Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως ειναι ομορφη ρομ. Η καμερα απο τοτε που εβαλα τη ρομ δυσκολευεται στην εστιαση, το βραδυ σαν να εχασε λιγο σε αποδοση και γενικοτερα στο manual mode σαν να επεσε λιγο,στη μπροστινη καμερα εβγαλαν το zoom.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Τελικά αν και δεν μου έκατσε ποτέ bootloop αλλά ούτε και κάποιο πρόβλημα στο 602 μου, ήρθε η ωρα να μπεί στον πάγκο για αναπληρωματική συσκευή μαζί με την υπόλοιπη συλλογή μου.

Η όποια πιθανότητα για BL σε συνδυασμό με την λήξη της εγγύησης με είχαν κάνει πλέον να μην το εμπιστεύομαι και τόσο, μήπως και "σκάσει" ανα πάσα ωρα και στιγμή, οπότε ακολούθησα και εγω το trend της Xiaomi.

Σας ευχαριστώ για ολες τις συμβουλές - συζητήσεις - διαξιφισμούς για μια τόσο αμφιλεγόμενή (απο αξιοπιστία) αλλά ταυτόχρονα κορυφαία απο χαρακτηριστικά συσκευή...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το αλλάζω.. Το μονο που μου τη σπαει ειναι πως το bezel έχει γινει χαλια απο τουμπες.. Αλλα Απότι βλέπω παει μαζι με την οθόνη... Οποτε δυσκολα να παιξει αλλαγή.

Περιμένω να ψοφισει και μετα θα το αλλάξω... Αν και δεν το βλεπω.. Σκυλί ειναι το άτιμο.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 2,5 χρονια. Αλλαγμενη πλακετα 2 χρονια και κατι μερες, χωρις κανενα προβλημα, ηρθε η ωρα της αλλαγης. Ποσο να το πουλησω βρε παιδια. Κουτι με ολα τα παρελκομενα, ουτε γρατζουνια,τζαμακι,θηκη quick circle.
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος 2,5 χρονια. Αλλαγμενη πλακετα 2 χρονια και κατι μερες, χωρις κανενα προβλημα, ηρθε η ωρα της αλλαγης. Ποσο να το πουλησω βρε παιδια. Κουτι με ολα τα παρελκομενα, ουτε γρατζουνια,τζαμακι,θηκη quick circle.

 

100-120 ευρω το πολύ πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

100-120 ευρω το πολύ πιστεύω
Και πολλά είναι πλέον. Είναι παλιό το κινητό + μεταχειρισμένο + έχει γυρίσει από σέρβις + + +.....

 

[Στάλθηκε από μόνο του]

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα τρία χρόνια και την έκανα και εγώ. Πήγα στο huawei p20 pro και είναι όντως σπουδαία αναβάθμιση. Το g4 λέω να το κρατήσω για δεύτερο, λυπάμαι να το σκοτώσω,ψωμί και αλάτι φάγαμε
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνεχιζω ακαθεκτα μεχρι να τα φτησει μια και καλη. Σε ενα μηνα κλεινει 3 χρονια αλλα εγγυηση εχει μεχρι τον Απριλιο. Αλλα μη μπερδευεστε ρε παιδια,το οτι εχει παει για service ειναι καλο(ειδικα για lg που δινει 2 χροξια εξτρα για το ανταλλακτικο). Σιγα μην επαιρνα μετεχειρο G4 που δεν εχει αλλαξει πλακετα.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία τα ξέρουμε όλοι πλέον...Εγώ που δεν είμαι φανατικός Gamer 1 μέρα με αλλαγμένη μπαταρία από σκρούτζ 8 μήνες ότι καλύτερο...για περισσότερη αυτονομία θέλει την 7...
Link to comment
Share on other sites

Την 7 εχω. Μια χαρα τα πάει αλλα θα ειναι καλυτερα με μια φρέσκια.. Αυτη που εχω εχει φαει φορτίσεις και ζέστες.. Οποτε εχει χασει στανταρ ενα 25 - 30%
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Έχω το g4 dual και εδώ και μια βδομάδα του παίρνει 15 λεπτά να ξεκινήσει καθώς μου βγάζει μήνυμα το android ξεκινάει..

Είναι πρόβλημα γιατί έχω 3 μπαταρίες και αλλάζω και δεν μπορώ να το περιμένω σε κάθε εκκίνηση τόση ώρα..

Στη συνέχεια δουλεύει κανονικά.

Δοκίμασα επαναφορά εργ.ρυθμίσεων αλλά συνεχίζει.

Έχετε κάποια λύση;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Έχω το g4 dual και εδώ και μια βδομάδα του παίρνει 15 λεπτά να ξεκινήσει καθώς μου βγάζει μήνυμα το android ξεκινάει..

Είναι πρόβλημα γιατί έχω 3 μπαταρίες και αλλάζω και δεν μπορώ να το περιμένω σε κάθε εκκίνηση τόση ώρα..

Στη συνέχεια δουλεύει κανονικά.

