Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι, ναι ,ξερω ποιο recovery εχεις, κανε οτι εγραψα

Με το twrp recovery , εχει μικρη διαδικασια

 

 

Στάλθηκε από το X98 Plus II (C2D4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμασα την official με την custom recovery και δεν επαιξε.Μαλλον χρειαζεται να εχεις και official recovery.

Καλου κακου ειχα βαλει και μεσα την 11s του cuoco και εγινε η δουλεια με αυτην.Ειδα οτι εχει ενσωματωσει

ολα τα updates που ειχε η 11s στην rom.Τρεχει πολυ καλα και θα μεινω ετσι μεχρι να βγει καποια καλυτερη.

Ευχαριστω ομως.

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα την official με την custom recovery και δεν επαιξε.Μαλλον χρειαζεται να εχεις και official recovery.

Καλου κακου ειχα βαλει και μεσα την 11s του cuoco και εγινε η δουλεια με αυτην.Ειδα οτι εχει ενσωματωσει

ολα τα updates που ειχε η 11s στην rom.Τρεχει πολυ καλα και θα μεινω ετσι μεχρι να βγει καποια καλυτερη.

Ευχαριστω ομως.

US

original 11s

με TWRP recovery http://www.letv.re/topic/1169-original-le-1-pro-us-eui-55011s/?page=1

με stock recovery http://www.letv.re/topic/1169-original-le-1-pro-us-eui-55011s/?do=findComment&comment=16322

αλλά και η 11s του cuoco , καλή είναι

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει cn ..Το cn εχει και ηχο dolby atmos ενω το δικο μου us oxi... Το us μοτνελο δεν υπαρχει περιπτωση να παρει αναβαθμιση?masrshalow?

---------DOLBY ATMOS NEW 6.5 για το X800_US. OFFICIAL 5.0.11S----------

 

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό ή σε USB/OTG.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα (ΔΕΝ ΤΟ ΈΚΑΝΑ) αλλά για καλό και για κακό και για να μην μου πείτε δεν μας το είπες κάντε το :lol: και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο DolbyAtmos_6.5_X800_US_02_09_2016 και εγκαθιστούμε το zip,με τον γνωστό τρόπο (INSTALL). Αυτό έκανα εγώ κατευθείαν...

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system.

5. Έτοιμοι με DOLBY ATMOS

Η αλήθεια είναι ότι κάνει δουλειά...καμία σχέση ο ήχος με πριν...

 

LINK>> https://mega.nz/#!QBkgRK7D

DescrKey>> !RLWk5_8GkykDCzLtNaNEnHzLUlJreYmIuID40z8U1Y8

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN

Βγήκε η official 17S , μόνο για τους Κινέζους , περιμένουμε κάποια διαρροή ...........

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

CN

Βγήκε η official 17S , μόνο για τους Κινέζους , περιμένουμε κάποια διαρροή ...........

Μπράβο Γιώργο........για εσάς τους CN γιατί για εμάς.....:lol::lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εχει cn ..Το cn εχει και ηχο dolby atmos ενω το δικο μου us oxi... Το us μοτνελο δεν υπαρχει περιπτωση να παρει αναβαθμιση?masrshalow?

έλα...το ζήτησες....:p

------------COLOR FIX_11s_US--------

LINK

https://mega.nz/#!MBUlVK7b

 

SerialKey

 

!gszCSJQZBK7QoUbNxXxV508no94xwzKTV2amHxffO-Q

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN

Βγήκε η official 17S , μόνο για τους Κινέζους , περιμένουμε κάποια διαρροή ...........

Κανα changelog διερευσε?

Να περιμενουμε κατι extreme?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιώργο........για εσάς τους CN γιατί για εμάς.....:lol::lol::lol::lol:

CN

μας πρόκοψαν με τις αναβαθμίσεις , υποστήριξη μηδέν

Κανα changelog διερευσε?

Να περιμενουμε κατι extreme?

το update μάλλον δεν το δίνουν στο κινητό , πρέπει να κατέβει η rom (η διαρροή της rom είναι πολύ δύσκολη)

τα έκανα από την αρχή με την 13s και δίνει μόνο το update της 16s , κάνω την τελευταία προσπάθεια , (χωρίς root , με custom recovery)

στο επίσημο λέει , κατεβάζεται την rom , την μετονομάζεται σε update , την τοποθετείται στο κινητό (τα γνωστά)

τρέχετε την εφαρμογή system update , τρις τελείες δεξιά επάνω ... ,

δεν λέει ότι μπορούμε να την πάρουμε με update στο κινητό (αν είναι αυτό αλήθεια , η υποστήριξη για μας δεν υπάρχει)

στο επίσημο site ,τρις φορές κάποιοι χρήστες έβαλαν το link και το κλείδωσε το σύστημα

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

CN

μας πρόκοψαν με τις αναβαθμίσεις , υποστήριξη μηδέν

 

το update μάλλον δεν το δίνουν στο κινητό , πρέπει να κατέβει η rom (η διαρροή της rom είναι πολύ δύσκολη)

