Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια. το κινητο μου δεν μπουταρει. κολλαει στο λογοτυπο eui. καθε βοηθεια ευπροδεκτη.

Έχεις custom recovery?

Αν ναι μπες στο recovary και επανέφερε κάποιο backup, ή αν δεν έχεις backup κάνε καθαρή εγκατάσταση κάποια rom.

(Θεωρώ ότι έχεις κάνει επανεκκινησεις και εξακολουθεί και κολλάει στο logo, όπως και ότι έχεις κάνει wipe σε catch και dalvik catch).

Link to comment
Share on other sites

Έχεις custom recovery?

Αν ναι μπες στο recovary και επανέφερε κάποιο backup, ή αν δεν έχεις backup κάνε καθαρή εγκατάσταση κάποια rom.

(Θεωρώ ότι έχεις κάνει επανεκκινησεις και εξακολουθεί και κολλάει στο logo, όπως και ότι έχεις κάνει wipe σε catch και dalvik catch).

 

ναι τα εχω κανει αυτα φιλε μου. εχεις καπιο link με οδηγο για καθαρη εγκατασταση rom?

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση από custom recovery, σημαίνει wipe catch, dalvik catch, system, data (δηλαδή όλα τα wipe εκτός από internal memory), reboot στο recovary, ξανά τα ίδια wipe και μετά εγκατάσταση της rom.

Οδηγούς μπορείς να βρεις στο ιταλικό φόρουμ και στο leeco.re.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση από custom recovery, σημαίνει wipe catch, dalvik catch, system, data (δηλαδή όλα τα wipe εκτός από internal memory), reboot στο recovary, ξανά τα ίδια wipe και μετά εγκατάσταση της rom.

Οδηγούς μπορείς να βρεις στο ιταλικό φόρουμ και στο leeco.ro.

δεν μπορει να κανει εγκατασταση διότι ,μάλλον, δεν εχει back up και δεν εχει σε zip καποια rom στο κινητο του. Αν είναι έτσι τότε πρέπει να φλασαρεις καποια rom.

αν εχω δίκιο τότε πες να σε βοηθήσουμε

αρχικα θες αυτό για να βλέπει ο υπολογιστής το κινητό σου

Driver_Auto_Installer_v5.1453.03

η καλυτερα ακολούθησε αυτο

http://www.needrom.com/download/letv-one-x600-for-sp-flashtool-multilanguage/

 

και μετα ακολούθησε αυτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6560975#post6560975

 

αφου κάνεις αυτα , θα πρεπει να εχεις την twrp 3.0.0.0 τουλάχιστον

 

αλλα θεέι διαβασμα γενικώς. όλοι έτσι μαθαμε

Edited by tssotiris
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να κανει εγκατασταση διότι ,μάλλον, δεν εχει back up και δεν εχει σε zip καποια rom στο κινητο του. Αν είναι έτσι τότε πρέπει να φλασαρεις καποια rom.

αν εχω δίκιο τότε πες να σε βοηθήσουμε

 

ναι ακριβως ετσι ειναι φιλε μου.. πραγματικα θα εκτιμουσα μια βοηθεια βημα βημα..

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να κανει εγκατασταση διότι ,μάλλον, δεν εχει back up και δεν εχει σε zip καποια rom στο κινητο του. Αν είναι έτσι τότε πρέπει να φλασαρεις καποια rom.

αν εχω δίκιο τότε πες να σε βοηθήσουμε

Το OTG δουλεύει και από το custom recovery. Οπότε μπορεί να βάλει τη rom σε ένα στικάκι.

 

Στην περίπτωση αυτή, ίσως να μπορεί να γίνει wipe και στην internal memory, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι ακριβως ετσι ειναι φιλε μου.. πραγματικα θα εκτιμουσα μια βοηθεια βημα βημα..

Σχετικά με τον οδηγό βήμα βήμα, αυτή τη στιγμή δε μπορώ να βοηθήσω. Αν δεν είναι αρκετό όσα (λακωνικα) έγραψα, τότε θα χρειαστεί να ψάξεις λίγο στα φόρουμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@dim1a

Αντιγράφω από εδω

http://www.leeco.re/topic/1460-letv-le1-x600-eui-59020s-lite-mod-gapps/?page=1

:

Steps to do if you want to make CLEAN installation:

.....a) please save all your important files from Data partition (for example gameplay by using TitaniumBackup or other software).

.....b) from TWRP - please make cleanup (wipe) of partitions Data, Cache и Dalvik Cache (don't touch System partition, it going to be formatted during installation process).

