Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@geo_kim

2)Μηνύματα υπηρεσίας, θα εμφανίζεσαι ειδοποίηση αν ο παραλήπτης έλαβε το μήνυμα που έστειλες.

Αυτό δεν είναι η αναφορά παράδοσης που λες? Τα μηνύματα υπηρεσίας πρέπει να είναι κάτι άλλο μάλλον. Εγώ έχω αναφορά παράδοσης χωρίς να έχω ενεργοποιημενο αυτό.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

1) πας στα μηνύματα και κρατάς πατημένο το εισερχόμενο που θες και πατάς καταχώρηση αριθμού ανεπιθύμητης αλληλογραφίας.

Αν όμως ο αριθμός δεν σου έχει στείλει κάποιο μήνυμα, μπαίνεις στα μηνύματα και πατάς πάτωμα δεξιά στις τελειες και πας διαχείριση σπαμ - ρυθμίσεις σπαμ - αριθμός ανεπιθυμητων και πατάς το + για να γράψεις αριθμό χειροκίνητα.

Για το 2 ερώτημα σου δεν ξέρω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

πωωωωω εισαι αστερι και γω το εψαχνα αυτο...για τις κλήσεις ισχυει το ιδιο???για το ιδιο ατομο ας πουμε??αυτος θα βλεπει οτι δεν το παρελαβα???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

πωωωωω εισαι αστερι και γω το εψαχνα αυτο...για τις κλήσεις ισχυει το ιδιο???για το ιδιο ατομο ας πουμε??αυτος θα βλεπει οτι δεν το παρελαβα???

Για να γίνει αυτό στις κλήσεις του πρέπει να το κάνεις απι κει. Πας στις κλήσεις και πατάς τις τελειες πάνω δεξιά και πας ρυθμίσεις κλήσεων και πας απόρριψη κλήσης και απόρριψη κλήσεων από και πατάς το + πάνω δεξιά. Όταν σε καλεί κάποιος θα του χτυπάει μια φορά σαν κλήση και θα φαίνεται σαν να του το έκλεισες. Εσύ όμως δεν θα έχεις ειδοποίηση ότι σε πήρε αυτός. Δεν σου χτυπάει. Μόνο όταν μπεις μόνος σου στις εισερχόμενες κλήσεις θα δεις ότι σε πήρε ο τάδε την τάδε ώρα.

 

Για τα μηνύματα που μπλοκάρεις όταν σου στέλνει αυτός μήνυμα τα του δείχνει ότι Στάλθηκε κ ότι το παρελαβες αλλά εσένα δεν θα σου χτυπάει ειδοποίηση ότι έχεις μήνυμα κ ούτε στα εισερχόμενα θα φαίνεται. Αν θες να δεις μόνος σου αν σου έστειλε μήνυμα πας στις τελειες πάνω δεξιά και πατάς διαχείριση σπαμ κιβώτιο σπαμ και θα το δεις εκεί μέσα σαν εισερχόμενο αδιάβαστο. Δυστυχώς από την στιγμή που έχεις το κινητό σου ανοιχτό κ έχει σήμα ΔΕΝ μπορεί να του δείξει αυτουνού ότι δεν παρελαβες τι μήνυμα του. Είναι θέμα παροχου σε βλέπει με σήμα και στο στέλνει.

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αυτό στις κλήσεις του πρέπει να το κάνεις απι κει. Πας στις κλήσεις και πατάς τις τελειες πάνω δεξιά και πας ρυθμίσεις κλήσεων και πας απόρριψη κλήσης και απόρριψη κλήσεων από και πατάς το + πάνω δεξιά. Όταν σε καλεί κάποιος θα του χτυπάει μια φορά σαν κλήση και θα φαίνεται σαν να του το έκλεισες. Εσύ όμως δεν θα έχεις ειδοποίηση ότι σε πήρε αυτός. Δεν σου χτυπάει. Μόνο όταν μπεις μόνος σου στις εισερχόμενες κλήσεις θα δεις ότι σε πήρε ο τάδε την τάδε ώρα.

