Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι μεγαλο θεμα αυτο με την μπαταρια ,εχει battery drain. Το δικόμου με την 15s αλλα και με ολες οσες δοκιμασα (ολες τις eui αλλα mui) στα στατιστικά της μπαταριας το android os φτανει στο 75% της καταναλωσης οταν το τηλεφωνο δεν χρησιμοποειται και σε mAh 348 που οκ ημουν στο facebook και πηρα τα email moy ,οχι τιποτα φοβερο δηλαδη. Το παραξενο ειναι οτι εγινε ξαφνικα πριν ενα μηνα περιπου με την 11s που την ειχα όμως απο τον φεβρουάριο. Μεχρι τότε μου έβγαζε ανετα 2 ημέρες ενώ τωρα χωρίς τιποτα το βραδυ ειναι στο 45%
Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλο θεμα αυτο με την μπαταρια ,εχει battery drain. Το δικόμου με την 15s αλλα και με ολες οσες δοκιμασα (ολες τις eui αλλα mui) στα στατιστικά της μπαταριας το android os φτανει στο 75% της καταναλωσης οταν το τηλεφωνο δεν χρησιμοποειται και σε mAh 348 που οκ ημουν στο facebook και πηρα τα email moy ,οχι τιποτα φοβερο δηλαδη. Το παραξενο ειναι οτι εγινε ξαφνικα πριν ενα μηνα περιπου με την 11s που την ειχα όμως απο τον φεβρουάριο. Μεχρι τότε μου έβγαζε ανετα 2 ημέρες ενώ τωρα χωρίς τιποτα το βραδυ ειναι στο 45%

 

Μήπως φταίει κ'αποια εφαρμογή που έβαλες πρόσφατα? Κάποιες φορές το drain γίνετε από εφαρμογές που χρησιμοποιούν διεργασίες του συστήματος και νιομίζουμε ότι φταίει το σύστημα..

 

Κάτι άλλο, έχει βρει κανείς κάποια εφαρμογή μουσικής που εμφανίζει τα lyrics των τραγουδιών συγχρονισμένα με το τραγούδι, ακόμη και offline?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να μη μπαίνει σε deep sleep. Μπορείς να το τσεκάρεις με το cpu spy από το playstore. Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα κι έχανε περίπου 30% τη νύχτα χωρίς να χρησιμοποιείται. Από τότε που έβαλα την 16s δηλ πήγα σε marshmallow δεν το είχα ξανά. Τώρα έχω την 18s.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια . Είμαι με την 15s του Ιταλού. Προσπάθησα να περάσω την official 18s μέσω TWRP 3.0 αλλά δεν έγινε σωστή εγκατάσταση οπότε ξανάφλασαρα την 15s. Υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει την διαδικασία, δηλαδή επιστροφή στην official μετά από custom ; Ευχαριστώ.

 

Δεν έχει κάνει κανείς αυτή την διαδικασία ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την 13s του Ιταλού αλλά δεν μπορώ να βρω με τίποτα πως ενεργοποιώ και απενεργοποιώ τον αυτόματο συγχρονισμό δεδομένων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μένα οι καλύτερες (EUI) έως τώρα και με τα καλύτερα αποτελέσματα σε μπαταρία, είναι:

- EUI 11s, στην custom έκδοση 11s signed, που περιγράφω στο post 2882 σελ 193. Αρχικά δεν είναι εξελληνισμενη αλλά αποκτάει ελληνικά με τον τρόπο που γράφω στο ίδιο post.

- ΕUΙ 18s, στην custom έκδοση από τον dilnix http://www.letv.re/topic/1460-le-1-eui-58018s-lite-mod-rooted/ . Δεν είναι εξελληνισμένη, ότι κάνει το molocale2.

 

Μεταξύ των δύο, προτιμώ την δεύτερη. Το τηλέφωνο λειτουργεί αισθητά πιο smooth (όπως και με όλες τις EUI Android 6 σε σχέση με τις EUI Android 5).

 

Να πω και ότι οι εκδόσεις του BB72 είναι καλές, όμως διάρκεια μπαταρίας σαν αυτές τις δύο δεν πιάνουν.

 

Τα τελευταία νέα είναι ότι έχει κυκλοφορήσει η 20s σε beta version (όχι stable).

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την official 18s και στο antutu επιασε 61204 ,με καμμια αλλη δεν τι ειδα αυτο. Τωρα θα δω με την μπαταρια και βλεπου,ε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πραγματικά ενδιαφέρον!

Για κατέβασμα:

https://drive.google.com/file/d/0Bze__H9i7oOccTdmZmpDcUVLV00/view

Για κάτι περισσότερο:

http://www.letv.re/topic/1692-flyme-511017r-for-x600-608/?do=findComment&comment=22021

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την official 18s και στο antutu επιασε 61204 ,με καμμια αλλη δεν τι ειδα αυτο. Τωρα θα δω με την μπαταρια και βλεπου,ε

 

Μήπως ήσουν πριν με custom ; Aν ναι μπορείς να μου πεις την διαδικασία που ακολούθησες ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήσουν πριν με custom ; Aν ναι μπορείς να μου πεις την διαδικασία που ακολούθησες ;

 

ναι ημουν με custom

η διαδικασια είναι αυτη που περιγράφεται στη σελίδα 138. Μεσω TWRP 3.0 εκανα εγκατασταση τη 18 s thn official 1,36 gb. Μετα βέβαι ήμου χωρίς recovery οπότε εβαλα αρχικα την 2.8.6.0 και μετα εκανα update μεσω recovery την 3.0.0.0 . Η official δεν έχει gaps οποτε πρεπει να μπουν δεν ειναι root opote pr;epei να γινει κλπ. όπως περιγραφονται στη σελιδα 138.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος γιατι το android os τρωει τοση μπαταρια¨? και πως μπορω να το ριξω σε deep mode

 

einai το πρωι που υποτιθεται κοιμαται

Edited by tssotiris
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει καποιος γιατι το android os τρωει τοση μπαταρια¨? και πως μπορω να το ριξω σε deep mode
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πραγματικά ενδιαφέρον!

