Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα τελικα παρελαβα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο που ειδα:)

 

Καλησπέρα φίλε, πολύ ενθαρρυντικά τα σχόλια σου. Είσαι ικανοποιημένος με τις φωτογραφίες που βγάζει;

 

Με ποια ρομ σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγεία σου φιλε μου

Μολις τωρα θα κανω και εγω την παραγγελια μου απο vickmall .

Γνωρίζει καποιος να μου πει υπευθυνα αν υποστηρίζει τις συχνοτητες 4G στην Ελλαδα? (Εχω vodafone )

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλεφτο!!! Πεσμας εντυπώσεις απο τη μπαταρια αν εχεις την καλοσύνη..

Mμπαταρια μια 1η καλη αποψη θα εχω αυριο το βραδυ.

 

Καλησπέρα φίλε, πολύ ενθαρρυντικά τα σχόλια σου. Είσαι ικανοποιημένος με τις φωτογραφίες που βγάζει;

 

Με ποια ρομ σου ήρθε;

Θα ανεβασω αυριο να δειτε.

Τωρα τα ασχημα.....

Αν καποιος δεν γνωειζει απο φλασαρισματα - custom recovery- etc καλυτερα να μην το παρει:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μεγεία σου φιλε μου

Μολις τωρα θα κανω και εγω την παραγγελια μου απο vickmall .

Γνωρίζει καποιος να μου πει υπευθυνα αν υποστηρίζει τις συχνοτητες 4G στην Ελλαδα? (Εχω vodafone )

 

Αν γνωρίζει καποιος ας μου πει γιατι ειμαι ετοιμος να πατησω να κανω την παραγγελία απλα θελω να ξερω αν θα εχω σήμα 4G

Link to comment
Share on other sites

Mμπαταρια μια 1η καλη αποψη θα εχω αυριο το βραδυ.

 

 

Θα ανεβασω αυριο να δειτε.

Τωρα τα ασχημα.....

Αν καποιος δεν γνωειζει απο φλασαρισματα - custom recovery- etc καλυτερα να μην το παρει:X

Γιατι? τι προβλημα εχει η μαμα ρομ? Μια χαρα δεν δουλευει?

Κι εγω ασχετος είμαι αλλα γι αυτο το λόγο είναι αυτο το φορουμ...θα ρωτησουμε κι οποιος εχει την καλοσυνη, θα βοηθησει για αλλαγη ρομ. Τα παιδια λενε ότι του ιταλου είναι η καλύτερη. Αν μπορει ας γραψει ο geono που την πέρασε πως το έκανε. Ευχαριστώ πολυ.

Edited by kalvar
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Επισης γνωρίζει καποιος αν εχει καποια λειτουργεια fast charging ή κατι τετοιο?

( για το 4G λιγο που το εψαξα ειδα οτι δεν υποστηρίζει ελληνικες συχνοτητες κριμα ..)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το παραλάβατε, έχετε δοκιμάσει να το συνδέσετε με τηλεόραση;; Αν δεν κάνω λάθος υποστηρίζει MHL σύνδεση
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Θα επιβεβαιωθεί η πληρωμή από τον υπεύθυνο της Vickmall. Μη σε αγχώνει. Η πληρωμή έγινε κανονικά και αύριο ή Δευέρα θα έχεις και το tracking number. Το ίδιο έπαθα και εγώ από το to2c.com. Λογικά με την αγορά σου που έκανες σου έδωσε το Vickmall αυτούς τους πόντους που μπορείς να τους εξαργυρώσεις σε κάποια επόμενη αγορά σου. Αν πάρεις για παράδειγμα ένα κινητό ακόμα σε 1 μήνα αντί για 200 ευρώ που θα το πλήρωνες θα σου κάνουν έκπτωση 1.29 ευρώ στην αρχική τιμή του. :ninja:

 

Σε ευχαριστώ,με καθησύχασες :)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση της τελευταίας ROM του Ιταλού (5.0.005S 30/08/2015):

Πρώτα κάνουμε back up τα αρχεία μας.

