Jump to content

Συζήτηση για ρολόγια


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την καλησπέρα μου.

Επειδή βρίσκομαι στην αναζήτηση ρολογιού,

θα ήθελα γνώμες και προτάσεις από τους ειδήμονες του είδους.

To budget είναι περίπου στα 300-350€.

Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ ένα Seiko 5άρι από τα 70's

με μαύρο καντράν,Casio dw7300 των 90's και Casio Edifice efa121.

Η ύπαρξη χρονογράφου δεν με αποσχολεί.

Όσο αφορα το ντύσιμο,είναι πάντα σκουρόχρωμο (κυρίως μαύρο).

Π.χ.μαύρο παλτό,σκούρο πουκάμισο,μαύρο παντελόνι και παπούτσι.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ο καθένας έχει το χουι του.

 

Εγώ θα ήθελα να έχω μόνο ένα ρολόι (καλό εννοώ, δεν βάζω τα gshock γιατί αυτά είναι όσο ένα γέμισμα ρεζερβουάρ). ΕΣΥ τώρα έχεις 3 ρολόγια και πας για 4. Με τα ίδια λεφτά θα είχες ένα καλύτερο (longines, omega).

 

Πάρε με αυτά που θες ένα tissot ή μάζεψε λεφτά και πάρε όταν είσαι έτοιμος ένα Ω.

 

Εκτός αν θες να βρεθείς σιγά σιγά με 10 απλά ρολόγια.

 

Ένα Ω με 1500+ καλύπτει κάθε περίσταση. Και καθαριζεις. Είδες ο φίλος με το Φεστινα. Πεταμένα λεφτά είναι. Ένα Ω και να το σιχαθεις θα το πουλησεις. Δεν θα το βάλεις στο συρτάρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο καθένας έχει το χουι του.

 

Εγώ θα ήθελα να έχω μόνο ένα ρολόι (καλό εννοώ, δεν βάζω τα gshock γιατί αυτά είναι όσο ένα γέμισμα ρεζερβουάρ). ΕΣΥ τώρα έχεις 3 ρολόγια και πας για 4. Με τα ίδια λεφτά θα είχες ένα καλύτερο (longines, omega).

 

Πάρε με αυτά που θες ένα tissot ή μάζεψε λεφτά και πάρε όταν είσαι έτοιμος ένα Ω.

 

Εκτός αν θες να βρεθείς σιγά σιγά με 10 απλά ρολόγια.

 

Ένα Ω με 1500+ καλύπτει κάθε περίσταση. Και καθαριζεις. Είδες ο φίλος με το Φεστινα. Πεταμένα λεφτά είναι. Ένα Ω και να το σιχαθεις θα το πουλησεις. Δεν θα το βάλεις στο συρτάρι.

 

Το Seiko και το Casio dw7300 ήταν δώρα,οπότε δεν μπορούσα να κάνω κάτι.

Μάλλον θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα πάω μελλοντικά για το Ω seamaster που μου αρέσει υπερβολικά.

Thanks για την απάντηση.

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help :wacko:!!!Εδω και 10 χρονια εχω ενα αντρικο ρολοι festina αυτοματο φορτιζει με την κινηση του χεριου δηλαδη με μπρασελε απλο χωρις χρονογραφους κλπ μονο που η πισω μερια αν βοηθαει για να καταλαβεται ποιο ειναι ειναι διαφανη και φενεται ο μηχανισμος που φορτιζει!!!Τοτε το 2000 το ειχα παρει 120000 δραχμες και με τα σημερινα περιπου 350ευρο!!!Μετα απο 10 χρονια χρησης η επαναφορτιζομενη του μπαταρια κλαταρε...!!!Εκανα την μα@@κια και το πηγα στα κεντρικα της festina και αφου το αφησα σε 1 εβομαδα μου ειπαν οτι μαζι με την μπαταρια (κανει σκετη 30 ευρο) συν το σερβις την στεγανοποιηση κλπ τελικη τιμη 70 ευρο και τους ειπα οκ!!!Ελα μου ομως με ετρωγε και ψαχνοντας εκ τον υστερον στο ιντερνετ βρηκα πολλα καινουργια festina με μπρασελε με ποιο νεα σχεδια κλπ απο 85 μεχρι 105-115 ευρο φανταστικα quartz ομως!!!

