Jump to content

LeTV Le One (X600)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας σε κάποιες απορίες που έχω

1. Το τηλ λειτουργεί στο δίκτυο της Wind;

2. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η μία sim ως hotspot και η άλλη ταυτόγχρονα για κλήσεις;

3.Επειδή δεν το πολυκατέχω το άθλημα αλλά δεν έχω και τον απαραίτητο χρόνο, ειναι αναγκαίο να μπώ σε διαδικασίες φλασαρίσματος- αλλαγή rom και τέτοιες διαδικασίες;

4. Αν το παραγγείλω απο Bangood που υπάρχει απο οτι βλέπω και καποια προσφορά τι πρέπει να τους ζητήσω έτσι ώστε να μην χρειαστεί να μπώ σε διαδικασίες όπως οι παραπάνω;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά σε όλους. Θα ήθελα τα φώτα σας σε κάποιες απορίες που έχω

1. Το τηλ λειτουργεί στο δίκτυο της Wind;

2. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί η μία sim ως hotspot και η άλλη ταυτόγχρονα για κλήσεις;

3.Επειδή δεν το πολυκατέχω το άθλημα αλλά δεν έχω και τον απαραίτητο χρόνο, ειναι αναγκαίο να μπώ σε διαδικασίες φλασαρίσματος- αλλαγή rom και τέτοιες διαδικασίες;

4. Αν το παραγγείλω απο Bangood που υπάρχει απο οτι βλέπω και καποια προσφορά τι πρέπει να τους ζητήσω έτσι ώστε να μην χρειαστεί να μπώ σε διαδικασίες όπως οι παραπάνω;

Ευχαριστω

 

1.Ναι

2.Ναι

3.Οχι απαραιτητα

4.Δεν καταλαβαινωτην ερωτηση σου....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ενα Ισπανικο site με μπολικες και διαφορες ROM.

 

 

http://www.movilesdualsim.com/foros/letv-one-x600-mtk6795.753/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επιτέλους ήρθε το τηλεφωνακι! Αύριο παραλαμβάνω από ΕΛΤΑ.Πριν βάλω σιμ πως τσεκάρω ποιά ρομ έχει? Για να κάνω σεταρισμα πριν αρχίσω να το δουλεύω! Αν κάποιος μπορεί να συμβουλέψει για τις πρώτες πρώτες κινήσεις..ευπρόσδεκτος!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά όταν αγοράζεις με κάρτα κάνει αυτή την διαδικασία πάντα. Δεν τρως ποτέ άκυρο ;) Καλορίζικο!

 

Ευχαριστώ πολύ να 'σαι καλά! όπως τα είπες έγινε.. σημερα ήρθε η επιβεβαίωση..

Link to comment
Share on other sites

1.Ναι

2.Ναι

3.Οχι απαραιτητα

4.Δεν καταλαβαινωτην ερωτηση σου....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ενα Ισπανικο site με μπολικες και διαφορες ROM.

 

 

http://www.movilesdualsim.com/foros/letv-one-x600-mtk6795.753/

Εννοώ αν πρέπει να τους ζητήσω να μου περάσουν κάποια συγκεκριμένη rom και να αφαιρέσουν τυχόν κινέζικες εφαρμογές. Επίσης πως να δηλώσουν την αποστολή για να αποφευχθούν τελωνειακές χρεώσεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω το μαύρο letv 32gb με την τελευταία ρομ του Ιταλού.

Τη ρομ την πέρασα με SP-Flash-Tool . Το πρόβλημα μου ειναι οτι δεν

μπορώ να περάσω προγραμμα recovery με κανέναν τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,προσπαθω να κατεβασω την ρομ του ιταλου την καινουργια βαση οδηγιων στη σελιδα 50 , αλλα είναι κολλημενο στο 0% στο pc και δινει 12 ωρες υπολοιπο χρονο?!?!είναι νορμαλ??τοσο μεγαλο αρχειο?εχω Windows xp
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις ειδοποιησεις, ο Ιταλος δινει τις εξης οδηγιες (Μεταφραση με Google translate):

 

 

  • NOTE 2 : If after doing all the steps to receive notifications WAPP , telegram , ETCC (eg block the app , set to start automatically at boot time , etc ... ) you still have problems notifications , then try with a wipe "Internal storage " by TWRP . Such wipe erases all personal files ( video , photos, music , documents etc .. ) therefore make a backup of PC

 

 

  • NOTE 3 If you have problems with notifications :
     
    1. Lock the app with a swipe down from taskmanager so it looks a padlock
     
    2. From Super App Manager / Management permissions / management start make sure you have given the boot to boot app
     
    3. From Super App Manager / power management / power saving Advanced / energy saving smart DISBILITARE make sure the app you want to receive notifications

 

Λογικα το Note 3 ειναι αυτο που χρειαζεστε. Για το Note 2 δεν ειμαι σιγουρος σε τι αναφερεται.

