Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο με τις εφαρμογες το εχεις τσεκαρει ?

οταν του κανω clear data γιατι οτι εχω μεσα απο φακελους δικους μου δε τους διαγραφει ?

πως γινετε το factory reset ?

 

Καλή ερώτηση αυτή! Το έχω και γω απορία! Τη τελευταία φορά που έκανα clear data (όταν εγκατέστησα τη 5.1.6.0) δεν έσβησε τίποτα!!! Το κινητό ήταν όπως και πριν!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή ερώτηση αυτή! Το έχω και γω απορία! Τη τελευταία φορά που έκανα clear data (όταν εγκατέστησα τη 5.1.6.0) δεν έσβησε τίποτα!!! Το κινητό ήταν όπως και πριν!!
Και στην 5.1.6 εχεις θεμα με τις εφαρμογες ?
Link to comment
Share on other sites

Και στην 5.1.6 εχεις θεμα με τις εφαρμογες ?

Όχι. Επίσης ενημερώνω ότι έσπασε η οθονημου θα το δείτε το είχα αναφέρει παραπάνω. Μου έκαναν αντικατάσταση οθόνης και μου το έστειλαν και με courier γιατί έχουν εκτός Αθηνών χωρισ χρέωση. Βέβαια είχα πληρώσει εγγύηση σπάσιμο οθόνης. Την τελευταία έκδοση 5.1.8 να την βάλω ????κάτι διάβασα για αλλαγή στο google δεν έχω διάθεση να έχω θέμα .....

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι. Επίσης ενημερώνω ότι έσπασε η οθονημου θα το δείτε το είχα αναφέρει παραπάνω. Μου έκαναν αντικατάσταση οθόνης και μου το έστειλαν και με courier γιατί έχουν εκτός Αθηνών χωρισ χρέωση. Βέβαια είχα πληρώσει εγγύηση σπάσιμο οθόνης. Την τελευταία έκδοση 5.1.8 να την βάλω ????κάτι διάβασα για αλλαγή στο google δεν έχω διάθεση να έχω θέμα .....

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από public

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να κατεβάσω την 5.1.8.0 αλλά δεν μπορώ. Πηγαίνω στην σελίδα τις εταιρείας από το ίδιο το κινητό και δεν έχει link για download. Έχεις κάνεις link??????

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις εφαρμογες το εχεις τσεκαρει ?

οταν του κανω clear data γιατι οτι εχω μεσα απο φακελους δικους μου δε τους διαγραφει ?

πως γινετε το factory reset ?

 

Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο-->Αποθηκευτικός χώρος-->Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και τσεκάρεις τις 2 επιλογές που έχει. Μετά πατάς ΕΝΑΡΞΗ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ.

Εννοείται ότι έχεις πάρει backup ότι χρειάζεσαι από το κινητό π.χ. επαφές, φωτο. Καλό είναι να βγάλεις και την κάρτα microSD αν έχεις πριν κάνεις την επαναφορά.

 

 

Προσπαθώ να κατεβάσω την 5.1.8.0 αλλά δεν μπορώ. Πηγαίνω στην σελίδα τις εταιρείας από το ίδιο το κινητό και δεν έχει link για download. Έχεις κάνεις link??????

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3

 

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/stable/5.1.8.0/g

 

Καλησπέρα. Έχω την έκδοση 5.1.6.0G και είμαι ρουτ.

Επειδή δεν το γνωρίζω. Υπάρχει δυνατότητα για custom recovery και καμιά rom μετά;

 

Στο μέλλον και πιθανότατα μέχρι το τέλος του χρόνου ή αρχές του 2017 θα βγει Flyme Os βασισμένο στο Android 7 N. Δεν θα ασχοληθούν με το Android 6 M από ότι λένε. Οπότε από Android 5.1 L θα πάμε κατ' ευθείαν σε Android 7 N καθώς πολλά από τα χαρακτηριστικά του FlymeOS 5 υπάρχουν ήδη στο Nougat και θα είναι πιο γρήγορη η ενσωμάτωση αυτής της έκδοσης.

Επίσης πολλοί χρήστες πιέζουν την MEIZU να ανοίξει τον bootloader ώστε να πάρει custom roms. Θα ήταν ευχής έργο να γίνει αυτό και να δούμε καμμιά AOSP.