τα έκανα από την αρχή με την 13s και δίνει μόνο το update της 16s , κάνω την τελευταία προσπάθεια , (χωρίς root , με custom recovery)

στο επίσημο λέει , κατεβάζεται την rom , την μετονομάζεται σε update , την τοποθετείται στο κινητό (τα γνωστά)

τρέχετε την εφαρμογή system update , τρις τελείες δεξιά επάνω ... ,

δεν λέει ότι μπορούμε να την πάρουμε με update στο κινητό (αν είναι αυτό αλήθεια , η υποστήριξη για μας δεν υπάρχει)

στο επίσημο site ,τρις φορές κάποιοι χρήστες έβαλαν το link και το κλείδωσε το σύστημα

 

Καλημέρα. Τα κατάφερες τελικά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

--------------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ MEGA_ GREEK _LANGUAGE_ PACK ΓΙΑ ΤΟ Χ800_US--------------------

 

Καλησπέρα και πάλι σε όλη την παρέα.

Επιτέλους κατάφερα να βρω λίγο χρόνο να ανεβάσω το μεταγλωττισμένο zip, με τις βασικές εφαρμογές της official 5.5.011s και φυσικά με τα Ελληνικά. Εννοείτε ότι το ετοιμάζω από τέλος Ιουλίου και το εγκατέστησα και το δουλεύω εδώ και μία βδομάδα, χωρίς κανένα πρόβλημα. Διόρθωσα και κάποια λάθη στον κώδικα της rom που βρήκα στο SystemUI & Launcher3 και πάνε σφαίρα!!!

Περιλαμβάνει dtwp (ξεχάστε το...Αγγλικά...:lol: ) πάτε Ρυθμίσεις>Προσβασιμότητα>Πατήστε δύο φορές....

και color service (ξεχάστε το κι αυτό):p Ρυθμίσεις>Προβολή>Χρωματικές αλλαγές! και τα υπόλοιπα ανακαλύψτε τα!:D

----------ΟΔΗΓΙΕΣ----------

1. Κατεβάζουμε το .zip και το αποθηκεύουμε χύμα στο κινητό.

2. Μπαίνουμε TWRP και κάνουμε full backup τα πάντα για καλό και για κακό και μετά κάνουμε επανεκκίνηση στο recovery.

3. Πατάμε το INSTALL και βρίσκουμε το φάκελο GreekLangPack_X800_US και εγκαθιστούμε το zip,με τον γνωστό τρόπο.

4. Αφού τελειώσει ,πατάμε reboot to system.

5. Όταν ξεκινήσει το κινητό και μπούμε στην επιφάνεια εργασίας, βρίσκουμε την εφαρμογή MoreLangs την οποία και ανοίγουμε.

6. Επιλέγουμε (κάπου στην μέση) el-GR Ελληνικά (Ελλάδα) και….

7. Γίνεται το θαύμα.. Ελληνικά παντού στο σύστημα, στις ρυθμίσεις συστήματος ΠΑΝΤΟΥ!!, μουσική, φωτογραφική, ρολόι, ημερολόγιο, ταπετσαρίες κ.λ.π

Για όσους έχουν stock recovery το γνωστό κόλπο..μετονομασία του zip,σε update.zip και εγκατάσταση....

Περιμένω εντυπώσεις και να με συγχωρήσετε για μερικές λέξεις που λείπουν, ή για τυχόν ορθογραφικά,αλλά είχα να κάνω 25.000! σειρές μεταφράσεων. :lol::lol::lol:

Link: Σύντομα ανεβαίνει.....

Καλημερα.Φιλε μου θα ανεβει ξανα το zip αλλαγμενο η να περασω το παλιο(το εχω κρατησει) που ειχες ανεβασει?
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τηλέφωνο που έχει μόνο Κινέζικη και Αγγλική γλώσσα, θα μπορώ να γραφώ και να διαβάζω Ελληνικά μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τηλέφωνο που έχει μόνο Κινέζικη και Αγγλική γλώσσα, θα μπορώ να γραφώ και να διαβάζω Ελληνικά μηνύματα.

 

 

 

Δεν έχει σημασία η γλώσσα του συστήματος για να γράψεις ή να διαβάσεις Ελληνικά. Αρκεί να έχεις πληκτρολόγιο που να γράφει σε Ελληνική γλώσσα. Εγώ έχω την αγγλοκινέζικη ρομ πχ και γράφω και διαβάζω μηνύματα κανονικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία η γλώσσα του συστήματος για να γράψεις ή να διαβάσεις Ελληνικά. Αρκεί να έχεις πληκτρολόγιο που να γράφει σε Ελληνική γλώσσα. Εγώ έχω την αγγλοκινέζικη ρομ πχ και γράφω και διαβάζω μηνύματα κανονικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστώ γιατί σκέπτομαι να αγοράσω το Meizu M3E MEILAN αλλά έχει μόνο την μαμίσια ROM με Κινέζικα και Αγγλικά και φοβόμουν μήπως δεν διάβαζε Ελληνικά στα μηνύματα, όλα τα αλλά δεν έχω πρόβλημα να είναι στα Αγγλικά. Πέσαμε στην μανία με τα Κινέζικα τηλέφωνα εχω δυο και παω για το τριτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Φιλε μου θα ανεβει ξανα το zip αλλαγμενο η να περασω το παλιο(το εχω κρατησει) που ειχες ανεβασει?

