Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω τα δικαιώματα λέει, γιατί έδειρα κανέναν και δεν το ξέρω;

 

Τελικά είναι στη διακριτική ευχέρεια του myphone .

Aπάντηση του Αdmin Mythozzz σε σχετικό παράπονο : " Καλησπερα. Για να μην βλέπεις τις αγγελίες παει να πει οτι δεν σου το επιτρέπει ακόμα το φόρουμ. Δεν έχεις κανει κάτι λάθος λοιπόν, απλα θα πρέπει να συμμετέχεις πιο ενεργά στο φόρουμ και θα έρθει και αυτο "

 

"Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στην ενότητα των αγοραπωλησιών, είτε ενεργητικά (με τη δημοσίευση αγγελιών), είτε παθητικά (με την ανάγνωση αγγελιών) έχουν όλα τα εγγεγραμμένα μέλη που έχουν συμπληρώσει 150 ημέρες από την εγγραφή τους στο myphone.gr και έχουν δημοσιεύσει ικανό αριθμό μηνυμάτων στα forums του. Περισσότερες πληροφορίες για τον τρόπο πρόσβασης στην ενότητα των Αγοραπωλησιών, παρέχονται σε σχετικό κείμενο (επισημασμένο μήνυμα), που έχει δημοσιευθεί στο forum «Σχολιασμός».

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω την έκδοσή CN και έχω το εξής πρόβλημα όταν βάζω offisial rom και επιλέγω για data την cosmote sim που έχω μου αποκλείει την άλλη κάρτα sim που έχω για κλήσεις wind. Και όταν πάω στις πληροφορίες τηλεφώνου δεν μπορώ να αλλάξω δίκτυο είναι κολλημένο στο GSM only.αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει . Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.εχω την έκδοσή CN και έχω το εξής πρόβλημα όταν βάζω offisial rom και επιλέγω για data την cosmote sim που έχω μου αποκλείει την άλλη κάρτα sim που έχω για κλήσεις wind. Και όταν πάω στις πληροφορίες τηλεφώνου δεν μπορώ να αλλάξω δίκτυο είναι κολλημένο στο GSM only.αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει . Ευχαριστώ.

CN

έχεις στο κινητό τις κάρτες sim ,

από τις ρυθμίσεις =>dual sim and mobile networks, επέλεξες ποια θα έχει data και ποια calls

(τα λέω αυτά για να καταλάβουν το μήνυμά σου οι "νέοι" φίλοι)

 

μπορώ να επιλέξω ότι θέλω ,έχω wind και Q,( ίδιο δίκτυο ),

πριν λίγες ημέρες είχα το ίδιο πρόβλημα .....GSM only

βγάλε το συρταράκι με τις sim , επανεκκίνηση, βάλτο πάλι μπας και φιλοτιμηθεί

 

τι κάνει σε μένα ,

με την 16s MM ,έχω wind data και calls , δεν υπάρχει η εντολή "TD-SCDMA, GSM και LTE" http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6563245#post6563245 ,

υπάρχει η "LTE/GSM" auto (PRL) και την κρατάει

θα το ψάξω , ελπίζω να απαντήσει και κάποιος άλλος

 

στο US

με lollipop 11s original , όλα είναι καλά

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τη βιασύνη ειμαι αγχωμενος ...:search service :android malware έχει κανεις γνωμη τι ειναι αυτο και αν θα εχει θεμα το κινητο και η ρομ?

το βρηκα με το cm securit..

 

 

Καλησπέρα. Αυτό που σου βγάζει το εβγαζε σε όλα που είχανε την ρομ των κινεζομαγαζων. Σε εμενα έβγαζε malware στο ίδιο αλλά και στο antkeyboard. Τελικά ακολουθώντας βήμα βήμα τις σαφείς οδηγίες της 1ης σελίδας πέρασα την ρομ του couoco 11s και ηρεμησα. Πολύ καλή και τελειώνεις από τις χαζομαρες. Καλή επιλογή και ή official αλλά χωρίς ελληνικά.

Μετά από 2 μήνες με το κινητό Κ φυσικά μετά από αλλαγή της ρομ είμαι πολύ ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Αυτό που είναι μείον είναι ή μπαταρία. Ήθελε πιο μεγάλη μπαταρία σίγουρα. Επίσης θα μπορούσε και την διαχείριση της ραμ να είναι καλύτερη αλλά οκ.

Πριν λίγες ημέρες μου ήρθε και ή παραγγελια που είχα κάνει για το τζαμακι της πίσω κάμερας που μου είχε γρατσουνιστει. Αν και βγάζει κανονικα φωτό λέω να το αλλάξω. Το μόνο που φοβάμαι είναι αν θα ξέρουν να το κάνουν ή θα ανοιξω αλλά μετωπα....

