Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

? Έχουμε κάνα νέο?

Μπορείς να μπεις στο ανάλογο τοπικ να διαβάσεις εκει απόψεις.Εγω προσωπικά το βρίσκω καλό το update αλλά δεν παίζω παιχνίδια για να σου πω αν έχασε σε επιδόσεις...

Δεν μπορώ να βάλω λινκ είμαι από το Tapatalk

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

Αν είναι να του κάνεις το update τράβηξε ένα AnTuTu score σε screenshot ενα πριν και ένα μετά το update... Να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

έκανα το update και το μονο bug που έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής ειναι στη μπάρα ειδοποιήσεων όταν την κατεβαζα πριν μέχρι κάτω και την γυριζα από την μέση προς τα πίσω, έφευγαν οι συντομεύσεις και έμεναν μόνο οι ειδοποιήσεις.τώρα κάνει το ίδιο αλλά δεν μπορώ να επαναφέρω τις ειδοποιήσεις, ενώ πριν το έκανε κανονικά.Τώρα όσον αφορά την Γενική αποδοση ,παρατηρώ ότι δεν ανεβάζει τόσο γρήγορα θερμοκρασίες και σαν συνέπεια έχει να μην μου εμφανίζει και τόσο έντονα την αλλοίωση των χρωμάτων στην οθόνη που έχω αναφέρει σε προηγούμενη ανάρτηση.θέλω να δω όμως πως θα λειτουργήσει και σε συνθήκες 4g ,κάτι που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ειμαι για αγορα μεταξυ g4 kai g5,

βλεπω οτι το g4 κοστιζει 330 ευρω και το g5 μολις 400 ευρω.

σιγουρα υπαρχουν καποιες διαφορες στο hardware,αλλα θα θελα να ξερω ποσο αισθητη ειναι η διαφορα στη καθ/νη χρηση(χωρις games)

θα θελα παιδια να με βοηθησετε να κανω επιλογη παραθετοντας τα υπερ κατα καθε συσκευης,και ποιο κατα τη γνωμη σας αξιζει για αγορα...

 

ευχαριστω,

παυλος

 

Παρε κατι αναμεσα και καλυτερο κατεμε lg v10

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει κανονικά όπως πριν η μπάρα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[/QUOT

δοκίμασες να κρύψεις τις συντομεύσεις και να τις επαναφέρει και το έκανε?εμένα μου το κατεβαζει μέχρι ένα σημείο και μετα το γυρίζει πάλι πίσω.δεν το " κλειδώνει " κατεβασμενο να μπορώ να επιλέξω μια από τις συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει κανονικά όπως πριν η μπάρα.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk[/QUOT

δοκίμασες να κρύψεις τις συντομεύσεις και να τις επαναφέρει και το έκανε?εμένα μου το κατεβαζει μέχρι ένα σημείο και μετα το γυρίζει πάλι πίσω.δεν το " κλειδώνει " κατεβασμενο να μπορώ να επιλέξω μια από τις συντομεύσεις.

 

Eκανα τωρα ενα τεστ και εγω με αφορμη το μυνημα σου. Εστειλα στον εαυτο μου ενα mail.

Ηρθε η ειδοποιηση, κατεβασα την κουρτινα και συμβαινει το εξης:

Η μιση κουρτινα εχει τις συντομευσεις οπως πριν επανω. Το κατω μισο της κουρτινας εχει ασπρο πλαισιο/φοντο με το μαιλ οπου μπορω να κανω απαντηση, αρχειοθετηση ή εκκαθαριση μυνηματος.

 

Προσεξε τωρα.

Αν κανω scroll το δαχτυλο προς τα πανω ΕΞΩ απο την κουρτινα τοτε εξαφανιζεται ολη η κουρτινα. Η ειδοποιηση ομως παραμενει και επανεμφανιζεται αν ξανα κατεβασω κουρτινα.

Αν κανω scroll με το δαχτυλο ΕΠΑΝΩ στο λευκο φοντο της ειδοποιησης μαιλ, τοτε ανεβαινει η μιση κουρτινα με τις συντομευσεις, αλλα παραμενει το λευκο φοντο με την ειδοποιηση στην οθονη. αν κανω scroll για δευτερη φορα, φευγει και αυτη.

Σε καθε περιπτωση ομως, αν ξανα κατεβασω την κουρτινα η ειδοποιηση ειναι παλι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα έκανα την αναβάθμιση.....

Δεν βλέπω κάτι αρνητικό στην απόδοση αλλά όχι και τίποτα θετικό. Νομίζω ότι δεν ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία αλλά εδώ στην Κρήτη δρόσισε αρκετά άρα θα πω πιο μετά για αυτό.

