Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι που ασχολούνται κι άλλοι devs με το κινητό. Δεν καίγομαι για τα ελληνικά οπότε θα μείνω με του mrRusch. Άσε να την δοκιμάσουν και να τη σχολιάσουν και βλέπουμε.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που την βρήκε ? , την δοκίμασε ? ούτε κι'αυτός ξέρει τι έδωσε

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

λέμε όχι , η εγκατάσταση γίνεται σε fast boot mode ,

αυτό σημαίνει ότι θα χάσουμε όλους τους φακέλους και τα αρχεία μας , είναι σα να επιλέγουμε σε recovery και την internal storage

και το releasse time: 19-07-2016 ,

Καλό είναι που ασχολούνται κι άλλοι devs με το κινητό. Δεν καίγομαι για τα ελληνικά οπότε θα μείνω με του mrRusch. Άσε να την δοκιμάσουν και να τη σχολιάσουν και βλέπουμε.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

στην εφαρμογή system update με του @mrRusch τι releasse time δείχνει ?

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

[quote name=

 

στην εφαρμογή system update με του @mrRusch τι releasse time δείχνει ?[/quote]

 

19/7/2016

Ενώ στο about phone στο kernel λέει 20/7/2016.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από ένα μήνα μεταφράσεων κατάφερα επιτέλους και έχω Ελληνικά στην 11s Official. Θα ετοιμάσω ένα zip και για εσάς μέσα στην εβδομάδα και θα το ανεβάσω για όσους θέλουν να τα έχουν. Θα περιλαμβάνει παντού Ελληνικά στα μενού ρυθμίσεων (όχι σαν του Ιταλού τα μισά) και σε πολλές εφαρμογές. Υπομονή λοιπόν για το zip στο οποίο εννοείται θα έχει και το dtwp και color Mode ελληνικό. Θα τα πούμε... :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τη miui7 στο x800 us να μας πεί εντυπώσεις;

 

δεν παίζουν πολλά πράγματα πχ φωτεινότητα

 

το flyme είναι καλύτερο αλλά χωρίς δεδομένα ή gps.

 

cm 12.1 του beta hydri η κορυφή παίζουν τα πάντα κυρίως τα notifications που στο eui είναι άθλια. ελάχιστα χειρότερη μπαταρία.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Η official 11s, είναι καλύτερη από την 11s του cuoco, ή είναι ίδιες. Αυτή την στιγμή, έχω την 11s του cuoco, και δεν ξέρω αν αξίζει να περάσω την official.
Link to comment
Share on other sites

Η official 11s, είναι καλύτερη από την 11s του cuoco, ή είναι ίδιες. Αυτή την στιγμή, έχω την 11s του cuoco, και δεν ξέρω αν αξίζει να περάσω την official.

Αν έχεις την 11s v. 48 αστην. Την έχω ξεμονταρει και τσεκάρει είναι οκ. Βέβαια η Official είναι Official. Μόλις ανεβάσω το λινκ με τα Ελληνικά και έχεις όρεξη δοκίμασε τη.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζουν πολλά πράγματα πχ φωτεινότητα

 

το flyme είναι καλύτερο αλλά χωρίς δεδομένα ή gps.

 

cm 12.1 του beta hydri η κορυφή παίζουν τα πάντα κυρίως τα notifications που στο eui είναι άθλια. ελάχιστα χειρότερη μπαταρία.

Συμφωνώ ως προς την μπαταρία αλλά μην ξεχνάς λείπει ir infrared, color Mode, dtwp.

Έβαλες το μονταρισμενο Collapseromer που πόσταρα πιο πάνω? Έχει καθαρισμό Ram, πλευρική μπάρα κλπ. Αγγλικά - Ελληνικά. Την έχω φτιάξει κομπλέ ως rom και δουλεύω τα 3 παραπάνω που λείπουν. Μόλις τα σετάρω την ανεβάζω. Προς το παρόν τελείωσα με την μεταγλώττιση της 11s.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από ένα μήνα μεταφράσεων κατάφερα επιτέλους και έχω Ελληνικά στην 11s Official. Θα ετοιμάσω ένα zip και για εσάς μέσα στην εβδομάδα και θα το ανεβάσω για όσους θέλουν να τα έχουν. Θα περιλαμβάνει παντού Ελληνικά στα μενού ρυθμίσεων (όχι σαν του Ιταλού τα μισά) και σε πολλές εφαρμογές. Υπομονή λοιπόν για το zip στο οποίο εννοείται θα έχει και το dtwp και color Mode ελληνικό. Θα τα πούμε... :D

 

Μπραβο σου που το καταφερες. Μηπως μπορεις να κανεις το ιδιο και για την 16ς Official του χ900? Ευχαριστω.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ως προς την μπαταρία αλλά μην ξεχνάς λείπει ir infrared, color Mode, dtwp.

