Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eγω ειμαι περιεργος εαν με το android N θα σταματησουν τα bootloop κατα το Δεκεμβριο οταν θα κυκλοφορησει ισως για το G4. Σκεφτεστε να σταματησουν και για ολα να εφταιγε το android 6. ? (ωπα φιλε...ακυρη η πωληση, δωσε μου πισω το g4 που σου πουλησα) :lol:

 

Αν ξέρει κάποιος φίλος γιατί έχω καιρό να παρακολουθήσω το θέμα. Τα lg g4 με 5.1 δεν έχουν παρουσιάσει bootloop?

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος φίλος γιατί έχω καιρό να παρακολουθήσω το θέμα. Τα lg g4 με 5.1 δεν έχουν παρουσιάσει bootloop?

Μόλις παρουσίασε αυτό που πούλησα σε φίλο χεχε. Σειρά 509.

Ευτυχώς δε με κυνηγάει ακόμα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

εδώ και λίγες μέρες με το που τερματίζει μία κλήση μου βγάζει στην παραπάνω εικόνα

καμιά φορά πατάω κατά λάθος το κουμπί και ξαναγίνεται η κλήση

μήπως ξέρει κανείς ποια εφαρμογή είναι ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://goo.gl/photos/NEuJrJdVku4WKvDy5

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://goo.gl/photos/NEuJrJdVku4WKvDy5https://goo.gl/photos/NEuJrJdVku4WKvDy5

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας..στο ασχετο δε μου ανοιγει πλεον το data, μεχρι το μεσημερι δουλευε κανονικα

 

δοκιμασα flight mode, τσεκαρα apn ολα σωστα. ειναι εδω και ωρες η φαση αυτη. εχω cosmote αν παιζει καποιο ρολο

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας..στο ασχετο δε μου ανοιγει πλεον το data, μεχρι το μεσημερι δουλευε κανονικα

 

δοκιμασα flight mode, τσεκαρα apn ολα σωστα. ειναι εδω και ωρες η φαση αυτη. εχω cosmote αν παιζει καποιο ρολο

 

ειναι θεμα της κοσμοτε γιατι σιγουρα αυτην εχεις εχει κανενα 4ωρο που θεσσαλονικη δεν λειτουργει τιποτα στις σελιδες του Fb εχει πεσει καντηλι!!!εγω εριξα τουλαχιστον!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ιδια δεν μπαινει 3g 4g σε αθηνα. Ευχομαι να ειναι θεμα της cosmote...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θεμα δικο της ειναι σας λεω 1000% βρίζουν ολοι στις σελιδες της !!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό της cosmote. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80009 εδώ για περισσότερα

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχοντας την φωτεινότητα του κινητού στο αυτόματο, παρατήρησα κάτω από τον ήλιο σαν να ασπριζει λίγο η οθόνη. Το μπλε φαίνονταν γαλάζιο. Δεν θυμάμαι αν το έχει πάθει και άλλος. Κάτι είχα διαβάσει πάλι για τον ήλιο αλλά δεν θυμάμαι τι.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχοντας την φωτεινότητα του κινητού στο αυτόματο, παρατήρησα κάτω από τον ήλιο σαν να ασπριζει λίγο η οθόνη. Το μπλε φαίνονταν γαλάζιο. Δεν θυμάμαι αν το έχει πάθει και άλλος. Κάτι είχα διαβάσει πάλι για τον ήλιο αλλά δεν θυμάμαι τι.

 

Αυτο ακριβως το θεμα εχω και εγω δε ξερω ομως που οφειλεται

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως το θεμα εχω και εγω δε ξερω ομως που οφειλεται

 

Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω στην lg αλλά δεν έβγαλα άκρη με τις γραμμές τους. Το ίδιο και με το τσατ. Τελικά τους έστειλα μειλ. Να δω πότε θα απαντήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχοντας την φωτεινότητα του κινητού στο αυτόματο, παρατήρησα κάτω από τον ήλιο σαν να ασπριζει λίγο η οθόνη. Το μπλε φαίνονταν γαλάζιο. Δεν θυμάμαι αν το έχει πάθει και άλλος. Κάτι είχα διαβάσει πάλι για τον ήλιο αλλά δεν θυμάμαι τι.

