Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως από μεταπωλιτική αξία μηδέν!!

 

ναι ρε παλευω να το δωσω εδω και 10 μερες αν το δεις θα νομιζεις οτι το πηρα χθες ειμαι κολλημένος με αυτα και σκεψου οτι καθε βδομαδα το κανω με ειδικο πανακι και υγρο ολο το τηλ σαπουνιζω την θηκη και νταξει δεν μιλαω για τζαμακι και θηκη 1334 το πηρα απο την acs 1345 ημουνα γερμανο να βαλω τζαμακι το κουτι το ανοιξε ο πωλητης....αλλα τι να το κανεις αν ειναι σαπιο στο μυαλο....290 εχει κανονικα πλεον,το 3αρι ειναι ποιο ακριβο και δεν μπορω να το δωσω με φορεμενη την nillkin με μια ακομα δωρο σφραγισμενη κουτια ζελατινες τα παντα....μεχρι και το καλωδιο το κανω με σφουγγαρακι για να ειναι παντα ασπρο καθαρο!!και δεν το παίρνουν ουτε 230 ευρω να κοτσαρω αλλα 150 να παρω το 5αρι.....ΝΑΙ το 5αρι καλα ακουσες!!!!ειμαι για γελια....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παλευω να το δωσω εδω και 10 μερες αν το δεις θα νομιζεις οτι το πηρα χθες ειμαι κολλημένος με αυτα και σκεψου οτι καθε βδομαδα το κανω με ειδικο πανακι και υγρο ολο το τηλ σαπουνιζω την θηκη και νταξει δεν μιλαω για τζαμακι και θηκη 1334 το πηρα απο την acs 1345 ημουνα γερμανο να βαλω τζαμακι το κουτι το ανοιξε ο πωλητης....αλλα τι να το κανεις αν ειναι σαπιο στο μυαλο....290 εχει κανονικα πλεον,το 3αρι ειναι ποιο ακριβο και δεν μπορω να το δωσω με φορεμενη την nillkin με μια ακομα δωρο σφραγισμενη κουτια ζελατινες τα παντα....μεχρι και το καλωδιο το κανω με σφουγγαρακι για να ειναι παντα ασπρο καθαρο!!και δεν το παίρνουν ουτε 230 ευρω να κοτσαρω αλλα 150 να παρω το 5αρι.....ΝΑΙ το 5αρι καλα ακουσες!!!!ειμαι για γελια....

 

Σαν και μένα είσαι και συ, ψείρας.. Ένας φίλος έδωσε πριν κανένα μήνα το 3άρι με μόνο ένα τζαμάκι στα 210€. Το είχε και ενάμιση χρόνο. Με το bootloop που έχει βγάλει σαν πρόβλημα σου λέει ρίσκο είναι ο άλλος..

