Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο..μπορεις να μας πεις για την μπαταρια πως παει?

Η μπαταρία όλο το βραδύ παρέμεινε στο 100% σε standby τώρα από το πρωί είναι συνέχεια αναμμένη η οθόνη του τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγάλε takisspanos εισαι ο πρωτος τυχερος που το πιανει στα χερια του καλοριζικο. Μιας και υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για τον εξωτικο κινεζο τι θαλεγες να κανεις ενα youtube(αν μπορεις και εχεις τη διαθεση βεβαια) με καποια βασικα σημεια να το δουμε να μας φυγει η καψα;

πχ

-look and feel(αμα εχεις και κανα αλλο κινητο να το βαλεις διπλα διπλα για συγκριση ακομα καλυτερα)

-gps & navigation που αναφερθηκε

-browsing & general user experience

-camera

και οτιδηποτε αλλο νομιζεις οτι αξιζει να αναφερθει.

Θα ησουν αρχηγος σε μια τετοια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Το έφτειαξα τέλειο ή σχεδόν τέλειο όπως το ήθελα. Το λάθος μου ήταν όταν έσβησα το εικονίδιο contacts που είχε κάτω και το αντικατέστησα με το εικονίδιο από τις εφαρμογές, αυτό το εικονίδιο δεν μου έχει τα αγαπημένα, οπότε δεν έχω ταχείες κλήσεις. Ούτε φωνητικές έχει, τώρα να το ξαναφέρω στην εργοστασιακή κατάσταση format και πάλι από την αρχή τουλάχιστον όχι σήμερα, μια μέρα που θα μου έρθει το κέφι να κάνω τίποτε δοκιμές rooting άλλη rom. Ελπίζω κάποιος να δοκιμάσει άλλη rom και θα μας πει την εμπειρία του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεγάλε takisspanos εισαι ο πρωτος τυχερος που το πιανει στα χερια του καλοριζικο. Μιας και υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον για τον εξωτικο κινεζο τι θαλεγες να κανεις ενα youtube(αν μπορεις και εχεις τη διαθεση βεβαια) με καποια βασικα σημεια να το δουμε να μας φυγει η καψα;

πχ

-look and feel(αμα εχεις και κανα αλλο κινητο να το βαλεις διπλα διπλα για συγκριση ακομα καλυτερα)

-gps & navigation που αναφερθηκε

-browsing & general user experience

-camera

και οτιδηποτε αλλο νομιζεις οτι αξιζει να αναφερθει.

Θα ησουν αρχηγος σε μια τετοια περιπτωση.

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά δεν έχω την εμπειρία να φτειάξω βιντεακι για το You Tube. Εξάλλου υπάρχουν πολλά βίντεο ανεβασμένα στο You Tube.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία όλο το βραδύ παρέμεινε στο 100% σε standby τώρα από το πρωί είναι συνέχεια αναμμένη η οθόνη του τι να σου πω.

Αυτο ειναι πολυ καλο..δειχνει οτι δεν εχει wakelocks..οταν το ειχες σε standby ειχες ανοικτο το wifi?ποσες ωρες οθονη βγαζει περιπου? Εισαι ευχαριστημενος?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πολυ καλο..δειχνει οτι δεν εχει wakelocks..οταν το ειχες σε standby ειχες ανοικτο το wifi?ποσες ωρες οθονη βγαζει περιπου? Εισαι ευχαριστημενος?

Από χθες το απόγευμα που το πήρα μέχρι σήμερα το μεσημέρι όλη την ώρα το έψαχνα έκανα εγκαταστάσεις οπότε δεν μπορώ να σου πω τίποτα. Εγώ θα είμαι σίγουρα ευχαριστημένος γιατί η χρήσει μου είναι μικρή.

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το απόγευμα που το πήρα μέχρι σήμερα το μεσημέρι όλη την ώρα το έψαχνα έκανα εγκαταστάσεις οπότε δεν μπορώ να σου πω τίποτα. Εγώ θα είμαι σίγουρα ευχαριστημένος γιατί η χρήσει μου είναι μικρή.

 

Οταν μπεις σε κανονικους ρυθμους μπορεις να ανεβασεις screenshots απο τα στατιστικα της μπαταριας για να δουμε κ εμεις? Ευχαριστω

 

 

P.s το πανω και κατω μερος μπροστα ειναι μεταλλικο ή πλαστικο (εκει που ειναι η καμερα και τα πληκτρα)?

Edited by elias87_
Link to comment
Share on other sites

Οταν μπεις σε κανονικους ρυθμους μπορεις να ανεβασεις screenshots απο τα στατιστικα της μπαταριας για να δουμε κ εμεις? Ευχαριστω

 

 

P.s το πανω και κατω μερος μπροστα ειναι μεταλλικο ή πλαστικο (εκει που ειναι η καμερα και τα πληκτρα)?

 

Τώρα που είχα αφήσει αρκετά application από πίσω και τρέχανε είδα πως υπήρχε κατανάλωση στην μπαταρία, όσο για το άσπρο πάνω και κάτω είναι το γυαλί της οθόνης γιατί το κάτω μέρος είναι touch, τώρα γιατί είναι άσπρο δεν ξέρω τι έχει από πίσω, πάντως η εικόνα που δείχνει είναι πλούσια και ωραία.

