Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οι 2 βοηθάτε πολύ άσχετους σαν εμένα με τα posts σας αλλά πάντα εκτός από τις γνώμες εδώ ο κάθε ενδιαφερόμενος θα πρέπει να κάνει τη δική του έρευνα.

 

Σε αυτό που είπε ο VIWOW περί οικονομικών ρολογιών πιστεύω ότι είναι υποκειμενικό θέμα του καθενός τι είναι οικονομικό και τι όχι. Όπως και ότι σε ρολόγια κάθε οικονομικού επιπέδου υπάρχει η σχέση τιμής - απόδοσης/εμφάνισης.

 

Και για να μη ξεφύγω από την ιδιότητά μου σαν άσχετος στα ρολόγια θέλω να ρωτήσω πως γίνεται να ρυθμίσω στο ρολόι μου (http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=12422) τη σωστή μέρα στο σωστό μήνα. Δηλαδή στους μήνες που έχουν 30 μέρες να μην πηγαίνει 31.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για την ακρίβεια κάθε μήνα, ο μήνας πηγαίνει 31, αφού το ρολόι δεν έχει δυνατότητα να γνωρίζει το Γρηγοριανό ημερολόγιο

 

Τα ρολόγια αυτού του είδους, στοιχίζουν πολύ ακριβά.

 

Το αν κάποιο ρολοι θεωρείται οικονομικό ή όχι, σίγουρα είναι θέμα υποκειμενικό.

 

Έχω γραψει πριν από 10 χρόνια αυτό που μου είχε διηγηθεί ο τότε Πρόεδρος της Vacheron, ότι όταν έβγαλε ο Hayek τα Swatch με σκοπό να είναι προσιτό σε όλους, ο πρώτος του είπε ότι στην Αφρική ζουν πολλοί άνθρωποι ένα μήνα με τα 30 δολάρια του ρολογιού.

 

Από την άλλη όμως, ένα Seat, ασχέτως αν δεν έχεις να το αγοράσεις, δεν είναι ένα οικονομικό αυτοκίνητο, ενώ μια Rolls Royce ασχέτως αν υπάρχει συλλέκτης που έχει κοντά 400, δεν είναι ένα ακριβό αυτοκίνητο;

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Για κανά δυο ώρες ασχολήθηκα στο πρώτο μου ρολόι....

 

Από τότε σταμάτησα να χρησιμοποιώ αυτήν τη λειτουργία. Όσα ρολόγια αγόρασα από τότε, ΔΕΝ είχαν χρονογράφο.

 

Για μέτρηση του χρόνου χρησιμοποιώ πλέον, παλμογράφο - χρονογράφο. Για να ξέρουμε πόσο αποδοτικά αθλούμαστε!

 

Σύμφωνα με έρευνα το 3% χρησιμοποιεί το χρονογραφο.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Μαλιστα...:)

Εγω απο την αλλη το χρησιμοποιω αρκετα στην κουζινα..χρονοι ψησιματος και τα σχετικα:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Τα ρολόγια αυτού του είδους, στοιχίζουν πολύ ακριβά.

 

Αναφέρεσαι στα ρολόγια με perpetual calendar; Αν θυμάμαι καλά υπάρχει ένα, (Seiko; ) το οποίο είναι σχετικά φθηνό, κάπου στα 700 - 800 ευρώ αν δεν κάνω λάθος...

 

Υπάρχει φυσικά και το Aeternitas, με το οποίο θα κάνεις πολύυυυ καιρό να ανησυχήσεις για την ημερομηνία. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχας να παρατηρήσω για τον Theo ότι ήμουν σίγουρος ότι θα ανήκεις στην εξαίρεση!...

 

Τώρα μηχανικό perpetual δεν γνωρίζω αν έχει η Seiko.

 

Στα αλλά το ρεκόρ το έχoυν πράγματι τα Aeternitas Mega εκ των οποίων το 4 στοιχίζει 2.000.000 ευρώ και θα δείχνει σωστά την ημερομηνία 1000 χρόνια.

