Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Δυστυχώς ούτε OTG καλώδιο έχω ούτε το titanium. φοβάμαι οτι πρέπει να τα περάσω όλα απο την αρχή.

 

Δοκίμασε να δεις αν το pc σου βλέπει το κινητό όταν είσαι σε twrp.

 

Backup από twrp εχεις πάρει λογικά αφού αυτό πας να επαναφέρεις.

 

Κάνε εγκατάσταση την rom από την αρχή και επέλεξε με μετά στο restore να κάνει επαναφορά τα data σου μόνο και τίποτα άλλο.

Αν δεν μπαίνει ούτε το zip της 11s rom Θέλει να καθαρίσει το Internal storage δυστυχώς για να στρώσει. (Εφόσον το βλέπει το Pc δεν χρειάζεσαι otg)

 

Εκτός κ αν άλλο είναι το πρόβλημα και απλά δεν το καταλαβαίνω :)

____

@CrisBal Γενικά το titatium για app+data backup είναι πολύ προβληματικό κάποιες φορές και σου βγάζει πολλά προβλήμα και και κολλήματα, απλά είναι "σχεδον" μονόδρομος για να μην χάσεις τα data όταν θες να αλλάξεις μόνιμα κάποια rom.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να δεις αν το pc σου βλέπει το κινητό όταν είσαι σε twrp.

 

Backup από twrp εχεις πάρει λογικά αφού αυτό πας να επαναφέρεις.

 

Κάνε εγκατάσταση την rom από την αρχή και επέλεξε με μετά στο restore να κάνει επαναφορά τα data σου μόνο και τίποτα άλλο.

Αν δεν μπαίνει ούτε το zip της 11s rom Θέλει να καθαρίσει το Internal storage δυστυχώς για να στρώσει. (Εφόσον το βλέπει το Pc δεν χρειάζεσαι otg)

 

Εκτός κ αν άλλο είναι το πρόβλημα και απλά δεν το καταλαβαίνω :)

____

@CrisBal Γενικά το titatium για app+data backup είναι πολύ προβληματικό κάποιες φορές και σου βγάζει πολλά προβλήμα και και κολλήματα, απλά είναι "σχεδον" μονόδρομος για να μην χάσεις τα data όταν θες να αλλάξεις μόνιμα κάποια rom.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ :)

 

Το store έφτιαξε με το να μην το αφήνω να κάνει update. αμέσως έπαιξε και gps. για την ώρα την κρατάω μέχρι να βγει κάτι καλύτερο

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Γενικά το titatium για app+data backup είναι πολύ προβληματικό κάποιες φορές και σου βγάζει πολλά προβλήμα και και κολλήματα, απλά είναι "σχεδον" μονόδρομος για να μην χάσεις τα data όταν θες να αλλάξεις μόνιμα κάποια rom.

 

Καλημέρα! Πολύ σωστά είπες στον φίλο @Cynaegeirus για το Restore data from TWRP εγω του είπα τον τρόπο που χρησιμοποιώ συνεχώς χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι σήμερα.

Άλλωστε στην προσπάθεια μου να μονταρω την 17s για το US έχω μπρικαρει το κινητό ήδη 3 φορές και εκτός από την πρώτη που ήταν πραγματικά περιπέτεια οι επόμενες ήταν 10 λεπτά υπόθεση. Κάθε φορά επαναφέρω τα data μου μέσω OTG TITANIUM σε 3 λεπτά. Επίσης μην ξεχνάμε ότι οι συνεχόμενες εγγραφές διαγραφες στο τηλέφωνο μόνο καλό δεν κάνουν, ενώ ένα στικάκι USB 3 κάνει μόλις 6€! Πάντως έχω ήδη έτοιμη την Official με φουλ Ελληνικά παντού και με όλα τα έξτρα καλούδια. Θα την ανεβάσω σε λίγες μέρες για όσους θέλουν να την έχουν ολοκληρωμένη με τα Ελληνικά. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα την ανεβάσω σε λίγες μέρες για όσους θέλουν να την έχουν ολοκληρωμένη με τα Ελληνικά. ;)

 

είσαι τρομερός!

 

Υγ τον έσκισες τον Κυναίγειρο χαχαχα

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ο τυπάς Spanjeli από το http://www.letv.re/ είναι πολύ καλός τελικά, μας δίνει εκδόσεις flyme os για το ριγμένο us version.

H τελευταία του 5.1.9.19R, συμβατή σε US version, από εδώ: https://mega.nz/#!UkkQ0BYQ!gQUoOkzV_NmT78RJx33mFNNONXQ9YCz7cP0rCKVf5zc

 

Την δοκίμασα και είδα οτι κάνει δουλειά, σαν διαφορετική πρόταση για το κινητό.

