Jump to content

[Επίσημο] LG G4


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το θέμα του Bootloop τι γίνεται παιδιά;; Είμαι ανάμεσα στο G4 και στο V10. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας :)

 

Παρε το V10 για να 'χεις ησυχο το κεφαλι σου, δεν εχει αναφερθει κατι. Τσεκαρε μια και στο Thread του V10.

Με το bootloop δεν εχει βγει ακρη και εχει ξεχωριστο θεμα αν θες να τσεκαρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρε το V10 για να 'χεις ησυχο το κεφαλι σου, δεν εχει αναφερθει κατι. Τσεκαρε μια και στο Thread του V10.

Με το bootloop δεν εχει βγει ακρη και εχει ξεχωριστο θεμα αν θες να τσεκαρεις ;)

 

Μάλιστα ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Με το θέμα του Bootloop τι γίνεται παιδιά;; Είμαι ανάμεσα στο G4 και στο V10. Θα ήθελα λίγο τα φώτα σας :)

 

Είμαστε σε λάθος θέμα για να το συζητήσουμε εκτενώς, αλλά προσωπικά θα επέλεγα με άλλα κριτήρια. Τα τηλέφωνα έχουν διαφορετικό μέγεθος, διαφορετική αισθητική και έμφαση σε διαφορετικά χαρακτηριστικά. Πάρε αυτό που σου ταιριάζει περισσότερο. Το bootloop έχει γίνει η ιστορία με το μπαμπούλα για να τρομάζουν τα παιδάκια.

 

Εμένα τo V10 μου αρέσει περισσότερο, εάν εξαιρέσεις το μέγεθος, ενώ προτιμώ και το δέρμα του G4.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια.... Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει κιόλας!! Από που το αγόρασες το κινητό? Από αλυσίδα (κοσμοτε, Γερμανός, γουιντ) η από σκρουτζ?

Ρωτάω γιατί λες ότι θα σου δώσουν ένα g3 να κάνεις την δουλειά σου μέχρι να το φτιάξουν, και άκουσα εδώ παλαιότερα ότι δεν δίνουν συσκευή αντικατάστασης μέχρι να επισκευαστει αν είναι απο σκρουτζομαγαζο το κινητο.

 

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Από μαγαζί από το skroutz...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα πριν 5-6 μήνες που είχα ελληνικό g2 αγορασμένο 600 ευρώ από το Πλαίσιο, δεν μου είχαν δώσει συσκευή αντικατάστασης επειδή όπως μου είχαν πει τις είχαν δώσει όλες.

 

Για αυτό παίρνεις τηλέφωνο 1-2 μέρες πιο μετά για να έχει διαθέσιμη συσκευή.. Εγώ όταν το έκλεισα την δεύτερη φορά που πήρα τηλέφωνο είχε 2 διαθέσιμες συσκευές.. Πάνε έρχονται αυτές κάθε μέρα

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Από μαγαζί από το skroutz...

Άρα τελικά δίνουν κινητο προσωρινής αντικατάστασης! Μια χαρά!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα πριν 5-6 μήνες που είχα ελληνικό g2 αγορασμένο 600 ευρώ από το Πλαίσιο, δεν μου είχαν δώσει συσκευή αντικατάστασης επειδή όπως μου είχαν πει τις είχαν δώσει όλες.

 

Για αυτό παίρνεις τηλέφωνο 1-2 μέρες πιο μετά για να έχει διαθέσιμη συσκευή.. Εγώ όταν το έκλεισα την δεύτερη φορά που πήρα τηλέφωνο είχε 2 διαθέσιμες συσκευές.. Πάνε έρχονται αυτές κάθε μέρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως είναι κάτι που πρέπει να το απαιτήσεις ο ίδιος για να το κάνουν;

 

Αυτό ακριβώς...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μείνε καλύτερα στο lollipop . Η αναβάθμιση δεν είναι νεα. Είναι από το Δεκέμβρη και ίσως να ευθύνεται για πολλά θέματα του κινητού.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προτίνεται η νέα αναβάθμιση Marshmallow 6 η καλό είναι και το lolipop;

 

Κατσε οπως εισαι στην 5 στην 6 μονο μεσω oTA Αν θες το κεφαλι σου ησυχο αν και οταν την βγαλουν

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όταν το εχω στο προφίλ του ήχου και έχω τα ακουστικά στα αυτιά, ακούω τον ήχο των πλήκτρων. Αυτό αλλάζει?

 

Edit: το βρήκα. Ρυθμίσεις > ήχος και ειδοποιηση > ένταση > αναδραση και σύστημα αφής

 

Την διαδικασία αυτή την είχα κάνει για το προφίλ της δόνησης και νόμιζα πως θα γίνει αυτόματα η ρύθμιση σε όλα τα προφίλ να μην ακούγεται.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

@lek88 Πως γινεται να έχεις HD σε βίντεο; Είναι λειτουργία που είχε το G4 σε Lollipop γιατι στην ΜΜ δεν το έχει εμενα σαν επιλογή.

