Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτο ρωταω..θα επρεπε να μου ειχε βγαλει ηδη αναβαθμιση εφοσον ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα?

Σε κάποιους έβγαλε . Σε εμένα όχι και το πέρασα μόμος μου . Δεν μπορούν να μου πούν κάτι για αυτό ?????? Είναι software την εταιρίας της ίδιας . Αυτό νομίζω . Τώρα αμα θέλουν να δημιουργήσουν πρόβλημα στο service αυτό είναι άλλο θέμα . Αν το πάς για τέτοιο πρόβλημα (software ) μπορεί και να το επικαλεστούν .... Έγω το έχω δόσει στο public για αλλαγή σπασμένης οθόνης . Δεν νομίζω να μου πούν ότι δεν στην αλλάζω γιατί δεν έχει εγγυηση . Είναι εντελός χαζό . Θα κοινοποιήσω την απάντηση που θα μου δόσουν στο forum και τα λέμε ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εφ' οσον βάζετε το γνήσιο λογισμικό της εταιρείας και με την προϋπόθεση ότι η αναβάθμιση θα ολοκληρωθεί σωστά, δηλαδή δεν θα κλείσει π.χ. από μπαταρία το κινητό κατά την αναβάθμιση και brickάρει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην το βάλουν στην εγγύηση το κινητό αν πάθει κάτι στο hardware για το οποίο δεν φταίτε εσείς. Εξάλλου δεν υπάρχει εγγύηση για το λογισμικό. Μόνο για το hardware. Μπορείτε να βάλετε άφοβα την τελευταία έκδοση.

 

Σχετικά με την εγγύηση για σπασμένη οθόνη, εννοείται πως κανονικά δεν καλύπτεστε αφού είναι από δικιά σας υπαιτιότητα η βλάβη. Το Public και ίσως άλλες εταιρείες δίνουν αυτήν την έξτρα (χρηματικά) κάλυψη η οποία υπο κανονικές συνθήκες δεν θα ίσχυε.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφ' οσον βάζετε το γνήσιο λογισμικό της εταιρείας και με την προϋπόθεση ότι η αναβάθμιση θα ολοκληρωθεί σωστά, δηλαδή δεν θα κλείσει π.χ. από μπαταρία το κινητό κατά την αναβάθμιση και brickάρει, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην το βάλουν στην εγγύηση το κινητό αν πάθει κάτι στο hardware για το οποίο δεν φταίτε εσείς. Εξάλλου δεν υπάρχει εγγύηση για το λογισμικό. Μόνο για το hardware. Μπορείτε να βάλετε άφοβα την τελευταία έκδοση.

 

Σχετικά με την εγγύηση για σπασμένη οθόνη, εννοείται πως κανονικά δεν καλύπτεστε αφού είναι από δικιά σας υπαιτιότητα η βλάβη. Το Public και ίσως άλλες εταιρείες δίνουν αυτήν την έξτρα (χρηματικά) κάλυψη η οποία υπο κανονικές συνθήκες δεν θα ίσχυε.

 

έχεις δίκιο ευχαρισ΄τω για την επιβεβαίωση . Στο Public έχω κάνει extra πρόγραμμα για σπάσιμο οθόνης . Περιμένω απάντηση το έχω δόσει ή αντικατασταση ή επισκευή . Θα μου πουν

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εαν βαλω την Flyme 5.1.6.0G θα εχω ελληνικα κανονικα παιδια? εχω τωρα εκδοση flyme 4.5.2I
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εαν βαλω την Flyme 5.1.6.0G θα εχω ελληνικα κανονικα παιδια? εχω τωρα εκδοση flyme 4.5.2I

 

Κανονικοτατα. Ή I μετονομάστηκεσε G...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εαν βαλω την Flyme 5.1.6.0G θα εχω ελληνικα κανονικα παιδια? εχω τωρα εκδοση flyme 4.5.2I

Ελληνικά ναι κανονικά μιας και είναι η Global ( παλιά International).

Θα προσέξεις μόνο αν δεν είναι αγορασμένο από Ελλάδα το κινητό, να κάνεις την διαδικασία με το chid.sh script που έχει αναφερθεί πολλάκις.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

"mzaccount" εννοεί όντως το user center που εγκαθιστά η 5.1.6.0G. Μετά το root(εκεί που είσαι τώρα δλδ με το kingroot), το βγάζεις(απεγκατάσταση), reboot, εγκατάσταση(usercenter) αυτό που κατέβασες από το link που δίνει, reboot. Πήγα κατευθείαν στο "9", uninstall kingroot, μεσα από την εφαρμογή στα settings έχει unroot & uninstall, reboot, log in to flyme account με το usercenter που εγκατέστησες(έχει κόκκινο χρώμα, αντι για μπλε που ηταν πριν). Πας στα settings της συσκευής, στο "Security" θα βρεις "Root Permission", εκεί θα χρειαστεί (αφού δώσεις οκ μετά το κείμενο που σε προειδοποιεί) να κάνεις ξανά Login στο flyme acct(θα βγει μόνο του), και τα υπόλοιπα τα κάνει η συσκευή. Μετά το reboot είσαι rooted χωρίς kingroot.

