Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@LCF , από το twrp recovery που έχεις , κάνε backup την rom επιλέγοντας τα , boot, system, data και το efs

δοκιμάζεις ότι θέλεις και αν χρειασθεί κάνεις από recovery πάλι , restore , θα είσαι πάλι με την rom που είσαι τώρα

καλές οι roms του Ιταλού

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US--------------------

 

Καλημέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο και τελείωσα το μεταγλωττισμένο zip, με τις βασικές εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Εννοείτε ότι το ετοιμάζω από τέλος Ιουλίου και το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και δύο εβδομάδες τουλάχιστον, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp (ξεχάστε το...Αγγλικά... ) πάτε Ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα> Πατήστε δύο φορές....

και color service (ξεχάστε το κι αυτό) Ρυθμίσεις>Προβολή>Χρωματικές αλλαγές! και το screen off (πάνω δεξιά στο ρολόι) και DolbyAtmos. Τα υπόλοιπα δείτε τα!

Περιμένω εντυπώσεις και να με συγχωρήσετε για μερικές λέξεις που λείπουν, ή για τυχόν ορθογραφικά,αλλά είχα να κάνω 25.000+! σειρές μεταφράσεων.:p

Γενικά, έκανα ότι καλύτερο μπορούσα (κόντεψα να χάσω την δουλειά μου γι' αυτό)....:lol:

 

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο GreekLangPack_X800_US_final και εγκαθιστούμε το zip, με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system.

5. Όταν ξεκινήσει το κινητό και μπούμε στην επιφάνεια εργασίας (κάπου στο τέλος λογικά), βρίσκουμε την εφαρμογή MoreLangs την οποία και ανοίγουμε.

6. Επιλέγουμε (κάπου στην μέση) el-GR Ελληνικά (Ελλάδα) και….

7. Γίνεται το θαύμα.. Ελληνικά παντού στο σύστημα, στις ρυθμίσεις συστήματος κλπ!!, μουσική, φωτογραφική, ρολόι, ημερολόγιο, ταπετσαρίες κ.λ.π

editΓια όσους έχουν stock recovery θα πρέπει να περάσουν ΤWRP - root και μετά εγκατάσταση!!(οδηγία tora33):Ευχαριστούμε....

 

Link: https://mega.nz/#!hYtEDLRZ

decr.key:

!G6RXW0Km5gorv8yfY0Z0ur2K2CU5YjrbBvY0D_HUp9I

 

 

Πρέπει να έχω περασμένη την 11s πρώτα ή περιλαμβάνει και τη rom από μόνο του?

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω περασμένη την 11s πρώτα ή περιλαμβάνει και τη rom από μόνο του?

Δεν ειναι rom!! Πρώτα περνάς την rom κανονικά, την rooτάρεις, την ξεκινάς κανονικά κάνεις τις ρυθμίσεις σου λογαριασμοί κλπ. Σβήνεις το κινητό, μπαίνεις TWRP vol+ & power on/off (ξέρεις) και αφού εννοείται έχεις βάλει ήδη το zip χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) πατάς install, το βρίσκεις και του κάνεις εγκατάσταση.. και reboot to system. Μόλις ανάψει, ακολουθείς τα επόμενα βήματα...:)

edit Όπως σου είπα και πιο πάνω, δεν χρειάζεται να μπείς στον κόπο..σχεδόν ίδια ειναι όπως σου είπε και ο tora33. To DolbyAtmos το βάζεις και σε αυτή που είσαι σκέτο! https://mega.nz/#!QBkgRK7D!RLWk5_8GkykDCzLtNaNEnHzLUlJreYmIuID40z8U1Y8

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είπα να πειραματιστώ τελικά και πέρασα την 11s αλλά τώρα μου βγάζει συνέχεια μύνημα "Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.acore έχει σταματήσει".

Πως το διορθώνω?

Letv x800 - US version
Link to comment
Share on other sites

Είπα να πειραματιστώ τελικά και πέρασα την 11s αλλά τώρα μου βγάζει συνέχεια μύνημα "Δυστυχώς, η διαδικασία android.process.acore έχει σταματήσει".