Κατεβάζουμε τους drivers από εδώ :https://mega.co.nz/#!BsZxjLIK!cBbHa2yLZ_f5CWOTzcyQqtk3iMa1boBzz9WJ3Huff_8

Αποσυμπιέζουμε το αρχείο στην επιφάνεια εργασίας και τέχου το αρχείο AdbDriverInstaller kai πατάμε install για να μπούν οι

drivers.

Κατεβάζουμε την recovery από εδώ: https://mega.nz/#!R8NUSSqC...7pKDFAYOqnqUrw και αποσυμπιέζουμε στην επιάφάνεια εργασίας.

Την τελευταία rom του ιταλού την κατεβάζουμε από εδώ :https://drive.google.com/file/d/0B8qw-UthdTzpNWJ5cGhsQnIwbWs/view

Την αντιγράφουμε χύμα στην μνήμη του τηλεφώνου.

Πηγαίνουμε στο τηλέφωνο Settings - Advanced settings- Developer Options και ενεργοποιούμε το USB debugging.

Συνδέουμε το τηλέφωνο με το PC και ανοίγουμε τον φάκελλο που αποσυμπιέσαμε με την recovery, και τρέχουμε το αρχείο

recovery (2KB). Ανοίγει ένα παράθυρο εντολών των windows και βλέπουμε πάλι στο τηλέφωνο να δούμε αν μας βγάζει μήνυμα για

το USB debugging. Πατάμε always allow και ΟΚ.

Στο πάραθυρο των windows όταν μας ζητηθεί πατάμε ένα πλήκτρο για να συνεχίσει.... (όσες φορές το ζητήσει)

Το τηλέφωνο μπαίνει σε fast boot mode.... κτλ... και όταν ανοίξει ξεκινάει με recovery.

Πάμε wipe - advanced wipe και επιλέγουμε cache, data, dalvik και system και μετά κάτω- κάτω κάνουμε swipe.

Αφού τελειώσει με το βελάκι πάμε πίσω στην αρχική οθόνη και πατάμε install και επιλέγουμε απο τη μνήμη του τηλεφώνου την

rom που αντιγράψαμε( S1_x600-BY_BB72_Multi_Lang-Based_5.0.005S.zip) και την κάνουμε install.

Περιμένουμε να γίνει η εγκατάσταση. Την πρώτη φορά θα κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει....nothing to worry!!!!

Καλή επιτυχία!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση της τελευταίας ROM του Ιταλού (5.0.005S 30/08/2015):

Πρώτα κάνουμε back up τα αρχεία μας.

Κατεβάζουμε τους drivers από εδώ :https://mega.co.nz/#!BsZxjLIK!cBbHa2yLZ_f5CWOTzcyQqtk3iMa1boBzz9WJ3Huff_8

Αποσυμπιέζουμε το αρχείο στην επιφάνεια εργασίας και τέχου το αρχείο AdbDriverInstaller kai

Συνδέουμε το τηλέφωνο με το PC και ανοίγουμε τον φάκελλο που αποσυμπιέσαμε με την recov

Περιμένουμε να γίνει η εγκατάσταση. Την πρώτη φορά θα κάνει αρκετή ώρα να ανοίξει....nothing to worry!!!!

Καλή επιτυχία!!!!!

 

Μπραβο σου geono! ! Κατατοπιστικοτατος!!! Να σαι καλά φίλε μου! Μολις έρθει θα το δοκιμασω. Ελπιζω να μην κάνω πατατιά και δεν δουλέψει μετά καθολου... αν σε χρειαστώ θα σου στειλω π.μ. Οκ? Ευχαριστώ! !!

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι? τι προβλημα εχει η μαμα ρομ? Μια χαρα δεν δουλευει?