Καλά, μυαλό δεν βάζεις εσύ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS αν επιλέξεις πάλι lg (βλ.g5) να δεις πρώτα την οθόνη του... Έχει τεράστια διαφορά στο καλιμπραρισμα σε σχέση με το g4. Πρόσεξε το!...εγώ ξενέρωσα τελείως και όσο πετάει έτσι το τεσσαρι μου δεν το αλλάζω μέχρι να κλατταρει, εξάλλου όπως γράφτηκε από μεταπωληση πάει χάλια και λογικό είναι.... Πάντως τρία φιλαράκια με s7 edge έχουν πάθει πλάκα με το κινητό και από οθόνη που είναι καθαρή πενταμισαρα και από το πως λειτουργεί φυσικά... Το θεωρώ μεγάλη επιτυχία να στέκεται άνετα δίπλα στον φετινό κυρίαρχο και να τους εντυπωσιάζει... Το σωστά λειτουργικό g4 σε καθημερινή χρήση δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από το s7 edge πλην αφιαβροχοποιησης και φυσικά σε ένα βαθμό μπαταρία.... Κατά τα άλλα 5* και αν σκάσει το bootloop... Έσκασε έχω backup το Ζ... Θα το φτιάχνουν μέχρι να με βαρεθουνε...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@KIRIS αν επιλέξεις πάλι lg (βλ.g5) να δεις πρώτα την οθόνη του... Έχει τεράστια διαφορά στο καλιμπραρισμα σε σχέση με το g4. Πρόσεξε το!...εγώ ξενέρωσα τελείως και όσο πετάει έτσι το τεσσαρι μου δεν το αλλάζω μέχρι να κλατταρει, εξάλλου όπως γράφτηκε από μεταπωληση πάει χάλια και λογικό είναι.... Πάντως τρία φιλαράκια με s7 edge έχουν πάθει πλάκα με το κινητό και από οθόνη που είναι καθαρή πενταμισαρα και από το πως λειτουργεί φυσικά... Το θεωρώ μεγάλη επιτυχία να στέκεται άνετα δίπλα στον φετινό κυρίαρχο και να τους εντυπωσιάζει... Το σωστά λειτουργικό g4 σε καθημερινή χρήση δεν έχει να ζηλέψει τίποτε από το s7 edge πλην αφιαβροχοποιησης και φυσικά σε ένα βαθμό μπαταρία.... Κατά τα άλλα 5* και αν σκάσει το bootloop... Έσκασε έχω backup το Ζ... Θα το φτιάχνουν μέχρι να με βαρεθουνε...

 

τι να το κανεις ρε αδερφε ναι δεν λεω εμενα μου εκλεψαν το 3αρι 32gb το ειχα παρει ενα καρο λεφτα το ειχα πραγματικα αγαπησει δεν σκεφτομουνα ΚΑΝ για 4αρι στο μελλον και μετα το πηρα γιατι ολοι ελεγαν οτι ειναι το τηλ της χρονιας.....μακαρι να μην μου εκλεβαν το 3αρι οχι για τα λεφτα γιατι πηγα και πηρα αυτη την τυροπιτα....ναι ειμαι σληρος αλλα ετσι ειναι.....ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ και το χειροτερο απο ολα ειναι ειναι που κανει την παλαβη η εταιρια λες ειμαστε ζωα.....και κανενας κοινωνικος φορεας ανα τον κοσμο δεν τους εχει στειλει φυλακη....τωρα για το 5αρι που λεω ειναι το μονο τηλ που ειναι τοσο φθηνο για να δωσω διαφορα αλλιως δεν το κοιτουσα ουτε στην βιτρινα....αν ειχα λεφτα να παρω απο την αρχη ουτε samsung θα επαιρνα και αυτα υπερεκτιμημενα ειναι και δινεις για το μπραντ name,κανενα one plus 3 θα επαιρνα κανενα xiaomi meizu κατι τετοιο...κινεζια γκαραντι...και σου μιλαει ενας τυπος που εχει βαλει τρελα στοιχήματα με κολληταρια του για τις κινεζιες και τις εχει ριξει τρελο καζο!!αστο.....το επαιζα παλιος στο θεμα κινητα και εμεινα με την μπαχατελα.......ΝΑΙ ΜΠΑΧΑΤΕΛΑ....ενα 3310 δεν θα με κρεμασει ποτε αυτο το σιχαμα σιγουρα....εδω εταιριες αυτοκινητων εβγαλαν φουρνιες με ελλατωματικους κινητήρες και εκαναν αποσυρση των αυτοκινητων και αντικατασταση.....και μεις με ενα κινητο που εργοστασιακα να ξερεις το κοστος δεν κλεινει τις εταιριες και παμε εκκλησια καθε βδομαδα μην παθει λουπα.....

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κάποια ενημέρωση για την Android 7.0 Nougat στο g4 ?