Πως το διορθώνω?

Σε recovery , επρεπε να κάνεις factory reset , είναι διαφορετικές rom (γι'αυτό σου είπα να πάρεις backup την rom)

Αν θέλεις να την δοκιμάσεις θα χάσεις τις εφαρμογες σου ......

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

@apitsapi, κατέβασες το αρχειο στον υπολογιστή σου , ετρεξες το .exe αρχειο, στον υπολογιστή σου και σου γραφει αυτο το μήνυμα ?

(Το μήνυμα θυμίζει ότι προσπάθησες να κάνεις εγκατάσταση στο κινητό σου)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και ενώ όλα δούλευαν ρολόϊ (εκτός απο το wifi που με έχειτρελλάνει στις αποσυνδέσεις στο μέτρομακριά απο το rooter...) με την 16s μπήκε ο διάολος μέσα μου να κάνω otg update σε rooted κινητό...

κόλλησε το σύμπαν...

δεν πειράζει λέω έχω backup απο την 10s που είχα και δουλευε σωστά περνάω το backup και....

tada!!

το αποτέλεσμα ένα ωραιότατο και μονιμότατο άνοιγμα σε recovery και μόνο.

βοήθεια κανείς??

letv x800 CN -για να μην ξεχνιόμαστε-

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

και ενώ όλα δούλευαν ρολόϊ (εκτός απο το wifi που με έχειτρελλάνει στις αποσυνδέσεις στο μέτρομακριά απο το rooter...) με την 16s μπήκε ο διάολος μέσα μου να κάνω otg update σε rooted κινητό...

κόλλησε το σύμπαν...

δεν πειράζει λέω έχω backup απο την 10s που είχα και δουλευε σωστά περνάω το backup και....

tada!!

το αποτέλεσμα ένα ωραιότατο και μονιμότατο άνοιγμα σε recovery και μόνο.

βοήθεια κανείς??

letv x800 CN -για να μην ξεχνιόμαστε-

Ξαναπέρνα το twrp και μετά τη ρομ. Το παθα κι εγώ.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ τσέκαρε το Greek language pack εάν το περάσεις και μετά κάνεις μέσα από το μενού επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων το κινητό ανοίγει και πάλι κανονικά γιατί εγώ με το πρώτο patch που είχες ανεβάσει έπαθα μεγάλη ζημιά
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλώ τσέκαρε το Greek language pack εάν το περάσεις και μετά κάνεις μέσα από το μενού επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων το κινητό ανοίγει και πάλι κανονικά γιατί εγώ με το πρώτο patch που είχες ανεβάσει έπαθα μεγάλη ζημιά

Καλημέρα. Αν το είπες σε εμένα, νομίζω ότι ήδη ξέρεις τι λάθος είχες κάνει.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6881392#post6881392

και από ότι μου είπες, όλα είναι οκ ακόμα και με το πρώτο Lang_Pack http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6881447#post6881447

Αν το είπες για τον @6600POWER δεν έχει US οπότε δεν τον ενδιαφέρει....

Τώρα που ξέρεις, βάλε και το τελικό... https://mega.nz/#!hYtEDLRZ!G6RXW0Km5gorv8yfY0Z0ur2K2CU5YjrbBvY0D_HUp9I :D

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδιά.

Επιτέλους απαλλάχτηκα από τα trojans των κινεζομάγαζων!

Έκανα τον έλεγχο με το Malwarebytes Anti-Malware και όλα OK!

Για μια ακόμη φορά σας ευχαριστώ πάρα - πάρα πολύ για την άμεση βοήθεια σας αλλά και όλη την καλή δουλειά που έχετε κάνει όλο αυτό το διάστημα.