Και στο gaming αν και δεν του πίνω το αίμα αλλά όλα τρέχουν μια χαρά όπως πριν.

 

Ούτε μέρα δεν μου κράτησε δεν ξέρω αν έτυχε αλλά μετά από 10 τελειους μήνες σήμερα έτσι ξαφνικά bootloop.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά, το δικό μου πρέπει να είναι ελληνικό, να φανταστώ η αναβάθμιση δεν έχει έρθει εδώ ακόμα ε?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση, την κατέβασε αλλά δε θέλω να την εγκαταστήσω.

Ξέρει κανείς πως εξαφανίζω την ειδοποίηση από τη μπροστινή μπάρα ειδοποιήσεων ???? γιατί και ενοχλητικό είναι και δεν θέλω να το πατήσω κατά λάθος και προχωρήσει σε εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω ψάξει στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι σχετικό: Κάθε φορά που το βάζω να φορτίσει, ενώ είναι κλειστό, ανοίγει αυτόματα το κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ή μήπως είναι αυτό που λένε οι αγγλοσάξονες: it's not a bug, it's a feature ;
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω ψάξει στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι σχετικό: Κάθε φορά που το βάζω να φορτίσει, ενώ είναι κλειστό, ανοίγει αυτόματα το κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ή μήπως είναι αυτό που λένε οι αγγλοσάξονες: it's not a bug, it's a feature ;

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, δεν υπάρχει ρύθμιση

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω ψάξει στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι σχετικό: Κάθε φορά που το βάζω να φορτίσει, ενώ είναι κλειστό, ανοίγει αυτόματα το κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ή μήπως είναι αυτό που λένε οι αγγλοσάξονες: it's not a bug, it's a feature ;

Φίλε μου είναι φυσιολογικό δεν είναι μπαγκκ έτσι είναι το ύφασμα αν θες να είναι κλειστό κλειστο όταν ανοίξει και παραμενει κλειστό

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που έχω ψάξει στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι σχετικό: Κάθε φορά που το βάζω να φορτίσει, ενώ είναι κλειστό, ανοίγει αυτόματα το κινητό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ή μήπως είναι αυτό που λένε οι αγγλοσάξονες: it's not a bug, it's a feature ;

Έτσι κάνει. Είναι φυσιολογικό. Το ίδιο κάνουν και τα iPhone αν δεν κάνω λάθος. Μη σε ανησυχεί ομως σε όλους αυτό κάνει. Κ εγώ στην αρχή νόμιζα ότι κάτι έπαθε μιας και δεν το είχα συναντήσει ποτέ σε άλλη συσκευή.

Πρώτα να το βάζεις στην πρίζα και μετά να το κλείνεις αν το θες κλειστό.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

παδια υπαρχει καποια εφαρμογη να αποθηκευουμε κωδικους;;απο καρτες κτλ...να τους θυμομαστε γτ εχουν μαζευτει πολλες...

Εγώ χρησιμοποιώ το mSecure password manager. Πολυ καλό και με πολύ καλές κριτικές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι, δεν υπάρχει ρύθμιση

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Χαζομάρα της LG λοιπόν... Γυρνάς με το τηλέφωνο κλειστό με άδεια μπαταρία, το βάζεις να φορτίσει και μετά από ένα λεπτό πρέπει να το κλείσεις, επειδή άνοιξε μόνο του! Ωραίο feature...