Link to comment
Share on other sites

Ενοεις μεγάλη κατανάλωση?βέβαια πρέπει να περάσει μια φόρτιση και να δεις τα στατιστικά της μπαταρίας.Οπότε απροβληματοστο έτσι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Double Tap δεν παίζει, δουλεύει υπέροχα αλλά αφήνει την οθόνη αρκετά αναμμένη με αποτέλεσμα να τρώει μπαταρία έτσι έβαλα το tap tap που κάνει την ίδια δουλειά. Βέβαια αυτό το είδα τώρα που είναι βράδι.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή Double Tap δεν παίζει, δουλεύει υπέροχα αλλά αφήνει την οθόνη αρκετά αναμμένη με αποτέλεσμα να τρώει μπαταρία έτσι έβαλα το tap tap που κάνει την ίδια δουλειά. Βέβαια αυτό το είδα τώρα που είναι βράδι.

 

μην ξεχνας εχει βγει νεα rom με lock screen notifications αλλα ειναι beta.

καλοριζικο φιλε μου και ενδεχεται καποια στιγμη να το παρω και εγω προς τις γιορτες

 

για root κλπ ζητησε να βοηθησουμε.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μην ξεχνας εχει βγει νεα rom με lock screen notifications αλλα ειναι beta.

καλοριζικο φιλε μου και ενδεχεται καποια στιγμη να το παρω και εγω προς τις γιορτες

 

για root κλπ ζητησε να βοηθησουμε.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την πρόταση για βοήθεια.

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα μετα το root μπορώ να πάρω backup και αν πάει κάτι στραβά ή δεν μου αρέσει μπορώ να κάνω restore και να βρεθώ στην προηγούμενη κατάσταση ή αν θέλω να αλλάζω rom μια την μια ή μια την άλλη ή αν θέλω μπορώ να εναλλάσσομε και με τρίτη εφόσον υπάρχει, σωστά ή κάπου κατάλαβα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε για την πρόταση για βοήθεια.

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που διάβασα μετα το root μπορώ να πάρω backup και αν πάει κάτι στραβά ή δεν μου αρέσει μπορώ να κάνω restore και να βρεθώ στην προηγούμενη κατάσταση ή αν θέλω να αλλάζω rom μια την μια ή μια την άλλη ή αν θέλω μπορώ να εναλλάσσομε και με τρίτη εφόσον υπάρχει, σωστά ή κάπου κατάλαβα λάθος.

 

ολοσωστα,ενα απο τα καλα του android.

 

μολις βαλεις recovery και root κανεις ο,τι θελεις στο κινητο σου με λιγη υπομονη και εξασκηση.

βεβαια το δικο σου ,μεταξυ μας, δεν θελει πολλα πολλα μια και ειναι αρτιο οπως γεννηθηκε.

 

Μην ξεχνας ειναι το μονο με τον 810 που δεν εμφανιζει thermal throttling τοσο εντονο οσο ενα M9 ή ακομα χειροτερα ενα OnePlus2

επισης η μπαταρια του για την οθονη που εχει ειναι καλη.

Η οθονη του ειναι κορυφαια,ενδεχεται να ειναι καλυτερη και απο αυτην του Meizu Mx4 Pro.

στα αξιοσημειωτα οτι η μπροστινη καμερα ειναι ultrapixel...

ναι εχει για μπροστινη καμερα την πισω του Μ8... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ολοσωστα,ενα απο τα καλα του android.

 

μολις βαλεις recovery και root κανεις ο,τι θελεις στο κινητο σου με λιγη υπομονη και εξασκηση.

βεβαια το δικο σου ,μεταξυ μας, δεν θελει πολλα πολλα μια και ειναι αρτιο οπως γεννηθηκε.

 

Μην ξεχνας ειναι το μονο με τον 810 που δεν εμφανιζει thermal throttling τοσο εντονο οσο ενα M9 ή ακομα χειροτερα ενα OnePlus2

επισης η μπαταρια του για την οθονη που εχει ειναι καλη.

Η οθονη του ειναι κορυφαια,ενδεχεται να ειναι καλυτερη και απο αυτην του Meizu Mx4 Pro.

στα αξιοσημειωτα οτι η μπροστινη καμερα ειναι ultrapixel...

ναι εχει για μπροστινη καμερα την πισω του Μ8... :lol:

Τι λες να δοκιμάσω να περάσω recoveryκαι να κάνω root ή υπάρχει περίπτωση να μου κολλήσει πουθενά και να μην ξέρω τι να κάνω. Θα ακολουθήσω βέβαια τις οδηγίες από το xda.

Και τι εννοείς όταν λες ότι δεν θέλει πολλά πολλά μια και είναι άρτιο όπως γεννήθηκε.

