Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@PanaGeorge

Δεν έχει δυνατότατα καταγραφής κλίσεων, πρέπει να βάλεις εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ @maarinos

 

Μηπως μπορείτε να μου προτείνετε καποια που να δουλεύει ευκολα και απροβλημάτιστα;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να το φλασαρω... Το θέμα είναι πως μόλις βγάζει το Android robot κάνει επανεκκίνηση. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Το έχω βάλει για πώληση προς 35€ μαζί με θήκες καπάκια κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα να το φλασαρω... Το θέμα είναι πως μόλις βγάζει το Android robot κάνει επανεκκίνηση. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Το έχω βάλει για πώληση προς 35€ μαζί με θήκες καπάκια κλπ.

 

Που βρισκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Νέα Φιλαδέλφεια

 

Ααα μακρια. Τελος παντων, οταν κατεβω Αθηνα αν δεν εχει πουληθει θα χτυπησω ενα μηνυμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς. Έχω βάλει αγγελία σε γνωστό φόρουμ τεχνολογίας. Αν θες τσεκαρε φωτογραφίες εκεί αλλιώς πες μου να σου στείλω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τη πλακέτα στη σόμπα αλογόνου. Τα έπαιξε τελείως. Οπότε κάνα 30αρι λέω να το δώσω με ότι έχει απομείνει.αν κάποιος το θέλει από εδώ μέσα του το αφήνω 20 αρκεί να έρθει κάπου κοντά στη νέα Φιλαδέλφεια.μαζι με θήκες μπαταρία screen protectors κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα το κινητό με ΄΄νέα΄΄ refurbished πλακέτα για δεύτερη φορά. Αχ Lg καλά κινητά αλλά support μηδέν. Ομοίως την πρώτη φορά μου έβαλαν refurbished και μετά από 6 μήνες πάλι service. Αντίο Lg, πάμε μάλλον προς mate 10 pro.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα το κινητό με ΄΄νέα΄΄ refurbished πλακέτα για δεύτερη φορά. Αχ Lg καλά κινητά αλλά support μηδέν. Ομοίως την πρώτη φορά μου έβαλαν refurbished και μετά από 6 μήνες πάλι service. Αντίο Lg, πάμε μάλλον προς mate 10 pro.

 

Κοιταξε απο ενα σημειο και μετα ολες οι πλακετες ητανε refurbished. Μεχρι τη σειρα 70(1/2/3) να εβγαζαν καινουριες μετα ολες ανακατασκευασμενες. Εγω με 702 ΜΗ - ανακατασκευασμενη(τουλαχιστον δεν γραφει κατι τετοιο στο χαρτι του service) εχοντας σταματησει να δινω βαση σε θερμοκρασιες, φωτεινοτητα, καλοκαιρι- gps στο αμαξι κλπ και μεχρι στιγμης δεν εχει κανει τιποτα κουλο. Μπορεις να στειλεις μια φωτο με το χαρτι;

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε απο ενα σημειο και μετα ολες οι πλακετες ητανε refurbished. Μεχρι τη σειρα 70(1/2/3) να εβγαζαν καινουριες μετα ολες ανακατασκευασμενες. Εγω με 702 ΜΗ - ανακατασκευασμενη(τουλαχιστον δεν γραφει κατι τετοιο στο χαρτι του service) εχοντας σταματησει να δινω βαση σε θερμοκρασιες, φωτεινοτητα, καλοκαιρι- gps στο αμαξι κλπ και μεχρι στιγμης δεν εχει κανει τιποτα κουλο. Μπορεις να στειλεις μια φωτο με το χαρτι;

 

 

Θα τη στείλω αύριο αλλά το refurbished το αναγράφει και στις δύο φορές το χαρτί από procordia. Κρίμα γιατί το κινητό ήταν καλό και ειδικά οι φώτος τους ήταν πολύ καλές. Μάλλον πάω πλέον προς huawei. Άποψη κανένας παλιός χρήστης του g4 ως προς το mate 10 pro?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέλαβα το κινητό με ΄΄νέα΄΄ refurbished πλακέτα για δεύτερη φορά. Αχ Lg καλά κινητά αλλά support μηδέν. Ομοίως την πρώτη φορά μου έβαλαν refurbished και μετά από 6 μήνες πάλι service. Αντίο Lg, πάμε μάλλον προς mate 10 pro.

