Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ έχω ενεργοποιήσει το κλείδωμα οθόνης δεν μου βγάζει το πλαίσιο για την πληκτρολόγηση του κωδικού, είτε κλείσω την οθόνη με το smart touch , είτε με το πλαϊνό κουμπί, είτε την αφήσω να σβήσει μόνη της μετά από ένα λεπτό όπως έχω ορίσει, συμπεριφέρεται σαν να μην έχω ενεργοποιημένο το κλείδωμα.

Κατέβασα την εφαρμογή screen off και μόλις κλείσω την οθόνη από την συντόμευση της εφαρμογής, όταν ανοίγει η οθόνη μου ζητά τον κωδικό που έχω ορίσει από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Σας λέει κάτι αυτό ?

 

 

From m2 note with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώ έχω ενεργοποιήσει το κλείδωμα οθόνης δεν μου βγάζει το πλαίσιο για την πληκτρολόγηση του κωδικού, είτε κλείσω την οθόνη με το smart touch , είτε με το πλαϊνό κουμπί, είτε την αφήσω να σβήσει μόνη της μετά από ένα λεπτό όπως έχω ορίσει, συμπεριφέρεται σαν να μην έχω ενεργοποιημένο το κλείδωμα.

Κατέβασα την εφαρμογή screen off και μόλις κλείσω την οθόνη από την συντόμευση της εφαρμογής, όταν ανοίγει η οθόνη μου ζητά τον κωδικό που έχω ορίσει από τις ρυθμίσεις της συσκευής. Σας λέει κάτι αυτό ?

 

 

From m2 note with Tapatalk

Όχι, κανονικά δουλεύει εδώ.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε σημερα ενα note 2 που αγορασα απο vickmall.H μιση οθονη απ τη μεση κ πανω κανει νερα, σαν να ειναι χτυπημενη.Μιλησα στο σκαιπ κ ειπαν να το στειλω πισω να μου δωσουν τα χρηματα.Ειπαν να μην ανακατεψω paypal δεν υπαρχει λόγος.Τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε σημερα ενα note 2 που αγορασα απο vickmall.H μιση οθονη απ τη μεση κ πανω κανει νερα, σαν να ειναι χτυπημενη.Μιλησα στο σκαιπ κ ειπαν να το στειλω πισω να μου δωσουν τα χρηματα.Ειπαν να μην ανακατεψω paypal δεν υπαρχει λόγος.Τι να κανω?

 

ακόμα και στο vickmall μην παρακάμπτεις την διαδικασία μέσω paypal

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε σημερα ενα note 2 που αγορασα απο vickmall.H μιση οθονη απ τη μεση κ πανω κανει νερα, σαν να ειναι χτυπημενη.Μιλησα στο σκαιπ κ ειπαν να το στειλω πισω να μου δωσουν τα χρηματα.Ειπαν να μην ανακατεψω paypal δεν υπαρχει λόγος.Τι να κανω?

 

Μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία να το δούμε;εγώ πήρα ένα m3 note από vickmall αλλά μου κάνει νερά όταν βάζω το glass screen protector.το έβγαλα και το ξαναέβαλα αφού καθάρισα ξανά τζαμάκι και οθόνη αλλά πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Έσπασε ή οθόνη στο note 2 που έχω πάρει από το public. Ευτυχος έχω extra εγγύηση για σπάσιμο οθόνης . Μου είχαν πει ότι αν σπάσει μία φορά στο συγκεκριμένο δεν κάνουν αντικατάσταση οθόνης αλλά όλου του τηλ . Την έχει κανείς να με συμβουλέψει γιατί δεν έχω πάει ακόμη ;;;;;;;

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Έσπασε ή οθόνη στο note 2 που έχω πάρει από το public. Ευτυχος έχω extra εγγύηση για σπάσιμο οθόνης . Μου είχαν πει ότι αν σπάσει μία φορά στο συγκεκριμένο δεν κάνουν αντικατάσταση οθόνης αλλά όλου του τηλ . Την έχει κανείς να με συμβουλέψει γιατί δεν έχω πάει ακόμη ;;;;;;;

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν το πας ενημέρωσε μας. Έχω κι εγώ αυτήν την εγγύηση και θέλω να ξέρω τι γίνεται αν το σπάσω.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω υπάρχει κάποιος λόγος για να μην βάλουμε την 5.1.6.0G;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη βαζετε τζαμια, παρτε κανονικη θηκη.Η οθονη σπαει για πλακα, μου εσπασε 2 φορες απο μικρο χτυπημα σε σκληρη επιφανεια.Και τις 2 φορες εσπασε και το τζαμακι και η οθονη (τη μια ειχα nillkin την αλλη της vickmall, πιο χοντρο).Επισης το πλαστικο του χαρασσεται για πλακα οποτε θηκη ολοσωμη και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Οκ . Μόλις πάω public να δω τι θα μου πουν και θα ενημέρωση

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πας ενημέρωσε μας. Έχω κι εγώ αυτήν την εγγύηση και θέλω να ξέρω τι γίνεται αν το σπάσω.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

καλημέρα ,

το έδωσα public και τοκράτησαν . Μου΄είπε κάτι για αλλαγή οθόνης αλλα του είπα ότι οταν το πείρα μου είχαν πει ότι αλλάζουν την συσκευή γιατί δεν μπορεί να γίνει αλλαγή οθόνης σε αυτο το κινητό .Μου άπαντησε ότι θα ενημερωθεί από τα κεντρικά . πε΄ριμένω απάντηση και ενημερώνω ....

