Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει πάντως, τουλάχιστον σε μένα. Την έχω περάσει, έκανα και επαναφορά. Η μπαταρία, ναι μεν είναι παλιά, αλλά χειροτέρευσε δραματικά με την 7.0. Η κάμερα έχει πολύ περισσότερο shutter lag από ότι προηγουμένως. Πιο smooth δεν το είδα σε καμία περίπτωση. Στην καλύτερη, το ίδιο. Συνεπώς, δεν θα την έβαζα, εαν γνώριζα. Ωστόσο μάλλον είναι "τζακ ποτ" το τι θα σου "κάτσει" βάζοντάς την.

Btw κρατάω το κινητό για το NFC και για την κάμερα η οποία still, είναι καλύτερη από τα άλλα μου κινητά :P Τώρα σε 15 μέρες θα πάρω το Pocophone για την κοπέλα μου, και θα συγκρίνω. Συγκρίνω δηλαδή κινητό 3.5 χρόνων με ένα φρέσκο. Αυτή την κάμερα του G4 δεν θα την ξεπεράσω ποτέ :P

 

16 MP, f/1.8, 28mm (wide), 1/2.6", 1.12µm, 3-axis OIS, laser AF είναι πολύ καλή όντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα για μπαταρία μόνο από Procordia ότι πήρα απο σκρούτζ φουσκώνουν το πολύ σε 9 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα εκατσε πολυ καλα η rom. Ελαφρως πιο smooth,η καμερα ισως χανει λιγο. Επισης δεν τρωει κανενα κολλημα ,παει πολυ καλα με 25 εφαρμογες κατεβασμενες απ το store βεβαια. Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα θεμα,ουτε με θερμοκρασιες ουτε με τιποτα. Πρεπει να βελτιωθηκε και η αυτονομια.
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός! Απόλαυσε το ✌

 

Γιατι τυχερος βρε; κι αλλα μελη ηταν ευχαριστημενα απ οσο θυμαμαι. Εσυ τι θεματα ειχες;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δώσει καιρό τώρα, απλά τυγχάνει και το έχει η γυναίκα μου στην οποία έχει γίνει αντικατάσταση πλακέτας από το γνωστό θέμα πριν ενάμιση χρόνο και δουλεύει έκτοτε τελείως απροβλημάτιστα με την 6.0 φυσικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τυχερος βρε; κι αλλα μελη ηταν ευχαριστημενα απ οσο θυμαμαι. Εσυ τι θεματα ειχες;

 

Αυτό το συσκευή μη πιστοποιημένη με χαλάει λίγο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλη χρονια σε οσους παρακολουθουν ακομα το thread. Να σας ρωτησω, εμπιστευεστε τη συσκευη σας για εφαμοργες e-banking ;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το χρησιμοποιεί κανονικά η γυναίκα μου, σε πολλές εφαρμογές δεν έχει τύχει το παραμικρό, πάντα με την official 6.0
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προφανώς η ερώτηση του φίλου δεν έχει να κάνει με την εμφάνιση προβλήματος αλλά με το κατά πόσο εμπιστεύεστε τη συσκευή που πλέον δεν παίρνει security updates.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι εκτεθειμένη πιστεύω

 

Ότι είναι ευπαθής σε γνωστά exploits, δεν υπάρχει αμφιβολία. Από την άλλη, εξαρτάται σε τί εκθέτεις την συσκευή σου. Εάν μπαίνεις σε όποια σελίδα βρεις και εγκαθιστάς σχετικά άγνωστες εφαρμογές, καλύτερα να μην έχεις πολύ κρίσιμα δεδομένα επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Ναι αναφερομαι στο γενονος οτι ειμαστε πιο εκτεθειμενοι οσον αφορα τα updates που δεν παιρνουμε πλεον και τα πολυ παλια patch ασφαλειας. Εκανα υπομονη και ελεγα στο επομενο τηλεφωνο να ασχοληθω αλλα δεν αντεξα μιας που βλεπω να τη κραταω κι αλλο τη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Μολις brickara το δικο μου,πηγα να περασω Resurrection rom, ενω το rootara δεν επερνε την recovery,επρεπε να ξεκλειδωσω τονbootloader,αλλα επιλογη δεν μου εδινε στο Developers options(μαλλον επειδη ειχε γινει αναβαθμιση παλιοτερα)...κ αποφασισα να flasharo stock rom...με LG flash tools,κολλησε στο 99% πανω απο 20 λεπτα το αποσυνδεσα να ξαναπροσπαθησω, κ τωρα ειναι νεκρο...καμια βοηθεια...?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της ασφαλειας που είπατε παιδιά, μπορεί κανείς να έχει μεγαλύτερη ασφαλεια με χρήση κάποιου προγράμματος απο το play store? Φτάνει στα επίπεδα των νεότερων κινητών με τα sec. patches?