Έβαλες το μονταρισμενο Collapseromer που πόσταρα πιο πάνω? Έχει καθαρισμό Ram, πλευρική μπάρα κλπ. Αγγλικά - Ελληνικά. Την έχω φτιάξει κομπλέ ως rom και δουλεύω τα 3 παραπάνω που λείπουν. Μόλις τα σετάρω την ανεβάζω. Προς το παρόν τελείωσα με την μεταγλώττιση της 11s.;)

 

Φίλε μου έβαλα την 11s για δοκιμή και το backup της cm δεν έπαιξε ποτέ. οπότε έχω μείνει με την επίσημη για την ώρα

 

Είχα απο τις 10/8 μέχρι τώρα τα παιδιά μου άρρωστα, έτρεχα νοσοκομεία κτλ και το παράτησα το κινητό. ελπίζω τώρα που βγαίνει και πράγμα απο την λεκο να αρχίσω πάλι, με τρώει...

 

Τα συγχαρητήρια μου για το μοντ και για την μετάφραση!

 

Υγ έβαλα nougat στην ταμπλέτα - πάει σφαίραααααααα και τρώει ελάχιστη μπαταρία! μακάρι να γίνει κανα θαύμα για μας εδώ...

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έβαλα την 11s για δοκιμή και το backup της cm δεν έπαιξε ποτέ. οπότε έχω μείνει με την επίσημη για την ώρα

 

Είχα απο τις 10/8 μέχρι τώρα τα παιδιά μου άρρωστα, έτρεχα νοσοκομεία κτλ και το παράτησα το κινητό. ελπίζω τώρα που βγαίνει και πράγμα απο την λεκο να αρχίσω πάλι, με τρώει...

 

Τα συγχαρητήρια μου για το μοντ και για την μετάφραση!

 

Υγ έβαλα nougat στην ταμπλέτα - πάει σφαίραααααααα και τρώει ελάχιστη μπαταρία! μακάρι να γίνει κανα θαύμα για μας εδώ...

Ελπίζω να μην το έχεις σβήσει το backup της CM απλά κάνε το εξής. Κάνε ένα backup σε αυτή που έχεις τώρα μετά βάλε μέσα στον ίδιο φάκελο το προηγούμενο πήγαινε από το TWRP σε recovery και δες το κανονικά. Δοκίμασε μου λες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπραβο σου που το καταφερες. Μηπως μπορεις να κανεις το ιδιο και για την 16ς Official του χ900? Ευχαριστω.

Μόλις τελειώσω από τα παραπάνω θα την κατεβάσω και θα δω τι μπορώ να κάνω. :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσω από τα παραπάνω θα την κατεβάσω και θα δω τι μπορώ να κάνω. :p

 

Σ ευχαριστω πολυ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην το έχεις σβήσει το backup της CM απλά κάνε το εξής. Κάνε ένα backup σε αυτή που έχεις τώρα μετά βάλε μέσα στον ίδιο φάκελο το προηγούμενο πήγαινε από το TWRP σε recovery και δες το κανονικά. Δοκίμασε μου λες

 

νόμιζα οτι ήταν corrupted και το έσβησα.

 

τέσπα δεν έχει νόημα τώρα. έχω δοκιμάσει τα πάντα, μακάρι να είχε καλό miui ή flyme ή να έβγαινε κάτι καινούργιο

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από ένα μήνα μεταφράσεων κατάφερα επιτέλους και έχω Ελληνικά στην 11s Official. Θα ετοιμάσω ένα zip και για εσάς μέσα στην εβδομάδα και θα το ανεβάσω για όσους θέλουν να τα έχουν. Θα περιλαμβάνει παντού Ελληνικά στα μενού ρυθμίσεων (όχι σαν του Ιταλού τα μισά) και σε πολλές εφαρμογές. Υπομονή λοιπόν για το zip στο οποίο εννοείται θα έχει και το dtwp και color Mode ελληνικό. Θα τα πούμε... :D
Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για το χρονο που αφιερωνεις,για να βοηθησεις και εμας τους λιγοτερο αγγλομαθεις,να σαι παντα καλα.

Και κατι αλλο,υπαρχει καπου η γνησια 11s που φοραει το κινητο οταν ερχεται,για να την εχω σε περιπτωση που χρειαστει για την εγγυηση?

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα οτι ήταν corrupted και το έσβησα.

 

τέσπα δεν έχει νόημα τώρα. έχω δοκιμάσει τα πάντα, μακάρι να είχε καλό miui ή flyme ή να έβγαινε κάτι καινούργιο

Λάθος που το εβησες! Την πάτησα κι εγώ μέχρι να το καταλάβω. Χάνεται το αρχείο. twrp old και δημιουργείται ένα καινούργιο γι αυτό δεν αναγνωρίζει παλιά backup μέχρι να φτιάξεις ένα καινούργιο. Μετά ή από otg η από τον εσωτερικό τα βλέπει κανονικά. Να το ξέρεις για μελλοντική χρήση. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για το χρονο που αφιερωνεις,για να βοηθησεις και εμας τους λιγοτερο αγγλομαθεις,να σαι παντα καλα.