Θα δείξει τι από όλα αυτά θα γίνουν, πάντως η Meizu δείχνει ότι υποστηρίζει και παλιές συσκευές όπως π.χ. το MX3 που έδωσε beta FlymeOS 5, για συσκευή δηλαδή που είναι τριών χρονών.

Edited by manik

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο-->Αποθηκευτικός χώρος-->Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και τσεκάρεις τις 2 επιλογές που έχει. Μετά πατάς ΕΝΑΡΞΗ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ.

Εννοείται ότι έχεις πάρει backup ότι χρειάζεσαι από το κινητό π.χ. επαφές, φωτο. Καλό είναι να βγάλεις και την κάρτα microSD αν έχεις πριν κάνεις την επαναφορά.

 

 

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3

 

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/stable/5.1.8.0/g

 

 

 

Στο μέλλον και πιθανότατα μέχρι το τέλος του χρόνου ή αρχές του 2017 θα βγει Flyme Os βασισμένο στο Android 7 N. Δεν θα ασχοληθούν με το Android 6 M από ότι λένε. Οπότε από Android 5.1 L θα πάμε κατ' ευθείαν σε Android 7 N καθώς πολλά από τα χαρακτηριστικά του FlymeOS 5 υπάρχουν ήδη στο Nougat και θα είναι πιο γρήγορη η ενσωμάτωση αυτής της έκδοσης.

Επίσης πολλοί χρήστες πιέζουν την MEIZU να ανοίξει τον bootloader ώστε να πάρει custom roms. Θα ήταν ευχής έργο να γίνει αυτό και να δούμε καμμιά AOSP.

Θα δείξει τι από όλα αυτά θα γίνουν, πάντως η Meizu δείχνει ότι υποστηρίζει και παλιές συσκευές όπως π.χ. το MX3 που έδωσε beta FlymeOS 5, για συσκευή δηλαδή που είναι τριών χρονών.

Από το δεύτερο link του φόρουμ το περνώ..... Ευχαριστώ. Θα έχω κανένα θέμα με google store????

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το δεύτερο link του φόρουμ το περνώ..... Ευχαριστώ. Θα έχω κανένα θέμα με google store????

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μετά την αναβαθμιση δεν θα υπάρχει Play Store.

Θα πρέπει να μπεις στην εφαρμογή Hot Apps και να εγκαταστήσεις τα Google Services. Μετά θα υπάρχουν τα βασικά (Google services, Play Store, Maps).

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετά την αναβαθμιση δεν θα υπάρχει Play Store.

Θα πρέπει να μπεις στην εφαρμογή Hot Apps και να εγκαταστήσεις τα Google Services. Μετά θα υπάρχουν τα βασικά (Google services, Play Store, Maps).

OK ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο!! Έπεσε το κινητό από ύψος 20-30cm και αφού του έκοψε λίγο φορά το πόδι μου έσκασε με τη πλάτη και ράγισε ή οθόνη!!!!!!!! Και σε αρκετά σημεία!! Δεν έχω κάποια επέκταση εγγύησης, πόσο θα πάρει να το φτιαξω κάπου και αν κάποιος έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ας με συμβουλέψει για κάποιο κατάστημα service...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-->Σχετικά με το τηλέφωνο-->Αποθηκευτικός χώρος-->Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και τσεκάρεις τις 2 επιλογές που έχει. Μετά πατάς ΕΝΑΡΞΗ ΑΝΑΚΤΗΣΗΣ.

Εννοείται ότι έχεις πάρει backup ότι χρειάζεσαι από το κινητό π.χ. επαφές, φωτο. Καλό είναι να βγάλεις και την κάρτα microSD αν έχεις πριν κάνεις την επαναφορά.

 

 

 

http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3

 

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/stable/5.1.8.0/g

 

 

 

Στο μέλλον και πιθανότατα μέχρι το τέλος του χρόνου ή αρχές του 2017 θα βγει Flyme Os βασισμένο στο Android 7 N. Δεν θα ασχοληθούν με το Android 6 M από ότι λένε. Οπότε από Android 5.1 L θα πάμε κατ' ευθείαν σε Android 7 N καθώς πολλά από τα χαρακτηριστικά του FlymeOS 5 υπάρχουν ήδη στο Nougat και θα είναι πιο γρήγορη η ενσωμάτωση αυτής της έκδοσης.

Επίσης πολλοί χρήστες πιέζουν την MEIZU να ανοίξει τον bootloader ώστε να πάρει custom roms. Θα ήταν ευχής έργο να γίνει αυτό και να δούμε καμμιά AOSP.