.....c) make restart once from TWRP into TWRP.

.....d) launch the installation and be free to restart into system right after installation done successfully.

.....e) wait around 10 minutes, startup optimization is huge long.

 

Αυτά ισχύουν για τη συγκεκριμένη custom ROM, και είναι σχεδόν ίδια με ότι έγραφα πιο πάνω (με διαφορά το wipe στο system, που εγώ συνήθως το κάνω, και το ότι στην περίπτωση σου θα βάλεις τη rom σε στικάκι).

 

Παρόμοιες οδηγίες θα υπάρχουν και στο ιταλικό φόρουμ, αν διαλέξεις να βάλεις μια rom από εκεί.

 

ΥΓ 1

Όλα όσα γράφω, να ξαναπώ ότι, είναι με την προϋπόθεση ότι έχει custom recovery.

 

ΥΓ 2

Δοκιμασε μήπως όταν είσαι σε custom recovery, μπορείς να συνδέσεις το τηλέφωνο στο PC και έτσι να βάλεις τη rom στη μνήμη του τηλεφώνου.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

μπες εδω και κανε αυτα ακριβως

http://www.needrom.com/download/letv-one-x600-for-sp-flashtool-multilanguage/

use the latest SP Flashtool, I used THIS

 

Install ROM :

 

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select the MT6795_Android_scatter.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->Choose Option->DownLoad->check DA DL All with Checksum

- Turn off your phone

 

- choose Firmware Upgrade

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- When green circles display, it is finish succesfully

- Finish !

 

- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

μετα μπες εδω και κανε οτι ακριβως λεει

http://www.myphone.gr/foru...75#post6560975

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αγοράσει κάποιος απο εσάς οθόνη για το κινητό του απο κάποιο έμπιστο σάιτ, (ή πωλητή) γιατί εχω μέρες που το ψάχνω και δεν μπορώ να βγάλω άκρη...?!

Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ!

 

Κανένας βρε παιδιά???!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας βρε παιδιά???!!!

 

στο ποστ 3319 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6992913&highlight=%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%B7+%CE%BF%CE%B8%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%82#post6992913

το μελος spirosgon αναφερει οτι εχει αλλαξει 3 οθονες για την συσκευη μας!

Ευχομαι να βοηθησα!

 

Μαγκες με την 18s lite mod εχω καποια θεματα στον τομεα της φορτισης.Οταν το κινητο ειναι ανοιχτο δεν φορτιζει,αντιθετα οταν το απενεργοποιω φορτιζει κανονικα.

Το χει παρατηρησει καποιος αλλος στη δικια του συσκευη?

Edited by ane1989
Link to comment
Share on other sites

παίδες, μετά την τρίτη οθόνη που έσπασε είχα παροπλίσει το τηλέφωνο, αφού πήρα το Χ800...

 

τελικά για το 600 παρήγγειλα (από τον ίδιο πωλητή στο Αλι) και μια ακόμη οθόνη, ώστε να το αποκαταστήσω για να το χρησιμοποιεί ο γιος μου ...

 

έκανα μόνος μου την αλλαγή, όπως και τις προηγούμενες φορές, με βάση το γνωστό βιντεάκι στο ΥΤ.

 

ωστόσο, αυτήν την φορά, και ενώ καταρχήν όλα πήγαν καλά, έχω το παρακάτω θέμα :

 

μετά από κάποια ώρα που το τηλέφωνο μένει ανενεργό, όταν το ξυπνήσω, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στις εντολές ... ανοίγει κανονικά αλλά δεν μπορείς να κάνεις ούτε μια κίνηση ... αν το επανεκκινήσεις, όλα επανέρχονται στο φυσιολογικό, μετά όμως από κάποια ώρα ανενεργό έχουμε πάλι τα ίδια ...

 

λογικά, αφού μετά την επανεκκίνηση λειτουργεί μια χαρά, η οθόνη δεν έχει πρόβλημα καθ' εαυτή και ίσως είναι κάποιο άλλο θεματάκι που πιθανώς λύνεται με κάποια ρύθμιση ...

 

το έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος ;

 

 

ευχαριστώ

 

 

Καλησπέρα φίλε μου! Επειδή εδώ και καιρό έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο λόγο του ότι έσπασα και εγώ την οθόνη μου, ήθελα να σε ρωτήσω απο πού αγόρασες οθόνη και ποιά ήταν η ποιοτητά της?!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το γυροσκοπιο στις EUI 5.8 & 5.9 είναι γνωστό. Σε μένα δε δουλεύει και η πυξίδα.