 

Για τα μηνύματα που μπλοκάρεις όταν σου στέλνει αυτός μήνυμα τα του δείχνει ότι Στάλθηκε κ ότι το παρελαβες αλλά εσένα δεν θα σου χτυπάει ειδοποίηση ότι έχεις μήνυμα κ ούτε στα εισερχόμενα θα φαίνεται. Αν θες να δεις μόνος σου αν σου έστειλε μήνυμα πας στις τελειες πάνω δεξιά και πατάς διαχείριση σπαμ κιβώτιο σπαμ και θα το δεις εκεί μέσα σαν εισερχόμενο αδιάβαστο. Δυστυχώς από την στιγμή που έχεις το κινητό σου ανοιχτό κ έχει σήμα ΔΕΝ μπορεί να του δείξει αυτουνού ότι δεν παρελαβες τι μήνυμα του. Είναι θέμα παροχου σε βλέπει με σήμα και στο στέλνει.

 

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

ευχαριστω για την ανάλυση....και την πολύτιμη βοήθεια ενταξει τα βρηκα ολα.....αν και στα μηνύματα θα ηταν καλύτερα να έβλεπε οτι δεν το πηρα!(δεν ειναι για να κρυφτω απο γυναικα)!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανάλυση....και την πολύτιμη βοήθεια ενταξει τα βρηκα ολα.....αν και στα μηνύματα θα ηταν καλύτερα να έβλεπε οτι δεν το πηρα!(δεν ειναι για να κρυφτω απο γυναικα)!!!!

Καλύτερα θα ήταν όντως!!! Αλλά είναι θέμα κεραίας παροχου. Από την στιγμή που βλέπει πως έχεις σήμα κ έχεις τι κινητό ανοιχτό θα στο στείλει το μήνυμα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Μερικές φορές όταν ενεργοποιήσω τα δεδομένα αργεί πάρα πολύ να εμφανιστεί η σχετική ένδειξη ή καμιά φορά δεν εμφανίζεται και καθόλου . Μερικές φορές πρέπει να κάνω και restart για να λειτουργήσουν τα data. Είμαι με 6άρια και cosmote. Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Μερικές φορές όταν ενεργοποιήσω τα δεδομένα αργεί πάρα πολύ να εμφανιστεί η σχετική ένδειξη ή καμιά φορά δεν εμφανίζεται και καθόλου . Μερικές φορές πρέπει να κάνω και restart για να λειτουργήσουν τα data. Είμαι με 6άρια και cosmote. Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το έχω με ίδιο configuration

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Μερικές φορές όταν ενεργοποιήσω τα δεδομένα αργεί πάρα πολύ να εμφανιστεί η σχετική ένδειξη ή καμιά φορά δεν εμφανίζεται και καθόλου . Μερικές φορές πρέπει να κάνω και restart για να λειτουργήσουν τα data. Είμαι με 6άρια και cosmote. Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικα ειναι θεμα του κινητου αργει πολυ. Ενας φιλος ειχε προτινει να το βαζεις στιγμιαια σε flight mode και μετα ξεκολαει. Δουλευει θα ελεγα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Είναι πολύ εκνευριστικό ως πρόβλημα και απαράδεκτο μία εταιρεία όπως η lg να μην δίνει κάποια λύση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

android 6 και cosmote και εγω δεν εχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα με data πάντα ανοίγουν χωρίς πρόβλημα.