Κι εγω ασχετος είμαι αλλα γι αυτο το λόγο είναι αυτο το φορουμ...θα ρωτησουμε κι οποιος εχει την καλοσυνη, θα βοηθησει για αλλαγη ρομ. Τα παιδια λενε ότι του ιταλου είναι η καλύτερη. Αν μπορει ας γραψει ο geono που την πέρασε πως το έκανε. Ευχαριστώ πολυ.

H μαμα rom ειχε θεμα με Play store και συγχρονισμο επαφων (δεν εκανε καθολου).

Επεσε λοιπον απο χθες το βραδυ του Ιταλου και ακομη καλυτερα.....:)

Ελληνικα κομπλε (σχεδον γιατι η μεταφραση δεν ειναι 100%), εχει ακομη καποια κομματια στα Αγγλικα, και δεν ειδα καποιο προβλημα μεχρι τωρα.

Αntutu 49.494 μου εβγαλε και ακομη και αλλες δυο φορες εκει κοντα ηταν.

Gps>>> κλειδωμα αστραπιαιο αλλα χωρις το snr που περιμενα :mad:

http://i59.tinypic.com/2ij67fb.jpg

Εδω και μια φωτο που τραβηξα απο το μπαλκονι το απογευμα ολα στο αυτοματο!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

H μαμα rom ειχε θεμα με Play store και συγχρονισμο επαφων (δεν εκανε καθολου).

Επεσε λοιπον απο χθες το βραδυ του Ιταλου και ακομη καλυτερα.....:)

Ελληνικα κομπλε (σχεδον γιατι η μεταφραση δεν ειναι 100%), εχει ακομη καποια κομματια στα Αγγλικα, και δεν ειδα καποιο προβλημα μεχρι τωρα.

Αntutu 49.494 μου εβγαλε και ακομη και αλλες δυο φορες εκει κοντα ηταν.

Gps>>> κλειδωμα αστραπιαιο αλλα χωρις το snr που περιμενα :mad:

http://i59.tinypic.com/2ij67fb.jpg

Εδω και μια φωτο που τραβηξα απο το μπαλκονι το απογευμα ολα στο αυτοματο!

 

Μια χαρα φωτο! Δυσκολευτηκες να περασεις τη ρομ του ιταλου? Τελικα πόσο κρατάει η μπαταρία του?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους!Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ μετα από πολύ καιρο προσπαθειών (βασικα πιο ευκολο ηταν να κανω λογαριασμο paypal παρα στο myphone) :wacko: Επισης πρωτη φορα εκανα αγορα από κινα(ο θεος να βαλει το χερι του). Εκανα παραγγελια στο minideal στις 23/9 πηγαίνοντας αρχικα για το 16gb 180 euro σε ασημι αλλα κατεληξα στο 32 gb σε λευκο το οποιο ηταν και η καψουρα μου στα 200 euro.Με το paypal το 16gb εβγαινε 190 euro και το 32 gb 210 euro.Δυστυχως εκεινη τη μερα που εκανα την αγορα δεν ειχε πεσει η τιμη στο vickmall(το οποιο λογικα είναι κορυφη για να εξυυμνειτε τοσο πολύ) και επισης δεν ηξερα ότι μπορουσα να τους το παζαρεψω...Για την ιστορια το κινητο είναι στην διαλογή ΕΛΤΑ κερατσινιου και από μερα σε μερα περιμενω συστημμενο.Οι αποριες μου είναι οι εξης : 1) ΠΟΙΟΣ είναι ο ιταλος? :p 2)Στην περιγραφή του του minideal δεν υπηρχε η λεξη original σε αντιθεση το vickmall,υπαρχει περιπτωση να μην είναι γνησιο? 3)Σε όλα τα σαιτ που το εχω δει είναι στα 2ghz σε αντιθεση με το kimovil που λεει 2.2ghz ποια είναι η αληθεια? 4) Σε περιπτωση που είναι ελλατωματικο ή χαλασει όχι με δικη μου ευθυνη τι κανουμε και ποσο παει το μαλλι? Και τελος υπαρχει καποιο επισημο σαιτ της LETV που να μην είναι στα κινεζικα και να να εχει προδιαγραφες,drivers,updates και εικονες για τα τηλεφωνα τις εταιριας?
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου geono! ! Κατατοπιστικοτατος!!! Να σαι καλά φίλε μου! Μολις έρθει θα το δοκιμασω. Ελπιζω να μην κάνω πατατιά και δεν δουλέψει μετά καθολου... αν σε χρειαστώ θα σου στειλω π.μ. Οκ? Ευχαριστώ! !!

