Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν βρίσκω καν τον φάκελο που είχε μέσα το update.zip. Μάλλον διαγράφεται αυτόματα μετά το upgrade.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς δεν βρίσκω καν τον φάκελο που είχε μέσα το update.zip. Μάλλον διαγράφεται αυτόματα μετά το upgrade.

 

 

 

Σ ευχαριστώ , δεν με πειράζει και τόσο απλά παραξενέυομαι που μου κατεβάζει συνέχεια αυτή την 20/7. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα αλλά δεν το καταλαβαίνω

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δεν μπορώ να το δοκιμάσω ,αν το χρειαστείς το κάνεις εγκατάσταση, λογικά ναι

 

Κανει Γιωργο το δοκιμασα.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει κάποια θήκη για το κινητό που να το κάνει shock proof ή έστω να το προφυλάσσει αρκετά;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει σώσει αρκετές φορές μια mofi flip case. Αλλά είναι και θέμα τύχης. Προχτές μου έπεσε το κινητό χωρίς θήκη από ύψος κοντά 2 μέτρα σε πλακάκι με την οθόνη κάτω. Αποτέλεσμα να κάνει ένα ράγισμα χιλιοστών το tempered glass. Αν έπεφτε με γωνία θα είχε στραβωσει και το σασί εκτός από σπασμένη οθόνη!
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτό θέλω κι εγώ να του βάλω κάτι να νιώθω οτι είναι πιο ασφαλές, αλλα δεν βρίσκω κάτι.

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτό θέλω κι εγώ να του βάλω κάτι να νιώθω οτι είναι πιο ασφαλές, αλλα δεν βρίσκω κάτι.

 

εγω εχω αυτη μηνες τωρα.το πλαστικο το καλυλτει ολοκληρο τριγυρω,εξεχει λιγο απο την οθονη,οποτε δεν χτυπαει ευκολα ..θεωρω απο τις καλυτερες.εχει πεσει καμπσες φορες και δνε εχει παθει το παραμικρο.

http://www.aliexpress.com/item/4-Color-Luxury-Stand-Wallet-Design-PU-Leather-Case-For-Letv-One-Pro-X800-Carzy-Horse/32407874655.html?spm=2114.13010608.0.57.QIT69g

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτό θέλω κι εγώ να του βάλω κάτι να νιώθω οτι είναι πιο ασφαλές, αλλα δεν βρίσκω κάτι.

 

Προσωπικά εχω μία θήκη σιλικόνης που πιάνει σωστά κ καλά την οθόνη γύρω γύρω, του φοραω κ tempered. Έχει πέσει άπειρες φορές ατσαλα κ ακόμα ζει..

 

Ή είμαι πολύ τυχερός ή κάνει δουλειά :p

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα. πριν 3 μερες πηρα απο μέλος άλλου site to x800. Επιδή δεν γνωρίζω και πολλά. θα ήθελα την βοήθεια σας.

Θέλω να μου πείτε αν είναι root το κιν μου και τι μπορω να κάνω απο εδώ και πέρα γιατι το κιν. ούτε 4g πιάνει ούτε καλό wifi η μπαταρία πέφτει γρήγορα με ανοιχτά τα δεδομένα. αργεί να ανοίξει βαριά προγράμματα.

τα σ τοιχεία του είναι:

Έκδοση CyanogenMod. cm-12.1-20160713-BetaHydriV3

ΕΚΔΟΣΗ android. 5.1.1

Aριθμος έκδοσης. cm-userdebug 5.1.1 LMY49J 46d0ccfc85 test-keys

εκδοση Κernel. 3.10.49 - perf-g3eccc1b letv@ubuntu#1 WEB APR 13 08:40:36 CST 2016

