Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Με την official θα παίρνεις κανονικά update και δεν θα χάνεις τα πράγματα σου. Αν μπλέξεις με τις custom rom θα πρέπει να τις περνάς κατά βούληση χειροκίνητα και να παίρνεις backup από τα προσωπικά σου αρχεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την official θα παίρνεις κανονικά update και δεν θα χάνεις τα πράγματα σου. Αν μπλέξεις με τις custom rom θα πρέπει να τις περνάς κατά βούληση χειροκίνητα και να παίρνεις backup από τα προσωπικά σου αρχεία.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό μήνυμα τους έστειλα και μου απάντησαν ότι αυξομοιώσεις τέτοιες συμβαίνουν. Μάλλον γέρνω προς to2c αλλά βλέπω να το παραγγέλνω προς το τέλος της εβδομάδας.

EDIT: Μόλις το χτύπησα από to2c ! 276 ευρώ με paypal και χωρίς balance.

Αυτό που είδα στο to2c στις ερωτήσεις και απαντήσεις πελατών πως το τηλέφωνο το στέλνουν με Αγγλικά και Κινέζικα, έγραφαν πως δεν κάνουν root και δεν έχει multi language γιατί η multi language είναι custom rom.

Άρα στο δικό μου που μου γράψανε από oppomart πως θα υποστηρίζει Ελληνικά και θα έχει multi language πρέπει να του έχουν κάνει root και του έχουν περάσει άλλη rom από την μαμίσια. Άρα εγώ ευκολά θα μπορώ να κάνω flashing οποιαδήποτε rom σωστά ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα στο to2c στις ερωτήσεις και απαντήσεις πελατών πως το τηλέφωνο το στέλνουν με Αγγλικά και Κινέζικα, έγραφαν πως δεν κάνουν root και δεν έχει multi language γιατί η multi language είναι custom rom.

Άρα στο δικό μου που μου γράψανε από oppomart πως θα υποστηρίζει Ελληνικά και θα έχει multi language πρέπει να του έχουν κάνει root και του έχουν περάσει άλλη rom από την μαμίσια. Άρα εγώ ευκολά θα μπορώ να κάνω flashing οποιαδήποτε rom σωστά ;;;;

Ναι λογικά σου έχουν περάσει κάποια recovery twrp ή cwm οπότε εύκολα θα βάζεις οποία Ρομ θέλεις.έφτασε τελικά?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικά σου έχουν περάσει κάποια recovery twrp ή cwm οπότε εύκολα θα βάζεις οποία Ρομ θέλεις.έφτασε τελικά?

 

Από χθες είναι στην Σόφια και δεν έχει κουνηθεί τι να πω. Αυτό που φαίνεται στην κίνηση είναι όταν φτάσει κάπου. Οπότε κάνω υπομονή τι άλλο να κάνω. Ελπίζω στην αρχή της άλλης εβδομάδας να το έχω.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το singpost σημερα γραφει arival βεβαια στα ελτα τιποτα.οποτε δεν νομιζω να εχει φτασει αλλα κοντευει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το singpost σημερα γραφει arival βεβαια στα ελτα τιποτα.οποτε δεν νομιζω να εχει φτασει αλλα κοντευει.

Άρα εσένα θα φτάσει πιο γρήγορα από εμένα που μου έγραφαν πως θα το έχω από 8 έως 12 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το singpost σημερα γραφει arival βεβαια στα ελτα τιποτα.οποτε δεν νομιζω να εχει φτασει αλλα κοντευει.

 

Αν σου γραφει ετσι σε καμια 4-5 μερες θα το εχεις

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε...έχουμε κόντρα τώρα χαχαχαχΑ
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το singpost σημερα γραφει arival βεβαια στα ελτα τιποτα.οποτε δεν νομιζω να εχει φτασει αλλα κοντευει.

 

Εχει φτασει Βενιζελο, αλλα δεν εχει ανοιχτει ο σακος. Θεμα 3-4 ημερων για να το εχεις πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μεταβολή Kalochori/Thessaloniki άρα είμαστε Ελλάδα, τώρα να δούμε πότε θα έρθει Αθηνά, μάλλον από Δευτερά η επομενη κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Δεύτερα λοιπόν έχεις παραλαβή.με το καλό!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο μάλλον Δευτέρα Αθήνα και μετά πότε θα το παράδοση ο currier. Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το singpost σημερα γραφει arival βεβαια στα ελτα τιποτα.οποτε δεν νομιζω να εχει φτασει αλλα κοντευει.