 

Το εχετε δοκιμασει?

Τα εχω δοκιμάσει δεν ειδα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas tha ithela tis gnomes sas k tin boitheia sas!l

loipon simera peira sta xeria mou to kinito letv x600 apla exei kapoies kinezikes efarmoges pws borw na tis svisw k perasa mesw tou play store to youtube. auto kapoies fores otan to anoigw me petaei stin arxiki othoni k to allo pou kanei einai den paizei kanena videaki! girnaei sinexeia to strogilo san na fortonei alla den paizei tipota! otan eimai stin arxiki othoni kanw aristera k mou emfanizei ena katebatw me kinezika! an k exw balei ellinika apla exei k agglika mesa se kapoies epiloges...thelei na balw alli rom gia na figoun auta ta bug? a. k kati allo kapia dwsei piga na bgalw mia photo k mou kollise ekei patisa to home button gia na xsekolisei!euxaristw ek ton proteron! ligo analitikes plirofories giati eimai arxarios....

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas tha ithela tis gnomes sas k tin boitheia sas!l

loipon simera peira sta xeria mou to kinito letv x600 apla exei kapoies kinezikes efarmoges pws borw na tis svisw k perasa mesw tou play store to youtube. auto kapoies fores otan to anoigw me petaei stin arxiki othoni k to allo pou kanei einai den paizei kanena videaki! girnaei sinexeia to strogilo san na fortonei alla den paizei tipota! otan eimai stin arxiki othoni kanw aristera k mou emfanizei ena katebatw me kinezika! an k exw balei ellinika apla exei k agglika mesa se kapoies epiloges...thelei na balw alli rom gia na figoun auta ta bug? a. k kati allo kapia dwsei piga na bgalw mia photo k mou kollise ekei patisa to home button gia na xsekolisei!euxaristw ek ton proteron! ligo analitikes plirofories giati eimai arxarios....

 

Καλημέρα και με γειες!!

Από την σελίδα 30 του συγκεκριμένου θέματος και μετά μπορείς να βρεις τουλάχιστον 3-4 φορές αναλυτικοτατες οδηγίες για να στησεις την συσκευή σου τέλεια!

 

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να το τσιμπισω με ενδιαφερει η μπαταρια πως παει απο μπαταρια?

 

Μια τρελλα..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πηρα απο xda σημερα...

 

 

"8s stable version coming in 26 with bug fixes, optimization and new features."

 

μακαρι να τη βαλουμε να τελειωνουμε ελπιζω να διορθωθεί λιγο η καμερα γιατι ακομα δεν εχω πει ουαου ειδικά σε λιγο σκοτεινο μερος δεν βγαζει καλες και εχω δοκιμασει ολες τις ρομ πιστευω οτι εχει δυνατοτητες για καλυτερες φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον aosp γρηγορη καλη μικρη σε mb αλλα νομιζα οτι βρισκομουν στο 1989 ας πουμε δεν μου αρεσε γιαυτο το τηλ το πηγαινε πισω πολυ λειτουργικα δε θυμαμαι και κατι αλλο με εκανε και την εβγαλα.. η miui 7 φοβερη τα κανει ολα με πολλες επιολογες μεχρι και ποση ωρα να φωτιζουν τα softbuttons ειχε τα led επελεγες τι χρωμα ηθελες για sms κλησεις η οτιδηποτε με μωβ μεσα γαλαζιο και αλλα χρώματα γρηγορη καλη μικρη μολις 680mb και με καποια που σβηνεις παει στα 550 περιπου δεν ειχε τηλεκοντρόλ ομως και δε βρηκα οσο και να εψαξα(βρηκα ενα στα κινεζικα αλλα δεν δουλευε καλα) και η μπαταρια που αδειαζε γρηγορα με εκαναν τελικα να καταληξω σε αυτη του ιταλου την 7s relοaded που ας πουμε με ικανοποιει και σε μπαταρια με τον κερνελ τον καινουριο και νταξει να πουμε σε ταχύτητα καλη αλλα αμα φτιαχτει η miui σε μπαταρια αυτη θα βαλω παλι αλλα να δουμε και την 8 που θα βγει.. τα ακουστικα παντως τα xiaomi δεν δουλεύουν με καμια αλλο πατας αλλο κανουν ακομα και με τη miui που εχει ειδικη ρυθμιση για τα κουμπια των ακουστικών υμαρτον τι θα κανουμε με αυτο..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον aosp γρηγορη καλη μικρη σε mb αλλα νομιζα οτι βρισκομουν στο 1989 ας πουμε δεν μου αρεσε γιαυτο το τηλ το πηγαινε πισω πολυ λειτουργικα δε θυμαμαι και κατι αλλο με εκανε και την εβγαλα.. η miui 7 φοβερη τα κανει ολα με πολλες επιολογες μεχρι και ποση ωρα να φωτιζουν τα softbuttons ειχε τα led επελεγες τι χρωμα ηθελες για sms κλησεις η οτιδηποτε με μωβ μεσα γαλαζιο και αλλα χρώματα γρηγορη καλη μικρη μολις 680mb και με καποια που σβηνεις παει στα 550 περιπου δεν ειχε τηλεκοντρόλ ομως και δε βρηκα οσο και να εψαξα(βρηκα ενα στα κινεζικα αλλα δεν δουλευε καλα) και η μπαταρια που αδειαζε γρηγορα με εκαναν τελικα να καταληξω σε αυτη του ιταλου την 7s relοaded που ας πουμε με ικανοποιει και σε μπαταρια με τον κερνελ τον καινουριο και νταξει να πουμε σε ταχύτητα καλη αλλα αμα φτιαχτει η miui σε μπαταρια αυτη θα βαλω παλι αλλα να δουμε και την 8 που θα βγει.. τα ακουστικα παντως τα xiaomi δεν δουλεύουν με καμια αλλο πατας αλλο κανουν ακομα και με τη miui που εχει ειδικη ρυθμιση για τα κουμπια των ακουστικών υμαρτον τι θα κανουμε με αυτο..