Θα δείξει τι από όλα αυτά θα γίνουν, πάντως η Meizu δείχνει ότι υποστηρίζει και παλιές συσκευές όπως π.χ. το MX3 που έδωσε beta FlymeOS 5, για συσκευή δηλαδή που είναι τριών χρονών.

κανει κανονικα εργοστασιακες? γιατι οταν εκανα δεν τα σβηνει ολα Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλσπέρα ενώ έκανα αναβαθμιση δεν έκανα clear data και ενώ έγινε η αναβάθμιση και μου ζήτησε νε περάσω το google service και νόμιζα ότι είμουν ΟΚ τελικά δεν είμουν . Μου αναφέρει συνέχει ότι δεν έχω περάσει το google service . To πέρασα κανα 2 φορές έκανα restart το τηλέφωνο αλλα πάλι τα ίδια .

 

Εχω ξεκονήσει πάλι τηνα αναβάθμιση με clear data να δω και ενημερώνω .........

Πιθανόν έχει μπερδευτεί γιατί δεν έκανα clear data ....

 

Εκτός αν έχετε καμία διαφορετική άποψη

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε αλλοι να εχουν θεματα με τις εφαρμογες και αλλοι οχι ?

σημερα μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να το παω απο κει να μου βαλουν την 5.1.6.0G και οτι δεν εχει κατσει καλα η αναβαθμιση.παιζει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο!! Έπεσε το κινητό από ύψος 20-30cm και αφού του έκοψε λίγο φορά το πόδι μου έσκασε με τη πλάτη και ράγισε ή οθόνη!!!!!!!! Και σε αρκετά σημεία!! Δεν έχω κάποια επέκταση εγγύησης, πόσο θα πάρει να το φτιαξω κάπου και αν κάποιος έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ας με συμβουλέψει για κάποιο κατάστημα service...

 

Η οθόνη κάνει 20-30e από Κίνα. Υπολόγισε και τα περαστικά σε κάποιον τεχνικό.

 

κανει κανονικα εργοστασιακες? γιατι οταν εκανα δεν τα σβηνει ολα

 

Δεν έχω κάνει τελευταία. Λογικά θα έπρεπε να σου κάνει. Μήπως ενεργοποίησες το MZaccount και σου έκανε την επαναφορά από εκεί;

 

Καλσπέρα ενώ έκανα αναβαθμιση δεν έκανα clear data και ενώ έγινε η αναβάθμιση και μου ζήτησε νε περάσω το google service και νόμιζα ότι είμουν ΟΚ τελικά δεν είμουν . Μου αναφέρει συνέχει ότι δεν έχω περάσει το google service . To πέρασα κανα 2 φορές έκανα restart το τηλέφωνο αλλα πάλι τα ίδια .

 

Εχω ξεκονήσει πάλι τηνα αναβάθμιση με clear data να δω και ενημερώνω .........

Πιθανόν έχει μπερδευτεί γιατί δεν έκανα clear data ....

 

Εκτός αν έχετε καμία διαφορετική άποψη

Eγώ δεν έκανα clear data και μου τα πέρασε κανονικά.

Το ίδιο πρόβλημα με σένα αντιμετώπισε ένας Ινδός στο meizufans forum και του απάντησα.

https://forum.meizufans.eu/topic/5891/flyme-os-5-1-8-0-stable-m2-note/29

 

πως γινετε αλλοι να εχουν θεματα με τις εφαρμογες και αλλοι οχι ?

σημερα μιλησα με το σερβις και μου ειπαν να το παω απο κει να μου βαλουν την 5.1.6.0G και οτι δεν εχει κατσει καλα η αναβαθμιση.παιζει αυτο ?

Ναι συμβαίνει καμμιά φορά να μην κάτσει η rom καλά για κάποιο λόγο. Μου συνέβει προχτές σε ένα Lenovo και δεν πατιόταν το Home softbutton μετά από αναβάθμιση. Μόλις του πέρασα ξανά την Rom, όλα καλά.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Στο μέλλον και πιθανότατα μέχρι το τέλος του χρόνου ή αρχές του 2017 θα βγει Flyme Os βασισμένο στο Android 7 N. Δεν θα ασχοληθούν με το Android 6 M από ότι λένε. Οπότε από Android 5.1 L θα πάμε κατ' ευθείαν σε Android 7 N καθώς πολλά από τα χαρακτηριστικά του FlymeOS 5 υπάρχουν ήδη στο Nougat και θα είναι πιο γρήγορη η ενσωμάτωση αυτής της έκδοσης.

