Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρατηρήσει κάνεις το εξής. Όταν βάζω τον φορτιστή στην μπριζα, πετάει σπινθηρα και κάνει τον γνωστό θόρυβο. Λέτε να δημιουργήσει πρόβλημα στο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε μια φορά δεν μου έχει συμβεί. Θα τον απέφευγα.

Μήπως φταίει η πρίζα?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει παρατηρήσει κάνεις το εξής. Όταν βάζω τον φορτιστή στην μπριζα, πετάει σπινθηρα και κάνει τον γνωστό θόρυβο. Λέτε να δημιουργήσει πρόβλημα στο τηλέφωνο?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω εχω Κινεζικο φορτιστη με ανταπτορα για ευρωπαικες πριζες και το κανει συχνα και 10 μηνες τωρα δεν εχω κανενα προβλημα

προφανως φταιει ο ανταπτορας που ειναι κακης ποιοτητας

φυσικα πρωτα συνδεω τον φορτιστη στην πριζα και μετα με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ευρωπαϊκό ανταπτορα της προκοπής από το ebay με εβδομήντα λεπτά και όλα καλά. Επίσης με 1,5 ευρώ ωραιότατο fast charge φορτιστή με 2 εξόδους USB και φορτιζεις σβελτα 2 συσκευές ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

Να τσεκαρετε το φορτηστη γιατι πολλες φορες κουνιετε πανω στον ανταπτορα και δεν κανει καλη επαφη. Εγω πηρα και ενα μαγνητικό usb καλωδιο και δεν εχω ουτε βαλε βγαλε

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να τσεκαρετε το φορτηστη γιατι πολλες φορες κουνιετε πανω στον ανταπτορα και δεν κανει καλη επαφη. Εγω πηρα και ενα μαγνητικό usb καλωδιο και δεν εχω ουτε βαλε βγαλε

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

τι ειναι αυτο ?

εμενα 2-3 φορες το εχω βαλει να φορτισει και ξυπναω το πρωι και ειναι στο 59% κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια φορά δεν μου έχει συμβεί. Θα τον απέφευγα.

Μήπως φταίει η πρίζα?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το να κάνει σε όποια μπριζα και αν το βάλω

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω εχω Κινεζικο φορτιστη με ανταπτορα για ευρωπαικες πριζες και το κανει συχνα και 10 μηνες τωρα δεν εχω κανενα προβλημα

προφανως φταιει ο ανταπτορας που ειναι κακης ποιοτητας

φυσικα πρωτα συνδεω τον φορτιστη στην πριζα και μετα με το κινητο

Τον ίδιο φορτιστή έχουμε. Και εγώ αυτό κάνω παρόλα αυτά δεν σου κρύβω ότι κάνα δυο φορές έχω ξεχαστεί και δεν το έκανα έτσι

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγόρασα ευρωπαϊκό ανταπτορα της προκοπής από το ebay με εβδομήντα λεπτά και όλα καλά. Επίσης με 1,5 ευρώ ωραιότατο fast charge φορτιστή με 2 εξόδους USB και φορτιζεις σβελτα 2 συσκευές ταυτόχρονα

Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα link?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να τσεκαρετε το φορτηστη γιατι πολλες φορες κουνιετε πανω στον ανταπτορα και δεν κανει καλη επαφη. Εγω πηρα και ενα μαγνητικό usb καλωδιο και δεν εχω ουτε βαλε βγαλε

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Τι εννοείς μαγνητικό USB καλώδιο?

 

From m2 note with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moizen 2.4A Android Micro USB Charging Cable Magnetic Adapter Charger For Most Phone Tablet With Micro USB Port VHJ08 P18 0.35

http://s.aliexpress.com/aIFJfUbY

(from AliExpress Android)

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Χρειαζομαι βοηθεια αμεσα..Ενω περπατουσα και ειχα ανοιχτα τα δεδομενα, κοιτωντας το κινητο διαπιστωσα οτι εχει ανοιξει καποιες σελιδες ιντερνετ και μαζι εμφανιζε ενα "downloadmanager" που ετρεχε..οταν τα εκλεινα και κλειδωνα το κινητο, αμεσως μετα στο επομενο ξεκλειδωμα αρχιζε παλι τα ιδια..Διαπιστωσα οτι μου ειχε φαει περιπου 13ευρω καρτα..ξερει κανεις τι γινετε?αυτο το download manager τι ειναι?το εσβισα παντως και σταματησε η δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η 5.1.9G

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω την βαζω και βλεπουμεε........................
βλεπεις διαφορες ?εγω δε βλεπω καμια αλλαγη παντως

παααλι δε φτιαξανε αυτο το βιολι με της εφαρμογες

ελεος δλδ

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ευρωπαϊκό ανταπτορα της προκοπής από το ebay με εβδομήντα λεπτά και όλα καλά. Επίσης με 1,5 ευρώ ωραιότατο fast charge φορτιστή με 2 εξόδους USB και φορτιζεις σβελτα 2 συσκευές ταυτόχρονα

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τα link?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αν μπορεις βαλε το λινκ γιατι οτι κινεζικο φορτιστη εχω αγορασει ειναι μάπα ειτε γραφει 2Α ειτε 5Α .

 

Τελικα μονο απο Ελλαδα και επωνυμο samsung.

