Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έκανα την καρδιά μου πέτρα και προτίμησα το V10 αντί το G4. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.:worry:

 

Και μια γενναια αυξησουλα του μπατζετ. Φυσικα και θα εχεις το κεφαλι περισσοτερο ησυχο κατα τη γνωμη μου!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θες να μου πεις πως το παγκοσμιο φαινομενο bootloop του g4 δεν κλονισε τις πωλησεις της εν λογο εταιριας????οτι το σερβις στο πρβλημα αυτο που καθιστα τον πελατη γυμνο απο αποκατασταση του πρβληματος δεν επηρέασε τους μελλοντικους αγοραστες λογο του χαμηλου της τιμης ???καθημερινα εχουμε παιδια που ρωταν να το παρουν η οχι γιατι δεν εχουν εμπιστοσύνη και συ μου λες οτι δεν εχει κομματι στην πιτα???ακομα και οι friends που λες βλεπουν ποσο ψιλικατζιδες ειναι για αυτο δεν θετουν σε ρισκο το υλικο τους....εγω δηλαδη που απο 3αρι πηγα σε 4αρι νομιζεις θα μπω στην διαδικασια να παρω το 5αρι????ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ...!!!!

 

Friends ονομάζει η LG τις συνεργαζόμενες συσκευές. Για τα υπόλοιπα, ότι είπα συνεχίζει να ισχύει, ακόμη και χωρίς θαυμαστικά... Δε θεωρώ αδικαιολόγητη τη φόρτισή σου, απλά επισημαίνω ότι ίσως μεγαλοποιείς την προσωπική σου εμπειρία μια και δεν ταυτίζεται με την εικόνα της αγοράς.

 

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την καρδιά μου πέτρα και προτίμησα το V10 αντί το G4. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.:worry:

 

Καλορίζικο και καλομίλητο ! Αν τα θέλω και οι απαιτήσεις σου συμβαδίζουν με τις δυνατότητες και τις επιδόσεις του V10 αποκλείεται να απογοητευτείς. Το αντίθετο... θα καραγοητευτείς και θα ενθουσιαστείς απο το θηρίο V10 ! :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θες να μου πεις πως το παγκοσμιο φαινομενο bootloop του g4 δεν κλονισε τις πωλησεις της εν λογο εταιριας????οτι το σερβις στο πρβλημα αυτο που καθιστα τον πελατη γυμνο απο αποκατασταση του πρβληματος δεν επηρέασε τους μελλοντικους αγοραστες λογο του χαμηλου της τιμης ???καθημερινα εχουμε παιδια που ρωταν να το παρουν η οχι γιατι δεν εχουν εμπιστοσύνη και συ μου λες οτι δεν εχει κομματι στην πιτα???ακομα και οι friends που λες βλεπουν ποσο ψιλικατζιδες ειναι για αυτο δεν θετουν σε ρισκο το υλικο τους....εγω δηλαδη που απο 3αρι πηγα σε 4αρι νομιζεις θα μπω στην διαδικασια να παρω το 5αρι????ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ...!!!!

Συμφωνώ απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Μην τα λες σε μενα στο παλικαρι παραπανω πες τα....σημερα ο ξαδερφος μου λεει γιαννη εσυ που ξες πες κανενα καλο τηλ να παρω δωρο στην γυναικα μπυ διαβασα για τα lg οτι ειναι φθηνα....κ φυσικα τον ειπα ΜΑΚΡΥΑΑΑΑΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΛΕΣ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.....χιλιες φορες xiaomi τωρα ανοιγουν καταστηματα και στην ελλαδα....ν8ωθω ασχημα που το λεω αλλα ναι χιλιες φορες....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ζελατινούλα που είχε μπροστά την κάμερα την βγάζετε ή να την βγάλω άφοβα;

Την βγάζεις!!!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

η τελευταια παρτιδα ειναι η 606?