Επίσης πολλοί χρήστες πιέζουν την MEIZU να ανοίξει τον bootloader ώστε να πάρει custom roms. Θα ήταν ευχής έργο να γίνει αυτό και να δούμε καμμιά AOSP.

Θα δείξει τι από όλα αυτά θα γίνουν, πάντως η Meizu δείχνει ότι υποστηρίζει και παλιές συσκευές όπως π.χ. το MX3 που έδωσε beta FlymeOS 5, για συσκευή δηλαδή που είναι τριών χρονών.

 

Να σαι καλά φίλε. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μία aosp θα την ήθελα και εγώ.

Όσον αφορά για εμένα παιδιά που είμαι ρουτ στην προηγούμενη μπορώ να περάσω κανονικά την καινούργια από πάνω; Χάνω το ρουτ έτσι;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη κάνει 20-30e από Κίνα. Υπολόγισε και τα περαστικά σε κάποιον τεχνικό.

 

 

 

Δεν έχω κάνει τελευταία. Λογικά θα έπρεπε να σου κάνει. Μήπως ενεργοποίησες το MZaccount και σου έκανε την επαναφορά από εκεί;

 

 

Eγώ δεν έκανα clear data και μου τα πέρασε κανονικά.

Το ίδιο πρόβλημα με σένα αντιμετώπισε ένας Ινδός στο meizufans forum και του απάντησα.

https://forum.meizufans.eu/topic/5891/flyme-os-5-1-8-0-stable-m2-note/29

 

 

Ναι συμβαίνει καμμιά φορά να μην κάτσει η rom καλά για κάποιο λόγο. Μου συνέβει προχτές σε ένα Lenovo και δεν πατιόταν το Home softbutton μετά από αναβάθμιση. Μόλις του πέρασα ξανά την Rom, όλα καλά.

Ρώτα το service εδώ Ελλάδα πόσα θέλει. Θα βρεις τηλέφωνο στο face. Όντος έχει 30 ευρώ από Κίνα. Επίσης αφού έκανα. Clear data και τα έστειλα πει ότι από την αρχή μου έφυγε ο Κ... Λ είμαι τώρα οκ. Εντυπώσεις θα Ω στην πορεία

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη κάνει 20-30e από Κίνα. Υπολόγισε και τα περαστικά σε κάποιον τεχνικό.

 

 

 

Δεν έχω κάνει τελευταία. Λογικά θα έπρεπε να σου κάνει. Μήπως ενεργοποίησες το MZaccount και σου έκανε την επαναφορά από εκεί;

 

 

Eγώ δεν έκανα clear data και μου τα πέρασε κανονικά.

Το ίδιο πρόβλημα με σένα αντιμετώπισε ένας Ινδός στο meizufans forum και του απάντησα.

https://forum.meizufans.eu/topic/5891/flyme-os-5-1-8-0-stable-m2-note/29

 

 

Ναι συμβαίνει καμμιά φορά να μην κάτσει η rom καλά για κάποιο λόγο. Μου συνέβει προχτές σε ένα Lenovo και δεν πατιόταν το Home softbutton μετά από αναβάθμιση. Μόλις του πέρασα ξανά την Rom, όλα καλά.

την εχω περασει 2 φορες τι αλλο να κανω για να κατσει καλα ?

οταν ηταν στην 4.5 ... ηταν οκ απο την 5.1.5 που εκανε αυτο με τις εφαρμογες και τωρα στηνς 5.1.8 το κανεις και στις υπολοιπες που δε το εκανε

να παω στηνς 4.5 και να ξαναβαλω την 5.1.8 ?και αν στην 4.5 πως παω ?

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

H camera λειτουργεί καλύτερα, εστιάζει γρήγορα και με ακρίβεια. Το weather app με βολεψε και εβγαλα το yahoo weather με τις διαφημίσεις. Root is back! Τα "hot apps" & "app store" δεν νομιζω ότι είναι απαραίτητα. Δείχνει να είναι πιο νευρικό γενικότερα. Θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

H camera λειτουργεί καλύτερα, εστιάζει γρήγορα και με ακρίβεια. Το weather app με βολεψε και εβγαλα το yahoo weather με τις διαφημίσεις. Root is back! Τα "hot apps" & "app store" δεν νομιζω ότι είναι απαραίτητα. Δείχνει να είναι πιο νευρικό γενικότερα. Θα δούμε.
εσυ οταν απο φβ πατας να δεις βιντεακι που ειναι στο youtube πως στο ανοιγει ?μεσω app η μεσω browser ?
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά φίλε. Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Μία aosp θα την ήθελα και εγώ.

