Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guys μήπως έβγαλε ο Rusch κάτι σε 16s ? Ειμαι ακόμα με την 15s και μου έχει σπάσει τα νεύρα το update που προσπαθεί συνέχεια να κατέβει και να περαστεί, lol
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι , Ετοιμάζει και την 17s

 

Γιώργο καλησπέρα. Κανένα νέο για τα US άκουσες? :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι , Ετοιμάζει και την 17s

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Ωραίος thanx, flash με twrp με μόνο 2 wipes?

 

PS. To Dolby Atmos μέσω twrp μπαίνει και αυτό; Γενικά είναι safe το flash-άρισμα του;

 

Ps2: Όσοι εχεται πρόβλημα με GPS δοκιμαστε και το GPS locker από store, μου το έφτιαξε αρκετά από εκεί που ήτανε άχρηστο.

Edited by GEONISED
Link to comment
Share on other sites

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US--------------------

 

Καλημέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και τελείωσα το μεταγλωττισμένο zip, με τις βασικές εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Εννοείτε ότι το ετοιμάζω από τέλος Ιουλίου και το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και δύο εβδομάδες τουλάχιστον, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp (ξεχάστε το...Αγγλικά... ) πάτε Ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα> Πατήστε δύο φορές....

και color service (ξεχάστε το κι αυτό) Ρυθμίσεις>Προβολή>Χρωματικές αλλαγές! και το screen off (πάνω δεξιά στο ρολόι) και DolbyAtmos. Τα υπόλοιπα δείτε τα!

Περιμένω εντυπώσεις και να με συγχωρήσετε για μερικές λέξεις που λείπουν, ή για τυχόν ορθογραφικά,αλλά είχα να κάνω 25.000+! σειρές μεταφράσεων.:p

Γενικά, έκανα ότι καλύτερο μπορούσα (κόντεψα να χάσω την δουλειά μου γι' αυτό)....:lol:

 

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο GreekLangPack_X800_US_final και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system.

5. Όταν ξεκινήσει το κινητό και μπούμε στην επιφάνεια εργασίας (κάπου στο τέλος λογικά), βρίσκουμε την εφαρμογή MoreLangs την οποία και ανοίγουμε.

6. Επιλέγουμε (κάπου στην μέση) el-GR Ελληνικά (Ελλάδα) και….

7. Γίνεται το θαύμα.. Ελληνικά παντού στο σύστημα, στις ρυθμίσεις συστήματος κλπ!!, μουσική, φωτογραφική, ρολόι, ημερολόγιο, ταπετσαρίες κ.λ.π

Για όσους έχουν stock recovery το γνωστό κόλπο..μετονομασία του zip,σε update.zip και εγκατάσταση?(ερ.tora33):wacko:....

 

Link: https://mega.nz/#!hYtEDLRZ

decr.key:

!G6RXW0Km5gorv8yfY0Z0ur2K2CU5YjrbBvY0D_HUp9I

 

Φιλε μου εχω το δικο του recovery, και δεν μου το περναει (το ονομασα update) μου ζηταει πρωτα να κανω clear data,να το κανω?

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

CN version

official 13s και Rusch 11s (οι τελευταίες lollipop)

http://www.easybytez.com/dmn1zn16nkrq

 

Δε δουλευει τελικα το παλιο apk στην 16s που εχω. Ρε παιδια εσας σας δουλευει το quick search στον dialer απο τη 16s και μετα?

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλευει τελικα το παλιο apk στην 16s που εχω. Ρε παιδια εσας σας δουλευει το quick search στον dialer απο τη 16s και μετα?

CN version ,

Dialer_15s του Rusch που είπες ότι έτρεχε σωστά

1. μετονόμασε το δικό σου dialer.apk π.χ. σε dialer.apk.OLD (και αν χρειασθεί, σβήνεις το OLD και επανεκκίνηση)

2. με twrp recovery http://www.easybytez.com/fhopyjjul9wg

αν πάνε όλα καλά

από την επιφάνεια εργασίας του κινητού σου θα χαθεί το τηλέφωνο κάτω στην μπάρα

Και θα το βρεις χύμα στην επιφάνεια εργασίας , το τρέχεις

 

Φιλε μου εχω το δικο του recovery, και δεν μου το περναει (το ονομασα update) μου ζηταει πρωτα να κανω clear data,να το κανω?