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι root. Έχεις την cm 12.1 rom η οποία από ότι διαβάζουμε είναι κάπως σπατάλη με τη μπαταρία. Η καινούργια official 16s φαίνεται να τα πηγαίνει καλά σε αυτό το τομέα.Το wifi γενικά είναι ένα τσικ πιο αδύναμο από το μέσο όρο κατά τη γνώμη μου. Υπάρχουν όλοι οι οδηγοί στη πρώτη σελίδα του τοπικ. Με λίγη οργάνωση και χωρίς πανικό μπορείς να τα καταφέρεις να περάσεις κάποια άλλη ρομ αν δεν σε καλύπτει η cm!
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα πλέον τόσο απλά από την εγκατάσταση του twrp recovery προκειμένου να περάσεις νέα ρομ μέχρι το πέρασμα της ρομ που πιθανόν να μην αντιμετωπίσεις κάποια δυσκολία. Λίγο χρόνο να αφιερώσεις μόνο στους οδηγούς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

μόνο με windows μπορώ να κάνω την εγκατάστασή? δουλεώ μόνο με mac . την ρομ που έδωσε τελευταία ο Γιώργος πιστεύω να δουλέψει και σε μένα. αλλα επιδή είναι root πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

μόνο με windows μπορώ να κάνω την εγκατάστασή? δουλεώ μόνο με mac . την ρομ που έδωσε τελευταία ο Γιώργος πιστεύω να δουλέψει και σε μένα. αλλα επιδή είναι root πρέπει να κάνω και κάτι άλλο?

έχεις το κινέζικο και όχι το Αμερικάνικο Χ800 (στην πλάτη του κινητού χαμηλά αν γράφει CE0560 , είναι το Αμερικάνικο)

 

αν συνδέσεις το κινητό με το κομπιούτερ σου το αναγνωρίζει ? μπορείς να βάλεις ένα αρχείο από τον υπολογιστή στο κινητό σου ? (δεν έχω mac)

αν όχι με ένα usb otg να παίρνεις το αρχείο απο τον υπολογιστή να το τοποθετείς στο otg και μετά στο κινητό ?

αν όχι , θα κατεβάζεις τις rom στο κινητό

 

δοκίμασε στο κινητό σου

απενεργοποίησε το κινητό σου , πατάς ταυτόχρονα τα 2 κουμπιά του κινητού σου δηλαδή τα power και το volume+ , πηγαίνει σε twrp recovery ?

αν ναι μπορείς να βάλεις κάποια άλλη rom γιατί λες ότι έχει προβλήματα

 

και ακολουθείς αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6511581#post6511581

το link που έχει μέσα είναι απο τις roms του Ιταλού , εσύ κατεβάζεις όποια θέλεις

μου έστειλες π.μ. θα τα πούμε και εκεί

 

@aggelos74

προσπάθησα να βρεθώ στην δικιά σου κατάσταση τα κατάφερα αλλά δεν μπόρεσα να εγκαταστήσω το update 16s

έλεγε ότι το κατέβαζε , έμπαινα στον φάκελο otaUpdate και είχε μέσα ένα φάκελο log με ένα μικρό αρχείο , όχι την rom ,

έκανε ότι καταλάβαινε (41,9 MB ) και να μην την κατέβαζε ? ,

(είχα βάλει την 15s του rusck και πήρα το update , το ανέβασα εδώ , http://www.easybytez.com/rxi4xoq2lyvy , μην κάνεις τον κόπο να το εγκαταστήσεις

και γύρισα με restore στην 16s, πάντως το έκανα τρις φορές παλιά με επιτυχία

ελπίζω να σταματήσει τα "κόλπα" η μαμά rom και να τις δίνει ελεύθερα , γιατί η διαρροή είναι δύσκολη

εκτός αν βρούμε μια κάρτα sim Κινέζικη, και τις κατεβάζουμε από το επίσημο site ,

και πολλοί Κινέζοι δεν μπόρεσαν να εγκαταστήσουν το update

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

η πλάτη γραφει CE0560 ! Tώρα στον mac που το συνδέω δεν το διαβάζει. απλα μόνο το φορτίζει.

