μου εχω βρει και την θηκη που θελω και nillkin τζαμι και δεν μαφηνει το παυπαλ να ψωνισω....Ελλαδισταν βρηκα κατι εξωπραγματικες τιμες για τζαμακι nillkin απαπαπαπα...Εναλλακτικα με βλεπω για καμια τετοια θηκη και τζαμι στα πακιστανια στην ομονοια....

Η πιο φθηνη που βρισκω απο Ελλαδα ειναι αυτη εδω αλλα δεν ξερω αν ειναι γνησια...

 

ειχα αγοράσει μια παρόμοια θηκη με αλουμινένιο πλαίσιο και ειχα προβλήματα με το σήμα του wifi και του κινητού. Έβαλα την παλιά μου θηκη που έχει πλαστικό πλαίσιο και δεν εχω πλέον προβλήματα με το σήμα.

Edited by dervenagas
Link to comment
Share on other sites

ειχα αγοράσει μια παρόμοια θηκη με αλουμινένιο πλαίσιο και ειχα προβλήματα με το σήμα του wifi και του κινητού. Έβαλα την παλιά μου θηκη που έχει πλαστικό πλαίσιο και δεν εχω πλέον προβλήματα με το σήμα.

Σευχαριστω πολυ φιλε μου για την ενημερωση αυτη....Να ρωτησω κατι η Huawei εχει καποιο προγραμμα οπως το i-tunes- kies κατι παρεμφερει?

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ φιλε μου για την ενημερωση αυτη....Να ρωτησω κατι η Huawei εχει καποιο προγραμμα οπως το i-tunes- kies κατι παρεμφερει?

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

Link to comment
Share on other sites

 

Στον υπολογιστή εντάξει, στο κινητό ο χρησιμεύει σε τίποτα να το εγκαταστήσουμε;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...