Ρωτάω γιατί χρησιμοποιώ e-banking στο κινητό και το θέμα με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Αξίζει να αλλάξεις κινητό μόνο για αυτό το λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα της ασφαλειας που είπατε παιδιά, μπορεί κανείς να έχει μεγαλύτερη ασφαλεια με χρήση κάποιου προγράμματος απο το play store? Φτάνει στα επίπεδα των νεότερων κινητών με τα sec. patches?

Ρωτάω γιατί χρησιμοποιώ e-banking στο κινητό και το θέμα με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Αξίζει να αλλάξεις κινητό μόνο για αυτό το λόγο?

 

Η δική μου άποψη, που δεν αποτελεί συμβουλή για το τί να κάνει κάποιος άλλος με το δικό του κινητό, είναι ότι δεν αξίζουν τρίτες εφαρμογές "ασφάλειας". Πρωτίστως χρειάζεται προσοχή στο τί εφαρμογές εγκαθιστάς και τί σελίδες ανοίγεις. Εγώ δεν θα άλλαζα το κινητό για αυτό τον λογο, εφόσον είμαι στοιχειωδώς προσεκτικός στη χρήση του.

Link to comment
Share on other sites

Κινητό με security patch Ιουλίου 2017 (στην καλύτερη αν έχεις την beta rom) είναι dead τελείως. Δυστυχώς, όποιος φοβάται για την ασφάλειά του με το κινητό αυτό, καλό θα είναι να μην έχει high hopes. Το κινητό σε 5 μήνες κλείνει 4ετία. Έκανε τον κύκλο του.

Δεν υπάρχει κάτι στο play store αλλά και να υπήρχε, τι ακριβώς να έκανε; Inject τα πρόσφατα security patches σε ένα κινητό που δεν είναι rooted? Δεν ξέρω πως θα το έκανε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα security patches και τα software updates είναι πονεμένη ιστορία. Ό,τι και να έχει ειπωθεί μέχρι στιγμής λίγες (ακριβές) συσκευές παίρνουν επαρκείς ενημερώσεις. Πόσο μάλλον ένα κινητό σαν το G4 που το "σκότωσε" η ίδια η LG καιρό τώρα. Μην περιμένετε να σωθείτε από τα patches πάντως... απλά προσοχή στις εφαρμογές που κατεβάζετε και στα sites που μπαίνετε (αυτονόητα πράγματα δηλαδή που δε χρειάζεται να τα πω εγώ η κάποιος άλλος)

Είναι και λίγο θέμα marketing όλα αυτά για να πωλούνται νέες συσκευές. Όχι πως δεν υπάρχουν κενά ασφαλείας αλλά και οι εταιρίες τα "φουσκώνουν" λιγάκι για να προωθήσουν τα προϊόντα τους.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα παιδια….ποια είναι η τελευτια εκδοση που φοραμε ?? λειτουργικου...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

@tpanoulakis

Nougat 7.0

 

Δεν είναι επίσημα βγαλμένη η 7.0. Είναι beta και δεν έρχεται ΟΤΑ, ούτε από το bridge. Η τελευταία που είναι επίσημα έξω είναι η 6.0.

Link to comment
Share on other sites

Και γω την 7 εχω με το patch του Ιουλιου του 2017. Οπως τα λεει ο tommy ηταν beta,η τελευταια για ελλαδα ηταν android 6 με patch ιουνιου του 2016. Παντως για beta ειναι αψογη, την εχω σχεδον ενα χρονο και τρεχει απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά πάντως στην απόκριση του κινητού με οτιδήποτε νεότερο, είναι χαοτική παιδιά. Το lag πάει σύννεφο στο G4, δυστυχώς. Έχουν βαρύνει οι εφαρμογές κιόλας... Πλέον το χρησιμοποιώ ενίοτε για κάποιες φώτο και για το NFC (φορτίζω την ath.ena card :P )
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά πάντως στην απόκριση του κινητού με οτιδήποτε νεότερο, είναι χαοτική παιδιά. Το lag πάει σύννεφο στο G4, δυστυχώς. Έχουν βαρύνει οι εφαρμογές κιόλας... Πλέον το χρησιμοποιώ ενίοτε για κάποιες φώτο και για το NFC (φορτίζω την ath.ena card :P )

 

Ενταξει φαινεται οτι εχει παλιωσει αλλα οχι κ ετσι. Εμενα με 40 εφαρμογες απ το play store,και ολες ενημερωμενες με android 7 παει καλα. Αν οταν λες lag, εννοεις οτι γενικα σαν εμπειρια σε σχεση πχ με xiaomi redmi note 6 ειναι πιο αργο σε ανοιγμα εφαρμογων,πλοηγηη κ.λ.π συμφωνω αλλα και παλι δεν ειναι κατι ουαου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...