Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Εχω μία ερώτηση να κάνω.Εχω την εφαρμογή της Cosmote του What's Up και όταν έχω δυο κάρτες μέσα δεν μου λειτουργεί.Την κάρτα του What's up την έχω στη θέση 1 όπως πρέπει αλλά όταν έχω και τη δεύτερη sim μέσα δεν μου λειτουργει ή εφαρμογή.Εχει κάποιος παρόμοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους.Εχω μία ερώτηση να κάνω.Εχω την εφαρμογή της Cosmote του What's Up και όταν έχω δυο κάρτες μέσα δεν μου λειτουργεί.Την κάρτα του What's up την έχω στη θέση 1 όπως πρέπει αλλά όταν έχω και τη δεύτερη sim μέσα δεν μου λειτουργει ή εφαρμογή.Εχει κάποιος παρόμοιο θέμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεδομένα παίρνεις από την sim1;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ναι από τη sim 1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε μία επανεκκίνηση έχοντας και τις δύο κάρτες μέσα. Αν δεν στρώσει καθάρισε το cache της εφαρμογής what's up και κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση από την αρχη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μία επανεκκίνηση έχοντας και τις δύο κάρτες μέσα. Αν δεν στρώσει καθάρισε το cache της εφαρμογής what's up και κάνε απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση από την αρχη.

Τα έχω κάνει όλα αυτα.Η εφαρμογή δουλεύει μόνο όταν βγάζω τη δεύτερη sim

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτα.Η εφαρμογή δουλεύει μόνο όταν βγάζω τη δεύτερη sim

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε soup88, έχοντας και γώ μέχρι και πριν 1 μήνα το m2 mini δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.(με την 5.1.6.0G).

Αν παλαιότερα δεν είχες πρόβλημα και εμφανίστηκε ξαφνκά, τότε αν μπορέσεις να θυμηθείς τις τελευταίες αλλαγές που έχεις κάνει στο κινητό πρίν στο εμφανίσει. Το μόνο που μένει μετά είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Πάντως όπως μου έιχαν πει κάποτε και σε μένα , πρέπει να σκεφτόμαστε από τα απλά προς τα σύνθετα και από τα εύκολα στα δύσκολα.

Sorry που δεν μπορώ να βοηθήσω περισσότερο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει αυτό στο gmail?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/dbe19cc200b76460f904871c0a67d666.jpg

 

Τί άλλο θέλει?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/cfde5f825abaf7ab99caf5c28a927de3.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by liakjim
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει ρουτάρει την 5.1.8G και αν ναι με ποιο τρόπο ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει αυτό στο gmail?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/dbe19cc200b76460f904871c0a67d666.jpg

 

Τί άλλο θέλει?

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/cfde5f825abaf7ab99caf5c28a927de3.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απ' ότι κατάλαβα εννοεί και θέλει το Google Play Services. Δεν είναι κάποιο από αυτά που φαίνονται εγκατεστημένα

και νομίζω δεν βγαίνει με αναζήτηση στο Store παρά μόνο αν το ψάξεις στο web θα το βρεις και θα στο ανοίξει το link και

εγκαταστήσει το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει ρουτάρει την 5.1.8G και αν ναι με ποιο τρόπο ?
πηγαινε ρυθμισεις μετα ασφαλεια και μετα πατα εκει που λεει ρυζικη αδεια και εχεις ροοτ
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου βγάζει αυτό στο gmail?

 

Τί άλλο θέλει?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έβαλες την 5.1.8.0G;

Αν ναι πρέπει από την εφαρμογή Hot Apps να κατεβάσεις τα Google Services.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την 5.1.8.0G;

Αν ναι πρέπει από την εφαρμογή Hot Apps να κατεβάσεις τα Google Services.

Το τρέχω και μου βγάζει αυτό

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160823/22f719675d6f4524ba2510a2910f183e.jpg

 

Δεν μπορώ να επιλέξω κάτι.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τρέχω και μου βγάζει αυτό

 

 

Δεν μπορώ να επιλέξω κάτι.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε έχουν περαστεί, αλλιώς θα στο έβγαζε εκεί.

Κάνε ένα clear cache των εφαρμογών της Google ( Services, store, gmail, youtube ) και αν δεν γίνει τίποτα, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

παιδια φιατι με το πλαινο κουμπι up-down δεν αυξομειώνετε ο ηχος κλήσης αλλα ο ηχος για τα μεσα???????????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω το m2 note και εγω..βρισκομαι στην εκδοση 4.5.2Ι..ακουσα και ειδα στο site της flyme οτι υπαρχει η εκδοση Flyme 5.1.8.0G .