 

οχι ρε μεγαλε κατσε εχουμε μηνες ακομα.....το v20 μονο βγηκε επισημα οτι θα κυκλοφορισει εργοστασιακα με την Ν αλλα αυτο ειναι λογικο καινουριο τηλ θα ειναι....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS Την θυμάμαι την περίπτωση σου...κρίμα και τότε...τώρα μακριά από λουπες και άγιος ο Θεός χαχαχαχα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα καλά... εννοώ αν είναι επίσημα στις συσκευές που θα πάρουν την Nougat :)

 

το πότε δεν με απασχολεί, η LG είναι γρήγορη πλέον στις ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έγραψα καλά... εννοώ αν είναι επίσημα στις συσκευές που θα πάρουν την Nougat :)

 

το πότε δεν με απασχολεί, η LG είναι γρήγορη πλέον στις ενημερώσεις

 

οχι αδερφε δεν μας εχουν λογικα θα την παρουμε αλλα μαλλον κοντα στα χριστουγεννα εντος συγκλονιστικου απροοπτου εχουμε ακομα δρομο εδω δεν πηραμε ακομα την 6.0.1!!!!χααχχαααχαχ αστεια πραγματα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την λύσσα με την Ν .

Απο καποια βιντεο που ειδα δεν καταλαβα να εχει κατι πολυ καλο.

Εχει καμια βελτίωση στην καταναλωση για να εχει ενδιαφέρον?

Θα φτασει ποτε την καταναλωση του iOS για να εχει νοημα?

Η θα βαζουν καραγκιοζιλικια για να ξεγελιόμαστε με τα γλυκά και?

Link to comment
Share on other sites

Σαν ανέκδοτο της χρονιάς μοιάζει ότι η lg είναι γρήγορη στις αναβαθμισεις, επειδή έδωσε την 6.0 σχετικά γρήγορα στο g4.

@KIRIS, ολλανδικό κινητό έχω. Εντάξει η διαφορά είναι ανεπαίσθητη με πριν. Και δεν είναι major update για να θες επαναφορά . Είναι 447mb και το changelog είναι εντελώς generic (ταχύτερη απόκριση στις εφαρμογές λέει η lg και κάτι τέτοια ).

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε Ελληνικό θα περιμένουμε ακόμα.. Συνήθως αργούν!

 

Δεν έχει να κάνει με τα Ελληνικά. Έχει τύχει τα Ελληνικά να πάρουν μαζί με το πρώτο κύμα, ενώ άλλων χωρών με επόμενο. Η σειρά δεν είναι ίδια σε κάθε αναβάθμιση.

 

Πάντως, μια και το θίξαμε, το V20 θα είναι το πρώτο τηλέφωνο με Nougat...

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την λύσσα με την Ν .

Απο καποια βιντεο που ειδα δεν καταλαβα να εχει κατι πολυ καλο.

Εχει καμια βελτίωση στην καταναλωση για να εχει ενδιαφέρον?

Θα φτασει ποτε την καταναλωση του iOS για να εχει νοημα?

Η θα βαζουν καραγκιοζιλικια για να ξεγελιόμαστε με τα γλυκά και?

 

λιγο που εκανα ενα ψαξιμο μιλαν για μεγαλγ διαφορα στο doze και η αυτονομια και οι θερμοκρασιες περναν σε αλλο επιπεδο μετα απο απαιτηση των εταιριων ειδομεν

Σαν ανέκδοτο της χρονιάς μοιάζει ότι η lg είναι γρήγορη στις αναβαθμισεις, επειδή έδωσε την 6.0 σχετικά γρήγορα στο g4.

@KIRIS, ολλανδικό κινητό έχω. Εντάξει η διαφορά είναι ανεπαίσθητη με πριν. Και δεν είναι major update για να θες επαναφορά . Είναι 447mb και το changelog είναι εντελώς generic (ταχύτερη απόκριση στις εφαρμογές λέει η lg και κάτι τέτοια ).

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλα που μου το ειπες αδερφε γιατι ειχα σκοπο να το κανω ευτυχως γιατι ειμαι ακομα σε τροχια διακοπων και βαριεμαι ολα απο την αρχη!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τα Ελληνικά. Έχει τύχει τα Ελληνικά να πάρουν μαζί με το πρώτο κύμα, ενώ άλλων χωρών με επόμενο. Η σειρά δεν είναι ίδια σε κάθε αναβάθμιση.