Όχι , μόνο με twrp recovery

1. Ωραίος thanx, flash με twrp με μόνο 2 wipes?

PS. To Dolby Atmos μέσω twrp μπαίνει και αυτό; Γενικά είναι safe το flash-άρισμα του;

Ps2: Όσοι εχεται πρόβλημα με GPS δοκιμαστε και το GPS locker από store, μου το έφτιαξε αρκετά από εκεί που ήτανε άχρηστο.

CN version

1. ναι , είναι ίδιες ΜΜ rom του ίδιου dev

PS. νομίζω για το us ήταν

Ps2: αύριο το στέλνω στην Κίνα για αλλαγή κεραίας

 

@CrisBal , να το δουλέψουν , να είμαστε σίγουροι και μετά .......(αν χρειασθεί να αλλάξεις κάτι ,θα είναι άχρηστο εκεί)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω το δικο του recovery, και δεν μου το περναει (το ονομασα update) μου ζηταει πρωτα να κανω clear data,να το κανω?

Όχι..Δεν δουλεύει (βλ.απάντηση tora33).Θα πρέπει να περάσεις το TWRP πρώτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@CrisBal , να το δουλέψουν , να είμαστε σίγουροι και μετά .......(αν χρειασθεί να αλλάξεις κάτι ,θα είναι άχρηστο εκεί)

Οκ! Συμφωνώ!

Ευχαριστώ....:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

PS. To Dolby Atmos μέσω twrp μπαίνει και αυτό; Γενικά είναι safe το flash-άρισμα του;

Καλημέρα. Το έχω περάσει σε CM, se 14s, 12s, 11s.Nομίζω ότι δουλεύει και στο CN από όσα έχω διαβάσει σε άλλα site.

Αν θες κάνε μία προσπάθεια.Ζημιά δεν γίνεται γιατί δεν "κουμπώνει" επάνω σε stock εφαρμογές.Είναι ανεξάρτητη εφαρμογη.

Στην τελική, το σβήνεις-(απεγκατάσταση)- αν δεν δουλεύει.ότι νομίζεις...:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια crisbal.στην πρωτη εγκατασταση ειχα προβληματακια αλλα στην δευτερη μετα ολα αψογα Edited by shikabalidis
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal

 

Μπράβο ρε αγόρι

 

Το πέρασα και εγώ - όμως δεν άλλαξα γλώσσα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα κομπλέ.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη δουλεια crisbal.στην πρωτη εγκατασταση ειχα προβληματακια αλλα στην δευτερη μετα ολα αψογα

Καλό μεσημέρι. Πιθανόν κάτι δεν μπήκε σωστά στην πρώτη!!:p

@CrisBal

Μπράβο ρε αγόρι

Το πέρασα και εγώ - όμως δεν άλλαξα γλώσσα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα κομπλέ.

Αν και δεν κατάλαβα γιατί το έβαλες αφού δεν το δουλεύεις, αλλά ευχαριστώ...:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ps2: αύριο το στέλνω στην Κίνα για αλλαγή κεραίας

 

 

 

Θα το στείλεις στην εταιρία ή στο μαγαζί απ´ όπου το πήρες; Γιατί αν λένε οτι έχει αποτέλεσμα ίσως να το κάνουμε και οι υπόλοιποι

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάλαβα γιατί το έβαλες αφού δεν το δουλεύεις, αλλά ευχαριστώ...:lol:

 

μα φυσικά για δοκιμή, τεστ, αναφορά προβλημάτων

μπορεί να μην μου βγάλει λάθος αφού δεν έκανα αλλαγή σε γλώσσα μπορεί και να πετύχω κάτι.