Νέος και εγώ στο θέμα,συγχαρητήρια και από μένα για τις οδηγίες εγκατάστασης που είναι απλά κατατοπιστικότατες όπως ανέφερε και ο συμφουρίτης πιο πάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H μαμα rom ειχε θεμα με Play store και συγχρονισμο επαφων (δεν εκανε καθολου).

Επεσε λοιπον απο χθες το βραδυ του Ιταλου και ακομη καλυτερα.....:)

Ελληνικα κομπλε (σχεδον γιατι η μεταφραση δεν ειναι 100%), εχει ακομη καποια κομματια στα Αγγλικα, και δεν ειδα καποιο προβλημα μεχρι τωρα.

Αntutu 49.494 μου εβγαλε και ακομη και αλλες δυο φορες εκει κοντα ηταν.

Gps>>> κλειδωμα αστραπιαιο αλλα χωρις το snr που περιμενα :mad:

http://i59.tinypic.com/2ij67fb.jpg

Εδω και μια φωτο που τραβηξα απο το μπαλκονι το απογευμα ολα στο αυτοματο!

Χαίρεται.Είμαι νέος στο νήμα αλλά διαβάζω αυτό το νήμα αλλά και το νήμα με το redmi note 2 και από ότι έχω καταλάβει έχεις και τις 2 συσκευές.Επειδή είμαι ανάμεσα στις δυο συσκευές για αγορά μήπως μπορείς να κάνεις ένα συγκριτικό αυτών των δυο;Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου geono! ! Κατατοπιστικοτατος!!! Να σαι καλά φίλε μου! Μολις έρθει θα το δοκιμασω. Ελπιζω να μην κάνω πατατιά και δεν δουλέψει μετά καθολου... αν σε χρειαστώ θα σου στειλω π.μ. Οκ? Ευχαριστώ! !!

 

Χαίρομαι που βοήθησα :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησα :):):):)

:clap::respect::up:

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ο εδωσα χθες..σας συστηνω να βαλετε την ΜΙUI 7 EKΔΟΣΗ 20/9..επαιξε καλυτερα απο ολες(κ του Ιταλου)ευχομαι να το χαρητε ολοι οπως κ εγω.σε αυτα τα λεφτα δεν παιζει κατι καλυτερο.το εδωσα λογω ασθενικου wifi k MTK ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ που εχει θεματακι στο GPS..

EΔΩ ολες οι rom που υπαρχουν...

http://www.movilesdualsim.com/foros/roms-letv-one-x600.790/

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω ο εδωσα χθες..σας συστηνω να βαλετε την ΜΙUI 7 EKΔΟΣΗ 20/9..επαιξε καλυτερα απο ολες(κ του Ιταλου)ευχομαι να το χαρητε ολοι οπως κ εγω.σε αυτα τα λεφτα δεν παιζει κατι καλυτερο.το εδωσα λογω ασθενικου wifi k MTK ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ που εχει θεματακι στο GPS..

EΔΩ ολες οι rom που υπαρχουν...

http://www.movilesdualsim.com/foros/roms-letv-one-x600.790/

 

Ναι μονο που δεν ξερουμε ισπανικά για να διαβάσουμε και να ακολουθησουμε τα βηματα...