Και κατι αλλο,υπαρχει καπου η γνησια 11s που φοραει το κινητο οταν ερχεται,για να την εχω σε περιπτωση που χρειαστει για την εγγυηση?

Η γνήσια είναι μια ή Official Letv αυτή που φοράει από τα κινεζομαγαζα είναι γεμάτη malware! Δεν χρειάζεται να την έχεις αφού υπάρχει η Official. Άλλωστε αν πάθει κάτι μαζί εδώ θα το φτιάξουμε. Οθόνη, πλαστικά κλπ. από rom δόξα τω Θεό.. έχουμε εναλλακτικές :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από ένα μήνα μεταφράσεων κατάφερα επιτέλους και έχω Ελληνικά στην 11s Official. Θα ετοιμάσω ένα zip και για εσάς μέσα στην εβδομάδα και θα το ανεβάσω για όσους θέλουν να τα έχουν. Θα περιλαμβάνει παντού Ελληνικά στα μενού ρυθμίσεων (όχι σαν του Ιταλού τα μισά) και σε πολλές εφαρμογές. Υπομονή λοιπόν για το zip στο οποίο εννοείται θα έχει και το dtwp και color Mode ελληνικό. Θα τα πούμε... :D

 

Είσαι τιτανομέγιστος. εύγε CrisBal! :respect:

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Είσαι τιτανομέγιστος. εύγε CrisBal! :respect:

Η αλήθεια είναι ότι *έφαγα * μέσα όλο τον Αύγουστο - μιας και δεν πήγα πουθενά και ασχολήθηκα. Βέβαια μου πήρε αρκετές μέρες και μετά από 25.000! σειρών μεταφράσεων τα κατάφερα! Το μεγαλύτερο μπράβο εδώ μέσα - το έχω πει και θα το λέω συνέχεια πάει στον torra33! Εμείς απλά βοηθάμε όσο μπορούμε! :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum και συγχαρητήρια! Υπερήφανος κάτοχος ενός Le1 Pro με malware αγορασμένο από coolicool!

Τα links στην πρώτη σελίδα για την εγκατάσταση της rom του Ιταλού (LeTV Leeco X800 US VERSION) για τα TOOLS και TWRP δεν μου τα κατεβάζει ούτε ο Chrome ούτε ο Internet Explorer γιατί τα βγάζει επικίνδυνα. Το έχει συναντήσει κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρηκα επιτελους χρονο να ασχοληθω με το letv. Εχω το CN και θελω να βαλω νεα ρομ μου χει πει τα βηματα παλιοτερα ο φιλος tora.

 

Ποια ειναι η πιο σωστη ΡΟΜ στην οποια δουλευει το double tap ? Να βαλω την τελευταια του rusch?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum και συγχαρητήρια! Υπερήφανος κάτοχος ενός Le1 Pro με malware αγορασμένο από coolicool!

Τα links στην πρώτη σελίδα για την εγκατάσταση της rom του Ιταλού (LeTV Leeco X800 US VERSION) για τα TOOLS και TWRP δεν μου τα κατεβάζει ούτε ο Chrome ούτε ο Internet Explorer γιατί τα βγάζει επικίνδυνα. Το έχει συναντήσει κανένας άλλος?

Αγνοησέ το απλά! Πάντως καλύτερα να βάλεις την Official και σε λίγες μέρες θα έχεις και τα Ελληνικά. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα βρηκα επιτελους χρονο να ασχοληθω με το letv. Εχω το CN και θελω να βαλω νεα ρομ μου χει πει τα βηματα παλιοτερα ο φιλος tora.

 

Ποια ειναι η πιο σωστη ΡΟΜ στην οποια δουλευει το double tap ? Να βαλω την τελευταια του rusch?

Δες λίγα ποστ πιο πάνω με τα Link του torra33 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6867802#post6867802 την Official 16s. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αγνοησέ το απλά! Πάντως καλύτερα να βάλεις την Official και σε λίγες μέρες θα έχεις και τα Ελληνικά. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες λίγα ποστ πιο πάνω με τα Link του torra33 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6867802#post6867802 την Official 16s. :)

 

Και με την official μπορω να παιρνω τα updates κατευθειαν ε? Απλα δεν μπορω να ειμαι root.?

Link to comment
Share on other sites

Και με την official μπορω να παιρνω τα updates κατευθειαν ε? Απλα δεν μπορω να ειμαι root.?

Προς το παρόν δεν υπάρχουν updates από την Letv. Αν βγουν ναι. Όσο για το root θα δείξει. Παλαιότερα γινόταν τώρα με τις καινούργιες rom φαίνεται ότι δεν γίνεται και ότι πρέπει να υπάρχει το original recovery. Βάλτην εσύ και θα τα δούμε εν καιρό. Κόλπα υπάρχουν και όταν θα χρειαστεί τα λέμε.

edit Όχι έχεις CN δες πιο πάνω τις οδηγίες του torra33 πως θα βάλεις το Official recovery και να την περάσεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...