 

Δεύτερο είναι το IWC Portuguese Perpetual Calendar του 2003 που θα κάνει λάθος πρώτη φορά το 2500.

 

Αυτό συμβαίνει διότι κάθε 4 χρόνια είναι δισεκτο, αλλά κάθε 100 δεν είναι, ενώ κάθε 400 είναι!

 

Για το πως φτιάχτηκε το Γρηγοριανο Ημερολογιο δείτε στο http://www.clepsydre.gr στα Artcles στην κατηγορία Χωροχρονος.

 

Όλα αυτά στην θεωρία γιατί στην πράξη κάθε φορά που το στέλνεις σέρβις το ρυθμίζουν από την αρχή.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη γνωμη σας για τα ρολογια porche design...

αξιζουν τα χρηματα που ζητανε (αυτα που εχω δει γυρω στα 2000€)???

ή η τιμη εχει απογειωθει λογω πιασαρικου brand???

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά πιο πίσω. Έχουμε τσακωθει ξανά για το ίδιο θέμα.

 

Επιγραμματικά να σου θυμίσω ότι η 2η λέξη του ονόματος της συγκεκριμένης εταιρείας είναι design.

 

O Porsche FA ήταν πολύ σημαντικός σχεδιαστής και το να πληρώνεις το σχεδιασμό του είναι πραγματική ΑΞΙΑ.

 

Εκτός αν πρέπει να πληρώνεις τα ίδια χρήματα για να ακούσεις να τραγουδάνε οι Rolling Stones ή εγώ. Και στους Stones ονομα πληρώνεις; Ή φωνή κλπ;

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

εκανα search πριν ποσταρω αλλα δεν βρηκα κατι...

 

καταλαβαινω τι λες, αλλα ποσο θα πληρωνες εσυ για για τον Porche FA??? 2000 ή 200???

 

off topic mode: ON

 

εγω προσωπικα για

 

Burberry ρολοι, maximum 50€ (η γυναικα μου 500+)

Rolex, maximum 5000 (η γυναικα μου 500-)

Rolling stones, maximum 30€ (ο αδερφος μου 300+)

Ρολοι γενικοτερα, maximum 6000-7000 (o αδερφος μου 300-)

 

περι ορεξεως λοιπον....

 

αληθεια, τα ingersoll γιατι ειναι τοοοσο φθηνα...αν αντι για 160€ που εχουν, μου λεγαν 1600€, δεν νομιζω να μου εκανε εντυπωση...μη σου πω οτι θα ηθελα πιο πολυ να παρω αν ηταν ακριβοτερο...

Link to comment
Share on other sites

Adam, γράφεις όλο τον ...τιμοκατάλογο και δεν γράφεις πόσα δίνεις για να σου τραγουδήσω εγώ...

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

ΥΓ. Δεν μίλησα για το υποκειμενικό του θέματος, αλλά για το γεγονός ότι όταν πληρώνεις ένα επώνυμο προιόν, πληρώνεις την ΑΞΙΑ του σχεδιασμού, την ποιότητα του Οίκου, το υψηλό κόστος παραγωγής, το σερβις, την εγγύηση κλπ. Όλα αυτά δεν είναι "όνομα". Είναι η πραγματική αξία.

 

Όπως όταν αγοράζεις έναν πίνακα του Τσαρούχη θα μπορούσαμε να πούμε ότι πληρώνεις όνομα, αν δεν είχε άλλη αξία. Έχει όμως την αξία του δημιουργού του. Και ασχέτως αν μου αρέσει εμένα ή όχι ο Τσαρούχης έχει μια άλφα αξία. Τωρα αν εγώ θεωρώ τη ζωγραφικη πεταμένα λεφτά, είναι άλλο θέμα. Δεν μειώνει την αξία του έργου.