Αυτη που προτείνεις εχει ελληνικα? Με αυτη δεν σου βελτιωθηκε το wi fi και το gps?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που δεν ξερουμε ισπανικά για να διαβάσουμε και να ακολουθησουμε τα βηματα...

Αυτη που προτείνεις εχει ελληνικα? Με αυτη δεν σου βελτιωθηκε το wi fi και το gps?

Yπαρχει το google translate..ουτε εγω ξερω ισπανικα!!!ελληνικα η ΜΙUI ΔΕΝ ΕΧΕΙ .το wifi διορθωθηκε ΠΟΛΥ,ΤΟ gps oxi,δεν ειναι θεμα software.αυτο που ειδα ειναι οτι το gps μπερδευεται σε πολυ πυκνοκατοικημενη περιοχη ενω η ακριβεια σε μετρα ανεβαινει οσο τρεχει το οχημα...με την MIUI ΕΠΙΣΗς εχει μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας.Α,ΣΤΟ XDA στο αντιστοιχο thread υπαρχει Αγγλοκινεζικη ΑΟSP ROM,EPIΣΗΣ ΚΑΛΗ Κ πολυ γρηγορη.γενικα το LETV ειναι πολυ καλη συσκευη για τα λεφτα της αυτη τη στιγμη!!

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει το google translate..ουτε εγω ξερω ισπανικα!!!ελληνικα η ΜΙUI ΔΕΝ ΕΧΕΙ .το wifi διορθωθηκε ΠΟΛΥ,ΤΟ gps oxi,δεν ειναι θεμα software.αυτο που ειδα ειναι οτι το gps μπερδευεται σε πολυ πυκνοκατοικημενη περιοχη ενω η ακριβεια σε μετρα ανεβαινει οσο τρεχει το οχημα...με την MIUI ΕΠΙΣΗς εχει μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας.Α,ΣΤΟ XDA στο αντιστοιχο thread υπαρχει Αγγλοκινεζικη ΑΟSP ROM,EPIΣΗΣ ΚΑΛΗ Κ πολυ γρηγορη.γενικα το LETV ειναι πολυ καλη συσκευη για τα λεφτα της αυτη τη στιγμη!!

 

Οταν έρθει με το καλό θα δούμε πως παει με τη δικη του ρομ κι αν δεν κανει θα προσπαθησουμε να περασουμε του Ιταλου τη ρομ μιας και είνα η μονη απο οτι ξερω που εχει ελληνικα.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

H MIUI δεν εχει ελληνικα, ενταξει δεν με πειραζει το μενου, αλλα μηνυματα μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες κανονικα;

αναζητηση σε μηχανες αναζητησης, δημιουργια εγγραφων;

Link to comment
Share on other sites

H MIUI δεν εχει ελληνικα, ενταξει δεν με πειραζει το μενου, αλλα μηνυματα μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες κανονικα;

αναζητηση σε μηχανες αναζητησης, δημιουργια εγγραφων;

φυσικα και ναι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.Είμαι νέος στο νήμα αλλά διαβάζω αυτό το νήμα αλλά και το νήμα με το redmi note 2 και από ότι έχω καταλάβει έχεις και τις 2 συσκευές.Επειδή είμαι ανάμεσα στις δυο συσκευές για αγορά μήπως μπορείς να κάνεις ένα συγκριτικό αυτών των δυο;Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Δεν συγκρινονται μεταξυ τους, το letv ειναι πολυ μα παρα πολυ ανωτερο σε ποιοτητα κατασκευης και υλικα!

Φωτο σιγουρα βγαζει καλυτερες, μπαταρια καλυτερη, αρα τι μενει?

Λιγο στις Rom υπερεχει το Χiaomi λογο της Ελληνικης κοινοτητας αλλα του Ιταλου που φορεσα τα παει περιφημα και χωρις να εχει τιποτα περιττο. Ισα ισα που εχει πολλα εξτραδακια 3 launcher να επιλεξεις ωραιο look, γρηγορη κλπ

 

Μια χαρα φωτο! Δυσκολευτηκες να περασεις τη ρομ του ιταλου? Τελικα πόσο κρατάει η μπαταρία του?

