Jump to content

2in1 sim


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορρώ διότι τόσες μέρες δεν σου απάντησε κανένας!

Εγώ έχω ακριβώς τον συνδυασμό που προανέφερες.

1) Σωστά!

2) Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, απαντάς κατευθείαν την εισερχόμενη κλήση από ποώθηση και ο άλλος χρεώνεται για την κλήση προς What's Up! ;)

 

Σωστα. Απλά η πρώτη κίνηση που θα κάνεις όταν κάνεις την αλλαγή είναι να πληκτρολογείς ##21# για να φεύγει αμέσως η προώθηση που υπήρχε ασχετα αν αργοτερα το κάνει μόνο του η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 779
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς αν η cosmote 2 in 1 δουλεύει σε HTC Touch Cruise?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι λειτουργεί κανονικά...

:)

 

 

Thnx :clap: :clap:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σε Nokia 2630 ?????????

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εκανα προχθες το 2in1 και ονομασα Συνδεση και whats up αντιστοιχα τις γραμμες. Γινεται οταν εχω ενεργοποιημενη την συνδεση, οποιος με παιρνει στο whats up, να χτυπαει στην συνδεση. ΑΝ ΝΑΙ γινεται το ιδιο και με τα μηνυματα?

Ευχαριστω

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

οι κλήσεις θα

προωθούνται δωρεάν από την ανενεργη προς την ενεργή γραμμή.. Tα μηνύματα όμως όχι.

;-)
Link to comment
Share on other sites

πάς στο μενού της συσκευής εκεί που γράφει COSMOTE,κατόπιν COSMOTE 2in1,μετά ενεργοποίηση

KAI τέλος γραμμή 2 με γραμμή 1 προωθημένη KAI το αντίστροφο

;-)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να φανταστώ ότι για όσους έχουν τις TwinSim θα σε χρεώσουν για να σου βγάλουν 2 sim έτσι; Γίνεται πάντως κανονικά έστι;

 

By the way, για χρήση με SE P1i / N E51. Σύμφωνα με Cosmote (λίστα), καμία δεν είναι συμβατή! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

και εγω θελω να ρωτησω αν λειτουργει σε motorola v6 + hp ipaq 514

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
οχι ειναι δωρεαν... ομως εαν ενας απο τους 2 αριθμους ειναι καρτα τοτε πρεπει να εχει υπολοιπο στην καρτα για να γινονται οι πρωωθησεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως κάνω προώθηση σε άλλο νούμερο εκτός απο cosmote φαντάζομαι οτι χρεώνει ??

γίνεται κάπως έτσι η προώθηση **62*6944000000# ??

Δεν είναι απόλυτα φυσιολογικό εκεί να σε χρεώνει κανονικά, σαν κλήση προς αυτό το νούμερο; αφού δεν είναι προώθηση προς τον άλλο αριθμό του 2σε1!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες,

 

 

μόλις πήρα την 2in1 sim μου, όπου είναι συνδεδεμένα 2 συνδρομές (εταιρικό και προσωπικό).

 

το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι ο αριθμός του τηλεφωνητή για την πρώτη γραμμή είναι προγραμματισμένος στο (παλιό) 555, οπότε κάθε φορά που κρατάω πατημένο το 1 φαίνεται να καλεί ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗΣ και η κοπελιά μου λέει βέβαια ότι ο αριθμός δεν υπαρχει. για την δεύτερη γραμμή δεν υπαρχει προρυθμιζμένο νούμερο οπότε μπορώ να βάλω το 123.

 

άμα πάω να αλλάξω τον αριθμό από το μενού μου λέει "Not allowed to change info on SIM card". με τις παλιές sim η παράμετρος ήταν κενή και το ρύθμιζες εσύ. κάποιος guru έχει να προτίνει λύση? (και μην μου πείτε να καλώ απευθίας το 123 το ξέρω αυτό).

 

επίσης, απότι φαίνεται δεν κρατάει τις ημ/νίες και ώρες των τελευταίων κλήσεων (το κινητό είναι k800). υπάρχει κάποια λύση για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...