παιδια μην τα ισοπεδωνουμε ολα η lg εβγαλε το nexus5 και το g2 δυο κινητα που εφτασαν το android εδω που ειναι σημερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από μένα. Σχεδόν ένα χρόνο με το G4 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μια ερώτηση Θέλω να κάνω παιδιά. Πήρα χθες μια καρτουλα sd 64αρα για να αντικαταστήσω την 32αρα που έχω. Υπάρχει κάποιος τρόπος χωρις την χρησιμοποίηση υπολογιστή να μεταφέρω τα αρχεία από την μία στην άλλη;

 

Μπορείς να ανεβάσεις τα δεδομένα της πρώτης κάρτας σε κάποια cloud υπηρεσία, π.χ. Dropbox ή Google Drive και μετά να τα κατεβάσεις στην νέα κάρτα.

 

Μπορείς, επίσης, να συνδέσεις ένα usb card reader στο κινητό (με κάποιο micro-usb adaptor) και να μεταφέρεις τα περιεχόμενα της 32άρας (που έχεις στο κινητό) στην 64άρα.

Link to comment
Share on other sites

Και μια γενναια αυξησουλα του μπατζετ. Φυσικα και θα εχεις το κεφαλι περισσοτερο ησυχο κατα τη γνωμη μου!

Αυτό ακριβώς... :)

Καλορίζικο και καλομίλητο ! Αν τα θέλω και οι απαιτήσεις σου συμβαδίζουν με τις δυνατότητες και τις επιδόσεις του V10 αποκλείεται να απογοητευτείς. Το αντίθετο... θα καραγοητευτείς και θα ενθουσιαστείς απο το θηρίο V10 ! :D

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε, η συσκευή ειναι κινηταρα. Απο το G2 ειχα να συναντήσω τοσο ολοκληρωμένο κινητό.

ΑΛΛΑ...

Η μπαταρία του, ειδικα το καλοκαιρι που το G4 ειναι προέκταση του χεριου, ειναι για κλάματα. Δεύτερη μπαταρια ή καποιο power bank ειναι απαραίτητο.

Το ξαναλέω ομως. Ειναι εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις τα δεδομένα της πρώτης κάρτας σε κάποια cloud υπηρεσία, π.χ. Dropbox ή Google Drive και μετά να τα κατεβάσεις στην νέα κάρτα.

 

Μπορείς, επίσης, να συνδέσεις ένα usb card reader στο κινητό (με κάποιο micro-usb adaptor) και να μεταφέρεις τα περιεχόμενα της 32άρας (που έχεις στο κινητό) στην 64άρα.

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Θα δοκιμάσω τις προτάσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το φορτιστή;

Έχω αλλάξει 4 καλώδια για να έχω ταχεία φόρτιση και κάθε φορά μετά από 3 ή 4 χρήσεις κάνει 4-5 ώρες να φορτίσει!

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λεμε, η συσκευή ειναι κινηταρα. Απο το G2 ειχα να συναντήσω τοσο ολοκληρωμένο κινητό.

ΑΛΛΑ...

Η μπαταρία του, ειδικα το καλοκαιρι που το G4 ειναι προέκταση του χεριου, ειναι για κλάματα. Δεύτερη μπαταρια ή καποιο power bank ειναι απαραίτητο.

Το ξαναλέω ομως. Ειναι εργαλείο.

συμφωνώ, έβαλα στις διακοπές μια krannich 8200 mah και σώθηκα. 7 ώρες οθόνη για πλάκα με φουλ φωτεινότητα και χωρίς να έχω την αίσθηση ότι ζεσταίνεται το ίδιο...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι παίζει με το φορτιστή;

Έχω αλλάξει 4 καλώδια για να έχω ταχεία φόρτιση και κάθε φορά μετά από 3 ή 4 χρήσεις κάνει 4-5 ώρες να φορτίσει!

Κ εγώ είχα πρόβλημα με τον φορτιστη που υπήρχε στο κουτί του. Τρεις μήνες μετά την αγορά, κάτι έπαθε κ φορτιζε το κινητό σε 7-8-9 η και 10 ώρες πολλές φορες. Και για να μην μπω σε έξοδα για άλλο φορτιστή, κράτησα το δικό του καλώδιο και πλέον το χρησιμοποιώ με τον φορτιστη του ipad και είναι μια χαρά. Ήμαστε εκτός θέματος όμως... Υπάρχει άλλο τοπικ για τα αξεσουάρ φορτιστων κτλ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428591

 

 

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Λινκ ; Πόσο την αγόρασες;

 

https://www.amazon.co.uk/Kranich-Capacity-Extended-Replacement-Specialized/dp/B01E3MC0A8/ref=sr_1_sc_1?ie=UTF8&qid=1468572023&sr=8-1-spell&keywords=krannich+lg+g4

 

Γυρω στα 40 ευρω μου βγηκε με τα μεταφορικα.