 

Σίγουρα σε λίγες μέρες θα βγάλει και την .23R, αφού έχει πάρει φόρα στις μετατροπές. Μια καλή εναλλακτική για όποιον έχει "βαρεθεί" την EUI...

 

μόλις κλειδώσει η οθόνη δεν ξεκλειδώνει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

μόλις κλειδώσει η οθόνη δεν ξεκλειδώνει με τίποτα

 

δεν έχω τέτοιο θέμα, αν και μου κόλλησε 2 φορές μετά απο κλήση που δεν πρόλαβα να απαντήσω- κατάλαβα οτι προσπαθούσε να διαλέξει αν θα βγάλει την οθόνη ξεκλειδώματος ή την αρχική γιατί αναβόσβηνε

 

μείον της κύριο είναι η χρήση της μπαταρίας η οποία είναι μεγαλύτερη απο αυτή της cm και της eui

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε αυτό

chrome-extension://bigefpfhnfcobdlfbedofhhaibnlghod/mega/secure.html#!i5REVa7Z!f7waKb5uQViuGjtD6y0AjyTAHhxM9nK-9AK3ZWgDARc

αποσυμπίεση στο κινητό σου

σύνδεσε το κινητό σου με το κομπιούτερ σου και τρέξε το "x1_na_fastboot"

εάν δεν εγκατασταθεί , βάλε

κάνε εγκατάσταση , adb_Drivers στον υπολογιστή σου http://adbdriver.com/downloads/

και πάλι στον υπολογιστή σου drivers for Qualcomm mode http://androidurdu.net/download-qualcomm-usb-drivers-for-pc-windows/

και προσπάθησε πάλι , αν δεν γίνει η εγκατάσταση "x1_na_fastboot"

κάνε όλα αυτά http://www.letv.re/topic/1340-urgent-x800-no-turn-on-after-fastboot-process-rom/?do=findComment&comment=15320

Το ελυσα. Κατέβασα τους minimal adb and fastboot drives από το xda, το ανοιξα και εγραψα στο command line fastboot erase misc και fastboot reboot και είμαι πάλι κανονικά. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

εκανα καθαρη εγκατασταση την flyme os αλλα οταν παω στης ενημερωσεις μου βγαζει ενημερωση οταν λιπον τελιοσει η ληψη και την κανω εγαταστασει μπρικαρει παντα το τηλεφωνω
Link to comment
Share on other sites

εκανα καθαρη εγκατασταση την flyme os αλλα οταν παω στης ενημερωσεις μου βγαζει ενημερωση οταν λιπον τελιοσει η ληψη και την κανω εγαταστασει μπρικαρει παντα το τηλεφωνω

 

οι αναβαθμίσεις είναι αυτές που βγάζει η εταιρία για τα meizu. όχι για το δικό μας

 

 

====================

 

την έβγαλα την flyme, όσο την κράτησα ήμουν ευχαριστημένος πολύ ειδικά με τα notifications που λείπουν απο την eui. το μόνο πρόβλημα η παραπάνω χρήση μπαταρίας που για την χρήση που κάνω καθημερινά ήταν απαγορευτική.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρια δεν εχω τοσο πολυ θεμα αλλα με το οτι κλειδονει η οθωνη και μετα δεν ξεκλειδωνει ουτε με σφαιρες ειναι σπασιμο νευρων αλλα τι αλλο να του βαλω για πιο καλη και καθημερινη χρηση?? eui δεν.. cuocco92 τη βαρεθηκα miui δεν ειπαρχει χωρις προβλημα οπως και η cyanogenmod ακομα εχει θεματα πφφφφ
Link to comment
Share on other sites

με την μπαταρια δεν εχω τοσο πολυ θεμα αλλα με το οτι κλειδονει η οθωνη και μετα δεν ξεκλειδωνει ουτε με σφαιρες ειναι σπασιμο νευρων αλλα τι αλλο να του βαλω για πιο καλη και καθημερινη χρηση?? eui δεν.. cuocco92 τη βαρεθηκα miui δεν ειπαρχει χωρις προβλημα οπως και η cyanogenmod ακομα εχει θεματα πφφφφ

 

η cm μια χαρά είναι. όσο πάει και βελτιώνεται.

 

πολύ περίεργο αυτό φίλε με το κλείδωμα... έχει κωδικό ή άλλη εφαρμογή για την lock screen; καθάρισέ το όσο μπορείς και ξαναδοκιμάζεις

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

η cm μια χαρά είναι. όσο πάει και βελτιώνεται.

