Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον,δεν άντεξα πριν λίγο έδωσα παραγγελία στο vickmall μέσω paypal χωρίς balance, και μου έκανε φοβερή εντύπωση πως σε 2 λεπτά από την παραγγελία πήρα email από κάποια Vivian πως δεν έπρεπε να επιλέξω απόστολη από eu warehouse και πως είναι δικό τους λάθος που δεν το αναφέρουν για Ελλαδα, και πως θα μου επιστρέψει τα 13$ στο λογαριασμό μου. Σε 3 λεπτά μου ήρθε μήνυμα από paypal πως έγινε refund του ποσου! Επίσης ζήτησα να μπει google play και μου απάντησε πάλι άμεσα η Vivian πως θα έρθει με multi language και χωρις κινεζικές εφαρμογές. Τώρα δεν ξέρω τι ρομ θα βάλει αλλά πιστεύω ότι θα βρούμε άκρη αν υπάρχει κάποιο προβλημα.

Δεν έχω ξαναπάρει από vickmall αλλά η πρώτη εντύπωση είναι αψογη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το gold ειναι απιστευτο σαν χρωμα....καπως σαν το Μ8 gold ελαχιστα πιο σκουρο.

Πανεμορφο.

 

μτ την ρομ του ιταλου ειμαστε στις 4,5 ωρες οθονη σε wifi.

 

αυτην εδω!

 

http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

προσοχη ομως να εχεις την recovery για το Χ800 μεσα ε!

οταν επιασα στα χερια μου το Pro ειλικρινα δεν πιστευα οτι μια εταιρια απο το πουθενα θα ειχε φτιαξει αυτην την συσκευη.

Πανεμορφο,γρηγορο,ομορφο,ποιοτικο,ΚΑΜΜΙΑ ποιοτικη ατελεια,και σε ολα τοπ.

 

οσο το σκαλiζα δεν το πιστευα..

φαντασου τι εχουν να δωσουν στην επομενη γενια οι τυποι.

εγω θα παραγγειλω το Le1 να το εχω, μεχρι να δωσουν τα επομενα με τον 820 οποτε θα περασω στο Pro.

να με συγχωρεσει η Meizu άλλα αν στο Le1 Pro βαλουν τον 820 και δωσουν source code για aosp λυπαμαι αλλα δεν θα τιμησω το PRO5.

εχω καλομαθει με οθονες 2Κ.

επρεπε στο Pro5 να ειχαν βαλει την οθονη του Mx4Pro.σε πολλα χρηματα σε fHD δεν πεφτω.

εκτος αν το Προ5 ειναι τοσο καλο οσο φημολογειται απο 1 φιλο που το εχει στα χερια του...

αλλα προσωπικα δεν πιστευω κανεναν αν δεν το δω ο ιδιος.

 

Ακριβως, κι εγω το προ5 περιμενω, αλλα η καθυστερηση ισως είναι για καλο, καθως αν εχει την οθονη του ΜΧ5 εγω δεν το παιρνω. Σε αυτά τα ποσα απαιτω 2Κ αποκλειστικα...

Εγω εντυπωσιαστηκα από το letv pro (που παρηγγειλα σημερα), αλλα και το μαξ, τοσο που σκέφτομαι σοβαρα να τιμησω και την 128αρα εκδοση του δευτερου...

Link to comment
Share on other sites

το gold ειναι απιστευτο σαν χρωμα....καπως σαν το Μ8 gold ελαχιστα πιο σκουρο.

Πανεμορφο.

 

μτ την ρομ του ιταλου ειμαστε στις 4,5 ωρες οθονη σε wifi.

 

αυτην εδω!

 

http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

προσοχη ομως να εχεις την recovery για το Χ800 μεσα ε!

οταν επιασα στα χερια μου το Pro ειλικρινα δεν πιστευα οτι μια εταιρια απο το πουθενα θα ειχε φτιαξει αυτην την συσκευη.

Πανεμορφο,γρηγορο,ομορφο,ποιοτικο,ΚΑΜΜΙΑ ποιοτικη ατελεια,και σε ολα τοπ.

 

οσο το σκαλiζα δεν το πιστευα..

φαντασου τι εχουν να δωσουν στην επομενη γενια οι τυποι.

εγω θα παραγγειλω το Le1 να το εχω, μεχρι να δωσουν τα επομενα με τον 820 οποτε θα περασω στο Pro.

να με συγχωρεσει η Meizu άλλα αν στο Le1 Pro βαλουν τον 820 και δωσουν source code για aosp λυπαμαι αλλα δεν θα τιμησω το PRO5.