Έχω είδη κατεβάσει τα πάντα και κατέβασα και μια rom δεν ξέρω αν είναι ΟΚ...Rom: X1_X800_5.0.006S_RuschROM1.0

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Τι λες να δοκιμάσω να περάσω recoveryκαι να κάνω root ή υπάρχει περίπτωση να μου κολλήσει πουθενά και να μην ξέρω τι να κάνω. Θα ακολουθήσω βέβαια τις οδηγίες από το xda.

Και τι εννοείς όταν λες ότι δεν θέλει πολλά πολλά μια και είναι άρτιο όπως γεννήθηκε.

Έχω είδη κατεβάσει τα πάντα και κατέβασα και μια rom δεν ξέρω αν είναι ΟΚ...Rom: X1_X800_5.0.006S_RuschROM1.0

 

για ενα δωσε του καποιες μερες ακομα γιατι ερχεται update μεγαλο.

Μετα απο αυτο αν δεν εισαι ικανοποιημενος τοτε αλλαζεις recovery κανεις root και πας σε άλλη ρομ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για ενα δωσε του καποιες μερες ακομα γιατι ερχεται update μεγαλο.

Μετα απο αυτο αν δεν εισαι ικανοποιημενος τοτε αλλαζεις recovery κανεις root και πας σε άλλη ρομ.

 

Καλησπέρα τι ενοεις μεγάλο update ενοεις την επίσημη 007s?ξέρεις τι αλλαγές βελτιώσεις έχει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι ενοεις μεγάλο update ενοεις την επίσημη 007s?ξέρεις τι αλλαγές βελτιώσεις έχει?

 

σιγουρα ανωτερη μπαταρια και lockscreen notifications αλλα δεν εχω το κινητο να δοκιμασω.

Οχι ακομα,προς τις γιορτες θα το παρω αν το παρω τελικα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για ενα δωσε του καποιες μερες ακομα γιατι ερχεται update μεγαλο.

Μετα απο αυτο αν δεν εισαι ικανοποιημενος τοτε αλλαζεις recovery κανεις root και πας σε άλλη ρομ.

Αυτό που δεν βλέπω είναι πως κάνει update διάβασα όλες τις ρυθμίσεις και δεν το βρήκα πουθενά.

Σε όλα τα τηλέφωνα στο :Σχετικά με το τηλέφωνο- υπάρχει το : ενημέρωση του λογισμικού. Εδώ δεν υπάρχει τίποτα πουθενά.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν βλέπω είναι πως κάνει update διάβασα όλες τις ρυθμίσεις και δεν το βρήκα πουθενά.

Σε όλα τα τηλέφωνα στο :Σχετικά με το τηλέφωνο- υπάρχει το : ενημέρωση του λογισμικού. Εδώ δεν υπάρχει τίποτα πουθενά.

 

Για δες μήπως είναι σαν εφαρμογη το update.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει ούτε στις εφαρμογές.

 

Κοίταξε λίγο εδώ 32 σελίδα προς τα κάτω έχει μια φωτό που δείχνει που είναι το update. http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-32.html

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε λίγο εδώ 32 σελίδα προς τα κάτω έχει μια φωτό που δείχνει που είναι το update. http://www.androidiani.com/forum/modding-letv-x800/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92-32.html

 

αυτο ειναι για εναν που εχει την rom του Cuoco (μαγειρας).

δεν φανταζομαι να ειναι εκει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μα στην ουσία όλες οι custom για το συγκεκριμένο βασισμένες στην γνήσια είναι γι αυτό υποθέτω ότι θα είναι εκεί δεν μου έχει έρθει ακόμα οπότε δε ξέρω τι να πω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησα μια παρουσίαση του Ιταλού στο Letv Max - X900 και είδα πως έχει System update μέσα στο μενού του settings πράγμα που δεν υπάρχει στο δικό μου.

όλα τα αλλά είναι ίδια εκτός αυτό που είναι για το δακτυλικό αποτύπωμα.

Μπα είναι άλλη rom πιο Κινεζοποιημενη η δική μου rom δεν έχει τίποτα κινέζικο εκτός στην αρχή που επιλέγεις Κινέζικα ή Αγγλικά.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά όλα αυτά που διαβάζω αλλά από ποιότητα κλήσεων πως τα πάει? Επίσης από ήχο? Φωτεινότητα έξω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλά όλα αυτά που διαβάζω αλλά από ποιότητα κλήσεων πως τα πάει? Επίσης από ήχο? Φωτεινότητα έξω?

 

Λοιπόν η ακουστική του είναι η καλύτερη που είχα ποτέ, τα αλλά δυο μου τηλεφωνά είναι το Samsung s4 και το Sony Z 3, με την γυναικά μου που μίλησα σήμερα το μεσημέρι σε ένα Blackberry Z 10 που έχει και από ανοιχτή ακρόαση μου είπε πως ακούγεται καλυτέρα από οτιδήποτε άλλο είχα και η αλήθεια είναι πως κάθε έξι μήνες άλλαζα τηλεφωνά. Το δε μεγάφωνο είναι τόσο δυνατό που δεν περιγράφεται. Η οθόνη του είναι εκπληκτική λόγο και ανάλυσης, τώρα στον εξωτερικό χώρο που το είδα δεν είχε πολύ ήλιο για να σου πω ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...