Την δοκιμασε κανεις να μου πει τα αρνητικα και θετικα με την παλιοτερη εκδοση που εχω εγω?

Και κατι τελευταιο..την αναβαθμιση αυτη δεν θα επρεπε να κανονικα να μου την κανει αυτοματα το κινητο εφοσον εχει βγει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω το m2 note και εγω..βρισκομαι στην εκδοση 4.5.2Ι..ακουσα και ειδα στο site της flyme οτι υπαρχει η εκδοση Flyme 5.1.8.0G .

Την δοκιμασε κανεις να μου πει τα αρνητικα και θετικα με την παλιοτερη εκδοση που εχω εγω?

Και κατι τελευταιο..την αναβαθμιση αυτη δεν θα επρεπε να κανονικα να μου την κανει αυτοματα το κινητο εφοσον εχει βγει?

Διάβασε τις τελευταίες 20-25 σελίδες και θα πάρεις τι απαντήσεις σου.

Σου προτείνω να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μόλις την περάσεις, εννοείται αφού έχεις πάρει backup πρώτα.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε έχουν περαστεί, αλλιώς θα στο έβγαζε εκεί.

Κάνε ένα clear cache των εφαρμογών της Google ( Services, store, gmail, youtube ) και αν δεν γίνει τίποτα, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Έκανα μια επανεκκίνηση και έστρωσε χαχαχα

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την 5.1.6g την πέρασα χωρίς clean cache, wipe data κτλ δούλεψε μια χαρά, τώρα την 5.1.8 g την φοβάμαι ξέρω γω. Πρώτον αν αξίζει τον κόπο β) αν θα δουλεύει playstore κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την 5.1.6g την πέρασα χωρίς clean cache, wipe data κτλ δούλεψε μια χαρά, τώρα την 5.1.8 g την φοβάμαι ξέρω γω. Πρώτον αν αξίζει τον κόπο β) αν θα δουλεύει playstore κτλ.

 

μια χαρα δουλευει το playstore την εχω βαλει εγω και παει μια χαρα χωρις clean cache, wipe data κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την 5.1.6g την πέρασα χωρίς clean cache, wipe data κτλ δούλεψε μια χαρά, τώρα την 5.1.8 g την φοβάμαι ξέρω γω. Πρώτον αν αξίζει τον κόπο β) αν θα δουλεύει playstore κτλ.

 

Και εγώ είμαι τόσο ευχαριστημένος απο την 5,1,6g που θα περιμένω αρκετα να περάσω την επομενη. Την πέρασα από πάνω χωρίς να κάνω clean cache, και εκατσε εξαιρετικά. Πάντως μην μένεις στην 4.5.2.1, είναι καλύτερη η 5ρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι τόσο ευχαριστημένος απο την 5,1,6g που θα περιμένω αρκετα να περάσω την επομενη. Την πέρασα από πάνω χωρίς να κάνω clean cache, και εκατσε εξαιρετικά. Πάντως μην μένεις στην 4.5.2.1, είναι καλύτερη η 5ρα.
οταν εισαι στο fb και πατας να δεις ενα βιντεακι στο ανοιγει με youtube η με τον browser ?και αν στο ανοιγει μετα οταν πατας πληρες οθονη στο δειχνει κανονικα η κολλαει ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την 5.1.6g την πέρασα χωρίς clean cache, wipe data κτλ δούλεψε μια χαρά, τώρα την 5.1.8 g την φοβάμαι ξέρω γω. Πρώτον αν αξίζει τον κόπο β) αν θα δουλεύει playstore κτλ.

Η 5.1.8 είναι καλύτερη. Πέρασε την άφοβα από πάνω.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1.8 είναι καλύτερη. Πέρασε την άφοβα από πάνω.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αμα βαλω παλι την 4.5.3. και ξαναπερασω απο πανω την 5.1.8 λες να κατσει καλυτερα και να μη κανει παλι τα κουλα που κανει ?
Link to comment
Share on other sites

το εκανα οπως ειπα πριν και απλα την περασα απο πανω και τωρα η εφαρμογη φαρμακεια ανοιγει με το google maps

το μονο που δε δουλευει ειναι το προγραμμα που εχει μεσα ταπετσαριες κτλ κριμα

μολις μπηκα στη γλωσσα και ωρα και γυρισα απο united states σε ελλαδα την επιλογη παλι δεν μου ανοιγει κανονικα τις εφαρμογες

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...