Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kai as poume egw pou eimai asxetos.. mporeis na mou eksighseis ti parapanw exei me ena rolex seadweller? (lew to seadweller giati einai me mprasele)

 

h mhxanh tou thelw na sou pw einai kaluterh? einai adiabroxo se pio polla metra? ti einai telos pantwn? einai apla h marka :p????????? dioti emfanhsiaka den einai kai kana polu wraio roloi... to seadweller einai pio omorfo...

 

ase pou koitaksa kai alla montela vc ( asxeta pou ekanan para ma para polla lefta) kai den mou aresan... polu pappoudistika :p opws lene... kanena me wraio stylaki.... san na blepw to roloi tou pappou mou....

 

δε μπορω να σου εξηγησω γιατι θελει πολυ χρονο και κοπο, επίσης μπαινει και συναίσθημα σε τετοιες επιλογες.

Το συγκεκριμενο δεν είναι πολυ ωραίο και γιαυτό χαμηλοτερου κοστους, έχει όμως κατι άλλα να χαζεψεις. Αν δε σου αρεσουν τότε 3 τινα υπαρχουν

1. δεν ειδες αρκετα μοντελα

2. εισαι πολυ νεος για vacheron

3.μας κανεις πλακα

 

προκειται για τη σημαντικοτερη μαρκα ρολογιών παγκοσμιως, με 250 χρονια ιστοριας, καταπληκτικους μηχανισμους, πολλα διαφορετικα σχεδια, αξιοπιστα, κυριλε κλπ κλπ κλπ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναρωτήσου ποιες είναι οι πραγματικές σου ανάγκες και επιθυμιες . Είσαι της ουσίας ή της εμφανισης περισσότερο; Θέλεις το ρολοι σου να ξεχωρίζει ή να είναι διακριτικά κυριλέ; Είσαι σπορ τύπος ή καναπεδένιος; Κοστουματος ή τζινατος;

Επειτα παρε μεζουρα και μέτρησε την περιφέρεια του καρπου σου.

Ακολουθως ψάξε την τσεπη σου και αποφάσισε ποσο βαθειά μπορείς να βάλεις το χέρι σου για να αποκτήσεις ένα μοντέλο της αρεσκείας σου. Βοηθά να θέσεις ένα κατώτατο και ανώτατο όριο περα απο το οποίο δε θα ξεφύγεις.

Απαντωτας στις παραπανω ερωτησεις θα μπορεσεις να περιορίσεις τον αριθμο των μοντέλων σε 4-5, όταν το κάνεις γράψε μηνυμα για να αποφανθούμε αν μπορούμε για την καλύτερη επιλογή. Αν συνειδητα επελεξες τα μοντελα που ανεφερες και όχι σε χαβαλε φάση πες το μας . Αυτά, ελπίζω να βοήθησα!

 

loipon paidia xilia sugnwmh pou sas prizw. alla apo oti katalaba einai duskolh h epilogh dioti den einai kai liga ta lefta. egw exw porosh me ta rologia alla den eimai ston bathmo ton opoio tha agorazw sunexeia rologia dhladh na parw ena seadweller meta na parw ena pam 111 ktl... thelw na agorasw ena roloi na to exw gia mia zwh. ena kai kalo... opws lene. katarxhn mporw na diathesw ews baria baria 5500 euro alla auto den paei na pei oti px ena seadweller pou kanei 3700 euro na mhn to koitaw.... elpizw na katalabate ti ennow... ustera sto thema roloi-emfanhsh. thelw na exei ligo apo ola. thelw na to foraw kai me koustoumi alla kai na mporw na to foraw kai gia pio casual emfanhseis... prosoxh oxi entelws xima sto gumnasthrio... ews casual dhaldh px gia ena kafe ena cinema ktl.. tha me bohthouse an mou legate 2-3-4 rologia pou kserete... auta :p elpizw na mhn kourasa kai pali..

Link to comment
Share on other sites

παίδες μία παρένθεση παρέθεσα το timex ως ένα απλό ρολόι,μία πρόταση για κάτι καθημερινό που δεν παύει να είναι καλό άλλωστε δεν κανει ποτέ λάθος τις ημερομηνίες ως το 2100 και αυτό θαυμάζω πιο πολύ, για κάποιον που θέλει κατι απλό το προτείνω, εμένα μου έκανε κλικ πάντως για 8 χρόνια μπαταρία κιόλας? πήγα και πήρα swatch 70 ευρό με μπαταρία 3 χρόνια αχ μακάρι αν το ήξερα τοτε αλλά καημό το είχα να πάρω και swatch.τώρα με περιμένει ένα oris miles να δω πότε θα το ξεχρεώσω 890 euro έμειναν θα μου το έχουν έτοιμο στα μέσα φεβρουαρίου περιμένω πως και πως
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να σου εξηγησω γιατι θελει πολυ χρονο και κοπο, επίσης μπαινει και συναίσθημα σε τετοιες επιλογες.