 

Το ότι ο αδερφός σου δεν δίνει λεφτά για ένα ρολόι, δεν μειώνει τα ρολόγια. Ούτε βέβαια τον αδερφό σου. Είναι θέμα γούστου, επιλογών και συνηθειών.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που ξέρετε από ρολόγια, αν ξέρετε κάποιο site που να πουλάει ρολόγια σε καλές τιμές. Ενδιαφέρομαι για Seiko, Citizen etc, όχι τίποτα τρομερό, μέχρι 100-150 € είναι αυτά που έχω κοιτάξει. Ένα απλό χειρός θέλω.

Μένω Αγγλία και θα ήθελα να μου πείτε κατά πόσο αξίζει να πάρεις ρολόι από το amazon.co.uk, όχι used, αλλά καινούριο. Υπάρχει περίπτωση να μου πουλήσουν καμία ρέπλικα ?

Επίσης, η εγγύηση των ρολογιών που θα πάρω από το amazon είναι διεθνής, ισχύει και στην Ελλάδα ?

 

 

Ευχαριστώ

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που ξέρετε από ρολόγια, αν ξέρετε κάποιο site που να πουλάει ρολόγια σε καλές τιμές. Ενδιαφέρομαι για Seiko, Citizen etc, όχι τίποτα τρομερό, μέχρι 100-150 € είναι αυτά που έχω κοιτάξει. Ένα απλό χειρός θέλω.

Μένω Αγγλία και θα ήθελα να μου πείτε κατά πόσο αξίζει να πάρεις ρολόι από το amazon.co.uk, όχι used, αλλά καινούριο. Υπάρχει περίπτωση να μου πουλήσουν καμία ρέπλικα ?

Επίσης, η εγγύηση των ρολογιών που θα πάρω από το amazon είναι διεθνής, ισχύει και στην Ελλάδα ?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σου πουλήσει το Amazon replica. Γι' αυτό να είσαι σίγουρος.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τα ρολόγια φίλε VeCo, δεν χωρίζονται σε replicas και original, μόνο, αλλά και σε επίσημα εισηγμενα και της παράλληλης.

 

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το Amazone, αλλά μου φαίνεται περίεργο να έχει πάρει την άδεια από μεγάλες εταιρείες για να τους καταργήσει το τοπικό - εθνικό δίκτυο σε κάθε χώρα του πλανήτη.

 

Αυτό σημαίνει ότι οποιοδήποτε site, ακόμη και αν έχει την σύμφωνη γνώμη του εισαγωγέα σε μια χώρα και μονο, αυτό αφορά τις πωλήσεις που θα κάνει το site σε αυτή τη χώρα.

 

Σε όλες τις υπόλοιπες χώρες του κόσμου, δεν επιτρέπεται να πουλήσει, γιατί τότε κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό στον τοπικό εισαγωγέα.

 

Αν ρωτάς ως κάτοικος Αγγλίας, κοίταξε τα επίσημα sites των εταιρειών που σε ενδιαφέρουν να δεις αν αναφέρουν το Amazone ως επίσημο κατάστημα για την Αγγλία.

 

Αν όμως παραγγείλει ένας Έλληνας, από την Ελλάδα, τότε θα πρεπει το Amazone να τρελαθεί για να τολμήσει να βάλει σφραγίδα με παράδοση εκτός της χώρας που δικαιούται.

 

Κατά συνέπεια θα βρεθείς με μια εγγύηση, ασφράγιστη, γεγονός που θα κάνει τον εδώ αντιπρόσωπο να σου χαμογελάσει και να σου δείξει το ταμείο, αφού το ρολόι σου θα είναι χωρίς ισχύουσα εγγύηση.

 

Όλα αυτά σε ρολόι των 150 ευρώ όπως λες, πόση διαφορά στοιχίζουν;

 

Φιλικά

'

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Τα ρολόγια φίλε VeCo, δεν χωρίζονται σε replicas και original, μόνο, αλλά και σε επίσημα εισηγμενα και της παράλληλης.