Και τωρα εστω και μαλλον αργα τι κανω το αφηνω και παω να παρω ενα καινουργιο σε αυτα τα λεφτα η παω να παρω το δικο μου που ειναι ενα ειδη ετοιμο???Εγγυηση τα καινουργια εχουν 2 χρονια το δικο μου τωρα θα εχει μετα το service η οχι??Επισης δεν ξερω αν το δικο μου γενικα μετα απο τοσα χρονια ποιανει τιποτα σαν αξια συλλεκτικη η πρακτικη σαν επαναφορτιζομενο με το χερι απο ενα καινουργιο με μπαταρια..??Ποιο ειναι ποιο καλο??Πληζ επειγων καποιος γνωστης ας μου πει γιατι δεν ξερω τι να κανω και εχω μεινει και χωρις ρολοι!!!Ευχαριστω!!!;);)

 

 

Προσωπικά θα το κράταγα αν υπήρχαν συναισθηματικοί λόγοι, κάτι που απ΄όσο καταλαβαίνω δεν ισχύει στη δική σου περίπτωση. Συν ότι αφού είναι επισκευασμένο θα δουλεύει κανονικά και θα συνεχίζει να κάνει αυτό που έκανε τόσα χρόνια. Το πολύ πολύ αν με έπιανε λόγω εορτών καταναλωτική μανία, θα αγόραζα ένα ακόμα από τα νέα μοντέλα για να έχω περιθώριο επιλογής στο πιο θα φορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα το κράταγα αν υπήρχαν συναισθηματικοί λόγοι, κάτι που απ΄όσο καταλαβαίνω δεν ισχύει στη δική σου περίπτωση. Συν ότι αφού είναι επισκευασμένο θα δουλεύει κανονικά και θα συνεχίζει να κάνει αυτό που έκανε τόσα χρόνια. Το πολύ πολύ αν με έπιανε λόγω εορτών καταναλωτική μανία, θα αγόραζα ένα ακόμα από τα νέα μοντέλα για να έχω περιθώριο επιλογής στο πιο θα φορέσω.

 

Τελικα θα παω να το παρω και βλεπουμε!!!Υπαρχουν συναισθηματικοι λογοι τωρα που το σκεφτομαι!!!Ευχαριστω ολους!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει και παλιότερα, αλλά δεν βρίσκω την απάντηση: Θέλω να ανταλλάξω 1 longines ολόχρυσο. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει προτίνοντάς μου κάποιο/α site εξειδικευμένα στο θέμα? κατά προτίμηση ελληνικά...
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ αφορούσε την πιθανότητα να παρουσιαστεί κάποιο iWatch.

 

Προς το παρόν, κάνουν θραύση τα iPod Nano, με λουράκι, ακόμη και από δέρμα κροκόδειλου...

 

http://www2.elecom.co.jp/avd/ipod/belt/ava-n10lb/index.asp

 

http://www.thinkgeek.com/gadgets/watches/e680?cpg=cj&ref=&CJURL=

 

Πως σας φαίνονται;

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

Είχα ρωτήσει και παλιότερα, αλλά δεν βρίσκω την απάντηση: Θέλω να ανταλλάξω 1 longines ολόχρυσο. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει προτίνοντάς μου κάποιο/α site εξειδικευμένα στο θέμα? κατά προτίμηση ελληνικά...

 

Εννοείς site που να εμπορεύεται ρολόγια, μεταξύ των οποίων και μεταχειρισμένα, ή ένα site που να μπορείς να βάλεις αγγελία;

 

Το πρωτο δεν νομίζω ότι υπάρχει, εκτός από τα μαγαζιά που κάνουν λίγο απ' όλα: καινούργια, παλιά, νόμιμα, της παράλληλης, λαθραία, ότι θες...