Το συγκεκριμενο δεν είναι πολυ ωραίο και γιαυτό χαμηλοτερου κοστους, έχει όμως κατι άλλα να χαζεψεις. Αν δε σου αρεσουν τότε 3 τινα υπαρχουν

1. δεν ειδες αρκετα μοντελα

2. εισαι πολυ νεος για vacheron

3.μας κανεις πλακα

 

προκειται για τη σημαντικοτερη μαρκα ρολογιών παγκοσμιως, με 250 χρονια ιστοριας, καταπληκτικους μηχανισμους, πολλα διαφορετικα σχεδια, αξιοπιστα, κυριλε κλπ κλπ κλπ

 

 

loipon exeis dikio ekana megalo lathos dioti epsaxna sto internet kai olo mou ebgaze kati arxea montela... ela omws pou kata tuxh perasa eksw apo ton vildiridi kai epatha sok :P mou arese para ma para polu to overseas bracelet chronograph (an to egrapsa kala). pw epatha plaka!!! kai to koumpoma tou sto mprasele einai enas stauros!! ... apla teleiooOOO alla kai polu akribo mallon :blink:

Link to comment
Share on other sites

loipon exeis dikio ekana megalo lathos dioti epsaxna sto internet kai olo mou ebgaze kati arxea montela... ela omws pou kata tuxh perasa eksw apo ton vildiridi kai epatha sok :P mou arese para ma para polu to overseas bracelet chronograph (an to egrapsa kala). pw epatha plaka!!! kai to koumpoma tou sto mprasele einai enas stauros!! ... apla teleiooOOO alla kai polu akribo mallon :blink:

 

Η VC κατασκευάζει απλά υπέροχα ρολόγια... Εγώ τι να πω ο καημένος που είναι η αγαπημένη μου εταιρεία, έχω και το όνομα της (ή έχει το όνομα μου, όπως το πάρει κάνεις), τα αρχικά μου στα αγγλικά είναι VC, αλλά δεν έχω τα χρήματα για να πάρω το αγαπημένο μου μοντέλο (ούτε και κάνενα άλλο βέβαια...);

 

Υ.Γ. 2 ερωτήσεις

1. Ποιά η γνώμη σας για τα ρολόγια της Folli Follie;

2. Σε τι τιμές κυμαίνονται;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia xilia sugnwmh pou sas prizw. alla apo oti katalaba einai duskolh h epilogh dioti den einai kai liga ta lefta. egw exw porosh me ta rologia alla den eimai ston bathmo ton opoio tha agorazw sunexeia rologia dhladh na parw ena seadweller meta na parw ena pam 111 ktl... thelw na agorasw ena roloi na to exw gia mia zwh. ena kai kalo... opws lene. katarxhn mporw na diathesw ews baria baria 5500 euro alla auto den paei na pei oti px ena seadweller pou kanei 3700 euro na mhn to koitaw.... elpizw na katalabate ti ennow... ustera sto thema roloi-emfanhsh. thelw na exei ligo apo ola. thelw na to foraw kai me koustoumi alla kai na mporw na to foraw kai gia pio casual emfanhseis... prosoxh oxi entelws xima sto gumnasthrio... ews casual dhaldh px gia ena kafe ena cinema ktl.. tha me bohthouse an mou legate 2-3-4 rologia pou kserete... auta :p elpizw na mhn kourasa kai pali..

 

Καταρχη με το αμαξι σου. απαντησες ηδη μονος σου :)

Σε αυτα σε καλυπτουν και τα 2 με τη διαφορα οτι με το Πανεραι αλλαζεις ενα λουρακι και αλλαζει φυσιογνωμια. Μαυτο δερμα, καφε δερμα, καουτσουκ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

πως σας φαίνεται αυτό δεν έχει πάνω απο 150 euros perpetual calendar απο την timex to θέλωωω

 

http://www.chronometer-outlet.de/images/t2b971.jpg

δεστο και αληθινο..

στα εντυπα ολα καλα φαινονται,..

σιγουρα αξιζει τα λεφτα μου..