 

Έχασα το root!

Δυστυχώς δε μπορώ να πάρω root permissions.

Μου κρατάει τις ρυθμίσεις από το προηγούμενο root που έκανα και δε με αφήνει σε νέα διαδικασία.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά ναι κανονικά μιας και είναι η Global ( παλιά International).

Θα προσέξεις μόνο αν δεν είναι αγορασμένο από Ελλάδα το κινητό, να κάνεις την διαδικασία με το chid.sh script που έχει αναφερθεί πολλάκις.

 

αγορασμενο απο public ειναι κανονικοτατα οποτε δεν θα εχω προβλημα με τα ελληνικα ετσι?αυτο με νοιαζει να μην τα χασει και μετα τη κανω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αγορασμενο απο public ειναι κανονικοτατα οποτε δεν θα εχω προβλημα με τα ελληνικα ετσι?αυτο με νοιαζει να μην τα χασει και μετα τη κανω?

 

ΟΚ τότε!

Αν δεν σου βγάζει ΟΤΑ update, κατεβάζεις τη ROM την πετάς στην εσωτερική μνήμη και αναβαθμίζεις από το Έγγραφο.

Καλού-κακού κάνε και ένα backup πριν.

Ελληνικά θα έχεις κανονικά.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τότε!

Αν δεν σου βγάζει ΟΤΑ update, κατεβάζεις τη ROM την πετάς στην εσωτερική μνήμη και αναβαθμίζεις από το Έγγραφο.

Καλού-κακού κάνε και ένα backup πριν.

Ελληνικά θα έχεις κανονικά.

 

την κατεβαζω ειδη φιλε μου οταν εννοεις εγγραφο ποιο ειναι αυτο? και back up πως κανουμε?χρειαζεται να κανω και κανενα factory reset?

Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βάλω στατική ip σε ασύρματο δίκτυο που συνδέομαι. Ξέρει κανείς πως γίνεται?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να γραψεις και τα 255 στη μασκα, φαινονται γραμμενα αλλα δεν ειναι

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Ποιά μάσκα? Όταν πατάω παρατεταμένα μπορώ να αλλάξω μόνο τον κωδικό. Δεν έχει άλλη επιλογή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεθει ή οσο προσπαθει να συνδεθει πατας πανω και σε ανοιγει ενα αλλο παραθυρο με επιλογες, δεξια πανω τις 3 τελειες και το βρηκες

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεθει ή οσο προσπαθει να συνδεθει πατας πανω και σε ανοιγει ενα αλλο παραθυρο με επιλογες, δεξια πανω τις 3 τελειες και το βρηκες

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Δεν έχω κάτι τέτοιο.

Να τι βλέπω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/3753758a9e0f4a3a643ad5b8c769ca8e.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/cba5148ef99204748bb3bac8e95b38e1.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!επειδη μαλλον κολλησε ιο το τηλ πως γινεται να ξαναπερασω παλι την 5.1.6g που εχω τωρα ωστε να σβηστουν κ να γραφτουν απο την αρχη ολα;;ειχα την κινεζικη ρομ κ μεσω αλλαγης chid περασα την ιντερνατιοναλ!πρεπει να πατησω κ wipe ωστε να σβηστουν ολα τα δεδομενα;;

Ευχαριστω

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!επειδη μαλλον κολλησε ιο το τηλ πως γινεται να ξαναπερασω παλι την 5.1.6g που εχω τωρα ωστε να σβηστουν κ να γραφτουν απο την αρχη ολα;;ειχα την κινεζικη ρομ κ μεσω αλλαγης chid περασα την ιντερνατιοναλ!πρεπει να πατησω κ wipe ωστε να σβηστουν ολα τα δεδομενα;;

Ευχαριστω

Ιό σε Android? Λίγο απίθανο...

Αφού το έκανες International και πέρασες .G έκδοση, κάνε απλώς μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (με την προυπόθεση οτι η rom έχει περάσει σωστά και πρόλαβες να βεβαιωθείς οτι πράγματι δουλευε σωστά.-)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πατας πανω στο συνδεμενω δυκτιο οχι στις προηγμενες ρυθμησεις

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Μόνο τον κωδικό μπορώ να αλλάξω

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160724/244780a115543ad9a05fc964037b1851.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεθεις στο δυκτιο ή οση ωρα προσπαθει να συνδεθει στο δυκτιο που θελεις πατας μια φορα πανω και σε ανοιγει αλλη καρτελα και εκει θα βρεις τις 3 τελειες πανω δεξια

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεθεις στο δυκτιο ή οση ωρα προσπαθει να συνδεθει στο δυκτιο που θελεις πατας μια φορα πανω και σε ανοιγει αλλη καρτελα και εκει θα βρεις τις 3 τελειες πανω δεξια

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Έχεις δίκιο, ούτε που το είχα δει.

Βασικά πολύ χρήσιμο όλο το υπομενου.

Το βάζω σε περίπτωση που δεν το δει κ άλλος

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/00705f4e0c82510b19f1b33a665063b7.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...