Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Ο συγκεκριμένος οδηγός που έδωσες είναι για root μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση γίνεται αφού πρώτα αλλάξεις το stock recovery με twrp recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού βάλεις twrp μετά μπορείς να περάσεις οποία rom θέλεις.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος οδηγός που έδωσες είναι για root μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση γίνεται αφού πρώτα αλλάξεις το stock recovery με twrp recovery.

 

OK Ευχαριστώ πολύ.

Ευχαριστωώ πολύ ολους για ολε ςτις απαντησεις .

Link to comment
Share on other sites

Από το GizChina shop μου απάντησαν πως δεν έχει FM Radio.

http://shop.gizchina.com/letv/letv-le-one-pro-smartphone-312.html (πατήστε στο tab που λέει questions)

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδιά σε αυτή την τιμή αν και δεν το χρειάζομαι δεν γίνεται να μην το πάρει κάποιος

Κάπου είδα παραπάνω πως στο βικμαλ περνάει η αγορά και χωρίς balance paypal.

Η σχέση τιμής / χαρακτηριστικών είναι φανταστικη.

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδιά σε αυτή την τιμή αν και δεν το χρειάζομαι δεν γίνεται να μην το πάρει κάποιος

Κάπου είδα παραπάνω πως στο βικμαλ περνάει η αγορά και χωρίς balance paypal.

Η σχέση τιμής / χαρακτηριστικών είναι φανταστικη.

 

Επιβεβαιωνω απο vickmall αγορα χωρις balance με συνδεμενη visa πειραιως χρεωστικη.

Για τα λεφτα του τουλαχιστον σε χαρακτηριστικα σκοτωνει.Κι εγω nexus 6 εχω αλλα σ αυτην την τιμη μπηκα στον πειρασμο.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, και εγώ αγόρασα το LETV S1 χωρίς balance και το κινητό είναι ήδη καθοδόν. Λογικά, με μια προσπάθεια να το αγοράσετε κανονικά με paypal θα γίνει η δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μία επιβεβαίωση αγοράς από vickmall χωρίς balance. Το αγόρασε φίλος μου πριν 2 μέρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς για να παρέλαβε κάποιος.Εμένα ακόμα δεν έχει κάνει despatch
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς για να παρέλαβε κάποιος.Εμένα ακόμα δεν έχει κάνει despatch

 

με το καλο.

 

θα παθετε σοκ οταν το πιασετε στα χερια σας...

 

ενα ρεμιξ απο Μ9 με ανωτερη καμερα και οθονη,σε τιμη κατω απο 300Ε.

και ανωτερη ram.

και μην ξεχνατε εχει custom roms και αυτο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

με το καλο.

 

θα παθετε σοκ οταν το πιασετε στα χερια σας...

 

ενα ρεμιξ απο Μ9 με ανωτερη καμερα και οθονη,σε τιμη κατω απο 300Ε.

και ανωτερη ram.

και μην ξεχνατε εχει custom roms και αυτο.

Το εχεις δει απο κοντα? Τι λεει? Πως ειναι? Σε τι χρωμα το παραγγειλατε? Με ψηνει το μπρονζε αλλα το σκεφτομαι..ειμαι με το ενα χερι στο ποντικι..

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από Κίνα βρίσκεται Γαλλία από χθες το μεσημέρι να δούμε ποτέ θα έλθει Ελλάδα. Ξεκίνησε από Κίνα 5/10 και έφτασε Γαλλία 9/10.
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβε κανενας απο εδω? Αν ναι τι λεει απο μπαταρια και υπερθερμανση?

 

Το δικό μου από Κίνα βρίσκεται Γαλλία από χθες το μεσημέρι να δούμε ποτέ θα έλθει Ελλάδα. Ξεκίνησε από Κίνα 5/10 και έφτασε Γαλλία 9/10.

 

Μια χαρά τότε πρώτος θα παραλάβεις.Με το καλό να σου έρθει να μας πεις εντυπώσεις.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δει απο κοντα? Τι λεει? Πως ειναι? Σε τι χρωμα το παραγγειλατε? Με ψηνει το μπρονζε αλλα το σκεφτομαι..ειμαι με το ενα χερι στο ποντικι..