 

Δεν λέω ότι θα έπρεπε να χαίρεσαι, αλλά όταν σου αντικαθιστούν δύο φορές την πλακέτα, δεν το λες και support μηδέν. Καλό ξεμπέρδεμα εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ήθελα να ρωτησω πηρα ενα ηχείο της jbl flip 4 και θελω να το κάνω να παιζει το ραδιόφωνο του κινητού στο ηχείο. Ξέρετε κάποιο κόλπο γιατι μου βγάζει ότι δν γίνεται.a58740ecc32168b2ca1c3f9a02adea05.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ήθελα να ρωτησω πηρα ενα ηχείο της jbl flip 4 και θελω να το κάνω να παιζει το ραδιόφωνο του κινητού στο ηχείο. Ξέρετε κάποιο κόλπο γιατι μου βγάζει ότι δν γίνεται.a58740ecc32168b2ca1c3f9a02adea05.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ραδιόφωνο για να παίξει, πρέπει να έχει ακουστικά συνδεδεμένα

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω βαζω κ τα ακουστικα κ μου βγαζει αυτο το μήνυμα που ανέβασα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη και γω το εχω προσπαθησει αυτο, δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.Λογικα δεν γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω βαζω κ τα ακουστικα κ μου βγαζει αυτο το μήνυμα που ανέβασα

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sorry,

Το δοκίμασα και εγώ και δεν γίνεται άρα δεν σε αφήνει να περάσεις τον ήχο μέσω Bluetooth.

Λύση : Vradio, αν η κατανάλωση δεδομένων δεν είναι πρόβλημα. Το χρησιμοποιώ και στο εξωτερικό και έχω σωθεί... Απλά καταναλώνει δεδομένα, όχι όμως πολλά. Σε σημείο να μην με νοιάζει καθόλου πλέον, δεν το ελέγχω ποτέ και το χρησιμοποιώ αρκετά.

 

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι θα έπρεπε να χαίρεσαι, αλλά όταν σου αντικαθιστούν δύο φορές την πλακέτα, δεν το λες και support μηδέν. Καλό ξεμπέρδεμα εύχομαι.

 

Sorry για την αργοπορία αλλά λόγω έλλειψης χρόνου ούτε φωτό ανεβάζω. Το χαρτί της procordia αναφέρει ξεκάθαρα το refurbished. Το πρόβλημα μου είναι και στην προηγούμενη πλακέτα ομοίως αναφερόταν το refurbished. Το support μηδέν αναφέρομαι κυρίως στην αντικατάσταση με άλλη πλακέτα μεταχειρισμένη αν και επισκευασμένη. Για κινητό του 2015, από τις λεγόμενες ναυαρχίδες, περίμενα κάτι καλύτερο. Εννοείται ότι είμαι ικανοποιημένος από το service γιατί έμεινα χωρίς κινητό μια εβδομάδα. Αλλά η απουσία νέας πλακέτας είναι μεγάλο μείον για τη LG και με όλα τα προβλήματα που εμφάνισε το τηλέφωνο γενικά. Ελπίζω οι νέες συσκευές να υποστηρίζονται καλύτερα από τη μαμά εταιρία! Τεσπά ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας!

