Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Xiaomi πάντως τα γουστάρω πολύ, ακόμπιαστα τελείως...φυσάνε και οι κάμερες επιτέλους πολύ καλές, βελτίωση μεγάλη
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi πάντως τα γουστάρω πολύ, ακόμπιαστα τελείως...φυσάνε και οι κάμερες επιτέλους πολύ καλές, βελτίωση μεγάλη

 

Τιμιοτατα τα xiaomi, αλλα το επομενο μου θα ηθελα να ειναι κατι κοντα στο υπερπληρες v10, ναυαρχιδα με τα ολα της!

Link to comment
Share on other sites

Τιμιοτατα τα xiaomi, αλλα το επομενο μου θα ηθελα να ειναι κατι κοντα στο υπερπληρες v10, ναυαρχιδα με τα ολα της!

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...κι εγώ σε poco πήγα:D

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο...κι εγώ σε poco πήγα:D

 

Κοιταξε αμα κοιταξεις τα ακριβα, πιστευω ενα v30 η p20 pro ειναι καλες επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε αμα κοιταξεις τα ακριβα, πιστευω ενα v30 η p20 pro ειναι καλες επιλογες.

 

υπερπλήρη σαν το V10 δεν είναι...ότι και να επιλέξεις θα πρέπει να κάνεις υποχωρήσεις.

Σε ότι αφορά το V30, δεν είναι πλέον καθόλου ακριβό στα 362,00€

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Τιμιοτατα τα xiaomi, αλλα το επομενο μου θα ηθελα να ειναι κατι κοντα στο υπερπληρες v10, ναυαρχιδα με τα ολα της!

 

Κάτι αντίστοιχο είναι το g7 αφού η μοναδική του έλλειψη είναι οι υπέρυθρες. Όλα τα άλλα κάτι δεν θα έχουν(συνήθως δύο ή περισσότερα), είτε αυτό λέγεται ράδιο, είτε θύρα ακουστικών, είτε led ειδοποιήσεων, είτε υποδοχή κάρτας μνήμης κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο είναι το g7 αφού η μοναδική του έλλειψη είναι οι υπέρυθρες. Όλα τα άλλα κάτι δεν θα έχουν(συνήθως δύο ή περισσότερα), είτε αυτό λέγεται ράδιο, είτε θύρα ακουστικών, είτε led ειδοποιήσεων, είτε υποδοχή κάρτας μνήμης κτλ.

 

Να που η Lg εκανε τα μαγικα της ομως και εβγαλαν κι αυτ bootloop....

Link to comment
Share on other sites

Να που η Lg εκανε τα μαγικα της ομως και εβγαλαν κι αυτ bootloop....

 

Δεν μπορώ να τα διαβάζω αυτά από μέλη που παρακολουθούν την τεχνολογία. Κανένα bootloop δεν έβγαλε το g7! Υπήρξε πρόβλημα για 2-3 μέρες σε χρήστες κάρτας sim cosmote μετά από αναβάθμιση λογισμικού, το οποίο διορθώθηκε σχεδόν αμέσως με νέα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τα διαβάζω αυτά από μέλη που παρακολουθούν την τεχνολογία. Κανένα bootloop δεν έβγαλε το g7! Υπήρξε πρόβλημα για 2-3 μέρες σε χρήστες κάρτας sim cosmote μετά από αναβάθμιση λογισμικού, το οποίο διορθώθηκε σχεδόν αμέσως με νέα αναβάθμιση.

 

Καλα οσες μερες και να ηταν, αν και αμφιβαλλω αν ηταν τοσο λιγο, η lg μας εχει συνηθισει σε bootloop, και απ τους κατοχους του G7 , διαβαζω οτι ακριβως γινοταν και με το G4. Και μετα απο τετοιο φιασκο μονο που ξανα γινεται κατι παρομοιο ειναι απαραδεκτο. Θα ηθελα παρα πολυ να αγορασω lg , αλλα και σε συνδυασμο με την ανυπαρκτη υποστηριξη της δεν την θεωρω καν σαν επιλογη, εκτος αν βρω κανενα v30 σε ξεφτιλα τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλα οσες μερες και να ηταν, αν και αμφιβαλλω αν ηταν τοσο λιγο, η lg μας εχει συνηθισει σε bootloop, και απ τους κατοχους του G7 , διαβαζω οτι ακριβως γινοταν και με το G4. Και μετα απο τετοιο φιασκο μονο που ξανα γινεται κατι παρομοιο ειναι απαραδεκτο. Θα ηθελα παρα πολυ να αγορασω lg , αλλα και σε συνδυασμο με την ανυπαρκτη υποστηριξη της δεν την θεωρω καν σαν επιλογη, εκτος αν βρω κανενα v30 σε ξεφτιλα τιμη.

