Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνω με τον ghostdoc. Δεν πρεπει να καψουμε αυτη την ωραια ιδεα, θελει ονομα καλο για την αρχη και προβολη σαν πανεραι για να μπορεσουμε μετα να αναγνωριστουμε απο τους αλλους συνδεσμους σαν πανεριστι αρχικα κλπ κλπ και φυσικα θα υπαρχουν υποφορουμ για τα αλλα ρολογια αλλα βασικα ΠΑΝΕΡΑΙ (πριν απο 2 μηνες μπορει να ελεγα οτι το ονομα αυτο ειναι ιταλικα ρουχα και τωρα βγαζω και λογο...ο redcon φταει για ολα!!!).

Υπαρχει κανενας κομπιουτερας που να την εχει ξανακανει την δουλεια? Εγω ξερω κατι ψιλα αλλα εδω θελει τρελο μπακγκρουντ για να αρχισουμε δυναμικα και εντυπωσιακα και για να μην ειμαστε τιποτα κακομοιρηδες με το UNDER CONSTRUCTION για τα υπολοιπα 300 χρονια στη σελιδα. Να βαλουμε φλας και ολα τα λοιπα και μπορουμε να δωσουμε και ελληνικο χαρακτηρα εχοντας και ενα τμημα με διαφημηση για ελλαδα (αν μας τα σκασει ο αβραμοπουλος βεβαια...) ας πει ο καθενας την ιδεα του και να δουμε τι θα βγει. Προτεινω να υπαρχουν καποια ατομα που να συντονιζον τις κινησεις μας και να δινουν κατευθυνση, πιστευω οτι τα παιδια πανεραι μανιακ ειναι the best choise as εχουν ερθει σε επαφη με ξενους στον τομεα και ξερουν τι μπορουμε να βαλουμε στο σαιτ μας. Μετα ολοι με καποια εμπειρια σε οτιδηποτε μπορουν να σθμβαλουν αποτελεσματικα. Το ξερω οτι κουρασα συγνωμη.

αντε και καλη αρχη.

 

΄Πολύ ωραίες ιδέες. Κατι μου λεει ότι συντομα θα παρει σαρκα και οστά. Μπορούμε να κανουμε τα εξης:

1. Καθε μελος που εγγραφεται να στελνει φωτο από το ρολοι του

2. σε καποιο λινκ να φαινονται με φωτο ολα τα μοντελα της καθε μαρκας

3. καποια αρθρα σχετικα με ρολογια κλπ

4. χρησιμοι συνδεσμοι

στην πορεία θα βρουμε κι αλλα

χρειαζεται ομαδικο πνευμα και οχι κανιβαλισμούς ( ο ένας να θελει να φαει τον αλλο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστώ καταρχάς! :)

 

Δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από κάτι, ούτε βέβαια ότι δε μου άρεσαν.

 

Είδα σ' ένα μαγαζί στην Πατησίων, CERTINA και TISSOT. Ποια η γνώμη σας γι' αυτά?

μπα για να ειμαι ειλικρινης δεν τις συμπαθω καθολου, φυσικα η επιλογη και το γουστο είναι δικη σου υποθεση αλλα στη θεση σου θα τραβουσα προς αλλη κατευθυνση

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ καταρχάς! :)

 

Δε μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από κάτι, ούτε βέβαια ότι δε μου άρεσαν.

 

Είδα σ' ένα μαγαζί στην Πατησίων, CERTINA και TISSOT. Ποια η γνώμη σας γι' αυτά?

seventh heaven για τα Tissot εγω πιστεω οτι ειναι αξιοπιστα και value of money -αξιζουν τα λεφτα τους - για αυτο που προσφερουν. Ειναι εξ αλλου μια απο τις παλιες ελβετικες εταιρειες ωρολογοποιιας που παντα παρεμεινε στο προσκηνιο.Ανηκει στο Swatch group και θεωρειται η μικρη αδελφη της Omega

Δες το T-Touch που εχω βαλει σε προηγουμενη σελιδα σε μικροφωτογραφια

Link to comment
Share on other sites

μπα για να ειμαι ειλικρινης δεν τις συμπαθω καθολου, φυσικα η επιλογη και το γουστο είναι δικη σου υποθεση αλλα στη θεση σου θα τραβουσα προς αλλη κατευθυνση

εχω την ιδια αποψη...γιατι δεν κοιτας κατι σε ellesse? ειναι συμπαθητικα..και καποια sector επισης..

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα για να μην χαλάει το topic με posts που δεν το αφορούν άμεσα,αν έχετε σχόλια παρατηρήσεις κλπ που αφορούν το νέο φόρουμ (καλορίζικο btw:) ) να τις κάνετε μέσω pm's.