 

εθελοντής μπέτα τέστερ χρόνια τώρα! :p

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλεις στην εταιρία ή στο μαγαζί απ´ όπου το πήρες; Γιατί αν λένε οτι έχει αποτέλεσμα ίσως να το κάνουμε και οι υπόλοιποι

 

Sent from my iPad using Tapatalk

στο μαγαζί ,

αν μετά από ένα Μήνα μου πουν ότι έτσι είναι το τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα , θα χάσω δύο μήνες

φυσικά θα ενημερώσω

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μα φυσικά για δοκιμή, τεστ, αναφορά προβλημάτων

μπορεί να μην μου βγάλει λάθος αφού δεν έκανα αλλαγή σε γλώσσα μπορεί και να πετύχω κάτι.

εθελοντής μπέτα τέστερ χρόνια τώρα! :p

Ωραία...ετοιμάσου..με την βοήθεια του tora33(ελπίζω) θα πορτάρω την 17s!!

Μόλις την ετοιμάσουμε στην στέλνω για δοκιμή...ξέρεις εσυ..hard-brick, restore...κλπ!!:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

στο μαγαζί ,

αν μετά από ένα Μήνα μου πουν ότι έτσι είναι το τηλέφωνο δεν γίνεται τίποτα , θα χάσω δύο μήνες

φυσικά θα ενημερώσω

 

Είσαι φοβερός ρε φίλε. Αξίζει να παίρνει κάποιος ίδιο κινητό με σένα μόνο και μόνο για την εξαιρετική σου βοήθεια.

 

Ωραία...ετοιμάσου..με την βοήθεια του tora33(ελπίζω) θα πορτάρω την 17s!!

Μόλις την ετοιμάσουμε στην στέλνω για δοκιμή...ξέρεις εσυ..hard-brick, restore...κλπ!!:lol:

 

δώσε πόνο!:lol::lol::lol:

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US--------------------

 

Καλημέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και τελείωσα το μεταγλωττισμένο zip, με τις βασικές εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Εννοείτε ότι το ετοιμάζω από τέλος Ιουλίου και το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και δύο εβδομάδες τουλάχιστον, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp (ξεχάστε το...Αγγλικά... ) πάτε Ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα> Πατήστε δύο φορές....

και color service (ξεχάστε το κι αυτό) Ρυθμίσεις>Προβολή>Χρωματικές αλλαγές! και το screen off (πάνω δεξιά στο ρολόι) και DolbyAtmos. Τα υπόλοιπα δείτε τα!

Περιμένω εντυπώσεις και να με συγχωρήσετε για μερικές λέξεις που λείπουν, ή για τυχόν ορθογραφικά,αλλά είχα να κάνω 25.000+! σειρές μεταφράσεων.:p

Γενικά, έκανα ότι καλύτερο μπορούσα (κόντεψα να χάσω την δουλειά μου γι' αυτό)....:lol:

 

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο GreekLangPack_X800_US_final και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system.

5. Όταν ξεκινήσει το κινητό και μπούμε στην επιφάνεια εργασίας (κάπου στο τέλος λογικά), βρίσκουμε την εφαρμογή MoreLangs την οποία και ανοίγουμε.

6. Επιλέγουμε (κάπου στην μέση) el-GR Ελληνικά (Ελλάδα) και….

7. Γίνεται το θαύμα.. Ελληνικά παντού στο σύστημα, στις ρυθμίσεις συστήματος κλπ!!, μουσική, φωτογραφική, ρολόι, ημερολόγιο, ταπετσαρίες κ.λ.π

editΓια όσους έχουν stock recovery θα πρέπει να περάσουν ΤWRP και μετά εγκατάσταση!!(οδηγία tora33):Ευχαριστούμε....

 

 

Περασα το TWRP ολα καλα, μετα εκανα instal το zip εβγαλε το Μorelangs, βαζω τα ελληνικα αλλα τιποτα μου γραφει αυτο

 

it seems that morelangs can,t change language directly on your device

we have complete tutorials for you to make morelangs work well

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Περασα το TWRP ολα καλα, μετα εκανα instal το zip εβγαλε το Μorelangs, βαζω τα ελληνικα αλλα τιποτα μου γραφει αυτο

 

it seems that morelangs can,t change language directly on your device

we have complete tutorials for you to make morelangs work well

Εκεί δίνεις δικαιώματα root στην εφαρμογή για να σου αλλάξει την γλώσσα εμφάνισης. Ανοίγει το παράθυρο του SU πατάς Grant access και είσαι οκ. :)

edit στο παραθυράκι της εφαρμογής κάτω δεξιά σου βγάζει Make it work. Πατάς και δίνεις δικαιώματα

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο forum και νέος κάτοχος του letv x800. Δυστυχώς διαπίστωσα και εγώ ότι έχω την 11s με τα trojans καθώς το αγόρασα από Aliexpress.

