Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στον ήχο κλήσης έχει να διαλέξω custom ringtone, sms & email έχει μόνο τα default :)

Τεσπα, μάλλον δεν γίνεται...

 

edit: τελικα εβαλα τους ηχους στον φακελο notifications & ringtones και μετα απο ενα reboot τα ειδε ;)

Edited by vagelis3k
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το θέμα με τις ειδοποιήσεις έγω τουλάχιστον δεν έχω κάποιο πρόβλημα όσο έχω την εφαρμογή κλειδωμένη με το λουκετάκι στην οθόνη με το multitasking. Με το viber που δοκίμασα δεν έχανα κάποια ειδοποίηση.
Link to comment
Share on other sites

Απλά από περιέργεια... ο cpu είναι χρονισμένος στα 2.0ghz ή στα 2.2ghz?

Έχω ακόμα κάποιους ενδοιασμούς που με κρατάνε πριν το αγοράσω... :worry:

Ο ένας πολύ σημαντικός είναι η μπαταρία του που μου φαίνεται λίγη σε σχέση με την οθόνη και τον επεξεργαστή του (και το είδος χρήσης που κάνω-24 ώρες online σε wifi/3g...) και δεν είναι αποσπώμενη. :(

Ένας άλλος πάρα πολύ σημαντικός είναι η κάμερά του που -ίσως λόγω λογισμικού- στα βίντεο που έχω δει φαίνεται μέτρια εως κακή (και μάλιστα σε σύγκριση με το αδερφάκι του x500...) όπως και η μη επεκτάσιμη μνήμη του (αν και τα 32gb είναι αρκετά) :( :O

Εξαιρετική η τιμή του, εξαιρετικός σχεδιασμός αλλά κολλάω όταν το συγκρίνω με το x500 ή το x800 όσον αφορά τις επιδόσεις της κάμερας+το μεταλλικό πίσω καπάκι, κολλάω όταν το συγκρίνω με το xiaomi note 3 όσον αφορά την μπαταρία (4000mah το xiaomi). Τα antutu τεστ από μόνα τους δεν μου λένε κάτι, απλά διαβάζοντας και βλέποντας τα reviews σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω 50+ ευρώ για κάποιο άλλο κινητό (πχ το oneplus one έπεσε στα 240e όσο έχει και το oneplus x και το xiaomi mi4c και αρκετά άλλα...) που θα έχει καλύτερα specs στους τομείς που ανέφερα. Συγνώμη για το κουραστικό ποστ, ξέρω ότι γίνομαι υπερβολικός...:(

Link to comment
Share on other sites

Απλά από περιέργεια... ο cpu είναι χρονισμένος στα 2.0ghz ή στα 2.2ghz?

Έχω ακόμα κάποιους ενδοιασμούς που με κρατάνε πριν το αγοράσω... :worry:

Ο ένας πολύ σημαντικός είναι η μπαταρία του που μου φαίνεται λίγη σε σχέση με την οθόνη και τον επεξεργαστή του (και το είδος χρήσης που κάνω-24 ώρες online σε wifi/3g...) και δεν είναι αποσπώμενη. :(

Ένας άλλος πάρα πολύ σημαντικός είναι η κάμερά του που -ίσως λόγω λογισμικού- στα βίντεο που έχω δει φαίνεται μέτρια εως κακή (και μάλιστα σε σύγκριση με το αδερφάκι του x500...) όπως και η μη επεκτάσιμη μνήμη του (αν και τα 32gb είναι αρκετά) :( :O

