Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 16:9 στα ποσα MP βγαζει φωτο? Στην καμερα δε λειτουργει η περιστροφη της οθονης? Edited by forumkid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε 16:9 στα ποσα MP βγαζει φωτο? Στην καμερα δε λειτουργει η περιστροφη της οθονης?

Στα 16:9 το μεγαλύτερο είναι στα 3Μ.

Η περιστροφή γιατί να δουλέψει? Πως θα έβγαζες όρθια ή ξάπλα?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο firmware 5.1.8.0 A. Για το G περιμένουμε.......

https://forum.meizufans.eu/topic/5891/flyme-os-5-1-8-0-stable-m2-note

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

 

Ενημερώνω ότι είχα γράψει για σπάσιμο οθόνης που είχα πάει για αλλαγη στο public μετά από extra εγγύηση που έιχα κάνει . Με ενημέρωσαν ότι το έχουν πάει στην αντιπρο. meizu ελλαδα και θα μου κάνουν αλλαγή οθόνης . Δεν παίζει για αντικατάσταση συσκευής .

 

Επίσης έχει κανέις καμία καλή πρόταση για αγορά tablet μέχρι 250 ευρώ απο Ελλάδα ?????

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

 

Ενημερώνω ότι είχα γράψει για σπάσιμο οθόνης που είχα πάει για αλλαγη στο public μετά από extra εγγύηση που έιχα κάνει . Με ενημέρωσαν ότι το έχουν πάει στην αντιπρο. meizu ελλαδα και θα μου κάνουν αλλαγή οθόνης . Δεν παίζει για αντικατάσταση συσκευής .

 

Επίσης έχει κανέις καμία καλή πρόταση για αγορά tablet μέχρι 250 ευρώ απο Ελλάδα ?????

Lenovo Tab 2 A10-70

 

Sent from my Huawei P9 Lite

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει και τις 2 τελευταίες stable A εκδόσεις (5.1.7.0 A και 5.1.8.0 A) προσδοκώντας να διορθωθεί το σημαντικό bug που έχει αναφερθεί από το post #2276 και παρακάτω, το οποίο εμφανίστηκε στην 5.1.6.0 και έκτοτε, αλλά δυστυχώς τίποτα ακόμα. Είναι δυνατόν τόσο καιρό που υπάρχει αυτό να μην το έχουν πάρει είδηση ή ακόμα χειρότερα να μην έχουν καταφέρει να το διορθώσουν; :blink:

 

Που πρέπει να απευθυνθούμε για να τους το γνωστοποιήσουμε, σε περίπτωση που δεν τους είναι γνωστό το bug? Στο meizufans ή κάπου αλλού;

Η πραγματική τέχνη της συζήτησης, δεν είναι μόνο να λέει κάποιος το σωστό πράγμα στο κατάλληλο σημείο, αλλά ν' αφήνει ανείπωτο το λάθος πράγμα στη δελεαστική στιγμή!
Link to comment
Share on other sites

Στο mzcs@meizu.com

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει ραγίσει η οθόνη ενός φίλου και ψάχνω κάποια καλή υπάρχει κάποιος που να την έχει πάρει και να μην χρησιμοποιεί?η κάποια μαγαζιά για να παραγγείλω ευχαριστώ.....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει 2 απο αλι ακομα δεν ηρθαν. Εχω ενα σκετο digitizer αμα θες αλλα οπως εγραψα και πιο πισω ειναι πολυ δυσκολο να περαστει. Εκτος αν το δωσεις σε κανενα μαγαζι και στο φτιαξουν

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω την 1η μέθοδο για να κάνω το κινητό global, χρησιμοποιώ διαφορετικούς emulators και ενώ είμαι ρουτ, τζιφος

Με ποιο firmware είσαι τώρα;

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..

εχω το συγκεκριμενο κινητο απο τον Δεκεμβριο..

Τις τελευταιες μερες εκανα αναβαθμιση και εχω την εκδοση 5.1.8.0Α..Το κινητο το χρησιμοποιω σαν μονοκαρτο καθως εχω μονο μια sim και στην αλλη υποδοχη μια sd card.

Εχω το εξης προβλημα...δν μπορω να στειλω sms..καθολου ουτε με την προηγουμενη εκδοση μπορουσα...Επειδη στελνω σπανια εως και καθολου sms δεν ασχοληθηκα..αλλα τωρα η αληθεια ειναι οτι θα μου ηταν χρησιμο..Γνωριζει κανενας καμια συμβουλη?