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.θα ήθελα ρωτησω κάτι,αν κάνω ful wipes και internal storage τι θα συμβεί σετι κατάσταση θα είναι το κινητό; Σκέφτομαι να το κάνω μπας και στρώσει σε αυτό το θεμα με το δίκτυο και τις sim.
Link to comment
Share on other sites

Θα γινει καινούργιο ,θα έχει μόνο τους δικους του φακέλους

1.επικόλληση όλους τους φακέλου σου στον υπολογιστή

2. Backup την rom, και μεταφορά τον φάκελο TWRP στον υπολογιστή

3. Σε recovery, επιλέγεις και την internal storage ,δεν υπάρχει rom, δεν ανοίγει το κινητό

Συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ, αν το βλέπει βάζεις το αρχειο της rom και φλασαρεις

Αν δεν το βλέπει , βάζεις την rom σε otg και φλασαρεις απο εκεί (στο recovery ξέρεις , θα αλλάξεις την επιλογή σε otg)

Αν δεν μπορεί να κάνει την εγκατάσταση

στο recovery , κάνεις reboot στο recovery

 

S

Μια βοήθεια ακόμη

εδώ και περίπου 20 ημέρες δεν μπορώ να στείλω sms (ουτε wind ουτε cosmote)

έκανα καθαρισμα των data και chace της εφαρμογης και επανεκίνηση αλλά τίποτα

το κουφο είναι ότι ενώ πριν λίγες μέρες πέρασα την 11s καθαρη συνεχίζει να μην στέλνει

σου απαντάω εδώ

δεν φταίνε οι rom

αν είσαι σε κάποιο πακέτο με δωρεάν sms , πρέπει να έχεις υπόλοιπο στην κάρτα

κοίταξε στις ρυθμίσεις sms στο advanced settings, έχεις το σωστό αριθμό κέντρου μηνυμάτων ? ,

σε άλλο τηλέφωνο το δοκίμασες ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6837401#post6837401

πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ακόμη

εδώ και περίπου 20 ημέρες δεν μπορώ να στείλω sms (ουτε wind ουτε cosmote)

έκανα καθαρισμα των data και chace της εφαρμογης και επανεκίνηση αλλά τίποτα

το κουφο είναι ότι ενώ πριν λίγες μέρες πέρασα την 11s καθαρη συνεχίζει να μην στέλνει

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω όλη την παρέα του Χ800.

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω, ότι μετά από αρκετή προσπάθειa κατάφερα να μοντάρω και να μεταφράσω το collapsed menu από την CM12.1, με πρόσθετες εφαρμογές και μεταφρασμένο από τα κινέζικα σε Αγγλικά παντού και Ελληνικά όπου γινόταν. Επίσης έχει side bar για auto cleaning ram , CPU Settings, συντόμευση εφαρμογών και πολλά άλλα χρήσιμα....

Σας το ποσταρω και σαν flashable zip για εγκατάσταση από το TWRP για όσους ξέρουν και μπορούν, αλλά και σαν .rar file, το οποίο μπορείτε να το εγκαταστήσετε αφού το ξεζιπάρετε στο κινητό σας ή στο pc, βάζοντας ένα-ένα τα .apk που θα εμφανιστούν.

Σημείωση SOS-1: και στις δύο περιπτώσεις, ξεζιπάρουμε το .rar αρχείο και εγκαθιστούμε πρώτα το collapseSettings.apk και μετά τα υπόλοιπα apk's.

Σημείωση SOS-2:Όλα τα παραπάνω είναι ΜΟΝΟ για όσους έχουν την CM12.1 collapseromer.

Περιμένω εντυπώσεις..:p

Flashable .zip : http://www.easybytez.com/nh2njyq3hfnf

Rar file: http://www.easybytez.com/r4qgmzbxe4rq

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας..Εχω παρει και εγω το US μοντελο και προσπαθω να αλλαξω την rom(αυτη που εχει ιους) και να βαλω παλι την ιδια (11s) που ανεβασε καποιος φιλος,αλλα τιποτα.Εχω κατεβασει το update.zip (rom) το updater-script,εσβησα το παλιο,περασα το καινουργιο, το εντοπισμος σφαλματων ανοιχτο και προσπαθω με το δικο του recovery να την περασω αλλα πατωντας το update-start, προσπαθει να φορτωσει αλλα μετα βγαζει update failed.

Τι κανω λαθος παιδια και δεν περναει?