Link to comment
Share on other sites

βλεπεις διαφορες ?εγω δε βλεπω καμια αλλαγη παντως

παααλι δε φτιαξανε αυτο το βιολι με της εφαρμογες

ελεος δλδ

 

επειδη ειμαι ακομη με την 5,1,5,0 G και σκεφτομαι να βαλω την 5,1,90G τι θεμα εχει με τις εφαρμογες;

να μεινω μηπως στην παλια;

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή εμπειρία από το service της εταιρείας στην Ελλάδα. Αγορασμένο από αλυσίδα το Δεκέμβριο εμφάνισε μία μικρή παραμόρφωση στην λήψη φωτογραφιών. Πήγε 30/8 στο μαγαζί αγοράς από όπου έφυγε για σέρβις. Εχθές επέστρεψε σε άριστη κατάσταση και με περασμένη την 5.1.8. Εάν αυτή είναι η συνηθισμένη αντιμετώπιση πραγματικά άξιζε τα χρήματα η αγορά, καθώς σαν συμπεριφορά και επιδόσεις για τις ανάγκες μου είναι ότι πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω την 5.1.9, αλλά δε θυμάμαι πως γίνεται.

Τη κατέβασα, αλλά όταν πατάω στο αρχείο απλά ανοίγει, δε μου δίνει πιλογή για Update, όπως ήταν συνήθως!

Είμαι root και τρέχω 5.1.6 G Beta

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω την 5.1.9, αλλά δε θυμάμαι πως γίνεται.

Τη κατέβασα, αλλά όταν πατάω στο αρχείο απλά ανοίγει, δε μου δίνει πιλογή για Update, όπως ήταν συνήθως!

Είμαι root και τρέχω 5.1.6 G Beta

 

Αν κάνεις το update μέσω του recovery menu;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή εμπειρία από το service της εταιρείας στην Ελλάδα. Αγορασμένο από αλυσίδα το Δεκέμβριο εμφάνισε μία μικρή παραμόρφωση στην λήψη φωτογραφιών. Πήγε 30/8 στο μαγαζί αγοράς από όπου έφυγε για σέρβις. Εχθές επέστρεψε σε άριστη κατάσταση και με περασμένη την 5.1.8. Εάν αυτή είναι η συνηθισμένη αντιμετώπιση πραγματικά άξιζε τα χρήματα η αγορά, καθώς σαν συμπεριφορά και επιδόσεις για τις ανάγκες μου είναι ότι πρέπει.
επειδη θελω να το παω και γω να μου περασουν τη δικια του 5.1.8 στο σερβις εχεις προβλημα με τις εφαρμογες που πχ δε συσχετιζονται η που δε σου δινει επιλογη με τι να ανοιξεις πχ την εφαρμογη φαρμακεια?
Link to comment
Share on other sites

OK με Recovery mode

Θυμίστε μου διαδικασία για εγκατάσταση PlayStore.

 

βαλε το update.zip στην εσωτερικη μνημη χυμα οπως ειναι και θα την δει στο recovery

ενας αλλος τροπος τον γραφω για αποκατασταση πριν δυο σελιδες

 

ωπ συγνωμη για play store ειπες τωρα το ειδα νομιζα για εγκατασταση ρομ

αν και δεν την εβαλα το πιθανοτερο ειναι εγκατασταση google services

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ξαφνικά δεν ανταποκρίνεται, πατιέται μόνη της, κολλάει σε πλήκτρα, ανοίγει εφαρμογές χωρίς να την πατήσεις. Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ξανακάνει τα ίδια.

Υποψιάζομαι ότι είναι θέμα hardware και η αγορά είχε γίνει 14/9 από κινεζομάγαζο.

Σκέφτεστε κάποια λύση;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη ξαφνικά δεν ανταποκρίνεται, πατιέται μόνη της, κολλάει σε πλήκτρα, ανοίγει εφαρμογές χωρίς να την πατήσεις. Μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ξανακάνει τα ίδια.

Υποψιάζομαι ότι είναι θέμα hardware και η αγορά είχε γίνει 14/9 από κινεζομάγαζο.

Σκέφτεστε κάποια λύση;

Λογικά υγρασία ή κάποιο χτύπημα.

Πηγαινέ το σε κάποιο κατάστημα που φτιάχνει κινητά να το ελέγξουν. Μπορεί να έχει οξείδωση στον connector του digitizer και να θέλει απλά ένα καθαρισμό. Μπορεί να θέλει και αλλαγή η οθόνη/digitizer.

Πες να σου ελέγξουν και για φουσκωμένη μπαταρία.

Δεν αξίζει να το στείλεις Κίνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να βάλω την 5.1.9, αλλά δε θυμάμαι πως γίνεται.

Τη κατέβασα, αλλά όταν πατάω στο αρχείο απλά ανοίγει, δε μου δίνει πιλογή για Update, όπως ήταν συνήθως!

Είμαι root και τρέχω 5.1.6 G Beta

Την βάζεις στο root της εσωτερικής μνήμης και μετά από το explorer της Meizu πατάς στο αρχείο και σου δίνει επιλογή για αναβάθμιση.

Μετά την αναβάθμιση έχεις ανοικτό wifi και σου λέει να κατεβάσεις google srervices. Προσοχή μόνο να πατήσεις στην προτροπή για να δώσεις δικαιώματα να γίνει η εγκατάσταση.Αλλιώς τα βάζεις μέσα από την εφαρμογή Hot Apps.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

στην 5,1,90G πως ρουταρουμε την συσκευη;

με το flyme account δεν βλεπω να γινεται

ζηταει δεσμευση τηλεφωνικου αριθμου την εκανα αλλα παλι τπτ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...