 

και μάλιστα το σήμα στο τηλέφωνο και στα δεδομενα παει καλυτερα απο lg g2 και iPhone 4s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Είναι πολύ εκνευριστικό ως πρόβλημα και απαράδεκτο μία εταιρεία όπως η lg να μην δίνει κάποια λύση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παιδιά αντιμετωπίζω ένα μικρό πρόβλημα. Μερικές φορές όταν ενεργοποιήσω τα δεδομένα αργεί πάρα πολύ να εμφανιστεί η σχετική ένδειξη ή καμιά φορά δεν εμφανίζεται και καθόλου . Μερικές φορές πρέπει να κάνω και restart για να λειτουργήσουν τα data. Είμαι με 6άρια και cosmote. Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το έχω με ίδιο configuration

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικα ειναι θεμα του κινητου αργει πολυ. Ενας φιλος ειχε προτινει να το βαζεις στιγμιαια σε flight mode και μετα ξεκολαει. Δουλευει θα ελεγα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειναι θεμα του android 6.. το ιδιο παθαινω κι εγω.. και στο g3 που ειχα με το που του εβαλα την 6

Το είχα το θέμα και στο g4 με την 6.0 το έχω και τώρα στο v10. Μοναδική λύση όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω και όπως είχα πει και πιο παλιά το στιγμιαίο γύρισμα σε flight mode. Σημειωτέον και εγώ με cosmote είμαι.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Ενα φιλος ψαχνει κινητο μεχρι 300Ε κινητο αγορα απο Ελλαδα..του προτεινα το G4 γιατι ειχα μεινει στην εντυπωση οτι ειναι αριστο και του αρεσε αρκετα που το ειδε.

Αρχισω και διαβαζω για προβληματα,αξιζει η αγορα αυτη την στιγμη?Αυτονομια κλπ?Ή να προτεινω κατι αλλο? :O

 

Θα τολμουσα να πω lenovo vibe p1 και καθαρισες η huawei p9 lite

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί όταν κατεβάζω κάτι από οπουδήποτε στο ίντερνετ, όταν σβήνω την οθονη σταματάει το download και κολλάει σε ένα σημείο %?? Και όταν την ανάψω δεν συνεχίζει το κατέβασμα αλλά πρέπει να το ξεκινήσω πάλι από την αρχή και να έχω αναμένη την οθόνη για να φτάσει 100%?? Όταν είμαι με WiFi συμβαίνει αυτό. Δεν έχω δοκιμάσει με data. Και το σήμα είναι σταθερό και φουλ. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Αντίθετα όταν ανεβάζω κάτι (αρχεία στο google drive παράδειγμα η κάποια μεγάλη φωτο στο Facebook ) όταν σβήσω την οθονη συνεχίζει κανονικά να ανεβάζει μέχρι τελους!! Είμαι με λολιποπ 5.1 αν βοηθάει. Λέτε να παίζει ρόλο αυτό?? Μόνο με το κατέβασμα έχω πρόβλημα... Ειδοποιήσεις social media, μηνύματα και διάφορες ειδοποιήσεις εφαρμογων έρχονται κανονικά με κλειστή την οθονη. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/f0946ce1931ae828fa2b976feb0d38dd.jpg

Έτσι ήταν από την αρχή που το πηρα αλλά τώρα το κάνει αυτό το παλιά ήταν μια χαρά και κατέβαζε και με σβηστη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί όταν κατεβάζω κάτι από οπουδήποτε στο ίντερνετ, όταν σβήνω την οθονη σταματάει το download και κολλάει σε ένα σημείο %?? Και όταν την ανάψω δεν συνεχίζει το κατέβασμα αλλά πρέπει να το ξεκινήσω πάλι από την αρχή και να έχω αναμένη την οθόνη για να φτάσει 100%?? Όταν είμαι με WiFi συμβαίνει αυτό. Δεν έχω δοκιμάσει με data. Και το σήμα είναι σταθερό και φουλ. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω? Αντίθετα όταν ανεβάζω κάτι (αρχεία στο google drive παράδειγμα η κάποια μεγάλη φωτο στο Facebook ) όταν σβήσω την οθονη συνεχίζει κανονικά να ανεβάζει μέχρι τελους!! Είμαι με λολιποπ 5.1 αν βοηθάει. Λέτε να παίζει ρόλο αυτό?? Μόνο με το κατέβασμα έχω πρόβλημα... Ειδοποιήσεις social media, μηνύματα και διάφορες ειδοποιήσεις εφαρμογων έρχονται κανονικά με κλειστή την οθονη. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160717/f0946ce1931ae828fa2b976feb0d38dd.jpg

Έτσι ήταν από την αρχή που το πηρα αλλά τώρα το κάνει αυτό το παλιά ήταν μια χαρά και κατέβαζε και με σβηστη.