Link to comment
Share on other sites

seventh_heaven egw tha sou protina na pareis apo tissot omega i tag oi gnwstes markes, gnwstes men alla tha exeis to kefali sou isixo apopsi mou.2 xronia eggisi minimum

νομιζω τα omega tag ξεπερνουν τα οικονομικα περιθωρια που εθεσε ο φίλος..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ida simera to tissot tough apo koda kala milame teleio 590 euro(kai 680 se titanio), pedes exei varometro ipsometro pixida thermometro xronometro, an agixeis to kristalo tou sou dinei endeixeis ilektronikes fovero.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

ida simera to tissot tough apo koda kala milame teleio 590 euro(kai 680 se titanio), pedes exei varometro ipsometro pixida thermometro xronometro, an agixeis to kristalo tou sou dinei endeixeis ilektronikes fovero.

Μήπως μπερδεψες το ονομα και αντί για tissot tough εννοούσες tissot touch?

Αν μιλαμε γία το ίδιο ρολοι είναι πολυλειτουργικό αλλα μετριων προδιαγραφών αφου αδυνατεί να φτιάξει εσπρέσο :-) (ολα τα υπολοιπα απο ότι ακουω τα κανει)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

και ενα αλλο αποκτημα , οχι βεβαια μηχανικο, αλλα quartz, πλην ομως αρκετα ενδιαφερον, ελαφρυ απο τιτανιο, με λειτουργιες εκδρομης και εξορμησης : υψομετρο, βαρομετρο-προγνωση καιρου, θερμομετρο, πυξιδα, χρονομετρο, ξυπνυτηρι, ημερομηνια :lol: καφε δεν φτιαχνει :rolleyes: ειναι το T-Touch της Tissot

georgehh στη σελιδα 33 το ειχα φωτο :D

Link to comment
Share on other sites

tissot touch nai φοβερόοοοοοοοοοοοο

καλο ειναι αλλα βρε παιδι μου πολυ βαβουρα με τα θερμομετροπυξιδομετρα! ουτε ο σταλονε στο βαρομετρικο χαμηλο δεν ξερει τι να τα κανει τοσα καλουδια :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω σημερα ενα ρολοι adidas πολυ ωραιο ειναι και βαρυ!

απο περσυ ηθελα να παρω ενα ρολοι...οποτε φετος ειμαστε ΟΚ

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το adidas!

 

εγώ χθες απέκτησα ένα εξίσου βαρύ Breitling Chrono SuperOcean

 

Θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για winders για αυτόματα ρολόγια. Μου προτείνουν ένα winder στα 150 ευρώ που κάθεται το ρολόι όταν δεν το φοράω και κουνιέται για να μένει πάντα ρυθμισμένο.

Είναι καλή η τιμή? Που μπορώ να βρώ άλλα winders αξιόπιστα και σε καλύτερες τιμές?

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

ναι η αλήθεια είναι οτι έχει πολλα το touch επισης υπάρχει και το navigator 3000 οπου σου δείχνει την ώρα σε 150 χώρες ανήκει πάλι στην κατηγορία touch απο tissot φυσικά τιμή 490 euros
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω σημερα ενα ρολοι adidas πολυ ωραιο ειναι και βαρυ!

απο περσυ ηθελα να παρω ενα ρολοι...οποτε φετος ειμαστε ΟΚ

Συγχαρητήρια για την αγορα. Όμορφα ρολόγια. Ποιο μοντέλο έχεις ακριβώς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το adidas!

 

εγώ χθες απέκτησα ένα εξίσου βαρύ Breitling Chrono SuperOcean

 

Θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για winders για αυτόματα ρολόγια. Μου προτείνουν ένα winder στα 150 ευρώ που κάθεται το ρολόι όταν δεν το φοράω και κουνιέται για να μένει πάντα ρυθμισμένο.

Είναι καλή η τιμή? Που μπορώ να βρώ άλλα winders αξιόπιστα και σε καλύτερες τιμές?

Παρα πολυ καλή επιλογή. Ευγε για το γούστο σου.

Πόσο συχνά θα αφήνεις το ρολόι στο συρτάρι; Αν κάτω από 2 μέρες την εβδομάδα δεν έχει νόημα η αγορά winder εκτός αν βαριέσαι και που αναπνέεις ή έχεις κομμένο αντίχειρα ;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

paidia auto to breitling chrono superocean poso kanei? fantazomai oxi kai polla... sta idia lefta ti tha agorazete? dhladh pio pisteuete oti einai to kalutero roloi kai pio psagmeno ktl sta lefta tou breitling chrono superocean?
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την αγορα. Όμορφα ρολόγια. Ποιο μοντέλο έχεις ακριβώς;

δεν βλεπω κατι που να θυμιζει μοντελο ρολογιου..απο κατω κατι λεει stainless κατι για atm και τετοια..