Από ότι κατάλαβα μάλλον πρέπει να βάλω την καθαρή 11s αλλά δυστυχώς είμαι άσχετος και έχω μπερδευτεί πολύ με την διαδικασία που ακολουθούμε μέσα στα τόσα post.

Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορούσε να με βοηθήσει σε σχέση με την σειρά και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω.

Επιπλέον στον υπολογιστή μου έχω windows xp, είναι πρόβλημα αυτό;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο forum και νέος κάτοχος του letv x800. Δυστυχώς διαπίστωσα και εγώ ότι έχω την 11s με τα trojans καθώς το αγόρασα από Aliexpress.

Από ότι κατάλαβα μάλλον πρέπει να βάλω την καθαρή 11s αλλά δυστυχώς είμαι άσχετος και έχω μπερδευτεί πολύ με την διαδικασία που ακολουθούμε μέσα στα τόσα post.

Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορούσε να με βοηθήσει σε σχέση με την σειρά και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω.

Επιπλέον στον υπολογιστή μου έχω windows xp, είναι πρόβλημα αυτό;

Ευχαριστώ!

Καλημέρα. Δες εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6835843#post6835843

Ακολουθείς αυτά δλδ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829176#post6829176

Μετά κατέβασε και αυτό να το αλλάξεις: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829250#post6829250

Και οδηγός CN-US εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6796840#post6796840

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Είμαι καινούριος στο forum και νέος κάτοχος του letv x800. Δυστυχώς διαπίστωσα και εγώ ότι έχω την 11s με τα trojans καθώς το αγόρασα από Aliexpress.

Από ότι κατάλαβα μάλλον πρέπει να βάλω την καθαρή 11s αλλά δυστυχώς είμαι άσχετος και έχω μπερδευτεί πολύ με την διαδικασία που ακολουθούμε μέσα στα τόσα post.

Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορούσε να με βοηθήσει σε σχέση με την σειρά και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω.

Επιπλέον στον υπολογιστή μου έχω windows xp, είναι πρόβλημα αυτό;

Ευχαριστώ!

για US version

κάνε πρώτα αυτό και μετά διαβάζεις το παραπάνω ολοκληρωμένο ποστ

στο κινητό σου κάνε την ρύθμιση

Ρυθμίσεις=>Σχετικά με το τηλέφωνο=>πατάμε επτά φορές στο Αριθμός έκδοσης=>πίσω=> Επιλογές για προγραμματιστές=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB(ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

εγκατάσταση adb οδηγούς στο κομπιούτερ σου https://drive.google.com/file/d/0B0MKgCbUM0itNVB1elljU2NPR0k/view η απο εδώ

https://www.dropbox.com/s/mcxw0yy3jvydupd/adb-setup-1.4.3.exe?dl=0

 

κατέβασε την rom https://sites.google.com/site/l1prousx800/

 

Σύνδεσε με το καλώδιο το κινητό σου με το κομπιούτερ σου θα βρει αυτόματα οδηγούς

Βάλε το αρχείο update που κατέβασες στο κινητό σου χύμα ,( όχι σε φάκελο)

 

έχεις το stock - official recovery

Απενεργοποίησε το τηλέφωνό σου (πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί on/off)

Στο κινητό σου πάτα ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά on/off και την αύξηση ήχου volume up το τηλέφωνο θα κάνει αυτόματα την εγκατάσταση

 

αν είχες το twrp recovery , εγκατάσταση της original rom

http://www.letv.re/topic/1169-original-le-1-pro-us-eui-55011s/?page=1

η από εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829176#post6829176

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6829250#post6829250

 

 