το πλεον οικονομικο perpetual.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

loipon exeis dikio ekana megalo lathos dioti epsaxna sto internet kai olo mou ebgaze kati arxea montela... ela omws pou kata tuxh perasa eksw apo ton vildiridi kai epatha sok :P mou arese para ma para polu to overseas bracelet chronograph (an to egrapsa kala). pw epatha plaka!!! kai to koumpoma tou sto mprasele einai enas stauros!! ... apla teleiooOOO alla kai polu akribo mallon :blink:

 

αχ ναι πολυ ακριβό αλλα υπέροχο..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Η VC κατασκευάζει απλά υπέροχα ρολόγια... Εγώ τι να πω ο καημένος που είναι η αγαπημένη μου εταιρεία, έχω και το όνομα της (ή έχει το όνομα μου, όπως το πάρει κάνεις), τα αρχικά μου στα αγγλικά είναι VC, αλλά δεν έχω τα χρήματα για να πάρω το αγαπημένο μου μοντέλο (ούτε και κάνενα άλλο βέβαια...);

 

Υ.Γ. 2 ερωτήσεις

1. Ποιά η γνώμη σας για τα ρολόγια της Folli Follie;

2. Σε τι τιμές κυμαίνονται;

χμ.. παιρνεις αρκετα απο΄100-300 ευρώ αλλά μην περιμένεις πολλά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι πολυ ακριβό αλλα υπέροχο..

 

 

pw re c ghostdoc einai erwtas me thn prwth matia... to eida kai apo konta kai emeina!!! poso kanei? ti les aksizei kapoios na to parei? na mhn parei kanena allo roloi mono auto sthn zwh tou?

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι πολυ ακριβό αλλα υπέροχο..

Πολυ καλο ghostdoc το VC και μαλιστα σχετικα μοντερνο εν σχεσει με τα συνηθη μοντελα τους που ειναι πιο classics

Link to comment
Share on other sites

αληθεια παιδια μια και ειμαστε μια παληοπαρεα για δειτε το θεμα που ειχα ανοιξει για στυλους οπως τα Mont Blanc που ανεφερε billyavl

και γραψτε τις γνωσεις και εμπειριες σας για στυλους ;)

παιδες βοηθειστε και αυτο το τοπικ σαν φιλοι που ειστε :)

το δε νεο φ...μ το αγνοησατε παντελως :cry: κριμα

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλως το μεγαλο. Χρονια πολλα.

 

Για το νεο μερος, θα το φτιαξουμε με το νεο χρονο. Πρεπει να γινει συναντηση απο κοντα να συζητησουμε λεπτομερειες.

 

Για τα στυλο εγω δεν εχω γνωσεις. Ασχετος παντελως. Που να περισεψουν χρηματα απο τα ρολογια.

Link to comment
Share on other sites

χμ.. παιρνεις αρκετα απο΄100-300 ευρώ αλλά μην περιμένεις πολλά..

 

Μάλιστα. Το ξέρω πως δεν πρόκειται για κάτι ιδιαίτερο, απλά τις τιμές ήθελα να μάθω. Thanks!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για το Orange Monster μου, να το κρατησω η να το δωσω; Το πηρα για καλοκαιρι, μπανια, νησια, κλπ αλλα δεν το εχω φορεσει ακομα ουτε 1 φορα.
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για το Orange Monster μου, να το κρατησω η να το δωσω; Το πηρα για καλοκαιρι, μπανια, νησια, κλπ αλλα δεν το εχω φορεσει ακομα ουτε 1 φορα.

redcon ποσο παει το μαλλι ?

και καλα Χριστουγεννα σε ολους και ειδικα τους ωρολογοπληκτους

Link to comment
Share on other sites

redcon ποσο παει το μαλλι ?

και καλα Χριστουγεννα σε ολους και ειδικα τους ωρολογοπληκτους

 

160 ευρωπουλα. Ουτε swatch εν παιρνεις με τοσα που λεει ο λογος. Και ειναι αρμα μαχης το ατιμο. Καλοκαιρακι με το πορτοκαλι δεν θα ειναι χαριτωμενο;

Link to comment
Share on other sites

160 ευρωπουλα. Ουτε swatch εν παιρνεις με τοσα που λεει ο λογος. Και ειναι αρμα μαχης το ατιμο. Καλοκαιρακι με το πορτοκαλι δεν θα ειναι χαριτωμενο;

ωραίο είναι ! άμα το εδινες ποσο θα ζητούσες; Και γιατί δεν το έχεις φορέσει ούτε μια φορά; Φιλανδία πέρασες το καλοκαίρι ;-)

 

απο αυτή τη σειρά μου αρεσει επισης αυτο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ωραίο είναι ! άμα το εδινες ποσο θα ζητούσες; Και γιατί δεν το έχεις φορέσει ούτε μια φορά; Φιλανδία πέρασες το καλοκαίρι ;-)

 

απο αυτή τη σειρά μου αρεσει επισης αυτο

 

Οχι ρε συ, το πηρα πριν κανενα 2μηνο που δεν ειχε καλοκαιρι για του χρονου. :) Αλλα πηρα καπακι το Stowa και ξεμεινε ο πορτοκαλης. 180 το πηρα 160 θα το δωσω. Το θεμα ειναι να το δωσω; Ωραιο και το αλλο που εβαλες.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να σας μαθω ακομα ενα μυστικο. Οταν μιλαμε για πορτοκαλι submarimer αυτα ειναι η κορυφη. Για γνωστες μονον, οι αλλοι ας παιρνουν τα γνωστα.

