Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Φίλε μου από κει πρέπει να έχεις κινέζικο αριθμό τηλεφώνου για να μπορέσεις να κατεβάσεις. Ζητάει επαλήθευση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακριά απο το Μ3Ε - είναι βασισμένο σε YUNOS το λειτουργικό της alibaba που είναι κλώνος του android και είναι τίγκα στην σαβούρα απο εφαρμογές αυτής. μόνο για κινέζους eshopper κάνει

 

έχει τόσα άλλα κινητά η meizu κρίμα να χαντακωθείς με αυτό. βγαίνει το προ 7 θα βγει νέο νοτε και μόλις έβγαλε το u20. ρώτα τα παιδιά στο υποφόρουμ να μάθεις για αυτά.

 

Το παράγγειλα τώρα και δεν το κάνω cancel γιατί έκανα χθες παραγγελία το Meizu M3 Note και το έκανα κατά λάθος cancel. Επέλεξα αυτό έναντι του M3 Note γιατί είναι πιο όμορφο. Δεν θα βγει άλλο λειτουργικό για να αποφύγω την σαβούρα ή δεν θα μπορέσω να βγάλω αυτές τις εφαρμογές ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα μας πει καποιος τι νεο εχει η 17ς?

 

 

 

Ένα χαρακτηριστικό που είδα στην ασφάλεια, αν δεν κάνω λάθος, είναι οτι σου δίνει τη δυνατότητα να βάλεις κωδικό ασφαλείας σε εφαρμογές και σε ένα privacy lock που μπαίνουν sms , notes και οι εγγραφές από το recorder. Επίσης μπορείς να τραβήξεις screenshot με τρία δάχτυλα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Ένα χαρακτηριστικό που είδα στην ασφάλεια, αν δεν κάνω λάθος, είναι οτι σου δίνει τη δυνατότητα να βάλεις κωδικό ασφαλείας σε εφαρμογές και σε ένα privacy lock που μπαίνουν sms , notes και οι εγγραφές από το recorder. Επίσης μπορείς να τραβήξεις screenshot με τρία δάχτυλα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δηλαδη δεν εχει τιποτα ουσιαστικο για να μπουμε σε διαδικασια αλλαγης.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα τώρα και δεν το κάνω cancel γιατί έκανα χθες παραγγελία το Meizu M3 Note και το έκανα κατά λάθος cancel. Επέλεξα αυτό έναντι του M3 Note γιατί είναι πιο όμορφο. Δεν θα βγει άλλο λειτουργικό για να αποφύγω την σαβούρα ή δεν θα μπορέσω να βγάλω αυτές τις εφαρμογές ;;;;;

 

το μ3 για μένα είναι σαφώς ανώτερο... τι να σου πω τώρα, δεν παίρνουμε κινητό αν δεν το ψάξουμε λίγο!:ninja:

ούτε καθαρό android είναι, ούτε καν αν έχει όλες τις εφαρμογές δεν ξέρω... πάντως το yunos έχει πολύ σαβούρα μέσα...:X

 

μπές και ρώτα τα παιδιά στο άλλο θέμα και για μένα ακύρωσε άμεσα.

με τα 200 που έχει βάζεις άλλα λίγα και παίρνεις λε 2 μαξ που έχει πέσει η τιμή του ή πας στο xiaomi redmin pro αν θες δεν meizu.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχει τιποτα ουσιαστικο για να μπουμε σε διαδικασια αλλαγης.

Δεν βλέπω προς το παρόν κάτι το σημαντικό για να την κάνεις

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σου ρε Γιωργο ο πιο γρηγορος της Ευρωπης μηπως ειδες και για το χ900 τιποτα?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Γιωργο ο πιο γρηγορος της Ευρωπης μηπως ειδες και για το χ900 τιποτα?

Χ900

Γεια σου Γιάννη , κάποιος θα κάνει την... διαρροή , περιμένουμε

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου που ανβασες το Dolby...χρειάζομαι πρώτα ΤWR για ν το περάσω?περιμένω κάποιο ν ξέρει φίλο μου ν το κανει

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

το μ3 για μένα είναι σαφώς ανώτερο... τι να σου πω τώρα, δεν παίρνουμε κινητό αν δεν το ψάξουμε λίγο!:ninja:

ούτε καθαρό android είναι, ούτε καν αν έχει όλες τις εφαρμογές δεν ξέρω... πάντως το yunos έχει πολύ σαβούρα μέσα...:X

 

μπές και ρώτα τα παιδιά στο άλλο θέμα και για μένα ακύρωσε άμεσα.