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας..Εχω παρει και εγω το US μοντελο και προσπαθω να αλλαξω την rom(αυτη που εχει ιους) και να βαλω παλι την ιδια (11s) που ανεβασε καποιος φιλος,αλλα τιποτα.Εχω κατεβασει το update.zip (rom) το updater-script,εσβησα το παλιο,περασα το καινουργιο, το εντοπισμος σφαλματων ανοιχτο και προσπαθω με το δικο του recovery να την περασω αλλα πατωντας το update-start, προσπαθει να φορτωσει αλλα μετα βγαζει update failed.

Τι κανω λαθος παιδια και δεν περναει?

με το δικό του recovery

1. κατεβάζεις την rom πάλι μήπως δεν κατέβηκε καλά και την βάζεις στο κινητό χύμα , (όχι σε φάκελο) , ΧΩΡΙΣ καμία αλλαγή

2. η rom original 11s , έχει ονομασία update , δεν χρειάζεται να την μετονομάσεις πάλι σε update

3. στο κινητό σου υπάρχει η εφαρμογή “File Manager” , κίτρινος φάκελος , την πατάς , πατάς και το phone storage και βλέπεις τι φακέλους , αρχεία , έχει το κινητό σου

βρισκεις την rom=update , την πατάς και επιλέγεις το "upgrade firmware"

 

αν δεν γίνει , θα κάνεις ότι έκανες , κάνεις την αλλαγή στην rom , στο updater-script και την τοποθετείς στο κινητό σου

κάνεις εγκατάσταση το us recovery http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6825866#post6825866 , (θα το χρειασθείς για να περνάς και άλλες rom)

και κάνεις install την rom , ξέρεις την διαδικασία

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με το δικό του recovery

1. κατεβάζεις την rom πάλι μήπως δεν κατέβηκε καλά και την βάζεις στο κινητό χύμα , (όχι σε φάκελο) , ΧΩΡΙΣ καμία αλλαγή

2. η rom original 11s , έχει ονομασία update , δεν χρειάζεται να την μετονομάσεις πάλι σε update

3. στο κινητό σου υπάρχει η εφαρμογή “File Manager” , κίτρινος φάκελος , την πατάς , πατάς και το phone storage και βλέπεις τι φακέλους , αρχεία , έχει το κινητό σου

βρισκεις την rom=update , την πατάς και επιλέγεις το "upgrade firmware"

αν δεν γίνει

κάνεις την αλλαγή στην rom , στο update , και την τοποθετείς στο κινητό σου

κάνεις εγκατάσταση το us recovery http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6825866#post6825866 , (θα το χρειασθείς για να περνάς και άλλες rom)

και κάνεις install την rom , ξέρεις την διαδικασία

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, μολις βρω χρονο θα το κανω και θα σε ενημερωσω.
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

με το δικό του recovery

1. κατεβάζεις την rom πάλι μήπως δεν κατέβηκε καλά και την βάζεις στο κινητό χύμα , (όχι σε φάκελο) , ΧΩΡΙΣ καμία αλλαγή

2. η rom original 11s , έχει ονομασία update , δεν χρειάζεται να την μετονομάσεις πάλι σε update

3. στο κινητό σου υπάρχει η εφαρμογή “File Manager” , κίτρινος φάκελος , την πατάς , πατάς και το phone storage και βλέπεις τι φακέλους , αρχεία , έχει το κινητό σου

βρισκεις την rom=update , την πατάς και επιλέγεις το "upgrade firmware"

αν δεν γίνει

κάνεις την αλλαγή στην rom , στο update , και την τοποθετείς στο κινητό σου

κάνεις εγκατάσταση το us recovery http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6825866#post6825866 , (θα το χρειασθείς για να περνάς και άλλες rom)

και κάνεις install την rom , ξέρεις την διαδικασία

Το εκανα φιλε μου με τον πρωτο τροπο και ολα ενταξει,την περασε κανονικα και δεν μου εσβησε τιποτα απο οτι ειχα στο τηλεφωνο.αρα πιστευω ειναι ολα ενταξει.

τωρα μπορω να περασω και το us recovery να το εχω για αλλη ρομ αν χρειαστω,ετσι?

Σε ευχαριστω πολυ,να σαι παντα καλα.

Edited by elpan
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα φιλε μου με τον πρωτο τροπο και ολα ενταξει,την περασε κανονικα και δεν μου εσβησε τιποτα απο οτι ειχα στο τηλεφωνο.αρα πιστευω ειναι ολα ενταξει.

τωρα μπορω να περασω και το us recovery να το εχω για αλλη ρομ αν χρειαστω,ετσι?

Σε ευχαριστω πολυ,να σαι παντα καλα.