 

Και εμένα το ίδιο με εσένα γράφει η SG.Για να δούμε Δευτέρα θα το χούμε;:dance:

One+One
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είδα στο to2c στις ερωτήσεις και απαντήσεις πελατών πως το τηλέφωνο το στέλνουν με Αγγλικά και Κινέζικα, έγραφαν πως δεν κάνουν root και δεν έχει multi language γιατί η multi language είναι custom rom.

Άρα στο δικό μου που μου γράψανε από oppomart πως θα υποστηρίζει Ελληνικά και θα έχει multi language πρέπει να του έχουν κάνει root και του έχουν περάσει άλλη rom από την μαμίσια. Άρα εγώ ευκολά θα μπορώ να κάνω flashing οποιαδήποτε rom σωστά ;;;;

Εγώ τους έκανα την ερώτηση για την multilanguage rom και το root. Μου είπαν ότι ναι μεν είναι πολυγλωσσική rom αλλά ότι οι ίδιοι δεν το rootαρουν. Πράγμα το οποίο δε στέκει. Η νεκροψία θα δείξει. Όσον αφορά τα update, όποιος επιλέξει official rom θα έχει πάντα το πρόβλημα των Google apps τα οποία θα πρέπει ο ίδιος να εγκαθιστά και των άλλων κινεζικων εφαρμογών που θα είναι προεγκατεστημένες και δε θα μπορεί να απεγκαταστήσει χωρίς να είναι root. Εν κατακλείδι αυτός που θα επιλέξει αυτό το κινητό πρέπει να είναι προετοιμασμένος για custom roms οι οποίες είναι καθαρές από κινεζιές και συνήθως πιο γρήγορες.

Το κάνω χρόνια το σπορ αλλά πρώτη φορά με snapdragon. Είδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει βρει κανείς καμιά πληροφορία για το sar των συσκευων της LETV; Όσο και αν έχω ψάξει δεν εχω βει κάτι και αυτός είναι ο μοναδικός λόγος που δεν έχω προχωρήσει σε παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και ψάχνοντας ειδα εδω http://www.minideal.net/letv-le1-pro-4g-lte-android-5-0-qualcomm-snapdragon-810-2-0ghz-octa-core-4-32gb-5-5-inch-2k-screen-smartphone.html.

Οι ερωτησεις μου ειναι

1.γραφει οτι εχει ραδιόφωνο αλλα με χρηση ακουστικών

2.Γραφει επισης οτι δεχεται εξωτερικη καρτα μνημης TF card up to 32 gb

3.Διαβαζω για αγορα μεσω paypal χωρις balance...Τι σημαινει αυτο και πως πρεπει να το αγορασω καλυτερα??εχω και καρτα και paypal..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και ψάχνοντας ειδα εδω http://www.minideal.net/letv-le1-pro-4g-lte-android-5-0-qualcomm-snapdragon-810-2-0ghz-octa-core-4-32gb-5-5-inch-2k-screen-smartphone.html.

Οι ερωτησεις μου ειναι

1.γραφει οτι εχει ραδιόφωνο αλλα με χρηση ακουστικών

2.Γραφει επισης οτι δεχεται εξωτερικη καρτα μνημης TF card up to 32 gb

3.Διαβαζω για αγορα μεσω paypal χωρις balance...Τι σημαινει αυτο και πως πρεπει να το αγορασω καλυτερα??εχω και καρτα και paypal..

 

Εδω http://www.vickmall.com/original-letv-pro-4g-fdd-lte-qualcomm-810-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html

γραφει οτι κατεβάζεις το ραδιόφωνο

Οταν λεει οτι εχει phonebook 1000 ενω το άλλο λεει 500 τι σημαινει βρε παιδια και απο που προτεινετε να το αγοράσω????ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1)Κατά 99% δεν έχει ραδιόφωνο.

2)100% δεν υποστηρίζει επεκτάσιμη μνήμη.

3)Αγορά από vickmall με χρήση paypal χωρίς balance.

One+One
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχει βρει κανείς καμιά πληροφορία για το sar των συσκευων της LETV; Όσο και αν έχω ψάξει δεν εχω βει κάτι και αυτός είναι ο μοναδικός λόγος που δεν έχω προχωρήσει σε παραγγελία.