Εχω 40 λεπτα οθονη, ακόμα 100% η μπαταρία, χαχα...

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/Kranich-Capacity-Extended-Replacement-Specialized/dp/B01E3MC0A8/ref=sr_1_sc_1?ie=UTF8&qid=1468572023&sr=8-1-spell&keywords=krannich+lg+g4

 

Γυρω στα 40 ευρω μου βγηκε με τα μεταφορικα.

Εχω 40 λεπτα οθονη, ακόμα 100% η μπαταρία, χαχα...

Πόση ώρα θέλει να φορτισει πλήρως από 15 με 20%;;;

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α δεν ξέρω γιατί το βάζω όταν πέφτω για ύπνο. κάνα τρίωρο σίγουρα θα θέλει θεωρώ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8200 mah:confused: δεν ειναι επικινδυνη αυτη η μπαταρια μην σκασει το τηλ? δεν εχω βαλει ποτε μεγαλυτερη αλλα θεωρω οτι ειναι αρκετα μεγαλη για κινητο. και ειδικα τωφρα το καλοκαιρι..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να αναβαθμίσω το κινητό se marshmallow? 'Εχω το update εδώ και καιρο και δεν το κάνω γιατι διαβάζω οτι η μπαταρια γινεται ακόμα χειρότερη απο οτι ειναι στη lollipop. Υπαρχουν βελτιώσεις? Αν ναι αξίζει να την κάνω την αναβάθμιση? :/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να αναβαθμίσω το κινητό se marshmallow? 'Εχω το update εδώ και καιρο και δεν το κάνω γιατι διαβάζω οτι η μπαταρια γινεται ακόμα χειρότερη απο οτι ειναι στη lollipop. Υπαρχουν βελτιώσεις? Αν ναι αξίζει να την κάνω την αναβάθμιση? :/

 

αν δεν το κανεις για την μπαταρια να σε ενημερωσω πως κανει καλυτερη αυτονομια και οχι χειροτερη γιατι εχει το doze....οποιος λεει κατι διαφορετικο ειναι ασχετος η εχει θεμα η συσκευη του...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

α δεν ξέρω γιατί το βάζω όταν πέφτω για ύπνο. κάνα τρίωρο σίγουρα θα θέλει θεωρώ

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί να σκάσει? ίσα ίσα δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία.

8200 mah:confused: δεν ειναι επικινδυνη αυτη η μπαταρια μην σκασει το τηλ? δεν εχω βαλει ποτε μεγαλυτερη αλλα θεωρω οτι ειναι αρκετα μεγαλη για κινητο. και ειδικα τωφρα το καλοκαιρι..

 

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) πως μπορώ να βάλω φραγή σε εισερχόμενα μηνύματα συγκεκριμένων αριθμών (για κλήσεις το βρήκα)

2) στις ρυθμίσεις μηνυμάτων το " μηνύματα υπηρεσίας " τι ακριβώς είναι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1) πως μπορώ να βάλω φραγή σε εισερχόμενα μηνύματα συγκεκριμένων αριθμών (για κλήσεις το βρήκα)

2) στις ρυθμίσεις μηνυμάτων το " μηνύματα υπηρεσίας " τι ακριβώς είναι?

Ευχαριστώ.

1) πας στα μηνύματα και κρατάς πατημένο το εισερχόμενο που θες και πατάς καταχώρηση αριθμού ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.

Αν όμως ο αριθμός δεν σου έχει στείλει κάποιο μήνυμα, μπαίνεις στα μηνύματα και πατάς πάτωμα δεξιά στις τελειες και πας διαχείριση σπαμ - ρυθμίσεις σπαμ - αριθμός ανεπιθυμητων και πατάς το + για να γράψεις αριθμό χειροκίνητα.

Για το 2 ερώτημα σου δεν ξέρω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

@geo_kim

2)Μηνύματα υπηρεσίας, θα εμφανίζεσαι ειδοποίηση αν ο παραλήπτης έλαβε το μήνυμα που έστειλες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...