 

πολύ περίεργο αυτό φίλε με το κλείδωμα... έχει κωδικό ή άλλη εφαρμογή για την lock screen; καθάρισέ το όσο μπορείς και ξαναδοκιμάζεις

 

οχι φιλαρακι μου δεν εχω βαλει καθολου κοδικο μαλον συγνωμη δεν το ξεκαθαρισα καλα

 

οταν πατας το πληκτρο power μια φορα για να σβησει η οθωνη αμα το ξαναπατεισεις δεν αναβει με την καμια μονο αν το συνδεσεισ με το φορτιστη αναβει :/ πια cyanogen βελτιονεται? μηπως μπορεις να παραθεσεις ενα λινκ αν δεν κανει κοπο? ισωσ να εχω μηνει λιγο πισω γιατη η τελευτεα που δωκιμασα δεν δουλευε καμερα και κατι αλλα τα οποια δεν θυμαμε :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει , καλή η flyme os 5.1.9.19R σαν εναλλακτική στην eui, αλλά στο δικό μου έχει τα παρακάτω bugs :

1. Ρολόι-ώρα. Κατά την εκκίνηση δείχνει άσχετη ημερομηνία κ ώρα (Μάϊος και ό,τι θέλεις από ώρα). Μετά από μερικά δευτερόλεπτα στρώνει και δείχνει τα κανονικά.

2. Όταν πας να περάσεις διάφορα backup από titanium ή εγκαταστάσεις apps από το play store , συχνά-πυκνά σταματά και κάνει επανεκκίνηση.

3. Ο φωτισμός , κάνει τα δικά του. Είτε το έχεις στο αυτόματο είτε του βάλεις εσύ πού θέλεις να είναι , μετά από wake της lock screen, είναι πάντα πολύ χαμηλός.

 

Παραμένω στη flyme , μέχρι να μην μπορώ άλλο να ανεχθώ τα τερτίπια της και μετά γυρίζω στην "επάρατη" official EUI :lol:

 

Τip για λειτουργία double tap on-off : Περνάς την εφαρμογή Awesome on-off smart screen από το playstore, και είσαι ΟΚ !

Link to comment
Share on other sites

πια cyanogen βελτιονεται? μηπως μπορεις να παραθεσεις ενα λινκ αν δεν κανει κοπο? ισωσ να εχω μηνει λιγο πισω γιατη η τελευτεα που δωκιμασα δεν δουλευε καμερα και κατι αλλα τα οποια δεν θυμαμε :wacko:

 

όντως πολύ περίεργο αυτό που σου κάνει

δοκίμασε εδώ, πολύ καλή ρομ, χωρίς μειονέκτημα.

http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/cm12-1-rom-betahydri-letv-1-pro-t3416651

 

 

Εντάξει , καλή η flyme os 5.1.9.19R σαν εναλλακτική στην eui, αλλά στο δικό μου έχει τα παρακάτω bugs :

3. Ο φωτισμός , κάνει τα δικά του. Είτε το έχεις στο αυτόματο είτε του βάλεις εσύ πού θέλεις να είναι , μετά από wake της lock screen, είναι πάντα πολύ χαμηλός.

 

το έκανε που και που σε μένα. γενικά λίιιιιγο στρώσιμο ήθελε και ήταν μια χαρά για καθημερινή χρήση.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σαν ρομ την εβαλα και ειναι γαματη αλλα ακομα και σε αυτη μου κανει το ειδιο θεμα δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως φτεει μιπος το προβλημα ειναι που κανω full wipe? ολλα εκτος την μνημη της συσκευης μηπως δεν πρεπει να κανω wipe το συστημα για παραδειγμα? δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως φτεει ενω στην εργοστασιακη οπως και στου cuocco92 δεν μου ξαναγεινε τιποτα παρομειο :/ δωκιμασα μεχρι και αλλο twrp εκτος απο αυτο του cuocco92 δεν καταλαβενω :/
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σαν ρομ την εβαλα και ειναι γαματη αλλα ακομα και σε αυτη μου κανει το ειδιο θεμα δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως φτεει μιπος το προβλημα ειναι που κανω full wipe? ολλα εκτος την μνημη της συσκευης μηπως δεν πρεπει να κανω wipe το συστημα για παραδειγμα? δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως φτεει ενω στην εργοστασιακη οπως και στου cuocco92 δεν μου ξαναγεινε τιποτα παρομειο :/ δωκιμασα μεχρι και αλλο twrp εκτος απο αυτο του cuocco92 δεν καταλαβενω :/

 

δεν έχω ιδέα γιατί σου το κάνει... αν δεν σου το κάνει στην eui βάλτη να τελειώνεις