 

Με τα λεγομενα σου μενω στην 7s.

Θελω και τις ir και καλη μπαταρια.

Η ΜΙUI δεν θα μου λειψει μιας και ειμαι πρωην κατοχος xaiomi mi3 που βαρεθηκε την miui και φλασαρε cyogenmod.

Aκουστικα εχω κατι samsung και τα κουμπια μια χαρα ακουν.μηπως ειναι θεμα apk?

 

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ....http://www.honorbuy.com/575-original-letv-in-ear-headphones.html

Edited by nazgul1379
θεμα
Link to comment
Share on other sites

μπα μαλλον τα ακουστικα φταινε δεν εχω δοκιμασει και αλλα για να δω αλλα κριμα τωρα τα xiaomi τα καλα εχω τα χρυσα ποσο καλύτερα ακομα και 10 εφαρμογες εχω αλλαξει μουσικης και set buttons τιποτα με το κουμπι που χαμηλωνει δυναμωνει ουτε κομμάτι αλλαζει μονο δυναμωνει και κανει pause τιποτα αλλο μακαρι στην 8 να δουμε φως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραια φαινονται κι αυτα αλλα να δωσω παλι 20 ευρω ρε ****το

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης οποίος δεν χρησημοποιει το data του κινητου καλο θα ηταν να βαλει το 2G γιατι 4G το τηλ μονο σε συγκεκριμενα σημεια στην αθηνα πιάνει και το τηλ προσπαθει για να βρει και εκει εχει την μεγαλυτερη ακτινοβολια και σου καταστρεφει το μυαλο και αδειαζει τη μπαταρια στην προσπάθεια του να βρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το σημα της simμ μια χαρα θα δουλευει και στο 2g απλα οταν χρησημοποιεις το dataτου κινητου θα πιανει Ε(edge) δηλ και με καποια built props για καλυτερευση της μπαταριας και calibration πετυχαινεις ενα επιθυμιτο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

και οταν ειχα το xiaomi ηθελα τα pistons...

ευτηχως που δεν τα πηρα..

Θα τα παρω και θα σου πω εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

και οταν ειχα το xiaomi ηθελα τα pistons...

ευτηχως που δεν τα πηρα..

Θα τα παρω και θα σου πω εντυπωσεις

θα τα παρω κι εγω τι να κανω τωρα εδω που φτασαμε..φαινονται καλη ποιοτητα παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα!που μπορω να βρω τα zip file double tap??εχω περασει την 7s!thanks!!

 

πιο πισω καμια 10αρια σελιδες εχει το φορουμ του ιταλου σε λινκ και εκει εχει και τα 2 zip ενα που πατας το ρολοι και σβηνει η οθονη και ενα για double tap πηγαινε λιγο πισω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιμενουμε με αγωνια την 26 του μηνα για την 8ς να δουμε τι γινεται ρε παιδι μου με αυτο το τηλ μεχρι που φτανει! Σαν τη λαμπρητη περιμενουμε χε χε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... εβαλα την 6ς του ιταλου. η 7ς ειναι καλη?εχω ενα προβλημα ομως, το ενα το ακουστικο δεν ακουγεται! Edited by chris_19
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!που μπορω να βρω τα zip file double tap??εχω περασει την 7s!thanks!!

 

http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x600/487479-rom-letv-x600-bb72-basata-su-eui-stock.html

 

καλησπερα παιδια... εβαλα την 6ς του ιταλου. η 7ς ειναι καλη?εχω ενα προβλημα ομως, το ενα το ακουστικο δεν ακουγεται!

 

Αν εννοείς τα δύο ηχεία στο κάτω μέρος του τηλεφώνου , το ένα είναι ηχείο και το άλλο το μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...