Δοκίμασα επαναφορά εργ.ρυθμίσεων αλλά συνεχίζει.

Έχετε κάποια λύση;;

 

Διάβασα στη συνέχεια ότι είχατε πολλοί το ίδιο θέμα.

καταλήγω μετά από διάβασμα και στο νετ ότι χρειάζεται να κάνω wipe cache memory..

Πώς γίνεται? με volume down και κεντρικό κουμπί δεν μπαίνει σε αυτή τη λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

@testarossa

Ρυθμίσεις/Αποθηκευτικός χώρος(Storage)/Επιλέγεις "Εσωτερική μνήμη" στο τέλος της λίστας γράφει "Cached data" το επιλέγεις και πατάς OK και κάνεις επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στη συνέχεια ότι είχατε πολλοί το ίδιο θέμα.

καταλήγω μετά από διάβασμα και στο νετ ότι χρειάζεται να κάνω wipe cache memory..

Πώς γίνεται? με volume down και κεντρικό κουμπί δεν μπαίνει σε αυτή τη λειτουργία.

 

Σου γραφει οτι καποιες εφαρμογες φορτώνονται δες ποσες ειναο και ψαξε να δεις ποιες ειναι παίρνουν update καποιες και βγαζει θεμα το τλ παλιοτερα σιγουρα ηταν το zedge σε μενα ηταν και αλλες 2 το instasave σιγουρα και αλληβμια δεν θυμαμαι ποια δυστυχώς αναγκάστηκα και τις εκανα μια μια απεγκατασταση μεχριννα εντοπίσω ποια ειχε θεμα ριξε μια ματια αρχικα σε αυτές που εκανες αναβάθμιση και εγκατάσταση τελευταία

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Με wipe cache και ενα 2ο hard reset εξαφανίστηκε,επιτελους.

Πιστεύω το true caller ήταν και ένα widget καιρού.

Το πρόβλημα σου είναι το

zedge !!! Πρόσεξε μην το ξαναβάλεις!

Ακυρο απο οτι διάβασα πιο πάνω ήταν παλιά το πρόβλημα του zedge βέβαια παραμένει ακόμα λογικά μια εφαρμογή μου το κάνει και μένα τώρα και δεν τα έχω αυτά...

Edited by morcheeba
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, έπεσε στα χέρια μου ενα g4, ρουταρα και πέρασα nougat και θέλω να περάσω gcam. Υπάρχει κάποια δοκιμασμενη? Απαιτείται να κάνω κάτι για το camera api?

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, έπεσε στα χέρια μου ενα g4, ρουταρα και πέρασα nougat και θέλω να περάσω gcam. Υπάρχει κάποια δοκιμασμενη? Απαιτείται να κάνω κάτι για το camera api?

 

Sent from my ONEPLUS 5T

 

To camera api2 ειναι ενεργοποιημενο απο default...Τωρα ποια εκδοση ειναι καταλληλη δεν ξερω...Δοκιμασε να εγκαταστησεις καποια και βλεπεις....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά,

έχω ενα LG G4 H815 3/32

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καποια σταθερή και καθαρή ρομ + kernel?

Αυτή που έχει μέσα (στοκ) δεν έχει ραδιόφωνο ουτε και το UPDATE (οπως το g3) για να το εγκαταστησω μετά

 

Πιο πολύ μ ενδιαφερει να βγάζει καλές φωτο + βιντεο

Ευχαριστώ.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά,

έχω ενα LG G4 H815 3/32

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καποια σταθερή και καθαρή ρομ + kernel?

Αυτή που έχει μέσα (στοκ) δεν έχει ραδιόφωνο ουτε και το UPDATE (οπως το g3) για να το εγκαταστησω μετά

 

Πιο πολύ μ ενδιαφερει να βγάζει καλές φωτο + βιντεο

Ευχαριστώ.

 

Κατσε μ αυτη που εισαι και κατεβασε το .apk απο αλλου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδιά,

έχω ενα LG G4 H815 3/32

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε καποια σταθερή και καθαρή ρομ + kernel?

Αυτή που έχει μέσα (στοκ) δεν έχει ραδιόφωνο ουτε και το UPDATE (οπως το g3) για να το εγκαταστησω μετά

 

Πιο πολύ μ ενδιαφερει να βγάζει καλές φωτο + βιντεο

Ευχαριστώ.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, γενικές, σχετικά με το τηλέφωνο, Κέντρο ενημέρωσης, ενημέρωση εφαρμογής. Εκεί θα βρεις το ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, γενικές, σχετικά με το τηλέφωνο, Κέντρο ενημέρωσης, ενημέρωση εφαρμογής. Εκεί θα βρεις το ραδιόφωνο.

 

Νομιζω οτι το ανεφερε αυτο οτι δεν του το εμφανιζει ! Και γω που τσεκαρα τωρα στις ρυθμισεις μου εχει διαφορες αλλες εφαρμογες αλλα το ραδιοφωνο δεν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...