δεν ειναι δικο μου,αλλα εγω εβαλα custom recovery και custom ρομ σε φιλου που το εχει αγορασει απο spemall.

ουτε που γνωριζα το μαγαζι και του ηρθε καρφι.

 

δεν παιζεται απο ποιοτητα,αν μου βγαλουν ενα Le1 Pro με τον 820 το εχω αγορασει χθες.

το δικο του με την custom πεταει,απλα εγω εχω θεμα ψυχολογικο με τον 810.

Παιζει ομως να ειναι απο τα λιγα τηλεφωνα που τον 810 τον διαχειριζονται ωραια.

Μην ξεχνατε και εδω υπαρχει ενας ιταλος με custom rom :lol:

Βασικα εχουν πεσει πανω του και φτιαχνουν roms.

 

μπαταρια να περιμενετε 4,5 ωρες οθονη

Για αυτον τον cpu και την οθονη ειναι κορυφαια τιμη.

gold το πηρε αυτος και το ερωτευτηκα,πολυ διαφορετικο απο τα άλλα τηλ που ξερουμε

κανει μπαμ οτι ειναι άλλο φρουτο ενω πολυς κοσμος λογω ονοματος το περναει για γαλλικο :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικο μου,αλλα εγω εβαλα custom recovery και custom ρομ σε φιλου που το εχει αγορασει απο spemall.

ουτε που γνωριζα το μαγαζι και του ηρθε καρφι.

 

δεν παιζεται απο ποιοτητα,αν μου βγαλουν ενα Le1 Pro με τον 820 το εχω αγορασει χθες.

το δικο του με την custom πεταει,απλα εγω εχω θεμα ψυχολογικο με τον 810.

Παιζει ομως να ειναι απο τα λιγα τηλεφωνα που τον 810 τον διαχειριζονται ωραια.

Μην ξεχνατε και εδω υπαρχει ενας ιταλος με custom rom :lol:

Βασικα εχουν πεσει πανω του και φτιαχνουν roms.

 

μπαταρια να περιμενετε 4,5 ωρες οθονη

Για αυτον τον cpu και την οθονη ειναι κορυφαια τιμη.

gold το πηρε αυτος και το ερωτευτηκα,πολυ διαφορετικο απο τα άλλα τηλ που ξερουμε

κανει μπαμ οτι ειναι άλλο φρουτο ενω πολυς κοσμος λογω ονοματος το περναει για γαλλικο :lol:

 

Φιλε μου καλησπερα.Ποια rom περασες?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ir blaster νομιζω οτι εχει αλλα nfc 99% δεν εχει.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικο μου,αλλα εγω εβαλα custom recovery και custom ρομ σε φιλου που το εχει αγορασει απο spemall.

ουτε που γνωριζα το μαγαζι και του ηρθε καρφι.

 

δεν παιζεται απο ποιοτητα,αν μου βγαλουν ενα Le1 Pro με τον 820 το εχω αγορασει χθες.

το δικο του με την custom πεταει,απλα εγω εχω θεμα ψυχολογικο με τον 810.

Παιζει ομως να ειναι απο τα λιγα τηλεφωνα που τον 810 τον διαχειριζονται ωραια.

Μην ξεχνατε και εδω υπαρχει ενας ιταλος με custom rom :lol:

Βασικα εχουν πεσει πανω του και φτιαχνουν roms.

 

μπαταρια να περιμενετε 4,5 ωρες οθονη

Για αυτον τον cpu και την οθονη ειναι κορυφαια τιμη.

gold το πηρε αυτος και το ερωτευτηκα,πολυ διαφορετικο απο τα άλλα τηλ που ξερουμε

κανει μπαμ οτι ειναι άλλο φρουτο ενω πολυς κοσμος λογω ονοματος το περναει για γαλλικο :lol:

Αστα Δημητρη, ειδα και το pro και το max κι επαθα πλακα. Τι εργαλειαρες εφτιαξε η letv? Κανει χοντρη πλακα σε xiaomi, meizu με αυτά τα πρωτα της προϊοντα.