Και σε μένα το κάνει

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι απευθείας κάτω από τον ήλιο, ανεβάζει πάρα πολύ τη φωτεινότητα για να διακρίνεται και χαλάει η αντίθεση και τα χρώματα. Δεν είναι ιδανικό, αλλά δεν χρειάζεται να σκιάζεις την οθόνη για να δεις. Δεν είναι δυσλειτουργία.
Link to comment
Share on other sites

Καποια προβληματα με το κινητο. Καταρχας να πω οτι το πηραμε απο Procordia μετα απο αλλαγη μητρικης και οθονης. Βεβαια αυτα τα προβληματα τα ειχε και πριν.

 

Υπερθερμανση του φορτιστη και του ιδιου του κινητου, κατα την φορτιση. Την ιδια υπερθερμανση κανουν και αλλοι φορτιστες οταν συνδεονται με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Αρκετο lag στα παιχνιδια. Δεν ειναι λογικο κινητα παλαιοτερα να μην εχουν lag και να εχει το g4. Εχω απενεργοποιησει την ρυθμιση για βελτιστοποιηση των παιχνιδιων και τα battery saving, αλλα κανενα αποτελεσμα..

 

Θελω να ρωτησω εαν μπορω να κανω root, χωρις να χαλασει η εγγυηση, εαν η διαδικασια ειναι ευκολη, και εαν υπαρχουν custom rom απροβληματιστες χωρις κολληματα.

Link to comment
Share on other sites

Καποια προβληματα με το κινητο. Καταρχας να πω οτι το πηραμε απο Procordia μετα απο αλλαγη μητρικης και οθονης. Βεβαια αυτα τα προβληματα τα ειχε και πριν.

 

Υπερθερμανση του φορτιστη και του ιδιου του κινητου, κατα την φορτιση. Την ιδια υπερθερμανση κανουν και αλλοι φορτιστες οταν συνδεονται με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Αρκετο lag στα παιχνιδια. Δεν ειναι λογικο κινητα παλαιοτερα να μην εχουν lag και να εχει το g4. Εχω απενεργοποιησει την ρυθμιση για βελτιστοποιηση των παιχνιδιων και τα battery saving, αλλα κανενα αποτελεσμα..

 

Θελω να ρωτησω εαν μπορω να κανω root, χωρις να χαλασει η εγγυηση, εαν η διαδικασια ειναι ευκολη, και εαν υπαρχουν custom rom απροβληματιστες χωρις κολληματα.

Αν ξεκλειδωσεις bootloader bye bye εγγυηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποια προβληματα με το κινητο. Καταρχας να πω οτι το πηραμε απο Procordia μετα απο αλλαγη μητρικης και οθονης. Βεβαια αυτα τα προβληματα τα ειχε και πριν.

 

Υπερθερμανση του φορτιστη και του ιδιου του κινητου, κατα την φορτιση. Την ιδια υπερθερμανση κανουν και αλλοι φορτιστες οταν συνδεονται με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Αρκετο lag στα παιχνιδια. Δεν ειναι λογικο κινητα παλαιοτερα να μην εχουν lag και να εχει το g4. Εχω απενεργοποιησει την ρυθμιση για βελτιστοποιηση των παιχνιδιων και τα battery saving, αλλα κανενα αποτελεσμα..

 

Θελω να ρωτησω εαν μπορω να κανω root, χωρις να χαλασει η εγγυηση, εαν η διαδικασια ειναι ευκολη, και εαν υπαρχουν custom rom απροβληματιστες χωρις κολληματα.