Εχθές λοιπόν, είπα να δοκιμάσω το app Gyroscope Test (VR cardboard). Είναι μια εφαρμογή που έχει σκοπό να τεστάρει τον αισθητήρα του γυροσκοπιου.

Μέσα από αυτή την εφαρμογή λοιπόν, το γυροσκοπιο δουλεύει μια χαρά!!

Δοκιμάστε την.

Βέβαια εκτός εφαρμογής, πχ στις φωτογραφίες 360° του Facebook, δε δουλεύει.

Κάποια ιδέα κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

εχει ιδεα κανεις για να βαλω απο την 17ς την 11ς αν χρειαζεται κατι περισσοτερο εκτος απο το απλο φλασαρισμα τις νεας ρομ? το ρωταω αυτο επειδη ειχα δοκιμασει πρωτα την επισημη 17ς, οποτε λογικα εχουν περασει τα 6ρια...γινεται να μπουν ετσι απλα παλι τα 5αρια?
Link to comment
Share on other sites

εχει ιδεα κανεις για να βαλω απο την 17ς την 11ς αν χρειαζεται κατι περισσοτερο εκτος απο το απλο φλασαρισμα τις νεας ρομ? το ρωταω αυτο επειδη ειχα δοκιμασει πρωτα την επισημη 17ς, οποτε λογικα εχουν περασει τα 6ρια...γινεται να μπουν ετσι απλα παλι τα 5αρια?

Πρέπει να κάνεις όλα τα wipe (εκτος της internal memory πάντα). Όχι dirty flash.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσουμε το κινητό με τη τηλεόραση με hdmi? Δηλαδή ότι φαίνεται στο Κινητό να φαίνεται και στη τηλεόραση.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη eui 20s stock.

Σήμερα ανακάλυψα ότι παρόλο που έχω επιλέξει να χρησιμοποιώ μόνο τις επαφές από Google, οι καινούργιες επαφές δε αποθηκεύονται στο λογαριασμό της Google. Αποθηκεύονται μόνο στο λογαριασμό leeco, δηλαδή πρακτικά μονο στο τηλέφωνο.

Καμιά ιδέα τι μου ξεφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσουμε το κινητό με τη τηλεόραση με hdmi? Δηλαδή ότι φαίνεται στο Κινητό να φαίνεται και στη τηλεόραση.

 

http://m.banggood.com/1_8m-USB-3_1-Type-C-to-HDMI-1080P-HDTV-Cable-For-LeTV-Mobile-Phone-p-1012788.html

Link to comment
Share on other sites

Snaptube

Αν θέλετε να κατεβάσετε βίντεο ή μουσική από το Youtube και όχι μόνο. Είναι πολύ καλό.

Το "δανείστηκα" από το νήμα του Coolpad F1, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6602408#post6602408 . Δεν υπάρχει στό plqystore:

Ζήτησε δυο φορές ενημέρωση και δουλεύει μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα νέο περί γυροσκόποιου και 360 φωτογραφιών;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Snaptube

Αν θέλετε να κατεβάσετε βίντεο ή μουσική από το Youtube και όχι μόνο. Είναι πολύ καλό.

Το "δανείστηκα" από το νήμα του Coolpad F1, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6602408#post6602408 . Δεν υπάρχει στό plqystore:

Ζήτησε δυο φορές ενημέρωση και δουλεύει μια χαρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανένα νέο περί γυροσκόποιου και 360 φωτογραφιών;

 

failed to querry video url λεει και δεν κατεβαζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

failed to querry video url λεει και δεν κατεβαζει τιποτα

Εγώ είμαι με την s20 stock. Εσύ;

Μόλις ξαναδοκίμασα κάτι, τυχαίο, και το κατεβάζει.

Αφού έστησα αυτό που είναι στο link που έδωσα, μετά μου είπε ότι υπάρχει πιο καινούργια έκδοση και την κατέβασα από το link που με οδήγησε και αφού την έστησα μου ξαναείπε και για άλλη καινούργια έκδοση.

Η έκδοση στην οποία κατέληξα είναι η 4.12.1.8661.8661.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Αυτή δε την ξέρω! Μπορείς να δώσεις link.

 

EDIT :

Το βρήκα, http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-one-x600/487479-rom-mm-6-0-x-stock-modded-bb72-per-letv-le1-x600-250.html#post7768161.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...