 

Και σ' εμένα έχει που είμαι με ΜΜ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή σε HD και είσαι και σε ΜΜ;;:confused: Ξερεις μηπως πως μπορω να το κανω και εγω;

 

Nαι έχει.

http://s32.postimg.org/c6y7e71ut/Screenshot_2016_05_11_14_58_05.png

Link to comment
Share on other sites

@lek88 Πως γινεται να έχεις HD σε βίντεο; Είναι λειτουργία που είχε το G4 σε Lollipop γιατι στην ΜΜ δεν το έχει εμενα σαν επιλογή.

Με στοκ λολιποπ είμαι εγω. Δεν έχω βάλει την mm... Οπότε δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την 6.0 ΜΜ την πέρασα ΟΤΑ τον Φεβρουάριο. Αν εξαιρέσουμε σε αυτό το διάστημα των 3 περίπου μηνών, όπου έχει εμφανίσει 3, 4 φορές το γνωστό bug με την μη παύση των κλήσεων που ουσιαστικά δεν κλείνει η γραμμή ενώ ο συνομιλητής την έχει κλείσει ενω στην συσκευή μας παραμένει ενεργή,είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος από την ΜΜ ειδικά από την μπαταρία.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την 6.0 ΜΜ την πέρασα ΟΤΑ τον Φεβρουάριο. Αν εξαιρέσουμε σε αυτό το διάστημα των 3 περίπου μηνών, όπου έχει εμφανίσει 3, 4 φορές το γνωστό bug με την μη παύση των κλήσεων που ουσιαστικά δεν κλείνει η γραμμή ενώ ο συνομιλητής την έχει κλείσει ενω στην συσκευή μας παραμένει ενεργή,είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος από την ΜΜ ειδικά από την μπαταρία.

 

Αυτό το πρόβλημα το έχει και ένας φίλος μου που πήρε το κινητό την προηγούμενη βδομάδα, νόμιζα ότι το είχαν φτιάξει αλλά του το έκανε 2 φόρες και είναι σπαστικό. Μήπως κάποιος έχει βρει καμία λύση?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα το έχει και ένας φίλος μου που πήρε το κινητό την προηγούμενη βδομάδα, νόμιζα ότι το είχαν φτιάξει αλλά του το έκανε 2 φόρες και είναι σπαστικό. Μήπως κάποιος έχει βρει καμία λύση?

 

Οποτε μου το εκανε (1-2 φορες) , εκλεισα την κληση απο τη notification bar κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση λογισμικού.

Η αλήθεια είναι ότι δίστασα να την βάλω αλλά τελικά είπα....οτι είναι να γίνει θα γίνει. Έτσι την πέρασα και βλέπουμε.

http://s26.postimg.org/qsen6a239/Screenshot_2016_05_11_17_36_26.jpg

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση λογισμικού.

Η αλήθεια είναι ότι δίστασα να την βάλω αλλά τελικά είπα....οτι είναι να γίνει θα γίνει. Έτσι την πέρασα και βλέπουμε.

http://s26.postimg.org/qsen6a239/Screenshot_2016_05_11_17_36_26.jpg

 

notes:

-22 April λεει. Τι στην ευχη

-Δε ξερω τι εννοεις Baltic που λες στο διπλα θρεντ, αλλα μηπως ειναι σε αποκλειστικοτητα;

-178ΜΒ ? ? ?

-V20e εχουμε δει τουρκικη εδω και πολυ καιρο

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι από kaizer αγορασμένο τον Δεκέμβρη και η συσκευασία γράφει BAL (Βαλτικά Κράτη- Εσθονία, Λετονία, Λιθουανία.)

τώρα, για ποιο λόγο είναι μικρό το αρχείο της αναβάθμισης και έκανε 3 εβδομάδες να εμφανιστεί δεν ξέρω.

Δεν έχει εμφανιστεί σε κανέναν άλλον η αναβάθμιση;

Nokia 5110 - Nokia 6130 - Nokia 7650 - Nokia N95 - Sony Eicsson T68 - Sony Eicsson P900 - LG G4 - Nexus 5x - Lumia 640 XL - Huawei Ideos x5 - Huawei Mate 20 pro- Xiaomi Mi 8 - Oneplus 5 - Oneplus 6 - Oneplus 7 - Oneplus 7T pro - Samsung S10 lite -Samsung s20 Plus - Samsung S21 Ultra - iPhone 4s - Iphone 5s - iPhone 6s - iPhone 11 - iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ μεγάλο , όχι μικρό το αρχείο .. Δεν έχω πάρει κάτι

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τπτ δεν έχει έρθει.. Αναμένουμε λοιπόν.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε ενημέρωση για αναβάθμιση λογισμικού.

Η αλήθεια είναι ότι δίστασα να την βάλω αλλά τελικά είπα....οτι είναι να γίνει θα γίνει. Έτσι την πέρασα και βλέπουμε.

http://s26.postimg.org/qsen6a239/Screenshot_2016_05_11_17_36_26.jpg

Καλημέρα.Καί σε μένα ακριβώς το ίδιο 509 BAL (Χώρες Βαλτικής) έχω Edited by Antonybak
LG G4 RED
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...