 

http://www.doxawatches.com/collection.htm

Link to comment
Share on other sites

vasika egw kata tin tapeini mou gnwmi de tha edina 5500 euro kai tha fwraga to roloi gimnastirio, den ine ena kathimerino roloi afto ektos an exeis 5500 gia plaka, boreis na pareis zenith omega tag ws kai panerai rolex, ta kalitera ine rolex panerai zenith iwc gia emena upokeimeniki apopsi gia rixe mia matia sta zenith ta port royal kai ta grande class, as poun kai oi eidimones
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

giati den mou apanthse kaneis :( sa epriksa mallon e....:X

Δεν μας κουράζεις, είναι ωραίο να ρωτάς για να μάθεις, αρκεί να μην είναι σε χαβαλέ φάση τύπου "έμαθα για όλες τις high μάρκες και τελικά χτύπησα ένα swatch.." καταλαβαίνεις τι θέλω να πω..

Όπως ακούγεσαι, ένα panerai θα σου ταίριαζε γάντι γιατι ειναι ταυτοχρονα σπορ και κυριλε και μάλιστα με αυτά τα χρήματα μπορείς να αγοράσεις αρκετά διαφορετικά μοντέλα όπως το 177 (τιτάνιο) 111 (ατσαλι) ή το chrono ή για πιο επισημο αν επιθυμείς μπορείς ακόμη και το radiomir που είναι 42 χιλιοστα αντί για τα στανταρ 44 αν εχεις μικρο καρπο

Από άλλες εταιρείες εγώ προσωπικά θεωρω πανέμορφα τα JLC master compressor dualmatic καθως και τα iwc portuguese με τους μπλε δεικτες. Ρόλεξ δε θα παιρνα με τίποτα (σουπα), για vacheron δε φτανει το μαρουλι, ούτε για patek . Πως σου φαινονται οι επιλογες αυτες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το adidas!

 

εγώ χθες απέκτησα ένα εξίσου βαρύ Breitling Chrono SuperOcean

 

Θέλω να ρωτήσω τη γνώμη σας για winders για αυτόματα ρολόγια. Μου προτείνουν ένα winder στα 150 ευρώ που κάθεται το ρολόι όταν δεν το φοράω και κουνιέται για να μένει πάντα ρυθμισμένο.

Είναι καλή η τιμή? Που μπορώ να βρώ άλλα winders αξιόπιστα και σε καλύτερες τιμές?

Συγχαρητήρια!!! Έκανες μια καταπληκτική αγορά!:)

 

Περί winders: προτείνω να μην το βγάζεις ΠΟΤΕ από πάνω σου! Τι διάολο, τέτοιο κουκλί και θα το κλείνεις στο συρτάρι? :p :cool:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

vasika egw kata tin tapeini mou gnwmi de tha edina 5500 euro kai tha fwraga to roloi gimnastirio, den ine ena kathimerino roloi afto ektos an exeis 5500 gia plaka, boreis na pareis zenith omega tag ws kai panerai rolex, ta kalitera ine rolex panerai zenith iwc gia emena upokeimeniki apopsi gia rixe mia matia sta zenith ta port royal kai ta grande class, as poun kai oi eidimones

για να εχεις 5500 για πλακα πρεπει να φερνεις ή γυναικες ή οπλα ή ασπρη :-))

για γυμναστηριο εννοείται δεν κανει να τα φοραμε, παιρνουμε ενα 2ο σκληροπυρηνικο μοντελο που να το βαρασς στον τοιχο και να φευγει ο σοβας οχι το ρολοι

zenith ωραια μαρκα αλλα σα φαση απαξιωσης, προσπαθει να συνελθει τα τελευταια χρονια με κατι πολυ ξεχωριστα μοντελα αλλα εχει χασει πολυ εδαφος. Ρολεξ ωραια αλλα διχως την παραμικρη πρωτοτυπια, με την εταιρεια αυτη με εκνευριζει αφανταστα το γεγονος ότι βρηκαν μια πατεντα σχημα-χρωμα-μεγεθος-μηχανη και την ακολουθουν τοσα χρονια χωρις καινοτομιες, τα ιδια και τα ιδια σχεδον δηλαδη. IWC ειμαι πολυ φαν εχουν ομορφα μοντελα και ωραιους μηχανισμους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...