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώντας να περάσω ελληνικά στην official 11s, έβαλα το twrp 3.0.2, και πήγα να κάνω επανεκκίνηση, αλλά πλέον δεν μπουτάρει το κινητό και με ξαναβάζει στο recovery. Πήγα να κάνω mount το system, τικάρω το τετραγωνάκι, και μετά ξανακάνω επανεκκίνηση, αλλά με ξαναβάζει στο recovery, χωρίς να μπορώ να μπω στο λειτουργικό. Πηγαίνοντας πάλι στο mount, το system είναι πάλι ξετικαρισμένο. Έχει κάποιος καμία ιδέα το πως μπορώ να το φτιάξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώντας να περάσω ελληνικά στην official 11s, έβαλα το twrp 3.0.2, και πήγα να κάνω επανεκκίνηση, αλλά πλέον δεν μπουτάρει το κινητό και με ξαναβάζει στο recovery. Πήγα να κάνω mount το system, τικάρω το τετραγωνάκι, και μετά ξανακάνω επανεκκίνηση, αλλά με ξαναβάζει στο recovery, χωρίς να μπορώ να μπω στο λειτουργικό. Πηγαίνοντας πάλι στο mount, το system είναι πάλι ξετικαρισμένο. Έχει κάποιος καμία ιδέα το πως μπορώ να το φτιάξω;

μάλλον εξαφανίστηκε η rom , σε recovery =>factory reset=>reboot to system , αν δεν κάνει επανεκκίνηση ,

σε recovery , σύνδεσε το κινητό με το κομπιούτερ σου (λογικά θα το δει , αν όχι με otg) , επικόλληση την original 11s η του cuocco που είχες,

κάνε εγκατάσταση με factory reset (η σε wipe επέλεξέτα όλα εκτός από την internal storage) , ......... και κάνε backup την rom

μετά δοκίμασε ότι θέλεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστή, φαίνονται κανονικά οι φάκελοι της ρομ. Τελικά, επανέφερα την ρομ με stokrecovery.img μέσω fastboot. Όταν όμως πάω να περάσω πάλι το language pack του crisball, μου ξανακάνει τα ίδια, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι. Υπάρχει άλλη μέθοδος να περάσω το πακέτο, εκτός από το recovery;
Link to comment
Share on other sites

1. Όταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστή, φαίνονται κανονικά οι φάκελοι της ρομ.

2. Τελικά, επανέφερα την ρομ με stokrecovery.img μέσω fastboot.

3.Όταν όμως πάω να περάσω πάλι το language pack του crisball, μου ξανακάνει τα ίδια, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι.

4.Υπάρχει άλλη μέθοδος να περάσω το πακέτο, εκτός από το recovery;

1. O.K.

2. το stokrecovery.img , είναι ένα αρχείο που μαζί με τα αρχεία misc (για το us), adb , AdbWinApi.dll , AdbWinUsbApi.dll , fastboot (κοινά για όλα τα android), όταν είσαι σε fastboot mode (βλέπεις τον πιγκουίνο) , μπορείς να εγκαταστήσεις το stock recovery με εντολές , στο παράθυρο εντολών ,

η διαδικασία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6587098#post6587098 (αλλάζουμε το misc για το us)

Δεν κατάλαβα πως επανέφερες την rom , αλλά αφού τα κατάφερες , όλα καλά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6895496#post6895496

http://www.letv.re/topic/1169-original-le-1-pro-us-eui-55011s/?page=1

3. είχες βάλει το twrp , αλλά με την αστοχία , λογικά γύρισε στο stock recovery , με ποιο recovery είσαι τώρα ?

Τα Ελληνικά δεν τα έβαλα , αλλά αν θυμάμαι καλά , δεν αναφέρθηκε κάτι τέτοιο

4. μπορείς με root explorer , αλλά δημιουργήθηκε για να γίνει εγκατάσταση σε recovery

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστή, φαίνονται κανονικά οι φάκελοι της ρομ. Τελικά, επανέφερα την ρομ με stokrecovery.img μέσω fastboot. Όταν όμως πάω να περάσω πάλι το language pack του crisball, μου ξανακάνει τα ίδια, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι. Υπάρχει άλλη μέθοδος να περάσω το πακέτο, εκτός από το recovery;

Καλησπέρα και από εμένα. Λογικά έχει πάθει "ζημιά" η rom δεν μπορεί να γίνει mount το system. Κάνε αυτά που σου είπε ο torra33 και χωρίς wipe internal πέρασε την εργοστασιακή rom. Αφού τελειώσεις και μπεις στο σύστημα μετά τα log in accounts κλπ κάνε reboot to recovery και πέρασε το language pack και κατευθείαν χωρίς wipe κάνε επανεκινηση στο σύστημα. Ή περίμενε δύο τρεις μέρες που θα ανεβάσω την stock με τα Ελληνικά ενσωματωμένα και ένα νέο Language pack για όσους έχουν ήδη την Official που είναι ποιο ολοκληρωμένο από το αρχικό. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...