 

Ψάξου και θα δεις ότι το g7 δεν έβγαλε ποτέ bootloop. Απλά κάποιοι -σαν ξερόλες- με το που κρασαρε το κινητό λόγω προβληματικού update το βάφτισαν bootloop.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξου και θα δεις ότι το g7 δεν έβγαλε ποτέ bootloop. Απλά κάποιοι -σαν ξερόλες- με το που κρασαρε το κινητό λόγω προβληματικού update το βάφτισαν bootloop.

Μα γραφουν για ατερμονες επανεκκινησεις οπως και σε βιντεο που ειδα, που σημαινει bootloop, δεν βλεπω κατι περιεργο. Το ειναι ειναι θεμα software ειναι αλλη υποθεση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε τι τιμη πλεον παιζει μεταχειρισμενο ?? αξιζει τον κοπο σαν δευτερο ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλα οσες μερες και να ηταν, αν και αμφιβαλλω αν ηταν τοσο λιγο, η lg μας εχει συνηθισει σε bootloop, και απ τους κατοχους του G7 , διαβαζω οτι ακριβως γινοταν και με το G4. Και μετα απο τετοιο φιασκο μονο που ξανα γινεται κατι παρομοιο ειναι απαραδεκτο. Θα ηθελα παρα πολυ να αγορασω lg , αλλα και σε συνδυασμο με την ανυπαρκτη υποστηριξη της δεν την θεωρω καν σαν επιλογη, εκτος αν βρω κανενα v30 σε ξεφτιλα τιμη.

 

Σχετίζεται με το δίκτυο το bootloop στο G7. Ευτυχώς δηλαδή :p Και συνέβη σε μικρό αριθμό συσκευών (εν αντιθέσει με το G4 δηλαδή που ήταν πολύ πιο εκτεταμένο το πρόβλημα).

 

Σε ότι αφορά την σύγκριση που έκανα, οκ... Έχω μέτρο σύγκρισης και...συγκρίνω :p Δηλαδή ο SD625 είναι ένας μεσαίας προς χαμηλής πλέον κατηγορίας επεξεργαστής (χιλιοφορέθηκε, ειδικά από xiaomi κινητά), το ίδιο πλέον και ο 808 μετά από τόσα χρόνια.

Τα 2 κινητά δεν συγκρίνονται καν στην απόκριση. Αν δεν είχα μέτρο σύγκρισης, θα ήμουν just ok με το G4. Ευθύνονται οι εφαρμογές κιόλας που βαραίνουν, πιστεύω, σκόπιμα :)

 

Δεν θα συγκρίνω με το poco της κοπέλας μου, εκεί χάνεται η μπάλα :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια σε τι τιμη πλεον παιζει μεταχειρισμενο ?? αξιζει τον κοπο σαν δευτερο ??

 

Αν το είχες ήδη, θα άξιζε. Αν ψάχνεις να το πάρεις τώρα, δεν έχω ιδέα πόσο θα κόστιζε. Το έχω αλλά το κρατάω γιατί παρόλα τα τερτίπια του, είναι τίμιο, ειδικά σε κάμερα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μονο σε καμερα το 2015 ηταν τοπ...θα ελεγα και οθονη εστω ως lcd. Δυστηχως γνωστα τα προβλήματα...αλλα θα προτιμουσα ακομα κινητο με αποσπωμενη μπαταρια...3,5 jack και υποδοχη καρτας μνημης...οσο και αρχαιος αν ακούγομαι...
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμφανίστηκε το εξής πρόβλημα στο G4 λίγες μέρες μετά από hard reset. Έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη απενεργοποίηση του wifi όταν το κινητό μπαίνει σε αδράνεια. Όταν όμως ανοίξω το κινητό και το wifi ενεργοποιηθεί, αδυνατεί να εντοπίσει δίκτυα wifi. Δεν βλέπει κανένα. Μόνο με reboot μπορεί να ξαναδεί δίκτυα, αλλά με το που θα κλείσει το wifi κατά την αδράνεια, θα ξανα παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα. Έχει συμβεί σε εσάς; Έχετε βρει την αιτία ή λύση;