εχω καλομαθει με οθονες 2Κ.

επρεπε στο Pro5 να ειχαν βαλει την οθονη του Mx4Pro.σε πολλα χρηματα σε fHD δεν πεφτω.

εκτος αν το Προ5 ειναι τοσο καλο οσο φημολογειται απο 1 φιλο που το εχει στα χερια του...

αλλα προσωπικα δεν πιστευω κανεναν αν δεν το δω ο ιδιος.

 

 

φιλε μου μια ερωτηση που μονο εσυ που το χεις δει μπορεις να μας διαφωτισεις τελικα εχει ραδιοφωνο?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μια ερωτηση που μονο εσυ που το χεις δει μπορεις να μας διαφωτισεις τελικα εχει ραδιοφωνο?

 

αυτο δεν το γνωριζω γιατι ειναι ενα χαρακτηριστηκο που δεν το προσεχω στα κινητα.

Νομιζω ομως δεν εχει! sorry!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, είμαι και εγώ ένα κλικ πριν το αγοράσω αλλά μέχρι τώρα καλό έβλεπα και το Meizu mx5 που είναι σχεδόν στην ίδια τιμή. Εσείς πως συγκρίνεται τα δύο κινητά., τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα, είμαι και εγώ ένα κλικ πριν το αγοράσω αλλά μέχρι τώρα καλό έβλεπα και το Meizu mx5 που είναι σχεδόν στην ίδια τιμή. Εσείς πως συγκρίνεται τα δύο κινητά., τι προτείνετε;

 

Δεν εχει καμια σχεση ουτε η οθονη ουτε επεξεργαστης ουτε ram ειναι πολυ καλυτερο το letv..

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανείς που να έχει κάνει την διαδικασία με την rom του Ιταλού ώστε να διαφωτίσει κ τους υπόλοιπους?? Λογικά θα το παραγγείλω και εγώ αύριο και εφόσον αυξάνεται το ενδιαφέρον, καλό θα ήταν να υπάρχει ένας οδηγός
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση ουτε η οθονη ουτε επεξεργαστης ουτε ram ειναι πολυ καλυτερο το letv..

 

Μπορεί το letv να είναι καλύτερο σε επεξεργαστή, οθόνη, ραμ και χώρο αποθήκευσης αλλά είναι πολύ χειρότερο σε μπαταρία και κάμερα από το mx5. +ότι το mx5 έχει και το αποτύπωμα για όποιον ενδιαφέρει και τέλος έχουν διαφορά 10κ πόντους στο antutu λες να καταλάβει κανείς την διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του ακόμα δεν το έχω παραλάβει για να πω για μπαταρία το letv βεβαια εχει 2560 οθονη ισως να χει μεγαλυτερη καταναλωση.επίσης κινητά με hardware mx5 ξεκινάνε από 160δολλαρια αλλά είμαστε εκτώς θέματος.

 

 

Miketra οδηγό για twrp έχει στο androidianni και στο xda νομιζω

http://www.androidiani.com/forum/tutti-gli-altri-smartphone/474551-letv-x800-lollipop-custom-firmware-cuoco92.html

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-twrp-root-gapps-letv-s1-pro-t3150782

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δεν άντεξα πριν λίγο έδωσα παραγγελία στο vickmall μέσω paypal χωρίς balance, και μου έκανε φοβερή εντύπωση πως σε 2 λεπτά από την παραγγελία πήρα email από κάποια Vivian πως δεν έπρεπε να επιλέξω απόστολη από eu warehouse και πως είναι δικό τους λάθος που δεν το αναφέρουν για Ελλαδα, και πως θα μου επιστρέψει τα 13$ στο λογαριασμό μου. Σε 3 λεπτά μου ήρθε μήνυμα από paypal πως έγινε refund του ποσου! Επίσης ζήτησα να μπει google play και μου απάντησε πάλι άμεσα η Vivian πως θα έρθει με multi language και χωρις κινεζικές εφαρμογές. Τώρα δεν ξέρω τι ρομ θα βάλει αλλά πιστεύω ότι θα βρούμε άκρη αν υπάρχει κάποιο προβλημα.

Δεν έχω ξαναπάρει από vickmall αλλά η πρώτη εντύπωση είναι αψογη!

Έλεγα κι εγω να το παραγγειλω απο vickmall αλλα ειδα μια ξαφνικη αυξηση στην τιμη των 10 δολλαριων.