 

λογικα ετυχε και το εκανε τοτε σαν μπαγκ κανονικα και μενα το παθαινε αυτο στο g3 με 5.1 εκλεινα οθόνη και πάγωναν ολα οταν αλλαξα την λειτουργια που εχεις στην φωτο σε ''ναι'' ολα ηταν κομπλε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

λογικα ετυχε και το εκανε τοτε σαν μπαγκ κανονικα και μενα το παθαινε αυτο στο g3 με 5.1 εκλεινα οθόνη και πάγωναν ολα οταν αλλαξα την λειτουργια που εχεις στην φωτο σε ''ναι'' ολα ηταν κομπλε

Έτσι το έβαλα και τώρα για να δούμε....

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.απο χτες ειμαι σε bootloop υπαρχει περιπτωση να αναψει το κιν να προλαβω να κανω back up;;και ποια διαδικασια πρεπει να κανω;;μου αλλαζουν το κιν;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.απο χτες ειμαι σε bootloop υπαρχει περιπτωση να αναψει το κιν να προλαβω να κανω back up;;και ποια διαδικασια πρεπει να κανω;;μου αλλαζουν το κιν;;

 

Εδώ διάβασε ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.απο χτες ειμαι σε bootloop υπαρχει περιπτωση να αναψει το κιν να προλαβω να κανω back up;;και ποια διαδικασια πρεπει να κανω;;μου αλλαζουν το κιν;;

Μπορείς να δοκιμάσεις factory reset με τα πίσω πλήκτρα για να δεις αν μπορέσει να ανοιξει! Θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα όμως!!

Δυστυχώς στην προκειμένη περίπτωση δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις back up πλέον.

Αν δεν ανοιξει με factory reset, τότε το στέλνεις στο service και λογικά θα σου αλλάξουν πλακέτα.

Λίγο δύσκολο να σου αλλάξουν συσκευή. Μόνο αν έχει ανεπανόρθωτη ζημιά και με την προϋπόθεση να είναι Ελληνική συσκευή.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.απο χτες ειμαι σε bootloop υπαρχει περιπτωση να αναψει το κιν να προλαβω να κανω back up;;και ποια διαδικασια πρεπει να κανω;;μου αλλαζουν το κιν;;

 

Δεν αναφερεις εαν δοκιμασες hard reset.

 

http://www.hard-reset.com/lg-g4-hard-reset.html

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί να δώσει κάποιος λινκ από τα kdz ανα χώρα ή ανάλογα το imei; Ευχαριστώ.

 

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php ελα αδερφε αν δεν βρισκει το ιμει ξες πανε βρες το χειροκινητα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μπαα τπτ..μου λεει οτι το android ξεκιναει κανει εγκατασταση κατι εφραμογες στο τελος λεει οτι εκκινει αλλα στο σημα ξανα κολλαει..
Link to comment
Share on other sites

Φιλε rio0013 το back up το κανουμε για να προλαβουμε αυτες τις καταστασεις. Οταν ερθουν , το χασαμε το κορμι... Αρα επρεπε να εχεις φροντισει να κανεις ενα backup και να εχεις το αντιστοιχο αρχειο στην καρτα SD ή στο pc σου, ωστε να κανεις hard reset και μετα restore. Τωρα απλα θα σου αλλαξουνε πλακετα στην procordia (καλως εχοντων των πραγματων ) , και απλα θα περιμενεις ποτε θα το ξαναπαθεις. Αν εισαι τυχερος , δε θα το ξαναπαθεις.
Link to comment
Share on other sites

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php ελα αδερφε αν δεν βρισκει το ιμει ξες πανε βρες το χειροκινητα

 

Σε ευχαριστώ ρε συ! Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...