 

καλημέρα και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε προφορά ακόμα το κινητο και σε πιο κατάστημα;

 

Το θέλει ένας φιλος...ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

MAXSYM 400i ABS 34PS

.......by thanos.....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

το έδωσα public και τοκράτησαν . Μου΄είπε κάτι για αλλαγή οθόνης αλλα του είπα ότι οταν το πείρα μου είχαν πει ότι αλλάζουν την συσκευή γιατί δεν μπορεί να γίνει αλλαγή οθόνης σε αυτο το κινητό .Μου άπαντησε ότι θα ενημερωθεί από τα κεντρικά . πε΄ριμένω απάντηση και ενημερώνω ....

 

καλημέρα και πάλι

Το θέμα είναι αν έχουν να σου δώσουν το ίδιο και αν όχι τι συσκευή θα σου δώσουν

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει σε προφορά ακόμα το κινητο και σε πιο κατάστημα;

 

Το θέλει ένας φιλος...ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

MAXSYM 400i ABS 34PS

.......by thanos.....

Γνώμη μου είναι πως αυτή τη στιγμή υπάρχουν αρκετές καλύτερες εναλλακτικές σε αυτά τα χρήματα

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

το έδωσα public και τοκράτησαν . Μου΄είπε κάτι για αλλαγή οθόνης αλλα του είπα ότι οταν το πείρα μου είχαν πει ότι αλλάζουν την συσκευή γιατί δεν μπορεί να γίνει αλλαγή οθόνης σε αυτο το κινητό .Μου άπαντησε ότι θα ενημερωθεί από τα κεντρικά . πε΄ριμένω απάντηση και ενημερώνω ....

 

καλημέρα και πάλι

Μια χαρά αλλάζει η οθόνη. Σε όλα τα κινητά αλλάζει, δεν θα αλλάζει στο Meizu ;

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά αλλάζει η οθόνη. Σε όλα τα κινητά αλλάζει, δεν θα αλλάζει στο Meizu ;

 

Aυτό μου είχαν πέι στο service όταν το πείρα <<εμπιστευτικά >> . Το θέμα είναι αν έχουν να μου δόσουν ι meizu γιατι δεν βλέπω να έχουν .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aυτό μου είχαν πέι στο service όταν το πείρα <<εμπιστευτικά >> . Το θέμα είναι αν έχουν να μου δόσουν ι meizu γιατι δεν βλέπω να έχουν .

 

τελικα το έχουν ακόμη και το δίνουν ........

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα βιντεο πως αλλάζει γιατι ενας φιλος του εσπασε.

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

Εδώ είσαι....

 

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Μολις χαλασα μια οθονη προσπαθοντας να αλαξω digitizer. Οποιος θελει να αλλαξει digitizer να παρει σετ με την οθονη γιατι δεν ειναι καθολου ευκολο να αλλαχτει σκετο

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη βαζετε τζαμια, παρτε κανονικη θηκη.Η οθονη σπαει για πλακα, μου εσπασε 2 φορες απο μικρο χτυπημα σε σκληρη επιφανεια.Και τις 2 φορες εσπασε και το τζαμακι και η οθονη (τη μια ειχα nillkin την αλλη της vickmall, πιο χοντρο).Επισης το πλαστικο του χαρασσεται για πλακα οποτε θηκη ολοσωμη και παλι.

 

Σωστά λέει ο φίλος.

έχω βάλει και εγώ nillkin tempered glass και μια iPacky θήκη και έχω γλιτώσει αρκετές φορές.

Σημειώστε ότι τόσο το nillkin όσο και η θήκη έχουν σπάσει ... το τζαμι αντέχει και δεν το έχω αλλάξει ακόμη εδώ και 2+ μήνες η θήκη όμως όχι.

οποτε must είναι να έχουμε ένα σετ ακόμη

 

αλήθεια τι έγινε με το flyme 5.

τα διόρθωσαν τα προβλήματα και τα bug που διάβαζα πιο πάνω ή άσε καλύτερα καλα είμαστε με το 4 ?

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια τι έγινε με το flyme 5.

τα διόρθωσαν τα προβλήματα και τα bug που διάβαζα πιο πάνω ή άσε καλύτερα καλα είμαστε με το 4 ?

 

Ή τελευταία διαθέσιμη G σταθερή είναι ή 5.1.6.0 αλλά προσωπικα πιστεύω ότι ή αμέσως προηγούμενη (5.1.5.0) είναι ή καλύτερη. Γενικά πάντωςη 5 έχει λιγότερα bugs απο την 4 και έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά στην ενημέρωση δεν μου εβγαλε καποια αναβάθμιση και ειμαι ακόμα στην 4.5 πατάω για ενημέρωση αλλα τζίφος δεν βγάζει κάτι..Πως πρεπει να κανω ενημερωση?
..Σάν Άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

διάβασε παραπάνω και θα καταλάβεις . Δεν χρειάζεται να έρθει αυτόμαστα την περνάς κανονικά μέσα στο τηλ και αναβαθμίζεις
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρήκα τον τρόπο

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αν περάσω μεγαλύτερη έκδοση που έχει βγαλει η flyme βγαίνω εκτος εγγύησης?

..Σάν Άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρήκα τον τρόπο

 

Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα αν περάσω μεγαλύτερη έκδοση που έχει βγαλει η flyme βγαίνω εκτος εγγύησης?

 

δηλαδή δεν μπορείς να περάσεις επίσημο software της εταιρίας ??? Πρέπει να κάνει αυτόματη αναναίωση από μόνο γιατί χάνεις την εγγυηση

 

αυτό λές ??

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ρωταω..θα επρεπε να μου ειχε βγαλει ηδη αναβαθμιση εφοσον ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα?
..Σάν Άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...