Όσον αφορά για εμένα παιδιά που είμαι ρουτ στην προηγούμενη μπορώ να περάσω κανονικά την καινούργια από πάνω; Χάνω το ρουτ έτσι;

 

Αυτο ακριβως εκανα,ημουν ρουτ με την 5.1.6G και περασα απο πανω την 8G χανοντας ετσι το ρουτ.

Ομως στην 8 εχουμε παλι την επιλογη για να ρουταρουμε..οποτε δεν υπαρχει πλεον αυτο το προβλημα...ουτε καποιο αλλο δλδ προς το παρον.Μου αρεσει πολυ αυτο το τηλεφωνο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα από το μέτωπο...

Μόλις του έκανα επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων μιας και πάει για πούλημα αύριο. (Πάω σε Xiaomi Redmi Note 3 Pro).

Του είχα ήδη αφαιρέσει SIM και microSD. Η επαναφορά έγινε μια χαρά. Δεν έμειναν κατάλοιπα από τα δεδομένα μου. Με το που το σύνδεσα στο Internet μου πέταξε κατ' ευθείαν μήνυμα η εφαρμογή Hot Apps να κατεβάσει τα Google Services τα οποία και κατέβασε και πέρασε επιτυχώς για να μην έχει πρόβλημα κι ο νέος χρήστης. Καινούργιο βλέπω το Touchpal πληκτρολόγιο, το οποίο κατέβασε και ενημέρωση των ελληνικών.Πριν δεν το είχε ή δεν το θυμάμαι.

Η κάμερα κάνει ζοομ πιο γρήγορα όντως.

Το ROOT δεν χάθηκε. Συνεχίζει να είναι rootαρισμένη η συσκευή.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη κάνει 20-30e από Κίνα. Υπολόγισε και τα περαστικά σε κάποιον τεχνικό.

 

Ή επιλογή αυτή δεν υπάρχει. Δε ψωνιζω από εξωτερικό. Ρωτησα eshop και μου είπαν 80€. Πολλά, αλλά επειδή δεν υπάρχει η επιλογή αγοράς καινούριου κινητου σκέφτομαι να τα δώσω. Ξέρει κάποιος όμως κάποιο μαγαζί που κάνει αλλαγή οθόνης φθηνότερα; Έστω και 10€ πιο κάτω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...πάει για πούλημα αύριο...

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ή επιλογή αυτή δεν υπάρχει. Δε ψωνιζω από εξωτερικό. Ρωτησα eshop και μου είπαν 80€. Πολλά, αλλά επειδή δεν υπάρχει η επιλογή αγοράς καινούριου κινητου σκέφτομαι να τα δώσω. Ξέρει κάποιος όμως κάποιο μαγαζί που κάνει αλλαγή οθόνης φθηνότερα; Έστω και 10€ πιο κάτω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις!!

Δεν είπα να πάρεις στο εξωτερικό αλλά να πάρεις τηλέφωνο το επίσημο service εδώ για πόσα θέλει. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα τηλ 9952742

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα να πάρεις στο εξωτερικό αλλά να πάρεις τηλέφωνο το επίσημο service εδώ για πόσα θέλει. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα τηλ 9952742

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για το τηλέφωνο. Μόλις πήρα. 100€! Κοροϊδεύουν το κόσμο. Βρήκα το ανταλλακτικό στα 19€(16€+3€ μεταφορικά). Υποθέτω ότι ο τεχνικός δε θα μου πάρει παραπάνω από 20-30€ για να το βάλει...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις!!

 

Εντάξει μια χαρά είναι το τηλέφωνο. Όλα έχουν bugs στο λογισμικό. Το θέμα είναι πόσο ασχολείται η κάθε εταιρεία να α διορθώσει και η Meizu ασχολείται. Κάθε νέα έκδοση είναι και καλύτερη από την προηγούμενη. Απλά θα ήθελα να μπορεί να μπει και καμμιά custom rom. Η αλήθεια είναι ότι λυπάμαι που το δίνω καθώς με την επαναφορά που του έκανα ήταν λες και τώρα το πήρα και μου άρεσε.