 

Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με το Amazone, αλλά μου φαίνεται περίεργο να έχει πάρει την άδεια από μεγάλες εταιρείες για να τους καταργήσει το τοπικό - εθνικό δίκτυο σε κάθε χώρα του πλανήτη.

 

Αυτό σημαίνει ότι οποιοδήποτε site, ακόμη και αν έχει την σύμφωνη γνώμη του εισαγωγέα σε μια χώρα και μονο, αυτό αφορά τις πωλήσεις που θα κάνει το site σε αυτή τη χώρα.

 

Σε όλες τις υπόλοιπες χώρες του κόσμου, δεν επιτρέπεται να πουλήσει, γιατί τότε κάνει αθέμιτο ανταγωνισμό στον τοπικό εισαγωγέα.

 

Αν ρωτάς ως κάτοικος Αγγλίας, κοίταξε τα επίσημα sites των εταιρειών που σε ενδιαφέρουν να δεις αν αναφέρουν το Amazone ως επίσημο κατάστημα για την Αγγλία.

 

Αν όμως παραγγείλει ένας Έλληνας, από την Ελλάδα, τότε θα πρεπει το Amazone να τρελαθεί για να τολμήσει να βάλει σφραγίδα με παράδοση εκτός της χώρας που δικαιούται.

 

Κατά συνέπεια θα βρεθείς με μια εγγύηση, ασφράγιστη, γεγονός που θα κάνει τον εδώ αντιπρόσωπο να σου χαμογελάσει και να σου δείξει το ταμείο, αφού το ρολόι σου θα είναι χωρίς ισχύουσα εγγύηση.

 

Όλα αυτά σε ρολόι των 150 ευρώ όπως λες, πόση διαφορά στοιχίζουν;

 

Φιλικά

'

Κωστής

 

Φίλε μου, το ρολόι προορίζεται για ένα φίλο μου, ο οποίος μένει Ελλάδα. Απλά θα κατεβώ Χριστούγεννα και θα του το δώσω. Εγώ έλεγα να το παραγγείλλω από το amazon.uk, αφού μένω Αγγλία και να του το δώσω μόλις τον δω τα Χριστούγεννα. Οι διαφορές σε τιμές, όπως κοίταζε σε καταστήματα στην Ελλάδα, είναι στα 60-70 €. Στο amazon.uk είναι πιο φτηνά. Δηλαδή αν του το πάρω έτσι το ρολόι όπως σου λέω, και αυτός χρειαστεί να το πάει για service στην Ελλάδα, δε θα καλύπτεται από την εγγύηση ? Η εγγύηση στα ρολόγια δεν είναι διεθνής ?

Αν κάποιος πχ πάει ταξίδι εξωτερικό και αγοράσει ρολόι για δώρο (από κανονικό μαγαζί, όχι πλανόδιο), ο παραλήπτης του δώρου δεν έχει εγγύηση ?

Edited by johntfsi
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το ρολόι προορίζεται για ένα φίλο μου, ο οποίος μένει Ελλάδα. Απλά θα κατεβώ Χριστούγεννα και θα του το δώσω. Εγώ έλεγα να το παραγγείλλω από το amazon.uk, αφού μένω Αγγλία και να του το δώσω μόλις τον δω τα Χριστούγεννα. Οι διαφορές σε τιμές, όπως κοίταζε σε καταστήματα στην Ελλάδα, είναι στα 60-70 €. Στο amazon.uk είναι πιο φτηνά. Δηλαδή αν του το πάρω έτσι το ρολόι όπως σου λέω, και αυτός χρειαστεί να το πάει για service στην Ελλάδα, δε θα καλύπτεται από την εγγύηση ? Η εγγύηση στα ρολόγια δεν είναι διεθνής ?

Αν κάποιος πχ πάει ταξίδι εξωτερικό και αγοράσει ρολόι για δώρο (από κανονικό μαγαζί, όχι πλανόδιο), ο παραλήπτης του δώρου δεν έχει εγγύηση ?