Εξαιρετική η τιμή του, εξαιρετικός σχεδιασμός αλλά κολλάω όταν το συγκρίνω με το x500 ή το x800 όσον αφορά τις επιδόσεις της κάμερας+το μεταλλικό πίσω καπάκι, κολλάω όταν το συγκρίνω με το xiaomi note 3 όσον αφορά την μπαταρία (4000mah το xiaomi). Τα antutu τεστ από μόνα τους δεν μου λένε κάτι, απλά διαβάζοντας και βλέποντας τα reviews σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω 50+ ευρώ για κάποιο άλλο κινητό (πχ το oneplus one έπεσε στα 240e όσο έχει και το oneplus x και το xiaomi mi4c και αρκετά άλλα...) που θα έχει καλύτερα specs στους τομείς που ανέφερα. Συγνώμη για το κουραστικό ποστ, ξέρω ότι γίνομαι υπερβολικός...:(

 

Α. Μεταλλικό πίσω καπάκι δεν θα δεις ποτέ αφού όπως οι περισσότεροι μόλις το αγοράσεις θα το βάλεις σε θήκη

Β. Ή κάμερα είναι πολύ καλή για κάθε μέσο και πάνω χρήστη που δεν θέλει να τυπώσει πόστερ 70x100.

Γ. Ή μπαταρία είναι επαρκής (κάνω ίδια χρήση με αυτή που αναφέρεις -4g- ) και στο τέλος της ημέρας έχω άλλα 15-20%

Δ. Το βίντεο που τραβάει το έχω προβάλλει σε 50' οθόνη hd και φίλοι που το παρακολούθησαν με ρώτησαν αν αγορασα HD camera.

Ε. Το 0.2Mhz δεν πρόκειται ποτέ να το δεις σαν ουσιαστική λειτουργική διάφορα... Αλλά ο χρονισμός του είναι στα 2.0Mhz

 

Αν εξακολουθείς να μην πειθεσαι μπορείς να επενδύσεις σε οποία άλλη συσκευή από αυτές που αναφερεις καθώς όλες είναι αξιόλογες (αλλά ακριβότερες)

:)

Edited by 6600POWER

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Απλά από περιέργεια... ο cpu είναι χρονισμένος στα 2.0ghz ή στα 2.2ghz?

Έχω ακόμα κάποιους ενδοιασμούς που με κρατάνε πριν το αγοράσω... :worry:

Ο ένας πολύ σημαντικός είναι η μπαταρία του που μου φαίνεται λίγη σε σχέση με την οθόνη και τον επεξεργαστή του (και το είδος χρήσης που κάνω-24 ώρες online σε wifi/3g...) και δεν είναι αποσπώμενη. :(

Ένας άλλος πάρα πολύ σημαντικός είναι η κάμερά του που -ίσως λόγω λογισμικού- στα βίντεο που έχω δει φαίνεται μέτρια εως κακή (και μάλιστα σε σύγκριση με το αδερφάκι του x500...) όπως και η μη επεκτάσιμη μνήμη του (αν και τα 32gb είναι αρκετά) :( :O

Εξαιρετική η τιμή του, εξαιρετικός σχεδιασμός αλλά κολλάω όταν το συγκρίνω με το x500 ή το x800 όσον αφορά τις επιδόσεις της κάμερας+το μεταλλικό πίσω καπάκι, κολλάω όταν το συγκρίνω με το xiaomi note 3 όσον αφορά την μπαταρία (4000mah το xiaomi). Τα antutu τεστ από μόνα τους δεν μου λένε κάτι, απλά διαβάζοντας και βλέποντας τα reviews σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω 50+ ευρώ για κάποιο άλλο κινητό (πχ το oneplus one έπεσε στα 240e όσο έχει και το oneplus x και το xiaomi mi4c και αρκετά άλλα...) που θα έχει καλύτερα specs στους τομείς που ανέφερα. Συγνώμη για το κουραστικό ποστ, ξέρω ότι γίνομαι υπερβολικός...:(

 

H καμερα του ειναι καλυτερη απο xiaomi mi3 και lg g2.

Mπαταρια α-ν-ε-τ-α 1 μερα και μη σου πω 1μιση.

