Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν δεν υπάρχουν updates από την Letv. Αν βγουν ναι. Όσο για το root θα δείξει. Παλαιότερα γινόταν τώρα με τις καινούργιες rom φαίνεται ότι δεν γίνεται και ότι πρέπει να υπάρχει το original recovery. Βάλτην εσύ και θα τα δούμε εν καιρό. Κόλπα υπάρχουν και όταν θα χρειαστεί τα λέμε.

edit Όχι έχεις CN δες πιο πάνω τις οδηγίες του torra33 πως θα βάλεις το Official recovery και να την περάσεις.

 

Να σε ρωτησω και κατι τελευταιο. Γιατι να μπλεξω με νεο recovery, χωρις root και πατεντες για root και να μη βαλω ετοιμη rootαρισμενη ρομ απο rusch πχ η ιταλο ? Τι κερδιζω? Σε καμια απ αυτες δε δουλευει το double tap ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να σε ρωτησω και κατι τελευταιο. Γιατι να μπλεξω με νεο recovery, χωρις root και πατεντες για root και να μη βαλω ετοιμη rootαρισμενη ρομ απο rusch πχ η ιταλο ? Τι κερδιζω? Σε καμια απ αυτες δε δουλευει το double tap ?

Βάλε την 16s του mrRusch. Όλα κομπλέ. Ο Ιταλός έμεινε στην 13.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19/7/2016

Ενώ στο about phone στο kernel λέει 20/7/2016.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

CN

έβαλε αυτή που του δώσαμε , σωστή είναι

H official σε μένα είναι 9/8/2016 , όταν βγήκε η rom

 

http://i64.tinypic.com/158342b.jpg

 

όποιος έχει την CN version και marshmallow 15s η 16s

"πάρτε τηλέφωνο" στο *#*#4636#*#* ,

υπάρχει η επιλογή TD-SCDMA, GSM και LTE ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6563245#post6563245

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

CN

έβαλε αυτή που του δώσαμε , σωστή είναι

H official σε μένα είναι 9/8/2016 , όταν βγήκε η rom

 

http://i64.tinypic.com/158342b.jpg

 

όποιος έχει την CN version και marshmallow 15s η 16s

"πάρτε τηλέφωνο" στο *#*#4636#*#* ,

υπάρχει η επιλογή TD-SCDMA, GSM και LTE ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6563245#post6563245

Εμένα έχει LTE/GSM/CDMA auto (PRL).

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μήπως υπάρχει κάποιο μαγαζί που να μου κάνει αντικατάσταση την οθόνη και ένα root, γιατί δεν έχω τρελή εμπιστοσύνη στα χεράκια μου! :)

Βλέπω ότι έχει πέσει η τιμή στα 150 (το είχα πάρει 280 κάποτε), μήπως είναι καλύτερα να πάρω κάνα καινούριο αν πέσει κι άλλο η τιμή;! :lol:

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .φοραω την 16s του rush και θέλω να βγάλω το Google search από την οθόνη και δεν τα έχω καταφέρει ,καμία ιδέα πως γίνεται; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .φοραω την 16s του rush και θέλω να βγάλω το Google search από την οθόνη και δεν τα έχω καταφέρει ,καμία ιδέα πως γίνεται; Ευχαριστώ.

Αλλάζεις launcher.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μία βοήθεια..έχω το us model και θέλω να βάλω τη betahydri ..αλλά θέλω το night mode και το slow motion της κάμερας του cuccos..υπάρχει καμία καλή εφαρμογή κάμερας;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

CN

έβαλε αυτή που του δώσαμε , σωστή είναι

H official σε μένα είναι 9/8/2016 , όταν βγήκε η rom

 

http://i64.tinypic.com/158342b.jpg

 

 

Πάντως όσες φορές την κατέβασα μέσω update tool η ημερομηνία ήταν 20/7. Και δεν ξέρω αν είναι απλά σύμπτωση ή αν παίζει κατι άλλο. Πάντως κανένα πρόβλημα δεν έχει, όλα τρέχουν απροβλημάτιστα. Δεν ξέρω αν βρήκαμε κάποια λύση με το στοκ recovery που έβρισκε όλα τα αρχεία corrupted.

Την επιλογή που λες δεν την έχει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καιρό το CN και φίλος μου ζήτησε να του αγοράσω ένα LeTV X800, από που περνούμε φτηνά και καλά ένα US ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καιρό το CN και φίλος μου ζήτησε να του αγοράσω ένα LeTV X800, από που περνούμε φτηνά και καλά ένα US ;;;;

Ελπίζω μόνο να του εξηγησες ότι θα πάρει ένα χ800 που θα είναι ΠΕΡΙΠΟΥ σαν το δικό σου. :p

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο να του εξηγησες ότι θα πάρει ένα χ800 που θα είναι ΠΕΡΙΠΟΥ σαν το δικό σου. :p

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Γιατί η διαφορά που είναι ;;; σκέψου αυτός θέλει ένα τηλέφωνο θα του το φτειάξω και δεν θα το ξαναπειράξει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η διαφορά που είναι ;;; σκέψου αυτός θέλει ένα τηλέφωνο θα του το φτειάξω και δεν θα το ξαναπειράξει.