Link to comment
Share on other sites

lg g4 αγορασμενο απο 13/02/2016, παρτιδα 601, εδω και περιπου 2-3 μηνες καθε 15-20 μερες μου εμφανιζει μηνυμα «Δυστυχώς, Κάμερα έχει σταματήσει»...Εχω δοκιμασει να κανω επαναφορα επανεκκινηση το κινητο, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, εκκινηση του κινητου χωρις την καρτα sd, αφαιρεση της καρτας sim και επανατοποθετηση της, καθαρισμο μνημης cache απ την επιλογη smart cleaning στις γενικες ρυθμισεις, διαγραφη cache και εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης Καμερα, ολα αυτα χωρις να λυθει το προβλημα...Καθε φορα που εμφανιζεται αυτο το μηνυμα μετα απο περιπου μια μερα η καμερα ανοιγει παλι κανονικα...Εδω και περιπου 2 μερες ομως η καμερα αρνειται να ανοιξει ενω εχουν μεσολαβησει και 3 φορτισεις του κινητου μετα απο αδειασμα της μπαταριας...Προφανως η διετης εγγυηση της procordia δε με καλυπτει και θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα και μηπως ξερει τι θα μπορουσα να κανω

Ευχαριστω

Edited by matador13
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δυσκολα φευγεις απο G4. Οκ, εβγαλαν τα προβληματακια τους αλλα πλεον εχει ισορροπησει καπως η κατασταση . Εμενα προσωπικα τον τελευταιο 1.5 χρονο δουλευει αψογα(3 στο συνολο)...Του περαστηκε και η 7αρα. Οπως το ειπε και ο vamire. Λιγο σοτ παραπανω και fingerprint και θα ηταν κορυφη. Βεβαια το v10 με 4αρα ραμ και fingerprint στην ουσια ειναι το g4 οπως θα επρεπε να ειναι.
Η έφταρα περάστηκε αλλά σου λέει μη πιστοποιημένη. συσκευή σωστά;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έφταρα περάστηκε αλλά σου λέει μη πιστοποιημένη. συσκευή σωστά;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστα. Στο store στις ρυθμισεις ετσι λεει.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Στο store στις ρυθμισεις ετσι λεει.

Αυτό σημαίναι ότι δεν μπορεί να σου πιστοποιήση την Rom ότι είναι καθαρή επειδή θέλει την rom μόνο από την LG για να κάνει πιστοποίηση..Αυτό δεν ξέρω αν λύνεται με μια rom από χώρες που έχει δοθεί η εφτάρα από την Lg...

 

Είδες διαφορές με την εφτάρα αν είδες ποιές πες μας

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

Είδες διαφορές με την εφτάρα αν είδες ποιές πες μας

 

Με ενδιαφέρει κι εμένα, για πες μας εντυπώσεις μιας και την συσκευή την χρησιμοποιεί η γυναίκα μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο πιο γρήγορο, πιο smooth και έχει καλύτερη μπαταρία. Όσα καλά θυμάμαι όταν την είχα περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει πάντως, τουλάχιστον σε μένα. Την έχω περάσει, έκανα και επαναφορά. Η μπαταρία, ναι μεν είναι παλιά, αλλά χειροτέρευσε δραματικά με την 7.0. Η κάμερα έχει πολύ περισσότερο shutter lag από ότι προηγουμένως. Πιο smooth δεν το είδα σε καμία περίπτωση. Στην καλύτερη, το ίδιο. Συνεπώς, δεν θα την έβαζα, εαν γνώριζα. Ωστόσο μάλλον είναι "τζακ ποτ" το τι θα σου "κάτσει" βάζοντάς την.

Btw κρατάω το κινητό για το NFC και για την κάμερα η οποία still, είναι καλύτερη από τα άλλα μου κινητά :P Τώρα σε 15 μέρες θα πάρω το Pocophone για την κοπέλα μου, και θα συγκρίνω. Συγκρίνω δηλαδή κινητό 3.5 χρόνων με ένα φρέσκο. Αυτή την κάμερα του G4 δεν θα την ξεπεράσω ποτέ :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...