Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή οθόνη είναι μπορώ να πω σαν την μαμά.

Τα εργαλεία αυτά πρέπει να τα έχεις γιατί αυτός στέλνει μόνο οθονη και την κόλα 2 όψεων για να κολλήσει στο σασί του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι μονος και ειναι κατα 98% ευκολο

εχει κανεις τωρα τελευταια miui που δουλευει το ir????

αν ναι για δωστε ενα λινκ

Αυτή http://www.letv.re/topic/1890-miui-v-8020-by-bobn-doubletaptowake/ λέει ότι δουλεύει μέχρι και το νταμπλ ταπ! είναι και στέιμπλ βέρσιον.

Αλλιώς αυτή http://www.letv.re/topic/999-vazargx600-miui-v8-61116-international/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ έχω την rom 5.0.002 την έχω κάνει root και έχω recovery twrp 3. Δεν έχω αλλάξει rom από όταν το πήρα ! Λέτε να βάλω άλλη και αν ναι ποια ? Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Εγώ έχω την rom 5.0.002 την έχω κάνει root και έχω recovery twrp 3. Δεν έχω αλλάξει rom από όταν το πήρα ! Λέτε να βάλω άλλη και αν ναι ποια ? Ευχαριστώ !

 

Νομίζω πως αυτή είναι καλή : http://www.letv.re/topic/1460-le-1-eui-58018s-lite-mod-rooted/ . Την έχω δοκιμάσει και δουλευούν τα πάντα. Είναι και Android 6.0 .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτή είναι καλή : http://www.letv.re/topic/1460-le-1-eui-58018s-lite-mod-rooted/ . Την έχω δοκιμάσει και δουλευούν τα πάντα. Είναι και Android 6.0 .

+ 1 από μένα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά ! Οπότε μπορώ να την κατεβασω στο κινητό και να την περάσω από twrp μετά από wipe ?

 

Ναι. Κατέβασε όμως και το Google keyboard και το NewGoogleInstaller2.0MS.apk . Δες τις οδηγίες χρήσης !

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα τελικά παιδιά από χτες ! Φεύγει πιο πολυ ή μπαταρία το βράδυ που κοιμάμαι. 5% είχε πέσει και δεν μου παίζει και μουσική το SoundCloud app. Κατά τα άλλα οκ!
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ έχω παρατηρήσει ότι γενικά με την 6.0 πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία και έχει λιγότερη ελευθερή μνήμη. Βασικά δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα με το κινητό , ούτε lag ούτε κολλήματα εφαρμογών.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα τελικά παιδιά από χτες ! Φεύγει πιο πολυ ή μπαταρία το βράδυ που κοιμάμαι. 5% είχε πέσει και δεν μου παίζει και μουσική το SoundCloud app. Κατά τα άλλα οκ!

Σίγουρα πέρασες αυτή http://www.letv.re/topic/1460-le-1-eui-58018s-lite-mod-rooted/ , (έκδοση dilnix-v1.2a.EUI.5.8.018S.deBloated.Rooted.notSigned.x600 : https://mega.nz/#F!RoxzAQBJ!nitJxVq1VKLzeidhzYO2NQ!Y8YxBI7C ) ?

Σε μένα έχει πολύ καλή διαχείριση ενέργειας, με lite χρήση πάω από το πρωί της μιας μέρας μέχρι το βράδυ της επόμενης και με εντατική χρήση έχω βγάλει 4 1/2 έως ακόμα και 5 1/2 ώρες οθόνη.

 

Ρίξε και μια ματιά στο post #3289 δυο σελίδες πριν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6965192#post6965192 .

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει το post και ναι αυτήν κατέβασα και την πέρασα! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι πριν είχα την 5.0.002 και πέρασα κατευθείαν αυτήν ! Δλδ μήπως ήθελε να περάσω κάποια άλλη έκδοση πρώτα!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δει το post και ναι αυτήν κατέβασα και την πέρασα! Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι πριν είχα την 5.0.002 και πέρασα κατευθείαν αυτήν ! Δλδ μήπως ήθελε να περάσω κάποια άλλη έκδοση πρώτα!

Δεν νομίζω, αρκεί να έκανες όλα τα wipe (εκτός της εσωτερικής μνήμης).

Link to comment
Share on other sites

παίδες, μετά την τρίτη οθόνη που έσπασε είχα παροπλίσει το τηλέφωνο, αφού πήρα το Χ800...

 

τελικά για το 600 παρήγγειλα (από τον ίδιο πωλητή στο Αλι) και μια ακόμη οθόνη, ώστε να το αποκαταστήσω για να το χρησιμοποιεί ο γιος μου ...

 

έκανα μόνος μου την αλλαγή, όπως και τις προηγούμενες φορές, με βάση το γνωστό βιντεάκι στο ΥΤ.

 

ωστόσο, αυτήν την φορά, και ενώ καταρχήν όλα πήγαν καλά, έχω το παρακάτω θέμα :

 

μετά από κάποια ώρα που το τηλέφωνο μένει ανενεργό, όταν το ξυπνήσω, η οθόνη δεν ανταποκρίνεται στις εντολές ... ανοίγει κανονικά αλλά δεν μπορείς να κάνεις ούτε μια κίνηση ... αν το επανεκκινήσεις, όλα επανέρχονται στο φυσιολογικό, μετά όμως από κάποια ώρα ανενεργό έχουμε πάλι τα ίδια ...