Δηλαδή εσύ θα ανταλλαζες το CN σου με ένα us? Αν κι εγώ δεν έχω καταλάβει σε τι διαφέρουν τα δύο μοντέλα το ότι δεν ταιριάζουν οι ρομ του ενός στο άλλο σημαίνει ότι είναι πολύ διαφορετικά. Εν κατακλείδι δεν θα έπαιρνα ένα τηλέφωνο που έχει μία ρομ και καμιά υποστήριξη. Θα πρότεινα στο φίλο σου ένα κινητό που τουλάχιστον θα είναι σίγουρα αναβαθμίσιμο σε marshmallow.

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω καιρό το CN και φίλος μου ζήτησε να του αγοράσω ένα LeTV X800, από που περνούμε φτηνά και καλά ένα US ;;;;

 

απο που εισαστε πουλαω το cn αμα θελετε με 3 θηκες η μια ειναι mofi flip cover γνησια δερματινη δινω και power bank μαζι μενω πειραια οποιος θελει 6976463450

Link to comment
Share on other sites

1 Πάντως όσες φορές την κατέβασα μέσω update tool η ημερομηνία ήταν 20/7. Και δεν ξέρω αν είναι απλά σύμπτωση ή αν παίζει κατι άλλο.

2 Πάντως κανένα πρόβλημα δεν έχει, όλα τρέχουν απροβλημάτιστα.

3 Δεν ξέρω αν βρήκαμε κάποια λύση με το στοκ recovery που έβρισκε όλα τα αρχεία corrupted.

4.Την επιλογή που λες δεν την έχει.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

1. κόλπα της Letv στις ΜΜ roms

2 ναι

[έβαλα την 13s τσεκάροντας και την internal storage (με twrp recovery),

και με το stock recovery έκανε το update με την σωστή ημερομηνία]

3 μετά την εγκατάσταση 15s , το πειραγμένο update , http://www.easybytez.com/rxi4xoq2lyvy , μπαίνει μόνο με twrp recovery , αλλά η ημερομηνία 20/7 (δεν πειράζει)

4. ο.κ. άρα σε όλους

 

Ξέρει κανένας που θα βρω τον launcher που έχει ή official row;

Letv launcher 6.0.1 (από το κινητό μου)

Κατεβάζεις αυτό http://www.easybytez.com/075yufx7c5tt και το αποσυμπιέζεις στο κομπιούτερ σου (η στο κινητό σου)

Μέσα έχει δύο φακέλους

1. στον φάκελος apk έχει το αρχείο com.android.launcher3-d361e8a0825752d862351c3fa77d4623.apk , είναι ο launcher 6.0.1 , αν το τρέξεις και κάνεις επανεκκίνηση ,δεν ξέρω αν εγκατασταθεί σωστά

2. στον φάκελος titanium backup , έχει μέσα δύο αρχεία τα

com.android.launcher3-20160901-082340.tar και com.android.launcher3-d361e8a0825752d862351c3fa77d4623.apk

τα βάζεις στον φάκελο του titanium backup,όπως είναι, επανεκκίνηση ,

τρέχεις την εφαρμογή titanium backup , και κάνεις restore τo Launcher 6.0.1

 

@takisspanos ,@frapedia , τα γνωστά , το us δεν έχει official υποστήριξη αλλά έχει καλή κεραία gps , και την τελευταία πολύ καλή Lollipop official (πειραγμένη)

το cn έχει υποστήριξη αλλά την παίρνουμε με διαρροή , δεν το σχολιάζω ,(αν έχουμε βέβαια την official rom, έρχονται τα updates) με χάλια κεραία στο gps ,

το wifi και στα δύο μέτριο , κατα τα άλλα είναι τέλεια και τα δύο

Τάκη κοίταξε και το xiaomi note 3 pro , λίγο χειρότερος επεξεργαστής, αλλά είναι μια χαρά , gps και wifi τέλεια , υποστήριξη το ίδιο (κάθε βδομάδα beta rom) , μπαταρία 4000 mah και δεν αποκλείουν τους Ευρωπαίους να πάρουν την rom τους ,

για μένα θα διάλεγα ένα από τα δύο Χ800 , και για τον φίλο ,το xiaomi note 3 pro

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

@tora33 λες και ξαναλές ότι το CN έχει χάλια κεραία GPS. Εγώ γιατί δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο? Και πίστεψε με το χρησιμοποιώ αρκετά το GPS. Κι επειδή εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω από development πώς είναι δυνατόν δύο τηλέφωνα να έχουν ίδιο hardware και να μην ταιριάζουν οι ρομ?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. @tora33 λες και ξαναλές ότι το CN έχει χάλια κεραία GPS. Εγώ γιατί δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο? Και πίστεψε με το χρησιμοποιώ αρκετά το GPS.