 

Κατά τα άλλα, αν απευθυνθείς σε ένα από τα 2 ελληνικά φόρουμ για ρολόγια, την αγγελία σου θα την διαβάσουν 10 στο ένα και 40 στο άλλο.

 

Βάλτην στις μεγάλες εφημεριδες αγγελιών και τα αντίστοιχα site τους, να την δει κόσμος...

 

Φιλικά

 

Κωστής

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά. Θα προσπαθήσω στο watchfunclub, μια που δεν ξέρω κάποιο άλλο. Δεν με ενδιαφέρει να πουλήσω το ρολόι. Είναι κρίμα, καθώς το φόρεσα 1 φορά όλη κι όλη! Θα αναζητήσω κάποια ανταλλαγή καθώς δείχνει ιδιαίτερα μικρό στο δικό μου χέρι. Με ενδιαφέρει να το αντικαταστήσω με κάποιο ίσης αξίας.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το να σου αρέσει ένα μόνο είδος ρολογιού είναι προβλημα.

Δεν σε αφήνει να δείς τα άλλα.

 

Είναι σοβαρό???? Θα δείξει εξαρταταται απο το ποσό θα κρατήσει....

 

Όλα divers τα βλέπω !@#$^%$#@

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τραγικό πάντως....

 

Τα divers είναι στη μόδα οπότε είναι άπειρα, καθορίζονται από συγκεκριμένες ανάγκες = προδιαγραφές, οπότε το 95% αξίζουν τα λεφτά τους, υπάρχουν και vintage και καινούργια και στοιχίζουν από 100 ευρώ.

 

Το πρόβλημα θα ήταν να κολλαγες στα ρολόγια με fusee & chain. Είναι 6 μοντέλα, από 3 εταιρείες και στοιχίζουν 170.000 έως 500.000 ευρώ!

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας.θελω να παρω ενα ρολοι ψηφιακο αλλα με αυξημενες δυνατοτητες.στο μυαλο μου εχω τα ρολογια της σειρας suundo και τα γνωστα σε ολους μας g-shock!επειδη δν τ γνωριζω καλα να μου πειτε τις διαφορες των 2 ρολογιων
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας.θελω να παρω ενα ρολοι ψηφιακο αλλα με αυξημενες δυνατοτητες.στο μυαλο μου εχω τα ρολογια της σειρας suundo και τα γνωστα σε ολους μας g-shock!επειδη δν τ γνωριζω καλα να μου πειτε τις διαφορες των 2 ρολογιων

 

Ποιο από τα σούντο έχεις κατά νου;

 

Και ρωτάω γιατί θα έλεγα ότι δεν έχουν και πολλά κοινά τα g από τα σούντο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας.θελω να παρω ενα ρολοι ψηφιακο αλλα με αυξημενες δυνατοτητες.στο μυαλο μου εχω τα ρολογια της σειρας suundo και τα γνωστα σε ολους μας g-shock!επειδη δν τ γνωριζω καλα να μου πειτε τις διαφορες των 2 ρολογιων

 

Δεν χρειάζεται φωτισμός στο θέμα!

 

Και με κλειστά μάτια και με ορθάνοιχτα G-Shock...

 

Ποιότητα ποικιλία σχέδια αντοχή αξιοπιστία sex speak...

 

Το G-Shock είναι το μόνο ρολόι πολυτελείας κάτω από τα 5000 ευρώ!

 

Το φοραω και το χαίρομαι το ίδιο με ένα ρολόι μεγάλης αξίας.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση Κωστη που σου αρεσουν τα G Shock.

 

Το λεω γιατι εσυ κινησε σε αλλα επιπεδα.