 

λογικά, αφού μετά την επανεκκίνηση λειτουργεί μια χαρά, η οθόνη δεν έχει πρόβλημα καθ' εαυτή και ίσως είναι κάποιο άλλο θεματάκι που πιθανώς λύνεται με κάποια ρύθμιση ...

 

το έχει αντιμετωπίσει κάποιος φίλος ;

 

 

ευχαριστώ

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο θέμα είχα με ένα άλλο κινητό όταν άλλαξα την οθόνη .

Το πρόβλημα δημιουργείται όταν δεν γίνεται σωστή τοποθέτηση της μητρικής με αποτέλεσμα να καμπυλώνει λίγο η πλακέτα .

Βγάλε την μητρική και ξανατοποθέτησε προσεχτικά .

 

Πριν βιδώσεις την μητρική δοκίμασε άμα δουλεύει κανονικά .

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε με EUI και χρησιμοποιείτε τον EUI launcher (επειδή ας πούμε δε σας αρέσει ο nova) δοκιμάστε τον ZenUI (Asus) launcher. Είναι πλέον πολύ καλός και μια καλή εναλλακτική λύση. Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!

Μεγάλο πρόβλημα παιδιά.. το κινητό δεν φορτίζει όταν είναι ανοιχτό ! Πρεπει να το κλείσω να το βάλω στη φόρτιση και να τ ανοίξω μετά .. επίσης αν το βγάλω απο την πρίζα και το συνδεσω ξανά δε φορτίζει πρεπει να το κλείσω ξανά.. το χει πάθει κανείς?? 10s του ιταλού έχω τον να δοκιμασω άλλη;; Ή παίζει να είναι hardware θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο είχα εγώ. Στην αρχή φορτιζε μόνο μετά από επανεκκίνηση ώσπου μια μέρα σταμάτησε να φορτίζει εντελώς. Είχα ρομ του ιταλού κι εγώ αλλά το έκανε σε δύο τρεις διαφορετικές. Το άνοιξα και αποσύνδεσα την μπαταρία, την ξανασύνδεσα και άρχισε να φορτίζει. Έβαλα την 16s στοκ και από τότε δεν το έχει κάνει πάλι εδώ και τρεις μήνες. Τώρα έχω την 18s στοκ.
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!

Μεγάλο πρόβλημα παιδιά.. το κινητό δεν φορτίζει όταν είναι ανοιχτό ! Πρεπει να το κλείσω να το βάλω στη φόρτιση και να τ ανοίξω μετά .. επίσης αν το βγάλω απο την πρίζα και το συνδεσω ξανά δε φορτίζει πρεπει να το κλείσω ξανά.. το χει πάθει κανείς?? 10s του ιταλού έχω τον να δοκιμασω άλλη;; Ή παίζει να είναι hardware θέμα;

Δοκιμασε πρώτα την αλλαγή ROM με κάποια στοκ. Αν δε πιάσει τότε δοκίμασε και το κόλπο με την μπαταρία που λέει ο nico4gr.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Δεν ξέρω αν είναι off topic πιστεύω ομως ότι μας αφορά όλους εμας που αλλάζουμε συχνά ρομ.

Έχει βρει κάποιος καποιο τρόπο να μην στέλνει το Viber ειδοποίηση σε όλες της επαφές μας οταν μετα απο αλλαγή ρομ το ξανακάνουμε εγκατάσταση?

Σε καθε νεα εγκατάσταση στέλνει μήνυμα σε ολους: "ο ταδε είναι στο Viber"

Και απο οτι μου έχουν πει ειναι πολυ εκνευριστικό..

Ξερει κάποιος πως μπορούμε να το παρακάμψουμε?

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά παλικάρια....Είχα την ατυχία να αποκτήσω ένα letv one X600. Εδώ και δύο μήνες με ταλαιπωρεί. Καλό τηλεφωνο μου φάνηκε αρχικά. 2HGz οκταπύρηνο, οθόνη 1080, φουλ αισθητήρες όλα όσα ήθελα σε μία συσκευή. Τόσο ενθουσιάστηκα που έβαλα 5 αστέρια στον κινέζο που μου το έστειλε. Όμως αν δεν είχα κλείσει τη παραγγελία, μάλλον θα το έστελνα πίσω.

Τα προβλήματα άρχισαν όταν χρειάστηκα το GPS. Δεν δούλευε καθόλου. Ο κινέζος δεν με υποστήριξε και πολύ και αναγκάστηκα μόνος μου να ανακαλύψω ότι χρειάζεται για να κατεβάσω τη τελευταία official firmware έκδοση και να την εγκαταστήσω στο κινητό μου. Εντάξει δούλεψε το GPS και δεν με πείραξε και πολύ που το τηλέφωνο γέμισε κινέζικες ανοησίες και δεν είχε Ελληνικά.

Έλα όμως που σύντομα ανακάλυψα ότι το γυροσκόπιο έγινε εξαιρετικά ευαίσθητο με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί καμία virtual reality εφραμογή ή video.

Από τότε παιδεύομαι να βρω και να εγκαταστήσω μια ROM που να λειτουργεί. Έχω διαβάσει πολλά από το forum και σας ευχαριστώ.

Προσπαθώ όμως εδώ και μέρες και δεν καταφέρων ούτε να εγκαταστήσω ένα root πρόγραμμα.

Τόσο το Kingroot, αλλά και το iroot δεν ολογκληρώνουν την εγκατάσταση.

Η έκδοση firmware που έχω γράφει:

EUI version: 5.8.018S

CPU: Xelio X10 8 core 2.0 GHz

...... (επισυνάπτω snapshot)

 

μπορεί κανείς να βοηθήσει;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...