 

Πάντως, μια και το θίξαμε, το V20 θα είναι το πρώτο τηλέφωνο με Nougat...

 

Συνήθως τα Ελληνικά τα update τα παίρνουν πιο αργά από τις άλλες χώρες. Μακάρι να μας έρθει γρήγορα αφού έχει καλές διαφορές!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το LG G4 από Ελβετία αν δε κάνω λάθος (SWS) με σειρά 512 εδώ και 2-3 μήνες και είμαι κατενθουσιασμένος. Έψαχνα μήνες για το πιο κινητό να πάρω και τελικά κατέληξα σε αυτό παρόλο το θέμα με το bootloop. Διάβασα από πάρααααααααααααααα πολλά φόρουμ ποιες επί το πλείστον σειρές παρουσίασαν αυτό το θέμα και κατέληξα να ψάχνω για τη συγκεκριμένη σειρά. Πήρα πολλά τηλέφωνα σε πολλά μαγαζιά από το σκρούτζ και τελικά το βρήκα στο Kaizer store ακόμα και στο χρώμα που ήθελα. Έχει την έκδοση android 6.0 με έκδοση λογισμικού V20d-EUR-xx. Στα αρνητικά μέχρι σήμερα μπορώ να αναφέρω την υψηλή θερμοκρασία που ανεβάζει σχετικά εύκολα και ως αποτέλεσμα έχει το δεύτερο αρνητικό την καταστροφή λογικά λόγο υψηλής θερμοκρασίας δύο sd καρτών. Έχασα φωτογραφίες και βίντεο πολύ σημαντικά για μένα από γενέθλια του γιου μου διότι η δεύτερη κάρτα χάλασε την ώρα των γενεθλίων τη στιγμή που τράβαγα βίντεο και φωτογραφίες με αποτέλεσμα να μη προλάβω να σώσω τίποτα. Η οθόνη όνειρο, καθόλου lag σε οποιαδήποτε λειτουργία ή εφαρμογή. Τα ακουστικά που περιείχε η συσκευασία τα Quadbeat 3 αποδίδουν εξαιρετικό ήχο σε όλο το φάσμα των συχνοτήτων και σε οποιαδήποτε μορφή αλλά δυστυχώς κατ'εμέ μόνο όταν συνεργάζονται με το G4 διότι με το λάπτοπ ή με άλλο κινητό δεν είχαν το ίδιο αποτέλεσμα. Στα θετικά είναι και το δεύτερο καπάκι που περιείχε η συσκευασία. Έτσι έχω ένα κόκκινο δερμάτινο και ένα χρυσό πλαστικό για να τα αλλάζω ανάλογα με τα κέφια :D .
Link to comment
Share on other sites

λιγο που εκανα ενα ψαξιμο μιλαν για μεγαλγ διαφορα στο doze και η αυτονομια και οι θερμοκρασιες περναν σε αλλο επιπεδο μετα απο απαιτηση των εταιριων ειδομεν

 

 

καλα που μου το ειπες αδερφε γιατι ειχα σκοπο να το κανω ευτυχως γιατι ειμαι ακομα σε τροχια διακοπων και βαριεμαι ολα απο την αρχη!!

Το προβλημα των android ειναι η καταναλωση στη χρηση και οχι στο doze .

Με το που ξεκλειδωνεις κατατείνει ρεύμα για χάσιμο.

Αν το φτιαξουν στην Ν θα ειναι σωστη αναβαθμιση αλλιως αλλη μια τρυπα στο νερό της Google.

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά μέχρι σήμερα μπορώ να αναφέρω την υψηλή θερμοκρασία που ανεβάζει σχετικά εύκολα και ως αποτέλεσμα έχει το δεύτερο αρνητικό την καταστροφή λογικά λόγο υψηλής θερμοκρασίας δύο sd καρτών. .