Τους εστειλα μνμ για αγορα στην προηγουμενη τιμη των 299.Αν αυριο δε μου απαντησουν θα το παρω απο to2c στα 299.

Για την τιμη πανω στο πακετο κανατε καμια αναφορα?Για το θεμα του τελωνειου.Θα αναγραφουν την πραγματικη τιμη?

Απο θήκες παντως δεν βλεπω και μεγαλη ποικιλια ακομα.Επειδη ειμαι λιγο χειρουργος στα χερια βαζω παντα tempered glass και οσο το δυνατον πιο κτηνος θηκη.

Εχει βρει κανεις καμια της προκοπης?

Και τελος ξερει κανεις με σιγουρια να μας πει αν εχει fm radio?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απο θήκες παντως δεν βλεπω και μεγαλη ποικιλια ακομα.Επειδη ειμαι λιγο χειρουργος στα χερια βαζω παντα tempered glass και οσο το δυνατον πιο κτηνος θηκη.

Εχει βρει κανεις καμια της προκοπης?

 

Δεν είναι και ότι καλύτερο ποιοτικά αλλά με αυτή θα κάνεις τη δουλειά σου γιατί προστατεύει πλήρως τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και ότι καλύτερο ποιοτικά αλλά με αυτή θα κάνεις τη δουλειά σου γιατί προστατεύει πλήρως τη συσκευή.

 

και δεν προσθετει και ογκο.Τετοιου τυπου θηκες χρησιμοποιω κι εγω στα τηλεφωνα μου.Αν δεν κανω λαθος εχει και στην συσκευασια μια παρομοια θηκη γνησια.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τιποτα νεοτερο?μηπως παρελαβε καποιος?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει βόλτες τώρα στην Ευρώπη, Παρασκευή ήταν στην Γαλλία, Δευτέρα από ότι κατάλαβα εφέυρε και σήμερα το πρωί 01,30 ήταν Αυστρία, ελπίζω μέσα στις επόμενες δυο τρεις μέρες να το παραλάβω.

 

Παρακολούθησα ένα review των Letv X600 Le 1 VS Letv X800 Le 1 pro και το γελοίο είναι πως βγάζει το 600 πιο γρήγορο από το 800, μιλάμε από άποψη ταχύτητας μόνο. Δεν μπορώ να το καταλάβω μιας και επαινούσαν τόσο πολύ τον snapdragon 810. https://www.youtube.com/watch?v=bHxw69PgIHs Η παρουσίαση είναι στα Ισπανικά και η κόρη μου μου είπε : κατάλαβες πως το 600 είναι πιο γρήγορο από το 800, η κόρη μου ξέρει Ισπανικά.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κάνει βόλτες τώρα στην Ευρώπη, Παρασκευή ήταν στην Γαλλία, Δευτέρα από ότι κατάλαβα εφέυρε και σήμερα το πρωί 01,30 ήταν Αυστρία, ελπίζω μέσα στις επόμενες δυο τρεις μέρες να το παραλάβω.

 

Παρακολούθησα ένα review των Letv X600 Le 1 VS Letv X800 Le 1 pro και το γελοίο είναι πως βγάζει το 600 πιο γρήγορο από το 800, μιλάμε από άποψη ταχύτητας μόνο. Δεν μπορώ να το καταλάβω μιας και επαινούσαν τόσο πολύ τον snapdragon 810. https://www.youtube.com/watch?v=bHxw69PgIHs Η παρουσίαση είναι στα Ισπανικά και η κόρη μου μου είπε : κατάλαβες πως το 600 είναι πιο γρήγορο από το 800, η κόρη μου ξέρει Ισπανικά.

 

Εμένα χθες έκανε despatch έχω δρόμο ακόμη....μα καλά το δικό σου μηπως έρχεται οδικός?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χθες έκανε despatch έχω δρόμο ακόμη....μα καλά το δικό σου μηπως έρχεται οδικός?

Από Κίνα Γαλλία αεροπορικός, δεν γίνετε και αλλιώς, από Γαλλία Ελλάδα μέχρι στιγμής οδικός και μάλλον οδικός θα έλθει γιατί είδα και άλλαξε κράτος και δεν φορτώθηκε σε αεροπλάνο, τώρα ποτέ δεν ξέρεις τι συμφωνίες έχουν κάνει αυτές οι εταιρείες.

Η παραγγελία εγινε 29/9 αλλά έφυγε λόγω εορτών από την Κίνα 5/10 αυτοί λένε 8 έως 12 ημέρες να δούμε αν θα πέσουν μέσα.