Ακόμη και ένας άσχετος όπως εγώ κατάφερα χάρη στους αναλυτικούς οδηγούς σας, να κάνω ένα μικρό βηματάκι. Ίσως σιγά - σιγά να τολμήσω να κάνα και τα επόμενα για την βελτίωση της συσκευής μου.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός ανέβασε την 17s για το CN και ανακοίνωσε ότι σταματάει να υποστηρίζει το us.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να ευχαριστησω και δημοσια τον φιλο CrisBal για την απεριοριστη βοηθεια που μου εδωσε δια μεσου π.μ. ωστε να στησω και εγω το κινητο μου,οπως πρεπει.
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιταλός ανέβασε την 17s για το CN και ανακοίνωσε ότι σταματάει να υποστηρίζει το us.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Γιατί είχε βγάλει την 16s για το US και δεν το πήραμε χαμπάρι?? :lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δώστε link να κατεβάσουμε.....

Είμαι εκτός. Από τη σελίδα του στο Facebook βρίσκεις το λινκ.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Από ότι είδα τώρα δεν την έχει ανεβασμένη ακόμα.

Όπου να ναι όμως.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είχε βγάλει την 16s για το US και δεν το πήραμε χαμπάρι?? :lol::lol:

 

Νηστικό αρκούδι δεν χορεύει. ;)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το σαββατοκύριακο θα την ανεβάσει ο cuocco την 17. Υπομονή λοιπόν.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Μηπως γνωριζει καποιος που μπορουμε να βρουμε προστατευτικο για την οθονη?

Εδώ: http://www.ebay.com/itm/151844315005?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Άψογες μεβράνες Tempered Glass 9Η και ο συγκεκριμένος πωλητής τις παίρνει από το εργοστάσιο της MOFI.:)

Μπαίνουν πολύ εύκολα, δεν χάνεις καθόλου ευαισθησία στο Τouch και χωρίς να αφήνουν αέρα ή σκουπίδια από κάτω... όπως και οι MOFI άλλωστε! :p

Τώρα 'αν θες και μαλακή θήκη που καλύπτει τις γωνίες από πέσιμο εδώ: http://www.ebay.com/itm/282115479236?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=581075449033&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Αν θες και Πλήρη προστασία από πέσιμο,χτύπημα,σπάσιμο κλπ εδώ:http://www.ebay.com/itm/131831125032?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=431184306866&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ελπίζω να σε κάλυψα!!!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίζει σε κανέναν ο pixel launcher;

 

edit:

 

άκυρο παίζει μόνο σε MM android

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα ένα κολπάκι που τις τελευταίες μέρες με έχει βολέψει αρκετά :)

 

Πολλοί κάνουν παράπονα ότι στο κινητό δεν υπάρχουν αγαπημένα αλλά και συχνές κλείσεις. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν ;)

 

Απλά με κάποια 3rd part εφαρμογή μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε (εκτός κ αν υπάρχει κ άλλος τρόπος).

Καλούμε να ανοίξει το .activities.ContractsFrontDoor , επεξεργασία για ποιες είναι οι αγαπημένες επαφές μπορεί να γίνει από το google account https://www.google.com/contacts/u/0/?cplus=0#contacts

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τον Nova lancer και έχω ενσωματώσει αυτή την ενέργεια στο υπάρχον εικονίδιο για τις κλήσεις, κουνώντας το εικονίδιο προς τα πάνω.

 

Το αποτέλεσμα είναι αυτό (φυσικά επεξεργάστηκαν οι φωτό και τα ονόματα :lol:)

Screenshot_2016_09_15_18_44_15.jpg

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπηκα στο twrp και εκανα wipe data dalvic system και ξαφνικα εκλεισε και εβγαλε ενα μπλε φως και δεν ανοιγει..βοηθεια!!!

 

Πάτησε όπως είναι για πολύ ώρα (μην τα αφήσεις) τα vol+ KAI power μέχρι να γράψει Leeco recovery. Μετά άστα μπες recover και κάνε αυτό που θες σωστά. :)

editΜπαταρία έχει? Το είχες φορτίσει καλά πριν? Αν όχι βάλτο για φόρτιση τουλάχιστον 1 ώρα και δοκίμασε.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...