US

Μπράβο , αυτό το κάναμε για να σου φύγει το άγχος , πέρασε η rom σωστά , αλλά ίσως έμειναν τα trojan

τρέξε πάλι το cm security , αν δεν βρει τίποτα Ο.Κ. ,

αν βρει

μετέφερε τις φωτογραφίες σου και ότι άλλο έβαλες εσύ μετά την αγορά του κινητού σου , στο κομπιούτερ σου

 

θα μπεις στο recovery (κλειστό το κινητό και πατάς ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά του κινητού Power και volume+)

 

θα επιλέξεις clear data (θα χάσεις τις ρυθμίσεις (τις βάζεις πάλι , γλώσα , wifi και το gmail αν έχεις)

θα χάσεις και όλες τις εφαρμογές σου φωτογραφίες... όχι τους φακέλου σου (είπαμε θα τα μεταφέρεις στον υπολογιστή σου)

 

και μετά στο recovery πάλι , επιλέγεις το update system with .zip για να περάσει πάλι την rom ,

 

όταν το καθαρίσουμε θα περάσεις και το recovery

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

US

Μπράβο , αυτό το κάναμε για να σου φύγει το άγχος , πέρασε η rom σωστά , αλλά ίσως έμειναν τα trojan

τρέξε πάλι το cm security , αν δεν βρει τίποτα Ο.Κ. ,

αν βρει

μετέφερε τις φωτογραφίες σου και ότι άλλο έβαλες εσύ μετά την αγορά του κινητού σου , στο κομπιούτερ σου

 

θα μπεις στο recovery (κλειστό το κινητό και πατάς ταυτόχρονα τα δύο κουμπιά του κινητού Power και volume+)

 

θα επιλέξεις clear data (θα χάσεις τις ρυθμίσεις (τις βάζεις πάλι , γλώσα , wifi και το gmail αν έχεις)

θα χάσεις και όλες τις εφαρμογές σου φωτογραφίες... όχι τους φακέλου σου (είπαμε θα τα μεταφέρεις στον υπολογιστή σου)

 

και μετά στο recovery πάλι , επιλέγεις το update system with .zip για να περάσει πάλι την rom ,

 

όταν το καθαρίσουμε θα περάσεις και το recovery

Καλημερα φιλε μου,επειδη μου βρηκε ιο το εκανα clear data εχασε ολα λογαριασμους-εφαρμογες εκτος απο φωτο και επαφες που τα κρατησε ξαναπερασα την rom απο recovery αλλα το κακο ειναι οτι εχασε και την γλωσσα-ελληνικα.Τα ξαναεκανα και παλι ολα δευτερη φορα αλλα τιποτα το ιδιο.Πως ξαναπερναω την γλωσσα?

edit. τωρα το διαβασα οτι δεν εχει,ολα οκ θα εξασκησω και τα λιγα αγγλικα μου,τι να κανουμε, δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.Τωρα τι λες να περασω το US recovery η να το αφησω οπως ειναι?

Edited by elpan
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με τη βοηθεια του Tora εβαλα την official rom.Εκανα επικολληση το update στο κινητο οπως ηταν και με τον 2 τροπο με reboot την περασε αφου εκανα και clear data..τωρα τσεκαρα τους ιους με το cm καθαρο!!!!!!Το μονο που παρατηρησα εινα ιοτι μου φαγε αρκετη μπαταρια..Ελπιζω να ειναι ολα καλα!!!!Ευχαριστω πολυ για ολα.

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

US original 11s

settings=>Accessibility=>double tap to brighten screen

and settings=>display=>color mod

από το ποστ #4907 https://drive.google.com/file/d/0ByEOR9M5bXAtX1NRZ0dTbUN4Y3M/view?pref=2&pli=1 , εγκατάσταση από το recovery

 

Με το original, official , Recovery

 

Κατεβάστε το παραπάνω, θα αλλάξετε την ονομασία του σε update

Το update το βάζουμε στο κινητό, με το file explorer το βρίσκουμε , το επιλέγουμε .....

 

Με το twrp recovery, τα γνωστά

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει απο το προηγούμενο μου ποστ?

edit

https://drive.google.com/file/d/0ByEOR9M5bXAtX1NRZ0dTbUN4Y3M/view?pref=2&pli=1

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για CN γιατί εγώ αυτό έχω;

δεν χρειάζεται , υπάρχουν στο cn, μόνο στην 15s δεν υπάρχουν

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

και αυτο το αρχειο μπαινει στο κινητο χωρις αποσυμπιεση ,και αλλαζουμε μονο το ονομα σε update? γιατι είχαμε ενα ακομη αρχειo με της ρομ με ιδιο ονομα..αυτο το σβηνουμε ετσι?η διαδικασια είnai ιδια με της ρομ χωρις να κανουμε clear data? Edited by jimigats

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...