Μην μπερδεύεστε, δεν μιλάμε για το επίσημο μαγαζί, όπου αν αγοράσεις ένα ρολόι σε οποιαδηποτε χωρα του κόσμου, η εγγύηση είναι διεθνής ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

 

Μιλάμε για πώληση μέσω ιντερνετ και αν τα ρολόγια, όπως στο 99% των περιπτώσεων συμβαίνει δεν είναι αγορασμένα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της χώρας όπου γίνεται η πώληση, τότε δεν καλύπτεσαι πουθενά, γιατί αυτός που κάνει την λαδιά δεν τολμάει να βάλει την υπογραφή του.

 

Δεν ξέρεις αν το ρολόι έχει έρθει από την Αφρική, τη Ρωσία, το Πακιστάν ή όπου αλλού, οπότε είναι ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ.

 

Δεν μας φταίνε οι άλλοι όταν πάμε εκτός επίσημης οδού για μια διαφορά κάποιων ευρώ.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε, δεν μιλάμε για το επίσημο μαγαζί, όπου αν αγοράσεις ένα ρολόι σε οποιαδηποτε χωρα του κόσμου, η εγγύηση είναι διεθνής ΚΑΙ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.

 

Μιλάμε για πώληση μέσω ιντερνετ και αν τα ρολόγια, όπως στο 99% των περιπτώσεων συμβαίνει δεν είναι αγορασμένα από τον επίσημο αντιπρόσωπο της χώρας όπου γίνεται η πώληση, τότε δεν καλύπτεσαι πουθενά, γιατί αυτός που κάνει την λαδιά δεν τολμάει να βάλει την υπογραφή του.

 

Δεν ξέρεις αν το ρολόι έχει έρθει από την Αφρική, τη Ρωσία, το Πακιστάν ή όπου αλλού, οπότε είναι ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ.

 

Δεν μας φταίνε οι άλλοι όταν πάμε εκτός επίσημης οδού για μια διαφορά κάποιων ευρώ.

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

Όχι προς Θεού, δε λέω ότι φταίει κάποιος. Απλά δε γνωρίζω από αυτά και για αυτό ρώτησα για κάποια γνώμη. Δεν έχω αγοράσει ποτέ ξανά από το διαδίκτυο ρολόι.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά και από μένα!

 

έχω δει ένα μοντέλο της ΤΙΜΕΧ αξίζει σαν εταιρεία??

 

Συγκεκριμένα αυτό:

 

http://www.v15.gr/products.asp?product_id=1035&gear_id=531&lang_id=0

 

έχω βρεί και Online ελληνικά μαγαζιά που το στέλνουν και με 200 και δικά τους μεταφορικά!

 

Αξίζει?

 

Ευχαριστώ!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Όχι προς Θεού, δε λέω ότι φταίει κάποιος. Απλά δε γνωρίζω από αυτά και για αυτό ρώτησα για κάποια γνώμη. Δεν έχω αγοράσει ποτέ ξανά από το διαδίκτυο ρολόι.

 

Νομικά επιτρέπεται αφού εντός κοινοτήτων και συνεργαζόμενων χωρών δεν υπάρχουν τελωνεία.

 

Θεωρητικά απαγορεύεται γιατί καταργεί τη λογική ύπαρξης τοπικού αντιπρόσωπου.

 

Πρακτικά υπάρχει γιατί οι εταιρείες δεν αρνούνται τις παραπάνω πωλήσεις, ιδίως σήμερα

 

Όσοι αντιπρόσωποι πήγαν να ζητήσουν τα ρέστα από τα εργοστάσια, δεν έβγαλαν άκρη (εκτός από τα εργοστάσια που το έχουν κόψει μαχαίρι), οπότε η μόνη άμυνα για τους αντιπρόσωπους είναι το ότι δεν υπάρχει εγγύηση.

 

Τελικά την "πληρώνει" ο καταναλωτής που παίρνει το ρίσκο να αγοράσει από αμφίβολη πηγή.