Ναι υπάρχει μέθοδος για ρουτ. Το έχουμε συζητήσει στο θέμα με τις τροποποίησεις

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καποια προβληματα με το κινητο. Καταρχας να πω οτι το πηραμε απο Procordia μετα απο αλλαγη μητρικης και οθονης. Βεβαια αυτα τα προβληματα τα ειχε και πριν.

 

Υπερθερμανση του φορτιστη και του ιδιου του κινητου, κατα την φορτιση. Την ιδια υπερθερμανση κανουν και αλλοι φορτιστες οταν συνδεονται με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Αρκετο lag στα παιχνιδια. Δεν ειναι λογικο κινητα παλαιοτερα να μην εχουν lag και να εχει το g4. Εχω απενεργοποιησει την ρυθμιση για βελτιστοποιηση των παιχνιδιων και τα battery saving, αλλα κανενα αποτελεσμα..

 

Θελω να ρωτησω εαν μπορω να κανω root, χωρις να χαλασει η εγγυηση, εαν η διαδικασια ειναι ευκολη, και εαν υπαρχουν custom rom απροβληματιστες χωρις κολληματα.

 

Μόλις κάνεις root κάνε αυτή τη διαδικασία και δεν θα έχεις lag http://forum.xda-developers.com/g4/development/to-bring-ctt-mod-to-g4-t3183858 . Το lag υπάρχει γιατί προφανώς ζεστένεται η συσκευή και έχει throttling με αποτέλεσμα να ρίχνει την συχνότητα του επεξεργαστή & κάρτας γραφικών και να έχεις lag.

Έχω περάσει και εγώ το παραπάνω Mod στο v10 και όλα ok!

Link to comment
Share on other sites

Και άμα χαθεί η εγγύηση και πάθει bootloop τι γίνεται ; Να μη το ρισκάρω; κάποιος άλλος τρόπος για να μειωθεί η θερμοκρασία υπάρχει; το σκέφτεται σοβαρά να το πουλήσει και να μείνει με το g2. Αν είναι δυνατόν. Απογοήτευση το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Αν πάθει bootloop και δεν επανέρχεται, επαναφέρεις το κινητό (εφόσον μπαίνει σε download mode) με το LG UP . Αν δεν μπαίνει σε download mode, ούτε η LG θα μπορέσει να το δεί ότι το έχεις κάνει root οπότε μην αγχώνεσαι. Έτσι και αλλιώς δεν ξεκλειδώνεις bootloader είπαμε.
Link to comment
Share on other sites

Με root δε ξεκλειδωνω bootloader; Θελω να περασω custom rom.

 

Γιατι καποιος να ξεκλειδωσει bootloader;

Στην Lollipop μόνο για root δε χρειαζόταν να ξεκλειδώσει ο bootloader. Αλλά για να βάλεις custom rom θέλεις και custom recovery, αρα θα πρέπει να τον ξεκλειδώσεις αναγκαστικά...

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω απλα να κανω root για να βαλω το fix για την υπερθερμανση της συσκευης και το lag που δημιουργειται; Γινεται;

 

6.0 εχει το κινητο.

 

Στην αναγκη το κανω ενα downgrade.

 

Αληθεια, στην lollipop εχει καλυτερη συμπεριφορα το κινητο; Χαμηλοτερες θερμοκρασιες; Δλδ το προβλημα ηταν λογω ελλατωματικης πλακετας ή λογω αυξημενων θερμοκρασιων, το οποιο και δε λυνεται με αλλαγη πλακετας προφανως.

 

 

Παντως εχω μπερδευτει. Στα ξενα site διαβαζω οτι για να κανεις root, θελει custom recovery, και για να μπει το recovery θελει bootloader unlock. Θα με διαφωτισει καποιος;

 

 

Επισης, υπαρχει περιπτωση σε οσους εχουν αλλαξει την μητρικη, να ξαναβγαλει προβλημα;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...