Για κατέβασμα:

https://drive.google.com/file/d/0Bze__H9i7oOccTdmZmpDcUVLV00/view

Για κάτι περισσότερο:

http://www.letv.re/topic/1692-flyme-511017r-for-x600-608/?do=findComment&comment=22021

 

Καλησπέρα.

Δοκιμασα την 5.1.17R του mikvip για 1 εβδομάδα.

Μου άρεσε, είχε Gapps, το GPS δούλευε μία χαρά, ήταν γρήγορη και εβγαζα 2 με 3 ώρες με ανοιχτή οθόνη.

Δεν είχε 4G στην δεύτερη κάρτα και όταν έκανες εγκατάσταση εφαρμογών που και που έκανε επανεκκίνηση.

Οι ειδοποιήσεις δούλευαν όλες κανονικά και αυτός ήταν ο λόγος που έλεγα να την κρατήσω αλλά δεν δούλευε η λειτουργία πτησης. Έκλεινε μόνο το wifi.

 

Ο κινέζος που την έβγαλε δεν έχει ξανακάνει update οπότε δεν την βλέπω να προχωρά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δοκιμασα την 5.1.17R του mikvip για 1 εβδομάδα.

Μου άρεσε, είχε Gapps, το GPS δούλευε μία χαρά, ήταν γρήγορη και εβγαζα 2 με 3 ώρες με ανοιχτή οθόνη.

Δεν είχε 4G στην δεύτερη κάρτα και όταν έκανες εγκατάσταση εφαρμογών που και που έκανε επανεκκίνηση.

Οι ειδοποιήσεις δούλευαν όλες κανονικά και αυτός ήταν ο λόγος που έλεγα να την κρατήσω αλλά δεν δούλευε η λειτουργία πτησης. Έκλεινε μόνο το wifi.

 

Ο κινέζος που την έβγαλε δεν έχει ξανακάνει update οπότε δεν την βλέπω να προχωρά....

 

την δοκιμασα και εγω. σε εγκαταστασεις εφαρμογων εκανε επανεκκινησεις , δουλευε καλα ,σταθερα. Δεν μου αρεσε η φωτογταφικη ,μου αρεσαν τα πολλα themes που ειχε. την εβγαλα και εβαλα την 18s official που εχω φτιαξει (αφαιρεσα τα παντα απο κινεζικα.) εβαλα και το kernel adiutor ,εριξα την ταχυτητα των πυρηνων (αν η miui 6.11.10_v8 σας βγαζει χαμηλο antutu ειναι γιατι εχει το kernel adiutor μεσα) 1183 η μεγιστη,και νομιζω κανω εξοικονομηση στην μπαταρια. θα το δω σε 2 πληρη 24ωρα και θα σας πω

αυτα

Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασα και εγω. σε εγκαταστασεις εφαρμογων εκανε επανεκκινησεις , δουλευε καλα ,σταθερα. Δεν μου αρεσε η φωτογταφικη ,μου αρεσαν τα πολλα themes που ειχε. την εβγαλα και εβαλα την 18s official που εχω φτιαξει (αφαιρεσα τα παντα απο κινεζικα.) εβαλα και το kernel adiutor ,εριξα την ταχυτητα των πυρηνων (αν η miui 6.11.10_v8 σας βγαζει χαμηλο antutu ειναι γιατι εχει το kernel adiutor μεσα) 1183 η μεγιστη,και νομιζω κανω εξοικονομηση στην μπαταρια. θα το δω σε 2 πληρη 24ωρα και θα σας πω

αυτα

 

 

τιποτα ,παλι τρωει μπαταρια to android os φτανει στο 80% . τωρα περασα την 17s του dilnic 17s v1.0.a. αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία βοήθεια

Αλλαξα οθόνη όλα οκ αλλά δεν βρίσκουν σήμα οι κάρτες....καμιά ιδέα?????

Από ιμει κλπ κλπ είμαι οκ

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία βοήθεια

Αλλαξα οθόνη όλα οκ αλλά δεν βρίσκουν σήμα οι κάρτες....καμιά ιδέα?????

Από ιμει κλπ κλπ είμαι οκ

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Το εφτιαξα δεν είχε κουμποσει καλά ένα καλώδιο

 

Sent from my x600 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εφτιαξα δεν είχε κουμποσει καλά ένα καλώδιο

 

Sent from my x600 using Tapatalk

 

Μόνος σου την άλλαξες;

Πόσο εύκολο - δύσκολο ήταν;

Link to comment
Share on other sites

ναι μονος και ειναι κατα 98% ευκολο

 

 

Από που πήρες την οθόνη;

Χρειάζεσαι επιπλέον υλικά-εργαλεία για την αντικατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

αγορασα αυτη

https://www.aliexpress.com/item/for-Letv-le-1-X600-White-Full-LCD-Display-Panel-Screen-Monitor-Mdoudle-Touch-Screen-Digitizer/32732889237.html?spm=2114.13010608.0.0.2EQB7S

 

εχει μεσα την κολα για φυρο γυρο απο την οθονη

εργαλεια 1) ψιλο σταυροτο 2) μια πενα για να ανασικωσεις την οθονη

 

η διαδικασια ειναι αρκετα ευκολη αρκη παντα να πιανουν λιγο τα χερια σου

 

και ενα βιντεο με την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...