 

edit: απο κατω γραφει 316L stainless steel case 10-0294 10 atm

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στο τεύχος αυτού του μήνα του FHM, έχει ένα πολύ όμορφό ρολόι, μάρκας Zenith, μοντέλο El Primero, το οποίο μάλιστα έχει και εξευτελιστική τιμή (78 ευρώ). Ποιά η γνώμη σας για την εν λόγω εταιρεία και το συγκεκριμένο μοντέλο;

 

edit: γιατί μου φαίνεται πιθανό η τιμή να είναι λάθος;

re-edit: σίγουρα λάθος. Από ένα γρήγορο googling που έκανα οι τιμές παίζουν άνω των 2000 ευρώ

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

paidia auto to breitling chrono superocean poso kanei? fantazomai oxi kai polla... sta idia lefta ti tha agorazete? dhladh pio pisteuete oti einai to kalutero roloi kai pio psagmeno ktl sta lefta tou breitling chrono superocean?

Κοστίζει μόνο 3000-3500 ευρώ (αναλόγως λουρακίου ή μπρασελέ :-)

Σχετικά με το τι άλλο μπορείς να αγοράσεις εξαρτάται από το τι (έστω περίπου) ψάχνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Στο τεύχος αυτού του μήνα του FHM, έχει ένα πολύ όμορφό ρολόι, μάρκας Zenith, μοντέλο El Primero, το οποίο μάλιστα έχει και εξευτελιστική τιμή (78 ευρώ). Ποιά η γνώμη σας για την εν λόγω εταιρεία και το συγκεκριμένο μοντέλο;

 

edit: γιατί μου φαίνεται πιθανό η τιμή να είναι λάθος;

re-edit: σίγουρα λάθος. Από ένα γρήγορο googling που έκανα οι τιμές παίζουν άνω των 2000 ευρώ

 

άνω των 2000 ; αν έκανε τοσο θα έπαιρνα αμέσως 3 :) Ή λαθος κανανε ή πλακα κανανε ή μαιμου βάλανε..:D

Δυστυχώς φίλε μου οι τιμή αυτού του ρολογιου ΞΕΚΙΝΑΝΕ από 7.000 ευρώ και ανεβαίνουν ολοένα..

Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό ρολόι με έναν καταπληκτικό μηχανισμό, τον El Primero. Ο εν λόγω χρονογράφος είναι θρυλικός και αποτελεί αντικείμενο πόθου για τους απανταχού λάτρεις της υψηλής ωρολογοποιίας.

Η εταιρεία είναι πολύ δυνατή αλλά υποτιμημένη εξαιτίας ορισμένων λανθασμένων επιλογών τις στο παρελθόν όο αφορά τις στρατηγικές μάρκετινκ κλπ. Τα τελευταία χρόνια αγωνίζεται να κερδίσει το χαμένο έδαφος αλλά ο ανταγωνισμός είναι πλέον πολύ ισχυρός.. Πάντως το συγκεκριμένο κομμάτι είναι ομολογουμένως πολύ όμορφο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις 1 φωτογραφια του να το δουμε;

 

Ναι αν γινετε να βαλεις μια φωτογραφια ......και γω θα ηθελα να το δω , με αυτα που εγραψε ο ghostdoc μου κινησε την περιεργια.:)

Link to comment
Share on other sites

θα το προσπαθησω παιδια.

λετε να μας επιασαν κοροιδα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

άνω των 2000 ; αν έκανε τοσο θα έπαιρνα αμέσως 3 :) Ή λαθος κανανε ή πλακα κανανε ή μαιμου βάλανε..:D

Δυστυχώς φίλε μου οι τιμή αυτού του ρολογιου ΞΕΚΙΝΑΝΕ από 7.000 ευρώ και ανεβαίνουν ολοένα..

Πρόκειται για ένα πολύ σημαντικό ρολόι με έναν καταπληκτικό μηχανισμό, τον El Primero. Ο εν λόγω χρονογράφος είναι θρυλικός και αποτελεί αντικείμενο πόθου για τους απανταχού λάτρεις της υψηλής ωρολογοποιίας.

Η εταιρεία είναι πολύ δυνατή αλλά υποτιμημένη εξαιτίας ορισμένων λανθασμένων επιλογών τις στο παρελθόν όο αφορά τις στρατηγικές μάρκετινκ κλπ. Τα τελευταία χρόνια αγωνίζεται να κερδίσει το χαμένο έδαφος αλλά ο ανταγωνισμός είναι πλέον πολύ ισχυρός.. Πάντως το συγκεκριμένο κομμάτι είναι ομολογουμένως πολύ όμορφο.

 

Ναι, κάτι είχα υπόψιν μου περί τα Zenith, γι' αυτό και με ξένισε η τιμή στο περιοδικό... Κρίμα, γιατί μου άρεσε πολύ, αλλά 7000 είναι πολλά για να τα δώσω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...