με τα 200 που έχει βάζεις άλλα λίγα και παίρνεις λε 2 μαξ που έχει πέσει η τιμή του ή πας στο xiaomi redmin pro αν θες δεν meizu.

 

Καλά ποσά LeTV να πάρω, άστο να έλθει και βλέπουμε τι θα κάνουμε. Το πήρα για την γυναίκα μου αυτό, το πολύ πολύ να το κρατήσω εγώ μιας και έχω και άλλο κινητό και να της δώσω το Letv.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου που ανβασες το Dolby...χρειάζομαι πρώτα ΤWR για ν το περάσω?περιμένω κάποιο ν ξέρει φίλο μου ν το κανει

Δεν ξέρω αν το μετονομασεις σε update. zip αν θα το πάρει με το stock recovery. Ρώτα τον torra33 :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το μετονομασεις σε update. zip αν θα το πάρει με το stock recovery. Ρώτα τον torra33 :)

είναι φτιαγμένο για twrp (και άλλα) recovery αλλά όχι για custom recovery

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είναι φτιαγμένο για twrp (και άλλα) recovery αλλά όχι για custom recovery

Είπαμε..... ο ταχύτερος της Ευρώπης!!!:lol:

Γιωργο για πες μου άποψη...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5 Inch FHD 3GB 32GB Smartphone Qualcomm Snapdragon 650 Hexa Core MIUI V7 16.0MP TOUCH ID - Gold

ή

Xiaomi Redmi Note 4 Pro 5.5inch FHD 2.5D Arc Screen MIUI 8 4G LTE Smartphone Helio X20 MT6797 Deca Core 3GB RAM 64GB ROM 13.0MP Touch ID 4100mAh Metal Body - Silver

επειδή εχεις και ξέρεις...Ουσιαστικά snapdragon vs MTK...Ευχαριστώ.:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

κάποτε σταμάτησε η xiaomi να χρησιμοποιεί τους mtk , σε λίγο καιρό είδαμε να βγαίνουν πολύ καλοί επεξεργαστές mtk και έτσι συνέχισε η xiaomi να προμηθεύεται πάλι mtk

και το ένα LeEco Le 2 Pro φοράει τον SoC: MediaTek Helio X20 (MT6797)

το δεύτερο Note 4 , λίγο πιο νέο , κάτι θα πρόσθεσαν ,

είναι μικροί επεξεργαστές , συγκριτικά υπάρχουν πολλά για να δούμε λεπτομέρειες , http://system-on-a-chip.specout.com/compare/1163-1211/MediaTek-Helio-X-MT6797-vs-Qualcomm-Snapdragon-650

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

κάποτε σταμάτησε η xiaomi να χρησιμοποιεί τους mtk , σε λίγο καιρό είδαμε να βγαίνουν πολύ καλοί επεξεργαστές mtk και έτσι συνέχισε η xiaomi να προμηθεύεται πάλι mtk

και το ένα LeEco Le 2 Pro φοράει τον SoC: MediaTek Helio X20 (MT6797)

το δεύτερο Note 4 , λίγο πιο νέο , κάτι θα πρόσθεσαν ,

είναι μικροί επεξεργαστές , συγκριτικά υπάρχουν πολλά για να δούμε λεπτομέρειες , http://system-on-a-chip.specout.com/compare/1163-1211/MediaTek-Helio-X-MT6797-vs-Qualcomm-Snapdragon-650

Ευχαριστώ Γιώργο για την απάντηση. Το σκέφτομαι για δεύτερο γι αυτό ψάχνω. Τελικά θα έχω το 1pro για παιχνίδια flash roms κλπ και το άλλο για τηλέφωνο γιατί το P6000 μου το πήρε η γυναίκα μου! ;)