Οχι πανευκολα, δεν μπηκα καν στην διαδικασια που αναδερεται εδω και παραπανω καθοτι μετα την OTA αναβαθμιση που εκανα στην μαμα Rom το τηλεφωνο ηταν rooted και ειχε περασμενο TWRP recovery :)

Ηταν στα Κινεζικα βεβαια αλλα μετα απο τοσες χιλιαδες φλασσαρισματα που εχω ριξει δεν κοιτουσα καν τι εγραφε:lol:

 

Παιδες οταν το τηλεφωνο ειναι rooted ή το ρουταρεις εν πασει περιπτωσει με καποιο τροπο τοτε ειδικα σε ολα τα Κινεζικα που φορανε MTK επεξεργαστη μην ψηνεστε και μην διαβαζετε ενα καρο πολυπλοκες οδηγιες με installing drivers-adb και αλλες βλακειες γιατι ευκολα μπορει να το μπρικαρετε....

Η ποιο ευκολη και απλη διαδικασια ειναι παντα η εξης:

1) root το τηλεφωνο

2) εγκτασταση απο Playstore την εφαρμογη mobileuncletools που ετσι και αλλιως κανει και ενα σωρο αλλα χρησιμα πραγματα:)

3) βρισκεις σκετο το image αρχειο απο οποιοδηποτε recovery θελεις, ακομη και αν ειναι zip το ξεζιπαρεις και παιρνεις μονο το recovery image. To αντιγραφεις στο τηλεφωνο η στην καρτα sd αμα παιρνει.

4) ανοιγεις το mobileuncletools το οποιο ειπαμε πως πρεπει να εισαι rooted για να δουλεψει και εκει απλα νομιζω αν θυμαμαι καλα στην 3η επιλοκη σου εχει update recovery, πατας εκει πανω και αμεσως σου δειχνει οποιο η οποια εχεις recovery.image αρχεια στο τηλεφωνο-καρτα σου (συνηθως τωρα παντα twrp recovery) σε ρωταει rebbot to recovery και εισαι ετοιμος για φλασσαρισμα!!!

 

Τωρα αν και απο πριν εχεις νεσα το αρχειο της οποιας rom κανεις τα wipe και μετα install και ΤΕΛΟΣ:)

 

Ημπαταρια του Letv νομιζω τα παει παρα πολυ καλα. Απο χθες εγκαταστασεις εφαρμογων, ανοιχτο μονιμα wifi & 3g, 3-4 antutu, αρκετο σερφαρισμα κλπ εφτασα μεχρι πρι απο λιγο στο 16%:cool:

http://i57.tinypic.com/155qq75.png

Ενα αλλο πολυ καλο ομως ειναι επισης οτι δεν το καταλαβα ποτε να ζεστενεται και να υπερθεμενεται ποτεεεεεε:)

Οσο για τον φιλο που λεει για το wifi διαφωνω καθετα, ειναι σιγουρα στον μεσο ορο και ακομη παραπανω.

Για το gps το ειπα!! Δεν εχει μεγαλο-καλο-σταθερο SNR=ΣΗΜΑ, αρα οταν κινεισε επαρχια κλπ δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Μεσα ομως στις μεγαλες πολεις-ψηλα κτιρια εκει θα ζοριζεται.

 

Ελπιζω να βοηθησα καποιους γιατι απο αυριο το βρδυ το αποχωριζομαι γιατι το ειχα αγορασει πριν τις μειωσεις και θα το πουλησω για να παρω τον μεγαλο αδερφο τον PROOOO:)

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

εχεις βρει αγοραστη?

Ναι πουληθηκε ηδη:)

Ευχαριστω παντως.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...