Δες παρακάτω το link από ποστ για το letv Le1, πάνω στη συσκευή αναφέρει 1.5, μετρημενο λογικα σύμφωνα με προδιαγραφές για USA, οπότε αναλογικά η αντίστοιχη ευρωπαϊκή τιμή είναι χαμηλότερη. Λογικά κάτι ανάλογο ίσως γράφει και στο κουτί το letv pro, αν μπορεί να μας πει κάποιο παιδί που παρέλαβε. Ή εταιρία έχει σκοπό να μπει στην αγορά της Αμερικής, οπότε λογικά τουλάχιστον τις προδιαγραφές για Αμερική τις πληροί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6346870

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω και ψάχνοντας ειδα εδω http://www.minideal.net/letv-le1-pro-4g-lte-android-5-0-qualcomm-snapdragon-810-2-0ghz-octa-core-4-32gb-5-5-inch-2k-screen-smartphone.html.

Οι ερωτησεις μου ειναι

1.γραφει οτι εχει ραδιόφωνο αλλα με χρηση ακουστικών

2.Γραφει επισης οτι δεχεται εξωτερικη καρτα μνημης TF card up to 32 gb

3.Διαβαζω για αγορα μεσω paypal χωρις balance...Τι σημαινει αυτο και πως πρεπει να το αγορασω καλυτερα??εχω και καρτα και paypal..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδω http://www.vickmall.com/original-letv-pro-4g-fdd-lte-qualcomm-810-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4gb-ram-32gb-rom-13-0mp-smart-cell-phone.html

γραφει οτι κατεβάζεις το ραδιόφωνο

Οταν λεει οτι εχει phonebook 1000 ενω το άλλο λεει 500 τι σημαινει βρε παιδια και απο που προτεινετε να το αγοράσω????ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!

 

Με τον καταλογο δεν προκειται να εχεις κανενα θεμα αφου συγχρονιζει με gmail οσες επαφες και να εχεις δεν θα υπαρχει προβλημα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

1)Κατά 99% δεν έχει ραδιόφωνο.

2)100% δεν υποστηρίζει επεκτάσιμη μνήμη.

3)Αγορά από vickmall με χρήση paypal χωρίς balance.

Εμενα το Paypall μου χρεωσε στην αλαγη δολαριου ευρω 13 ευρω. Καπου διαβασα το λαθος ηταν στην επιλογη στο paypall, επιλεγω την ισοτιμια του νομισματος να την κανει η τραπεζα και όχι το paypall.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το Paypall μου χρεωσε στην αλαγη δολαριου ευρω 13 ευρω. Καπου διαβασα το λαθος ηταν στην επιλογη στο paypall, επιλεγω την ισοτιμια του νομισματος να την κανει η τραπεζα και όχι το paypall.

Το paypal έχει χειρότερη ισοτιμία σε σχέση με την ισοτιμία που χρεώνουν οι τράπεζες. Αλλά τα 13€ που γράφεις είναι πολλά, πως το υπολογισες αυτό το ποσό? Γενικά συμφέρει τη μετατροπή να την κάνει η τράπεζα. Αυτο είτε το επιλέγεις μεσω των ρυθμίσεων στο PayPal, είτε κατά το check out της αγοράς επιλέγεις other conversion methods και να σου κάνει τη μετατροπή η τράπεζα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εθεάθη Αθηνά: 10/19/2015 6:36 AM Scan location: Kroners, Attica - GR (depot 1251)

Οπότε σε μια με δυο μέρες πρέπει να το έχω, έτσι λέω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το paypal έχει χειρότερη ισοτιμία σε σχέση με την ισοτιμία που χρεώνουν οι τράπεζες. Αλλά τα 13€ που γράφεις είναι πολλά, πως το υπολογισες αυτό το ποσό? Γενικά συμφέρει τη μετατροπή να την κάνει η τράπεζα. Αυτο είτε το επιλέγεις μεσω των ρυθμίσεων στο PayPal, είτε κατά το check out της αγοράς επιλέγεις other conversion methods και να σου κάνει τη μετατροπή η τράπεζα.

Κτύπησα τις ισοτιμίες των τραπεζών και το παρέβαλα με την ισοτιμία που μου έστειλε το paypall.

Form amount €305.28 EUR

To amount $328.95 USD

Exchange rate: 1 EUR = 1.07754 USD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...