H815

MRA58K

V20p-EUR-XX

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μερικες φορες το κανει και σε εμενα. Συνηθως οταν περασω καποια νεα εφαρμογη. Οχι σε όλες ομως. Για να μην κανεις συνεχεια reboot πηγαινε στις ρυθμισεις wifi - adnvanced και κανε search network.. Μολις βγεις απο το μενου θα το βρισκει
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου το ξανα παρουσίασε. Δυστυχώς δεν βοηθάει αυτό που λες, το είχα δοκιμάσει μαζί με πολλά άλλα πράγματα. Σήμερα παρατήρησα ότι ακόμα και το μενού στο οποίο σου δείχνει όλα τα δίκτυα τα οποία έχει εντοπίσει, είναι διαφορετικό όταν παρουσιάζεται το πρόβλημα. Όταν το κινητό λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, πάνω πάνω έχει την επιλογή "Μετάβαση σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας". Όταν τρώει το κόλλημα, αυτή η επιλογή εξαφανίζεται και γράφει μονίμως "Αναζήτηση δικτύων" στο κέντρο της οθόνης χωρίς να μπορεί να εντοπίσει κανένα δίκτυο. Φοβάμαι πως πρόκειται για πρόβλημα στο hardware. Το περίεργο της υπόθεσης είναι πως γίνεται με διαφορά ενός μήνα να παρουσίασαν 2 συσκευές στο σπίτι το ίδιο πρόβλημα στο hardware. Κρίμα γιατί αυτό το G4 δεν παρουσίασε ποτέ κανένα από τα 2 γνωστά bootloop αλλά από ότι φαίνεται θα αχρηστευτεί από άλλο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μεταφέρω κάποια αρχεία μέσω usb otg και ενώ ξεκινά τη μεταφορά μετά από λίγο βγάζει μήνυμα

ότι η συσκευή Usb έχει αποσυνδεθεί και αποτυγχάνει η μεταφορά. Δοκίμασα με dual usb stick ,με μετατροπέα και στις

περιπτώσεις έκανε το ίδιο. Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει χαλαρώσει η θύρα usb στο κινητό λόγω παλαιότητας και χρήσης; Στο G4 δεν έχω τέτοιο πρόβλημα αλλά είχα σε παλαιότερη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως , αλλά στη φόρτιση δεν έχω πρόβλημα. Στο μενού "επιλογές προγραμματιστή" την επιλογή "Εντοπισμός σφαλμάτων Usb"

την έχετε ενεργοποιημένη?

 

Αν δεν φτιάξει εκτός από το βάλε βγάλε την Micro sd για μεταφορά αρχείωβ μέσω wifi κάποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το πρόβλημα να είναι μόνο στα data pins τα οποία δεν προκαλούν πρόβλημα στην φόρτιση.

Για μεταφορά αρχείων μεταξύ κινητού και υπολογιστή χρησιμοποιώ το Zapya. Νομίζω όμως δεν υπάρχει στο Play Store γιατί δεν είναι διαθέσιμο για την Ελλάδα. Το κατέβασα από apkmirror.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μεταφέρω κάποια αρχεία μέσω usb otg και ενώ ξεκινά τη μεταφορά μετά από λίγο βγάζει μήνυμα

ότι η συσκευή Usb έχει αποσυνδεθεί και αποτυγχάνει η μεταφορά. Δοκίμασα με dual usb stick ,με μετατροπέα και στις

περιπτώσεις έκανε το ίδιο. Καμία λύση?

 

Έχω την εντύπωση σε παλιά πλακέτα ομως, ότι μου έκανε το ίδιο. Πιστεύω δεν είναι πρόβλημα. Απλά εγώ προσπάθησα να μεταφέρω πολλά gb μαζί. Λίγα λίγα τα παίρνει

Link to comment
Share on other sites

Ίσως , αλλά στη φόρτιση δεν έχω πρόβλημα. Στο μενού "επιλογές προγραμματιστή" την επιλογή "Εντοπισμός σφαλμάτων Usb"

την έχετε ενεργοποιημένη?

 

Αν δεν φτιάξει εκτός από το βάλε βγάλε την Micro sd για μεταφορά αρχείωβ μέσω wifi κάποια εφαρμογή?

 

Airdroid.

Send anywhere.

Ή βάλε την free trial του Solid Explorer. Προϋπόθεση να έχεις ενεργό τον διαμοιρασμό αρχείων στον υπολογιστή σου, και την κοινή χρήση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...