Χαιρομαι παντως που επιτελους συμφωνουμε σε κατι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω τα φωτα σας.θελω να παρω ενα ρολοι ψηφιακο αλλα με αυξημενες δυνατοτητες.στο μυαλο μου εχω τα ρολογια της σειρας suundo και τα γνωστα σε ολους μας g-shock!επειδη δν τ γνωριζω καλα να μου πειτε τις διαφορες των 2 ρολογιων

 

 

Εκεί που, περίπου, τελειώνουν τιμολογιακά τα "g" αρχίζουν τα suunto χωρίς όμως αυτό να είναι αντίστοιχο των δυνατοτήτων τους.

Προσωπικά την επιλογή μου την έκανα και περιμένω το "g" μου αυτές τις ημέρες.

 

Έχεις κάποια συγκεκριμένα μοντέλα τα οποία έχεις ξεχωρίσει ή γενικό είναι το ερώτημα;

 

 

Πάντως τα Suunto περισσότερο "κοντράρονται" με τις άλλες σειρές της Casio (Protrek, sea pathfinder, outgear) παρά με τα "g".

Edited by tazio
Προσθήκη σχολίου.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μηπως εχει καποιος να μου δωσει διευθυνσεις για να βρω σε καλη τιμη ενα Seadweller rolex
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση Κωστη που σου αρεσουν τα G Shock.

 

Το λεω γιατι εσυ κινησε σε αλλα επιπεδα.

Χαιρομαι παντως που επιτελους συμφωνουμε σε κατι.

 

Όταν γράφεις και γνωρίζεις όλα τα ρολόγια των 500.000+ ευρώ, άντε να πείσεις οτι μπορείς να ευχαριστηθείς ένα G-Shock.

 

Αποτελεί όμως μέρος αυτού που κάνω τόσα χρόνια. Προαπαθώ να βοηθήσω όλο και περισσότερους ανθρώπους να καταλάβουν γιατί θα μπορούσες να ενδιαφερθείς για το κάθε ρολόι.

 

Κάποιοι το βλέπουν πρόχειρα και νομίζουν ότι εστιάζω μονο στο πόσο κάνει.

 

Είναι επειδη δεν διαβάζουν προσεκτικά.

 

Τα ρολόγια είναι σημαντικά για την αξία τους και όχι για την τιμή τους.

 

Και υπάρχουν ρολόγια ακριβά που δεν έχουν καμία αξία (ή έστω αυτή που θα αναλογούσε στην τιμή τους) και άλλα φτηνά (εξαιρετικό παράδειγμα τα G-Shock, αλλά και τα Tissot, τα Longines στο επίπεδό τιμής τους κα) που έχουν αξία.

 

Για εμένα το πιο σημαντικό είναι το πως ζεις το κάθε αντικείμενο και όχι αν το αγόρασες, ή αν έχεις τα χρήματα να το αγοράσεις.

 

Για το λόγο αυτό έχω γράψει πολλές φορές ότι δεν έχει για εμένα καμία αξία να αγορα΄σεις ένα ή χιλια ζευγάρια παπούτσια John Lobb, αν δεν ξέρεις πως να τα συντηρείς μόνος σου. Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας, την πρώτη φορά που τον γνώρισα μου είπε "σας ντρέπομαι. τα παπούτσια σας γυαλίζουν περισσότερο από τα δικά μου κι όμως μου ανήκει η εταιρεία!"

 

Αυτό είναι για εμένα η αξία. όχι το χιλιάρικο που δίνεις για να τα αγοράσεις και που άλλος θα το πέταγε στη λουλουδού, ένα βράδυ μεθυσμένος.

 

Επειδή και σήμερα πήγα βόλτα με την κόρη μου στο σινεμά, πριν φύγω, είχα μπροστά μου ένα πολύ ωραίο ατσάλινο σπορ χρονογράφο πολύ καλής εταιρείας και το κόκκινο g shock μου και διαλεξα το g γιατί το θεωρώ πιο εντυπωσιακό.

 

Δεν γράφω την εταιρεία, μη το πείτε στον Πρόεδρο και πάθει ανακοπή...