Οσο για τα 4000 μπαταρια του xiaomi μαλλον δεν ξερεις τι ειναι η MIUI

Link to comment
Share on other sites

η καμερα μεταμορφωνεται με την camera FV-5 που μου ειχε προτεινει πριν δυο τρεις μερες ο "μηχανικος" καλυτερευει ας πουμε αισθητα τη φωτογραφια με δυο πειραγματα μεσα στις αναλυσεις που εχει. Οποιος εχει Blackmart καλά ειναι να την κατεβασει απο κει την επι πληρωμη εκδοση γιατι στο playstore η απλη βγαζει πολλες διαφημησεις και συγκρινετε την χωρις να τραβηξετε φωτο πως δειχνει η οθονη με τη μαμα και με αυτη.Οποιος νοιωσει τη διαφορα ας μας το πει μηπως κανω και λαθος δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια το μόνο καλύτερο που έχει είναι τα 200mhz στον επεξεργαστή και ότι είναι πιο λεπτό. Η οθόνη του x600 είναι καλύτερη. Σε κάποια συγκριτικά φαινόταν να έχουν ένα θέμα οι φωτογραφίες του x500 αλλά αυτό ίσως είναι απλά θέμα software.
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με τις ειδοποιήσεις έγω τουλάχιστον δεν έχω κάποιο πρόβλημα όσο έχω την εφαρμογή κλειδωμένη με το λουκετάκι στην οθόνη με το multitasking. Με το viber που δοκίμασα δεν έχανα κάποια ειδοποίηση.

 

Για πες μου που ακριβός είναι αυτή ή ρύθμιση, γιατί έχω ένα θέμα και μετά απλά sms.την είχα βρεί κάπου αλλά δεν μπορώ να θυμηθεί

Ok. Το βρήκα

Edited by tzeskos
Link to comment
Share on other sites

Εχω να κανω μια σημαντικη ανακοινωση.......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ιταλε τον παιρνεις.......

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την πυξίδα δείχνει άλλα αντί άλλα. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος πως να την καλιμπραρω ; Δοκιμασία τις οδηγίες της google https://support.google.com/gmm/answer/6145351?hl=el αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα έφτιαξε αλλά όταν κλείνω και ξανά ανοίγω ή πυξίδα δείχνει νοτο,δε πειράζει μικρό το κακό.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά αν κατάλαβα σωστά, ο Ιταλός παίρνει την official και αφού τη μακελεψει ( βγάζει κινέζικα κλπ) μετά την ανεβάζει; Δεν πρόκειται για ξεχωριστό development δηλαδή;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την χαζή ερώτηση, αλλά αν κατάλαβα σωστά, ο Ιταλός παίρνει την official και αφού τη μακελεψει ( βγάζει κινέζικα κλπ) μετά την ανεβάζει; Δεν πρόκειται για ξεχωριστό development δηλαδή;

 

Το 1ο που λες :)

Link to comment
Share on other sites

Tι λεει η 8s μεχρι τωρα?

 

Μια χαρα οπως και η 7s αλλά προτιμώ το περιβάλλον της official....

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα οπως και η 7s αλλά προτιμώ το περιβάλλον της official....

 

Δηλαδή; Υπάρχει κάποιο feature που χάνουμε από την official;

 

Επίσης o bb72 αναφέρει κάποια θέματα στο wifi στην 8s;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Υπάρχει κάποιο feature που χάνουμε από την official;

 

Επίσης o bb72 αναφέρει κάποια θέματα στο wifi στην 8s;

 

Η αληθεια ειναι οτι και εγω θελω να δω την μαμα πως ειναι...το wi-fi το εκανα αυτο που λεει ο Ιταλος για να μην εχω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Έως τώρα το wifi είναι κομπλε με την 8s και η μπαταρία πέφτει κανονικά.Προσωπικά είχα πρόβλημα και με τα 2 στην 7rls οπότε είμαι ικανοποιημένος. Από εβδομάδα τα περισσότερα να δούμε πως θα πάει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...