Παρηγγειλα το προ για δοκιμη και τρώγομαι για το 128 μαξ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλα αυτά που γράφεται και τρελαίνομαι. Μου είπαν πως θα έχει multi language rom αλλά δεν ξέρω τι να περιμένω θα πρέπει να του περάσω custom rom ή όχι θα είναι μια χαρά έτσι που έρχεται ;;

Δεύτερον δεν έχω κάνει ξανά root τώρα τελευταία, παλιά τους περνούσες ένα application και όλα ωραία και καλά.

Τώρα όλα είναι τελείως διαφορετικά δεν ξέρω πώς να κάνω root πώς να περνάω recovery και τέλος να περνάω την rom. Κάπως έτσι τα διάβασα αλλά δεν τα πολύ κατάλαβα γιατί κάθε κινητό έχει τα δικά του κόλπα.

Ελπίζω να βοηθήσετε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δικο μου,αλλα εγω εβαλα custom recovery και custom ρομ σε φιλου που το εχει αγορασει απο spemall.

ουτε που γνωριζα το μαγαζι και του ηρθε καρφι.

 

δεν παιζεται απο ποιοτητα,αν μου βγαλουν ενα Le1 Pro με τον 820 το εχω αγορασει χθες.

το δικο του με την custom πεταει,απλα εγω εχω θεμα ψυχολογικο με τον 810.

Παιζει ομως να ειναι απο τα λιγα τηλεφωνα που τον 810 τον διαχειριζονται ωραια.

Μην ξεχνατε και εδω υπαρχει ενας ιταλος με custom rom :lol:

Βασικα εχουν πεσει πανω του και φτιαχνουν roms.

 

μπαταρια να περιμενετε 4,5 ωρες οθονη

Για αυτον τον cpu και την οθονη ειναι κορυφαια τιμη.

gold το πηρε αυτος και το ερωτευτηκα,πολυ διαφορετικο απο τα άλλα τηλ που ξερουμε

κανει μπαμ οτι ειναι άλλο φρουτο ενω πολυς κοσμος λογω ονοματος το περναει για γαλλικο :lol:

 

4.5 ωρες οθονη για τη συγκεκριμενη συσκευη μου φαινονται πολλες..5.5 ιντσες 2Κ οθονη και 3000mah μπαταρια εχει..νομιζω 3 με 3+ θα ειναι η αυτονομια του..μακαρι να κανω λαθος γιατι θα το χτυπησω..το gold σκεφτομαι και εγω..δειχνει σουπερ..

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ωραίο κινητακι και θα το συγκρινα με meizu mx5, zuk z1, elephone Vowney. Ας μην πω κάτι για το τελευταίο :lol: Πάντως είναι όλα στην ίδια τιμή πάνω κάτω. Το μόνο που ανησυχώ για το letv είναι κατά πόσο ο 810 τρώει throttle στον επεξεργαστή από την θερμοκρασία και πόση ανεβάζει (πολλά έχουν ακουστεί και στο OnePlus two). Μετά η μπροστινή κάμερα δεν φαίνεται και καλή, επίσης η μπαταρία είναι κάπως με 2κ οθόνη. Νομίζω θα βγάζει με το ζόρι 4 ώρες οθόνη. Προτιμώ zuk z1 κατά την γνώμη μου λόγο μπαταρίας αλλά σχεδιασμός εμφάνιση μέτρια θα έλεγα όσο και για τον επεξεργαστή που είναι κάπως παλιός.
Link to comment
Share on other sites

4.5 ωρες οθονη για τη συγκεκριμενη συσκευη μου φαινονται πολλες..5.5 ιντσες 2Κ οθονη και 3000mah μπαταρια εχει..νομιζω 3 με 3+ θα ειναι η αυτονομια του..μακαρι να κανω λαθος γιατι θα το χτυπησω..το gold σκεφτομαι και εγω..δειχνει σουπερ..

 

το gold ειναι απιστευτο σαν χρωμα....καπως σαν το Μ8 gold ελαχιστα πιο σκουρο.