2.Κι επειδή εσύ ξέρεις κάτι παραπάνω από development πώς είναι δυνατόν δύο τηλέφωνα να έχουν ίδιο hardware και να μην ταιριάζουν οι ρομ?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

1. το us κλειδώνει σε κλάσματα δευτερολέπτου όχι σε πολύ καθαρό ουρανό (μέσα στο σπίτι χωρίς wifi η data) και το cn θέλει λίγα λεπτά (στο δικό μου αρκετά) σε πολύ καθαρό ουρανό

από περιέργεια στο μπαλκόνι σου το βράδυ σε πόση ώρα κλειδώνει δορυφόρους ?

(αν κλειδώνει γρήγορα να κοιτάξω το δικό μου , γιατί από τα πολλά ελεγχόμενα brick που του έχω κάνει ίσως ενοχλήθηκε , αν και δεν νομίζω, )

η Letv στο μόνο απο τα Le1 που έκανε λάθος στην κεραία ήταν το cn x800 , οι Κινέζοι το στέλνουν στην εταιρεία για αλλαγή πλακέτας

(μπορούμε κι εμείς σε συνεννόηση με το Κινεζομάγαζο , αλλά δεν ξέρω αν είναι δωρεάν , θέλει να το ρωτήσουμε )

2. η LeTv , το έκανε επίτηδες για να μην μπαίνει η δικιά τους rom στα us , πούλησαν την συσκευή , όχι την υποστήριξη

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Στο μπαλκόνι κλειδώνει το πολύ σε 10 δευτερόλεπτα. Τρίτος όροφος, πνυκνοκατοικημένη περιοχή. Μέσα όμως στο λεπτό το παράτησα. Το GPS το δουλεύουμε όμως εκτός σπιτιού οπότε.....

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανεις αυτη τι rom

http://www.letv.re/topic/1396-rom-le-1pro-eui-latest-stable-version-58016s-multifunction-root-pure-optimization-xposed/

Πως μπορουμε να την κατεβασουμε?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Επιτέλους άλλαξα την οθόνη που είχε σπάσει. Ήταν πολύ απλό. Αλλα δεν μου έχουν στείλει κόλλα και βαριέμαι να ξαναπεριμενω από Κίνα. Στην Ελλάδα βρήκα μόνο με 20 ευρω... Έχει κανείς να μου δώσει να κολλήσω την οθόνη ή αν ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα να πουλάει φτηνά; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

CN version

Στο μπαλκόνι κλειδώνει το πολύ σε 10 δευτερόλεπτα. Τρίτος όροφος, πνυκνοκατοικημένη περιοχή. Μέσα όμως στο λεπτό το παράτησα. Το GPS το δουλεύουμε όμως εκτός σπιτιού οπότε.....

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

 

δοκιμασε κανεις αυτη τι rom

http://www.letv.re/topic/1396-rom-le-1pro-eui-latest-stable-version-58016s-multifunction-root-pure-optimization-xposed/

Πως μπορουμε να την κατεβασουμε?

όπως και με την official, αν καταλάθος την δώσει κάπου κάποιος Κινέζος

δοκίμασε το gps π.χ. με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

η με κάποιον πλοηγό αλλά με κλειστά το wifi και data internet

 

όποιος έχει την CN version , ας δοκιμάσει το gps

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

https://www.change.org/p/leeco-letv-liberaci%C3%B3n-c%C3%B3digo-fuente-de-smartphones-con-procesador-qualcomm-de-la-marca-leeco?recruiter=210779486&utm_source=petitions_share&utm_medium=copylink

ψήφισμα για να απελευθερώσει η Leeco τον πηγαίο κώδικα για όλες τις qualcomm συσκευές της , και του 1pro x800 us.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Επιτέλους άλλαξα την οθόνη που είχε σπάσει. Ήταν πολύ απλό. Αλλα δεν μου έχουν στείλει κόλλα και βαριέμαι να ξαναπεριμενω από Κίνα. Στην Ελλάδα βρήκα μόνο με 20 ευρω... Έχει κανείς να μου δώσει να κολλήσω την οθόνη ή αν ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα να πουλάει φτηνά; Ευχαριστώ

Ούτε καν να διανοηθείς να βάλεις κόλα! Ταινία διπλής για την μικρή εσοχούλα γύρω - γύρω μόνο. Αν περνάς από Περιστέρι έλα να σου δώσω. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN version

 

 

 

 

δοκίμασε το gps π.χ. με αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el

η με κάποιον πλοηγό αλλά με κλειστά το wifi και data internet

 

όποιος έχει την CN version , ας δοκιμάσει το gps

 

Το χω περασμενο το app .Τι θες να σου πω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...