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω την cn version και τρεχει την 16 s ,root και με twrp μπορω να κανω install την 17s μεσω twrp ?Επειδη οποτε κανω update πατωντας πανω στο update zip που εχω κατεβασει χανω το twrp και μπαινει το κινεζικο recovery, η ειναι αναποφευκτο επειδη φλασαρω official και πρεπει να ξαναστηνω το κινητο απο την αρχη

 

Στάλθηκε από το ZTE Blade L5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι αν θες πέρασε το αυτό και επειδή κάνω προσθέσεις και στα υπόλοιπα και διορθώσεις μετά περνάς από πάνω το καινούργιο. Εγώ το έχω περάσει από πάνω 12 φορές ως τώρα. Ότι επιθυμείς αν δεν βιάζεσαι περίμενε ως την Παρασκευή. Κάνω προσθέσεις όπου έλειπαν τα Ελληνικά. File manager, launcher3, dialer κλπ. Κι αυτό που έχεις μια χαρά είναι απλά κάνε την πατέντα με το morelangs μέσα από το zip. :)
Σε ευχαριστω παρα πολυ,θα περιμενω να το ανεβασεις ολοκληρωμενο.
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω την cn version και τρεχει την 16 s ,root και με twrp μπορω να κανω install την 17s μεσω twrp ?Επειδη οποτε κανω update πατωντας πανω στο update zip που εχω κατεβασει χανω το twrp και μπαινει το κινεζικο recovery, η ειναι αναποφευκτο επειδη φλασαρω official και πρεπει να ξαναστηνω το κινητο απο την αρχη

 

Στάλθηκε από το ZTE Blade L5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρίξε μία ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6880163#post6880163 και φυσικά ρώτα και τον torra33 που έχει το CN να σου πει. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Καλημερα εχω την cn version και τρεχει την 16 s ,root και με twrp μπορω να κανω install την 17s μεσω twrp ?

2. Επειδη οποτε κανω update πατωντας πανω στο update zip που εχω κατεβασει χανω το twrp και μπαινει το κινεζικο recovery, η ειναι αναποφευκτο επειδη φλασαρω official και πρεπει να ξαναστηνω το κινητο απο την αρχη

 

Στάλθηκε από το ZTE Blade L5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1. απαντήθηκε , μπορείς

2. έχεις το custom recovery ,

αν βάλεις στο κινητό σου μια rom με ονομασία update.zip (η την μετονομάσεις εσύ σε update) ,

με όποιο recovery και να έχεις , πατώντας στο κινητό σου το αρχείο update έχει επιλογές να αποσυμπιέσει το αρχείο η να κάνει upgrate-αναβάθμιση ,

θα μπει αυτόματα στο recovery για να κάνει την εγκατάσταση , σε όποιο recovery μπει αυτό έχεις

(αυτό το κάνουμε σε ίδιες roms , το βλέπει σαν απλή αναβάθμιση , δεν κάνει wipe)

για να αλλάξεις το recovery , πρέπει να το εγκαταστήσεις

για να μπεις και να ελέγξεις ποιο recovery έχεις , με κλειστό το κινητό πατάς ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά power και το volume+

 

την 17s μετονόμασέ την σε update , πάτα το update , μετά το upgrate , αν γίνει η εγκατάσταση Ο.Κ. , αν όχι θα εγκαταστήσεις το twrp recovery

αυτά αν έχεις ήδη official rom , αν όχι , χρειάζεσαι το twrp recovery για να κάνεις από το wipe factory reset (η τα επιλέγεις όλα εκτός την internal storage)

αν έχεις την official , δεν είσαι root και έχεις το custom recovery , θα έλθει αυτόματα το update της rom (εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας system update η στις ρυθμίσεις θα δεις την αναβάθμιση)

αν τα ξέρεις τα αγνοείς , .......μας βλέπουν πολλοί νέοι φίλοι που δεν ρωτάνε , απλά βλέπουν απαντήσεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα και με την 16s ενω ειχα twrp μετονομασα το zip που ειχα κατεβασει σε update πατωντας πανω εκανε το upgrade αλλα μετα ειχα το stock recovery και οχι το twrp για αυτο ηθελε στησιμο ολο το κιν απο την αρχη λογω φλασαρισματος του twrp μετα και factory reset.

 

Στάλθηκε από το ZTE Blade L5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...