 

Μετά οφείλει κανείς να προσαρρμόζεται στην πραγματικότητα.

 

Και αυτή τη στιγμή, δεν το ζεις εύκολα ένα σημαντικό ρολόι στην Ελλάδα. Είναι και λίγο ντροπή, να φοράς τους μισθούς 5 ετών που ΔΕΝ θα πάρει ο διπλανός σου, σε ρολόι!...

 

Είναι για όλους ένα μάθημα η κρίση. Και για την ωρολογοποιία και τους φίλους της μια ευκαιρία να επανατοποθετήσει τις αξίες της και το τι είναι λογικό και τι όχι.

 

Ένα g shock δεν έχει βέβαια καμία σχέση με ένα tourbillon. Είναι σα να συγκρίνεις μια καλοτυπωμένη αφίσα με έναν original πινακα του Βαν Γκογκ... ή καλύτερα σα να συγκρίνεις ενα καλογραμμένο cd με μια ζωντανή εκτέλεση του Pablo Cazals!

 

To ένα το ετοίμασαν ώστε να είναι άρτιο και το έβγαλαν μετά τα μηχανήματα, στο δεύτερο έχεις την ψυχή και τη γνώση - ικανότητα μιας διάνυας στο "πιάτο".

 

Φιλικά

 

Κωστής

 

ΥΓ. Ο tazio έχει απόλυτα δίκιο στην τοποθέτηση suunto g shock.

 

Εγώ πάντως στο καλοκαιρινό μου τεύχος έγραψα ότι τα g shock αποτελούν το σημείο g της ωρολογοποιίας.... Ρίξτε μια ματιά και δείτε και η Lady Gaga πως συνδυάζει g shock με Chanel!....

http://clepsydre.gr/news.php?id=506

 

παιδια καλησπερα μηπως εχει καποιος να μου δωσει διευθυνσεις για να βρω σε καλη τιμη ενα Seadweller rolex

 

Αγαπητέ φίλε, όταν κάνεις σήμερα μια τέτοια ερώτηση, πρέπει να βάζεις και συγκεκριμένες παραμέτρους επικινδυνότητας - ηθικής περί αγορών.

 

 

Θέλεις, την καλύτερη δυνατή τιμή:

 

Α. από επίσημο μαγαζί που έχει επίσημα την Rolex στη βιτρίνα του, κανονικά εισαγμένο με εγγύηση κανονική;

 

Β. από τη χώρα που ίσως βρεις καλύτερη τιμή;

 

Γ. από την παράλληλη, ώστε να έχεις λίγο καλύτερη τιμή, αφού δεν σε πειράζει το ρολόι σου να έχει ασφράγιστη εγγύηση, μιας και τα παλικάρια που κάνουν αυτή τη δουλειά βάζουν την .... στον .... των νομίμως διακινούντων τα ρολόγια, αλλά την υπογραφή τους, προσέχουν και δεν την βάζουν στις εγγυήσεις;

 

Δ. από το ίντερνετ, για ακόμη καλύτερη τιμή, ρισκάρωντας το ρολόι που θα σου έρθει να είναι μαιμού;

 

Είναι σα να ρωτάμε πόσο στοιχίζει η οικιακή βοηθός.

 

Εξξαρτάται, αν έχει χαρτιά, αν είναι νόμιμη, από ποια χώρα είναι, αν είναι εσωτερική, αν την ασφαλίζεις, αν την δηλώνεις μάλιστα, καμία σχέση....

 

Φιλικά

 

Κωστής

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

kωστη σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση το προβλημα μου ειναι λοιπον οτι μου εκλεψαν το συγκεκριμενο ρολοι που ειχα αγαπησει το ειχα παρει απο ενα φιλικο μου μαγαζι πριν 2 χρονια 4450 ευρω και τωρα που ο φιλος μου δεν εχει πια το μαγαζι μου ζητανε απο την επισημη αντιπροσωπεια περιπου 9 για αυτο ρωταω και σιγουρα αυτη τη περιοδο δε μπορω να δωσω τα διπλα λεφτα.
Link to comment
Share on other sites

G-Shock GW-9200

Προσωπικα με το που ειδα πρωτη φορα ηταν σαν το ειχα παρει ηδη.