Link to comment
Share on other sites

OK, το έφτιαξα. Είμαι με την 5.1.6 και είναι μια χαρά σε εμφάνιση ταχύτητα επιλογές

Θέλω να το κάνω και εγώ αλλά φοβάμαι μην αρχίσει τα προβλήματα.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει και τις 2 τελευταίες stable A εκδόσεις (5.1.7.0 A και 5.1.8.0 A) προσδοκώντας να διορθωθεί το σημαντικό bug που έχει αναφερθεί από το post #2276 και παρακάτω, το οποίο εμφανίστηκε στην 5.1.6.0 και έκτοτε, αλλά δυστυχώς τίποτα ακόμα. Είναι δυνατόν τόσο καιρό που υπάρχει αυτό να μην το έχουν πάρει είδηση ή ακόμα χειρότερα να μην έχουν καταφέρει να το διορθώσουν; :blink:

 

Που πρέπει να απευθυνθούμε για να τους το γνωστοποιήσουμε, σε περίπτωση που δεν τους είναι γνωστό το bug? Στο meizufans ή κάπου αλλού;

Εγω τους έστειλα στο φουμπου και με απαντησαν οτι θα το προωθησουν στην flyme team

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το root τι γίνεται;Υπάρχει τρόπος να μη χαθούν τα δεδομένα του account?Κατέβασα kingroot το έτρεξα, ξεκίνησε να κάνει root και απέτυχε.Μου πρότεινε να προσπαθήσω με το root desktop.Κανένας που να το έκανε;
Link to comment
Share on other sites

13933328_10206731801163497_623979320_n.jpg?oh=49ad7303a72df246b8ae5b9f2d55a8d0&oe=57A55079

13942240_10206731800843489_1927674444_n.jpg?oh=90787383edf5b80b5a6acfe63d954f77&oe=57A55E12

Παιδιά μ ήρθε ή παραπάνω ενημέρωση για αναβάθμιση!εγώ εχω την έκδοση π φαίνεται παρακάτω στη φωτογραφια!άμα κάνω εγκατάσταση θα χαθούν τα ελληνικά π έχει η συσκευή;μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Edited by Barbaros
Link to comment
Share on other sites

13933328_10206731801163497_623979320_n.jpg?oh=49ad7303a72df246b8ae5b9f2d55a8d0&oe=57A55079

13942240_10206731800843489_1927674444_n.jpg?oh=90787383edf5b80b5a6acfe63d954f77&oe=57A55E12

Παιδιά μ ήρθε ή παραπάνω ενημέρωση για αναβάθμιση!εγώ εχω την έκδοση π φαίνεται παρακάτω στη φωτογραφια!άμα κάνω εγκατάσταση θα χαθούν τα ελληνικά π έχει η συσκευή;μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

Ναι τα πιο πολλά μενού δεν θα έχουν ελληνικά. Σε πολύ λίγα θα έχει.

Αν θες να βάλεις Flyme 5, κάνε την διαδικασία με το chid.sh script και βάλε την 5.1.6.0G που είναι η τελευταία Global (πρώην International). Η 5.1.8.0 δεν έχει βγει σε Global ακόμη.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα huawei p8 lite και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το m2 note

τι λετε ?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα huawei p8 lite και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το m2 note

τι λετε ?

 

Εγώ στην θέση σου θα εμένα με το σαφώς καλύτερο p8 lite

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα huawei p8 lite και σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το m2 note

τι λετε ?

 

Αν και το m2 note, καθαρά από άποψη τεχνικών χαρακτηριστικών, είναι καλύτερο θα έλεγα και γω να προτιμήσεις το p8 lite. Και αν σε πέρνει, από οικονομικής άποψης, καλύτερα ακόμα το p9 lite (190€ στη Vodafone)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είχα θέματα δεν ξέρω αν το είχε και άλλος, αλλά μου εβγαζε μηνυμα οτι η καρτα μνημης δεν ειναι στη θεση της, αφαιρεθηκε κλπ.

Το είχε κάποιος άλλος ή το έχει?

Πάντως εδω και 3 μερες που πέρασα την 5.1.6.0G δεν έχω το πρόβλημα πλέον...

Τι να πώ δεν έχω ιδεα....

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...