αν χρειασθεί να βάλεις άλλη rom η κάποιο αρχείο .zip

πρέπει να βάλεις το twrp recovery

κατεβάζεις αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290

το αποσυμπιέζεις στο κομπιούτερ σου

συνδέεις με το καλώδιο το κινητό με το κομπιούτερ σου

τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER

ακολουθείς τις οδηγίες , δηλαδή πατάς το backspace , θα σου πει να πατήσεις πάλι το backspace , δεν θα το κάνεις , αλλά θα πατήσεις τα δύο κουμπιά ταυτόχρονα και παρατεταμένα , τα , on/off και το volume+(την αύξηση ήχου)

θα μπεις στο recovery

 

πως κάνουμε εγκατάσταση μιας rom η ένα αρχείο .zip

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6864663#post6864663

 

Ελληνικά +

με κλειστή την οθόνη με διπλό Χτύπημα να ανοίγει_οθόνη (settings=>Accessibility=>double tap to brighten screen το επιλέγουμε)

Fixcolor mode + (settings=>display=>color mod , επιλέγουμε και Ο.Κ.)

να κλείνει η οθόνη από την ώρα επάνω δεξιά

κατεβάζεις αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6893637#post6893637

εγκατάσταση μόνο με twrp recovery

.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

Ελληνικά +

με κλειστή την οθόνη με διπλό Χτύπημα να ανοίγει_οθόνη (settings=>Accessibility=>double tap to brighten screen το επιλέγουμε)

Fixcolor mode + (settings=>display=>color mod , επιλέγουμε και Ο.Κ.)

να κλείνει η οθόνη από την ώρα επάνω δεξιά

κατεβάζεις αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6892822#post6892822

εγκατάσταση μόνο με twrp recovery

.

Γιώργο καλημέρα. Σε αυτο το ποστ (άλλαξα το λινκ ^επάνω^) έχει και την προσθήκη για TWRP& ROOT μετά την οδηγία σου.Ευχαριστώ.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω την 14s του Ιταλού και η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα δείχνουν να δουλεύουν κανονικά και γενικά είμαι ευχαριστημένος από το κινητό. Ίσως ένα θέμα να παίζει με το 4G αλλά κατα τα άλλα μια χαρά.

Το ερώτημά μου είναι αν αξίζει να το γυρίσω στην 11s που λέτε.

Είναι όντως καλύτερη από την 14s και σε τι?

Αν αλλάξω rom θα χάσω τίποτα εφαρμογές από αυτές που έχω ήδη?

Επίσης υπάρχει τίποτα νεότερο για rom MM στο US?

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω την 14s του Ιταλού και η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα δείχνουν να δουλεύουν κανονικά και γενικά είμαι ευχαριστημένος από το κινητό. Ίσως ένα θέμα να παίζει με το 4G αλλά κατα τα άλλα μια χαρά.

Το ερώτημά μου είναι αν αξίζει να το γυρίσω στην 11s που λέτε.

Είναι όντως καλύτερη από την 14s και σε τι?

Αν αλλάξω rom θα χάσω τίποτα εφαρμογές από αυτές που έχω ήδη?

Επίσης υπάρχει τίποτα νεότερο για rom MM στο US?

Καλημέρα. Κατά την ταπεινή μου άποψη όχι.Μην μπεις στον κόπο για την 11s. Αν είχες την rom από κινεζομάγαζο, ναι! Το μόνο που δεν έχεις (εκτός και αν τα έβαλες) είναι το dtwp, και το DolbyAtmos και ίσως καταναλώνει λίγο περισσότερη ram κατά την λειτουργία του κινητού. Θα σου πούνε και τα άλλα παιδιά την άποψή τους.:)

ΜΜ δεν υπάρχει προς το παρόν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με το DolbyAtmos έχει σημαντική διαφορά στον ήχο?

αν περάσω την 11s όπως την έχεις ανεβάσει με ελληνικά και όλα τα παραπάνω (να'σαι καλά κιόλας :up:), θα γίνει κάποια αλλαγή στις εφαρμογές που έχω ή αν θέλω μπορώ να ξαναξυρίσω όπως το είχα?

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...