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

ΥΓ. Σε τόσο φτηνά ρολόγια το ρίσκο είναι μικρότερο. Σημαντικό ρολόι να αγοράσεις έτσι είναι μαζοχισμός...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά και από μένα!

 

έχω δει ένα μοντέλο της ΤΙΜΕΧ αξίζει σαν εταιρεία??

 

Συγκεκριμένα αυτό:

 

http://www.v15.gr/products.asp?product_id=1035&gear_id=531&lang_id=0

 

έχω βρεί και Online ελληνικά μαγαζιά που το στέλνουν και με 200 και δικά τους μεταφορικά!

 

Αξίζει?

 

Ευχαριστώ!

 

Θα κοίταζα προς Casio μεριά φίλε μου, για μένα τα Timex είναι ένα κλικ κάτω από τα Casio. Σε αξιοπιστία τουλάχιστον. Αλλά περί ορέξεως.....

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια?

 

Μου αρέσει σαν εμφάνιση πέρα απο τα χαρακτηριστικά του παντως!

 

Δέν είναι αξιόπιστα?

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Το "χάλια" που το βρήκες;

 

Ένα κλικ, κάτω από την Casio είπε ο άνθρωπος!

 

Και η Casio είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή, άρα και η Timex είναι μια χαρα, αλλά δεν είναι Casio!...

 

Και λογικά θα σου αρέσει και περισσότερο, γιατί και στα σχέδια είναι πολυ καλή

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Στην ΤΙΜΕΧ Συνταγμα έχει μπει κανείς?

 

Γδέρνουν στις τιμές?

 

edit:τα έχω λιγάκι χαμηλά τα casio(χωρίς να ξέρω πολλά) για αυτό απόρησα!

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια?

 

Μου αρέσει σαν εμφάνιση πέρα απο τα χαρακτηριστικά του παντως!

 

Δέν είναι αξιόπιστα?

 

Όχι σε καμμια περίπτωση δεν λέω πως είναι χάλια.

 

Τα Timex είναι μια χαρά (και σε αξιοπιστία και σε χρήση) στις περισσότερες των περιπτώσεων για τα χρήματά τους.

Απλά προσωπική μου γνώμη είναι, και αυτό βγαίνει μέσα από την εμπειρία μου ως κατόχου casio για περισσότερα από 30 χρόνια, πως τα casio είναι πιο αξιόπιστα από τα timex. Έχω κάποια που δουλεύουν εδώ και 20 χρόνια με μόνη συντήρηση την αλλαγή μπαταρίας μία ελάχιστη λίπανση και που και που μια στρογγυλή φλάντζα στεγανοποίησης στο πίσω καπάκι.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

άρχισα να αλλάζω γνώμη σιγά σιγά αλλά όχι ως προς τη μάρκα αλλά στο σχέδιο!

 

http://ceasuridemana.ro/timex-e-tide-temperature-and-compass-watch_a40931.html

 

τί λέτε αυτό ή το μαύρο πιό πάνω?

http://i43.tinypic.com/21lj1jd.jpgαθάνατο 'Στρογγυλό'
Link to comment
Share on other sites

άρχισα να αλλάζω γνώμη σιγά σιγά αλλά όχι ως προς τη μάρκα αλλά στο σχέδιο!

 

http://ceasuridemana.ro/timex-e-tide-temperature-and-compass-watch_a40931.html

 

τί λέτε αυτό ή το μαύρο πιό πάνω?

Αυυτό που παράθεσες μόλις τώρα, είναι πιο επίσημο. Το άλλο πιο πάνω είναι πιο σπορτίφ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είμαι σε θέση να διαλέξω...

 

Γράφω ένα κείμενο για το περιοδικό μου, για ένα είδος μηχανισμού που υπάρχει σε 3 ρολόγια.

 

Τιμές; 170.000 έως 400.000 ευρώ!!

 

Οπότε είμαι αλλού...

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...