 

Bαλε οταν σου ερθει update την V20G που βγηκε τωρα, ανεβαζει λιγοτερες θερμοκρασιες πλεον σε σχεση με την V20D.

Link to comment
Share on other sites

Nemaki εσύ την έχεις περάσει; και αν ναι πώς σου φαίνεται σε θέμα απόκρισης και επιδόσεων?..πέφτει η απόδοση ή παραμένει η ίδια σε σχέση με την V20-d.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Nemaki εσύ την έχεις περάσει; και αν ναι πώς σου φαίνεται σε θέμα απόκρισης και επιδόσεων?..πέφτει η απόδοση ή παραμένει η ίδια σε σχέση με την V20-d.

 

Aπο θεμα επιδοσεων δεν αλλαξε κατι. Το μονο που παρατηρησα ηταν το scroll των σελιδων στα εικονιδια να πηγαινουν πιο αργα. Μπηκα μεσα στις ρυθμισεις οπου ρυθμιζεις την ταχυτητα και ειδα πως απο 0.5Χ που την ειχα βαλει, μετα το update ειχε επιστρεψει στο 1Χ, για αυτο και η μικροτερη ταχυτητα στο scroll. Την επανεφερα στο 0.5Χ και ολα ειναι ιδια σε θεμα αποκρισης. Θερμοκρασια λιγο καλυτερα. Μπαταρια δεν ξερω, ισως ειναι λιγο καλυτερα , αλλα αυτες τις μερες λειτουργω το κινητο αλλοπροσαλλα και δεν εχω αποψη ακομη.

Εβγαλα και 39 ωρες standby με 3:40 ωρες οθονη αλλα το επιανα και το αφηνα συνεχεια απο λιγο. Δεν το ξελιγωσα με τη μια. Ισως για αυτο και μονο με wifi ανοιχτο, οχι 4G. (σε screen pattern burn in με 75% manual φωτεινοτητα και μην κανοντας τιποτε αλλο παρα να τρεχει το pattern, εβγαλα και 7.5 ωρες οθονη και μου εμεινε και 30% μπαταρια, αλλα υποθετω οτι καπως ετσι λειτουργουσε και πριν σαν καταναλωση οθονης αν δεν κανεις τιποτε αλλο παρα μονο καποιο πατερν ή αναπαραγωγη βιντεο κλπ)

 

Απο θεμα παρενεργειων δεν παρατηρησα τιποτε. Οποτε...επιδοσεις ιδιες, θερμοκρασια χαμηλοτερη και ισως λιγο καλυτερη συμπεριφορα μπαταριας. Οποτε ναι, καλυτερη η V20G απο την V20D.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λετε με την αποκριση που αλλαζει απο 0.5χ εγω το εχω παντα στο 1 και οποτε κανω επανεκκίνηση ΠΑΝΤΑ ομως μου μηδενίζει τα 2 πρωτα και το τριτο το εχει 1χ και παω καθε φορα και το αλλαζω χειροκίνητα!!20d εχω ακομα βεβαια!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λετε με την αποκριση που αλλαζει απο 0.5χ εγω το εχω παντα στο 1 και οποτε κανω επανεκκίνηση ΠΑΝΤΑ ομως μου μηδενίζει τα 2 πρωτα και το τριτο το εχει 1χ και παω καθε φορα και το αλλαζω χειροκίνητα!!20d εχω ακομα βεβαια!

 

Mηπως οταν κανεις τις αλλαγες απο 1χ σε 0.5χ, υστερα απενεργοποιεις τις επιλογες προγραμματιστων. ? Γιατι και εγω οταν τις απενεργοποιω, μου κανει επαναφορα σε 1Χ.

Link to comment
Share on other sites

Mηπως οταν κανεις τις αλλαγες απο 1χ σε 0.5χ, υστερα απενεργοποιεις τις επιλογες προγραμματιστων. ? Γιατι και εγω οταν τις απενεργοποιω, μου κανει επαναφορα σε 1Χ.

 

τι εννοεις???βαζω τις επιλογες και βγαινω απο το μενου.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...