Πανεμορφο.

 

μτ την ρομ του ιταλου ειμαστε στις 4,5 ωρες οθονη σε wifi.

Φιλε μου καλησπερα.Ποια rom περασες?

αυτην εδω!

 

http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

προσοχη ομως να εχεις την recovery για το Χ800 μεσα ε!

Αστα Δημητρη, ειδα και το pro και το max κι επαθα πλακα. Τι εργαλειαρες εφτιαξε η letv? Κανει χοντρη πλακα σε xiaomi, meizu με αυτά τα πρωτα της προϊοντα.

Παρηγγειλα το προ για δοκιμη και τρώγομαι για το 128 μαξ :lol:

οταν επιασα στα χερια μου το Pro ειλικρινα δεν πιστευα οτι μια εταιρια απο το πουθενα θα ειχε φτιαξει αυτην την συσκευη.

Πανεμορφο,γρηγορο,ομορφο,ποιοτικο,ΚΑΜΜΙΑ ποιοτικη ατελεια,και σε ολα τοπ.

 

οσο το σκαλiζα δεν το πιστευα..

φαντασου τι εχουν να δωσουν στην επομενη γενια οι τυποι.

εγω θα παραγγειλω το Le1 να το εχω, μεχρι να δωσουν τα επομενα με τον 820 οποτε θα περασω στο Pro.

να με συγχωρεσει η Meizu άλλα αν στο Le1 Pro βαλουν τον 820 και δωσουν source code για aosp λυπαμαι αλλα δεν θα τιμησω το PRO5.

εχω καλομαθει με οθονες 2Κ.

επρεπε στο Pro5 να ειχαν βαλει την οθονη του Mx4Pro.σε πολλα χρηματα σε fHD δεν πεφτω.

εκτος αν το Προ5 ειναι τοσο καλο οσο φημολογειται απο 1 φιλο που το εχει στα χερια του...

αλλα προσωπικα δεν πιστευω κανεναν αν δεν το δω ο ιδιος.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το gold ειναι απιστευτο σαν χρωμα....καπως σαν το Μ8 gold ελαχιστα πιο σκουρο.

Πανεμορφο.

 

μτ την ρομ του ιταλου ειμαστε στις 4,5 ωρες οθονη σε wifi.

 

αυτην εδω!

 

http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

προσοχη ομως να εχεις την recovery για το Χ800 μεσα ε!

οταν επιασα στα χερια μου το Pro ειλικρινα δεν πιστευα οτι μια εταιρια απο το πουθενα θα ειχε φτιαξει αυτην την συσκευη.

Πανεμορφο,γρηγορο,ομορφο,ποιοτικο,ΚΑΜΜΙΑ ποιοτικη ατελεια,και σε ολα τοπ.

 

οσο το σκαλiζα δεν το πιστευα..

φαντασου τι εχουν να δωσουν στην επομενη γενια οι τυποι.

εγω θα παραγγειλω το Le1 να το εχω, μεχρι να δωσουν τα επομενα με τον 820 οποτε θα περασω στο Pro.

να με συγχωρεσει η Meizu άλλα αν στο Le1 Pro βαλουν τον 820 και δωσουν source code για aosp λυπαμαι αλλα δεν θα τιμησω το PRO5.

εχω καλομαθει με οθονες 2Κ.

επρεπε στο Pro5 να ειχαν βαλει την οθονη του Mx4Pro.σε πολλα χρηματα σε fHD δεν πεφτω.

Φιλέ μου θα έχει recovery είπα στο vickmall και μου πέρασε του ιταλού την τελευταία την 006 κι εσύ αυτήν έχεις?όλα καλά από 4g κλπ?τίποτα bug έχει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου θα έχει recovery είπα στο vickmall και μου πέρασε του ιταλού την τελευταία την 006 κι εσύ αυτήν έχεις?όλα καλά από 4g κλπ?τίποτα bug έχει?

 

θα δεις πηγαινει μια χαρα.

Το κινητο δεν το εχω.Το εχει φιλος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...