Μου αρεσε πολυ η εμφανιση.

Ειδα κ την τιμη (αρκετα φτηνο) και εχει κ πολλες λειτουργιες.

Σκευτομουνα για το GW-9200 Mat Black που ειναι αρκετα πιο ακριβο αλλα τελικα επελεξα το κανονικο.

Link to comment
Share on other sites

kωστη σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση το προβλημα μου ειναι λοιπον οτι μου εκλεψαν το συγκεκριμενο ρολοι που ειχα αγαπησει το ειχα παρει απο ενα φιλικο μου μαγαζι πριν 2 χρονια 4450 ευρω και τωρα που ο φιλος μου δεν εχει πια το μαγαζι μου ζητανε απο την επισημη αντιπροσωπεια περιπου 9 για αυτο ρωταω και σιγουρα αυτη τη περιοδο δε μπορω να δωσω τα διπλα λεφτα.

 

Ωχ!!!

 

Θα είχες πρόβλημα να γράψεις εταιρεία και μοντέλο / έκδοση;

 

Μπορεί να υπάρχει καμία ιδέα.

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

Από μικρός είχα κόλλημα με τα Casio και με 2 ρολόγια πέρασα όλη μου την παιδική ηλικία.

 

Το πρώτο ήταν το Casio CGW - 50 (http://u21976.hs-harz.de/cosmo.jpg) μου το έκαναν δώρο στο δημοτικό αλλά μου έσπασε στο σημείο που μπαίνει το λουράκι μετά από αμέτρητα χτυπήματα.

 

Το δεύτερο Casio DW - 295 ( http://watchshock.com/archive/Casio/Sports/DW-xxxx/DW-295-1VUR/) το πήρα στα 12 (είμαι 24 τώρα) 18 χιλιάδες τότε και το έχω μέχρι σήμερα.

 

Έτσι από την προσωπική μου εμπειρία συνιστώ Casio ανεπιφύλακτα :P

Link to comment
Share on other sites

...

Προσωπικά την επιλογή μου την έκανα και περιμένω το "g" μου αυτές τις ημέρες.

...

 

Ήθελα ένα ρολόι που να μην επηρεάζεται από το αν είναι κρύο ή ζέστη, νύχτα ή μέρα, αν το φοράω η όχι στον ύπνο μου και γενικά ένα ρολόι που να μπορεί να είναι 24/7 για όσο χρειαστεί, αν χρειαστεί.

Η επιλογή μου ήταν αυτό το οποίο και εδώ και λίγες ώρες είναι στον καρπό μου.

Το μόνο που ακόμα αναρωτιέμαι είναι, αν ήταν καλύτερα να το πάρω σε πορτοκαλί.

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα το ..υπονοούμενο...

 

Έχεις παραγγείλει όπως και εγώ το GX 56...

 

Και εγώ το σκέφτηκα το πορτοκαλί...

 

Απλά το χειμώνα το μόνο πορτοκαλί που έχω είναι ένα μπουφαν με πορτοκαλί που μου έχει χαρίσει η Swatch...

 

Και αναρωτιέμαι: είναι λογικό να αγορασεις ένα g ασορτί με ένα Swatch;

 

Το μαύρο είναι κούκλα και λόγω μεγάλου μεγέθους θα είναι πολύ ιδιαίτερο

 

Φιλικά

 

Κωστής

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια... εχω καταληξει σε αυτα τα 3 ρολογια... πιο προτεινε; βασικά δεν ξερω αν με καδενα θα ταιριαζει με την ηλικια μου... καμια ιδεα; :wacko:

 

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=16479

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=5916

http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=16159

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...