 

Ευχαριστώ πολύ για το τηλέφωνο. Μόλις πήρα. 100€! Κοροϊδεύουν το κόσμο. Βρήκα το ανταλλακτικό στα 19€(16€+3€ μεταφορικά). Υποθέτω ότι ο τεχνικός δε θα μου πάρει παραπάνω από 20-30€ για να το βάλει...

Πάρε οθόνη και digitizer πακέτο καθώς δεν πρόκειται να αλλαχτεί σκέτο το digitizer. Που το βρήκες τόσο φθηνά; Λογικά κανα 50άρικο θα βγει η όλη δουλειά.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μια χαρά είναι το τηλέφωνο. Όλα έχουν bugs στο λογισμικό. Το θέμα είναι πόσο ασχολείται η κάθε εταιρεία να α διορθώσει και η Meizu ασχολείται. Κάθε νέα έκδοση είναι και καλύτερη από την προηγούμενη. Απλά θα ήθελα να μπορεί να μπει και καμμιά custom rom. Η αλήθεια είναι ότι λυπάμαι που το δίνω καθώς με την επαναφορά που του έκανα ήταν λες και τώρα το πήρα και μου άρεσε.

 

 

Πάρε οθόνη και digitizer πακέτο καθώς δεν πρόκειται να αλλαχτεί σκέτο το digitizer. Που το βρήκες τόσο φθηνά; Λογικά κανα 50άρικο θα βγει η όλη δουλειά.

 

Δεν διαφωνω αλλά κατάλαβα ότι εκεί που "κόβουν" για να κρατηθεί ή τιμή χαμηλά είναι στα υλικά κατασκευής. Το οποίο το ήξερα αλλά δε περίμενα κάτι τόσο εύθραυστο. Όσο για τα bugs εννοείται πως όλα έχουν άλλα νομίζω ότι ή meizu το παρακάνει! Στα του service τώρα, με προβληματισες. Αφού έχει σπάσει μονο το τζαμακι γιατί να πάρω και το digitizer;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που το βρήκες τόσο φθηνά; Λογικά κανα 50άρικο θα βγει η όλη δουλειά.

 

http://www.shop13.gr/meizu-m2-note-touch-screen-lens-black-3p-or-p-201924.html

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω αλλά κατάλαβα ότι εκεί που "κόβουν" για να κρατηθεί ή τιμή χαμηλά είναι στα υλικά κατασκευής. Το οποίο το ήξερα αλλά δε περίμενα κάτι τόσο εύθραυστο. Όσο για τα bugs εννοείται πως όλα έχουν άλλα νομίζω ότι ή meizu το παρακάνει! Στα του service τώρα, με προβληματισες. Αφού έχει σπάσει μονο το τζαμακι γιατί να πάρω και το digitizer;

 

http://www.shop13.gr/meizu-m2-note-touch-screen-lens-black-3p-or-p-201924.html

Μια χαρά είναι η κατασκευή του και ειδικά μέσα στην πλακέτα και στην ποιότητα κατασκευής. Έχω δει κινέζικο που το έβγαλαν από την συσκευασία και έπεσε η οθόνη να φανταστείς!!

Εντάξει λογικό είναι να υπάρχει πολύ πλαστικούρα αλλά από hardware είναι μια χαρά. Τα μόνα που του λείπουν είναι το NFC και το radio.

Εγώ από την πρώτη μέρα το έχω με TPU θήκη και tempered glass και παρ' όλο που έχει φάει μερικές σούπες, όλα καλά. Τα θεωρώ must σε κάθε καινούργιο κινητό αυτά.

Εσένα έχει σπάσει το digitizer, το εξωτερικό δηλαδή, δεν είναι απλό τζάμι όπως π.χ. στα Galaxy S3, S4.

Απλά δεν αλλάζει μόνο του, η οθόνη του είναι τσιγαρόχαρτο. Δεν νομίζω να βρεις κάποιον να σου κάνει καλή δουλειά στην αλλαγή.Πρέπει να έχει πλατό θέρμανσης διαχωρισμού οθόνης και δεν το έχουν πολλοί τεχνικοί/μαγαζιά. Το πιο σίγουρο είναι ότι θα σπάσει η οθόνη κατά την αλλαγή. Για 10e παραπάνω παίρνεις και την οθόνη μαζί. Δεν αξίζει να πάρεις μόνο το digitizer και θα ταλαιπωρηθείς.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...