10:29 ήταν στην Βουδαπέστη, τώρα περιμένω τον επόμενο σταθμό.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα Γαλλία αεροπορικός, δεν γίνετε και αλλιώς, από Γαλλία Ελλάδα μέχρι στιγμής οδικός και μάλλον οδικός θα έλθει γιατί είδα και άλλαξε κράτος και δεν φορτώθηκε σε αεροπλάνο, τώρα ποτέ δεν ξέρεις τι συμφωνίες έχουν κάνει αυτές οι εταιρείες.

Η παραγγελία εγινε 29/9 αλλά έφυγε λόγω εορτών από την Κίνα 5/10 αυτοί λένε 8 έως 12 ημέρες να δούμε αν θα πέσουν μέσα.

10:29 ήταν στην Βουδαπέστη, τώρα περιμένω τον επόμενο σταθμό.

 

Με ποια μεταφορική στο στέλνουν ; SG ή NL;

One+One
Link to comment
Share on other sites

Με Chronopost έρχεται έχει κανείς καμιά εμπειρία, γιατί κόλλησε στην Βουδαπέστη.

Εκτός και αν εμφανιστή ξαφνικά στην Ελλάδα, και πάλι να δούμε ποιος κάνει παράδοση στην Ελλάδα.

Κάπου διάβασα σε κάποιον πρόβλημα με αυτήν την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Με Chronopost έρχεται έχει κανείς καμιά εμπειρία, γιατί κόλλησε στην Βουδαπέστη.

Εκτός και αν εμφανιστή ξαφνικά στην Ελλάδα, και πάλι να δούμε ποιος κάνει παράδοση στην Ελλάδα.

Κάπου διάβασα σε κάποιον πρόβλημα με αυτήν την εταιρία.

 

Kαλημερα φιλε μου αν δεις στο ιντερνετ σχετικα με την chronopost δεν λενε και τα καλυτερα.Στην Ελλαδα τα διαχειριζεται μαλλον η ΤΝΤ για παρτους ενα τηλεφωνο να δεις τι θα σου πουνε.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελική απάντηση από Oppomart θα το παραλάβω από τα Ελληνικά ταχυδρομεία με courier.

Αρχίζω να τρέμω, βέβαια αυτοί με διαβεβαιώνουν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα κι εγω να το παραγγειλω απο vickmall αλλα ειδα μια ξαφνικη αυξηση στην τιμη των 10 δολλαριων.

Τους εστειλα μνμ για αγορα στην προηγουμενη τιμη των 299.Αν αυριο δε μου απαντησουν θα το παρω απο to2c στα 299.

Για την τιμη πανω στο πακετο κανατε καμια αναφορα?Για το θεμα του τελωνειου.Θα αναγραφουν την πραγματικη τιμη?

Απο θήκες παντως δεν βλεπω και μεγαλη ποικιλια ακομα.Επειδη ειμαι λιγο χειρουργος στα χερια βαζω παντα tempered glass και οσο το δυνατον πιο κτηνος θηκη.

Εχει βρει κανεις καμια της προκοπης?

Και τελος ξερει κανεις με σιγουρια να μας πει αν εχει fm radio?

Να σε ρωτήσω φίλε μου τι σου απάντησαν για την τιμή,στο έδωσαν στην τιμή των 300 δολλαρίων ή όχι γιατί τώρα τους μιλάω στο chat για να μου ρίξουν την τιμή...Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Link to comment
Share on other sites

Ένα απλό μήνυμα τους έστειλα και μου απάντησαν ότι αυξομοιώσεις τέτοιες συμβαίνουν. Μάλλον γέρνω προς to2c αλλά βλέπω να το παραγγέλνω προς το τέλος της εβδομάδας.

EDIT: Μόλις το χτύπησα από to2c ! 276 ευρώ με paypal και χωρίς balance.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα χτες βγηκε μια καινουρια experiment εκδοση firmware οχι stable οποτε ακομα το βελτιωνουν...καλο σημαδι...μηπως μπηκε κανενος ελλαδα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα χτες βγηκε μια καινουρια experiment εκδοση firmware οχι stable οποτε ακομα το βελτιωνουν...καλο σημαδι...μηπως μπηκε κανενος ελλαδα?

Προσπαθώ να καταλάβω με την rom που έρχεται θα μπορεί να κάνει update ενώ αν περάσουμε μια custom rom θα πρέπει να ψάχνουμε να βρίσκουμε καινούργιες rom ;;; Και με τα δεδομένα που έχω, τηλεφωνά ,μουσική, φωτογραφίες τι γίνεται;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...