Καλημέρα. Ναι αν θες πέρασε το αυτό και επειδή κάνω προσθέσεις και στα υπόλοιπα και διορθώσεις μετά περνάς από πάνω το καινούργιο. Εγώ το έχω περάσει από πάνω 12 φορές ως τώρα. Ότι επιθυμείς αν δεν βιάζεσαι περίμενε ως την Παρασκευή. Κάνω προσθέσεις όπου έλειπαν τα Ελληνικά. File manager, launcher3, dialer κλπ. Κι αυτό που έχεις μια χαρά είναι απλά κάνε την πατέντα με το morelangs μέσα από το zip. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 17s σαν update 200 κατι mb! Αλλά επειδή είμαι root και twrp δεν ολοκληρωνεται το update. Ψάχνω το zip στην Internal αλλά δεν βρίσκω τπτ. Έχετε ιδέα που μπορεί να έχει κατέβει?
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 17s σαν update 200 κατι mb! Αλλά επειδή είμαι root και twrp δεν ολοκληρωνεται το update. Ψάχνω το zip στην Internal αλλά δεν βρίσκω τπτ. Έχετε ιδέα που μπορεί να έχει κατέβει?

 

 

 

Κατεβαίνει μόνο και μόνο για να κάνει το update και μετά διαγράφεται από μόνο του. Σε μένα που δεν είμαι root όλα έγιναν κανονικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει μόνο και μόνο για να κάνει το update και μετά διαγράφεται από μόνο του. Σε μένα που δεν είμαι root όλα έγιναν κανονικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τι νεο εχει?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την ψάχνω μόλις κατέβει για να τη μεταφέρω κάπου αλλού ώστε να την περάσω μέσω twrp αλλα δεν την βλέπω πουθενά.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

CN

σήμερα έδωσαν το official update 17s (αυτόματα απο το κινητό)

 

http://i67.tinypic.com/10r67uf.jpg

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γιατί σκέπτομαι να αγοράσω το Meizu M3E MEILAN αλλά έχει μόνο την μαμίσια ROM με Κινέζικα και Αγγλικά και φοβόμουν μήπως δεν διάβαζε Ελληνικά στα μηνύματα, όλα τα αλλά δεν έχω πρόβλημα να είναι στα Αγγλικά. Πέσαμε στην μανία με τα Κινέζικα τηλέφωνα εχω δυο και παω για το τριτο.

 

Μακριά απο το Μ3Ε - είναι βασισμένο σε YUNOS το λειτουργικό της alibaba που είναι κλώνος του android και είναι τίγκα στην σαβούρα απο εφαρμογές αυτής. μόνο για κινέζους eshopper κάνει

 

έχει τόσα άλλα κινητά η meizu κρίμα να χαντακωθείς με αυτό. βγαίνει το προ 7 θα βγει νέο νοτε και μόλις έβγαλε το u20. ρώτα τα παιδιά στο υποφόρουμ να μάθεις για αυτά.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την ψάχνω μόλις κατέβει για να τη μεταφέρω κάπου αλλού ώστε να την περάσω μέσω twrp αλλα δεν την βλέπω πουθενά.

 

 

 

Έχει υπ όψη σου όμως οτι κατεβάζει την αναβάθμιση της ήδη υπάρχουσας. Δεν κατεβάζει όλη τη ρομ. Όλη τη ρομ μπορείς να την κατεβάσεις από κάποια διαρροή

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

CN

σήμερα έδωσαν το official update 17s (αυτόματα απο το κινητό)

 

http://i67.tinypic.com/10r67uf.jpg

 

Ακόμη δεν έχω αντιληφθεί, ποια ακριβώς είναι η δυσκολία του να προσαρμοσθεί η εκάστοτε CN version στην έκδοση US του κινητού .... εννοώ, υπάρχει κάποιου είδους κλείδωμα, κλπ ; Τύποι όπως οι Ιταλοί, ο ΒΒ72 ή ο Cuocu, δεν ασχολούνται λόγω δυσκολίας ή απλώς είναι λίγο το κοινό στο οποίο θα απευθυνθούν (οι φουκαράδες US-ίστες) και βαριούνται ;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπ όψη σου όμως οτι κατεβάζει την αναβάθμιση της ήδη υπάρχουσας. Δεν κατεβάζει όλη τη ρομ. Όλη τη ρομ μπορείς να την κατεβάσεις από κάποια διαρροή

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

http://bbs.le.com/zt/eui/le_pro1.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...