Link to comment
Share on other sites

Καθόλα χαζομαρα δεν είναι.Οταν φτάσεις σπίτι με κλειστό κινητό από μπαταρία το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να το βάλεις για φόρτιση.Αν εσύ τώρα το ανοίξεις πριν αυτό πάει στο 5% απλά του γ@@μας την μπαταρία. Όταν έχει κλείσει κάτω από το 5% λοιπόν το κινητό θα ανάψει μόνο του μόνο όταν έχει τέτοια τάση που να του το επιτρέπει η μπαταρία.Τουλαχιστον αυτή είναι η λογική.Ν νομίζω πάλι πώς δεν σου επιτρέπει να το ανοίξεις πριν το 5%. Το κακό ότι ανάβει μόνο του που το βρηκες; Βάλε ένα pin στη σιμ σου για άμα δεν θες να σε βρίσκει κανείς.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθόλα χαζομαρα δεν είναι.Οταν φτάσεις σπίτι με κλειστό κινητό από μπαταρία το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να το βάλεις για φόρτιση.Αν εσύ τώρα το ανοίξεις πριν αυτό πάει στο 5% απλά του γ@@μας την μπαταρία. Όταν έχει κλείσει κάτω από το 5% λοιπόν το κινητό θα ανάψει μόνο του μόνο όταν έχει τέτοια τάση που να του το επιτρέπει η μπαταρία.Τουλαχιστον αυτή είναι η λογική.Ν νομίζω πάλι πώς δεν σου επιτρέπει να το ανοίξεις πριν το 5%. Το κακό ότι ανάβει μόνο του που το βρηκες; Βάλε ένα pin στη σιμ σου για άμα δεν θες να σε βρίσκει κανείς.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Τα είπες όλα μόνος σου... Γυρνάς το βράδυ με το κινητό άδειο, βάζεις το κινητό να φορτώνει ώστε να το έχεις γεμάτο το επόμενο πρωί και ξαπλώνεις... Πανω που αρχίζεις να γλαρώνεις, σου υπενθυμίζει την ύπαρξη του, ανοίγοντας! Σε κάθε περίπτωση, τι προσφέρει να ανοίγει μόνο του και όχι όταν το ανοίξεις εσύ; Κι αν το βαζω κλειστό να φορτίσει, ενώ εχει ακόμη μπαταρία, μάλλον σημαίνει ότι το θελω κλειστό, έτσι;

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το mSecure password manager. Πολυ καλό και με πολύ καλές κριτικές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι με αγορα το συγκεκριμενο ε;;βλεπω εχει 10 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω με τη σειρα μου το κινητο φαινεται να δουλευει πιο δροσερα τωρα μετα την αναβαθμιση σε ν20g.

Αισθητη διαφορα, οπου μετα απο gaming καμποσης ωρας το πισω μερος εβραζε ενω τωρα ειναι σε πολυ λογικα πλαισια δεδομενου των θερμοκρασιων.

Για την μπαταρια δεν εχω διαπιστωσει κατι ακομα.

Edited by drulix
Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο 7 ωρες με ανοιχτη οθονη στο 75% με ενα burn in pattern ειδα οτι η οθονη δεν ζεσταινοταν.

Ζεσταθηκε μονο λιγο στο κατω μερος οταν υστερα το εβαλα για φορτιση.

Ειναι λιγο πιο δροσερο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το mSecure password manager. Πολυ καλό και με πολύ καλές κριτικές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειναι με αγορα το συγκεκριμενο ε;;βλεπω εχει 10 ευρω...

Εγώ το είχα αγοράσει σε κάποια προσφορά που είχε βγάλει πολύ φθηνά. Πιθανώς 2 Ευρώ ή κάπου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που δεν το έχω αναβαθμίσει ακόμα, είναι αρκετά πιο δροσερό απ' ότι ήταν τον Ιούλιο.
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου που δεν το έχω αναβαθμίσει ακόμα, είναι αρκετά πιο δροσερό απ' ότι ήταν τον Ιούλιο.

 

Προφανως δεν καταλαβες τι εννοουμε. Και το δικο μου ηταν λιγο πιο δροσερο αυτες τις μερες. Μετα την αναβαθμιση, εγινε ακομα πιο δροσερο.

Τωρα βγηκε η αναβαθμιση, τωρα την καναμε, και διαπιστωσαμε πως παει λιγο καλυτερα στις θερμοκρασιες σε σχεση 1-2 μερες πριν κανουμε την αναβαθμιση.

Προς ωρας ολα stable και δεν δειχνει καμια παρενεργεια η V20G. Οπως ακριβως εχουν περιγραψει και χρηστες του εξωτερικου που την ειχαν βαλει πριν απο μας.

Λιγακι καλυτερη μπαταρια, λιγακι καλυτερη θερμικη συμπεριφορα.

Καποιο προβλημα δεν εχω διαπιστωσει, αν και δεν το εχω σκαλισει και ιδιαιτερα απο την ημερα της αναβαθμισης.

7,5 ωρες συνεχομενα με ανοιχτη οθονη στο 75% φωτεινοτητας με ενα burn in fix που ετρεχα για την οθονη δεν θερμανθηκε ουτε αυτη, ουτε το πισω μερος.

Αν και η cpu/gpu δεν συμμετειχαν και ιδιαιτερα. Οταν σταματησα το burn in fix μετα απο 7,5 ωρες και το εβαλα να φορτισει, μονο τοτε καταλαβα να ζεσταινεται πισω και κατω και ζεσταθηκε λιγο και η οθονη απο επαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...