Στην notification bar στις ειδοποιησει ς (δηλαδη, κατεβασε την "κουρτινα" με το δάχτυλο απο πανω προς τα κάτω),

επέλεξε την πρώτη επιλογη , Media device (MTP) , τώρα είναι στο Charge only

 

Και ο εντοπισμός σφαλμάτων απο τις ρυθμίσεις να είναι επιλεγμένος (σύγουρα είναι)

στο κινητό σου , ρυθμίσεις=>Σχετικά με το τηλέφωνο=>πατάμε επτά φορές στο Αριθμός έκδοσης=>πίσω=> Επιλογές για προγραμματιστές=>Εντοπισμός σφαλμάτων USB(ο διακόπτης να είναι ανοιχτός)

 

σίγουρα έχεις twrp recovery

 

roms για το US

η αυθεντική (originai) + διαδικασία εγκατάστασης (και τα παραπάνω ισχύουν , εκτός απο το link)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6837401#post6837401

του Ιταλού https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=64249

cm http://forum.xda-developers.com/leeco-le1-pro/development/cm12-1-rom-betahydri-letv-1-pro-t3416651/page8

είπες η cm έχει προβλήματα ,

και άλλες....

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

@aggelos74

προσπάθησα να βρεθώ στην δικιά σου κατάσταση τα κατάφερα αλλά δεν μπόρεσα να εγκαταστήσω το update 16s

έλεγε ότι το κατέβαζε , έμπαινα στον φάκελο otaUpdate και είχε μέσα ένα φάκελο log με ένα μικρό αρχείο , όχι την rom ,

έκανε ότι καταλάβαινε (41,9 MB ) και να μην την κατέβαζε ? ,

(είχα βάλει την 15s του rusck και πήρα το update , το ανέβασα εδώ , http://www.easybytez.com/rxi4xoq2lyvy , μην κάνεις τον κόπο να το εγκαταστήσεις

και γύρισα με restore στην 16s, πάντως το έκανα τρις φορές παλιά με επιτυχία

ελπίζω να σταματήσει τα "κόλπα" η μαμά rom και να τις δίνει ελεύθερα , γιατί η διαρροή είναι δύσκολη

εκτός αν βρούμε μια κάρτα sim Κινέζικη, και τις κατεβάζουμε από το επίσημο site ,

και πολλοί Κινέζοι δεν μπόρεσαν να εγκαταστήσουν το update

 

Ακριβώς αυτά έκανε σε μένα. Έδειχνε ότι υπάρχει αναβάθμιση κάτι κατέβαζε αλλά δεν κατέβαζε τίποτα. Άσε που όλα τα αρχεία το στοκ recovery τα έβγαζε corrupted..Μου σπασε τα νεύρα..

Αλλά εμένα με παραξένεψε ότι στην 13 κατέβαζε όλη τη 16 (την έβλεπα στο otaupdate) πάλι φυσικά την έβρισκε corrupted και τελικά πέρασα το recovery του cuoco και τότε μπόρεσα να την βάλω

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλαγές στο CNγια να βρω το custom recovery του US , (έβαλα το system.img του us στο cn με fast boot..............)

( άσχετα : έβαλα ουσιαστικά την 11s us στο cn , δεν είχα wifi.., διαφορετικό baseband ......)

 

είναι στα Αγγλικά και Κινέζικα , έχει και εγκατάσταση από otg , φαίνεται πολύ καλύτερο , δεν το δοκίμασα ,έβαλα γρήγορα το twrp , πρέπει να το βρούμε

(οι φωτογραφίες που πήρα , δεν είναι καλές )

 

http://i64.tinypic.com/2cmkyv4.jpg http://i68.tinypic.com/2yl699u.jpg

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. Πίστεψέ με είναι αρκετά δύσκολο και χρονοβόρο όταν το κάνεις για πρώτη φορά.

2. Ναι με την CM 12.1 port την 11s

3. Ακριβώς. Οι kernels και τα υπόλοιπα παραμένουν LL. :p

 

Καλησπέρα φίλε

 

Μόλις σήμερα κατάφερα να το δω.

 

Ακολουθώ τα βήματα του οδηγού αλλά δεν προχωρώ στο εξής

./make_ext4fs -T 0 -S file_contexts -l 1073741824 -a system system_new.img output/

του βήματος 3 γιατί έχω¨bash: ./make_ext4fs: Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ή κατάλογος

έκανα εγκατάσταση ότι βρήκα αλλά χωρίς τύχη

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε

 

Μόλις σήμερα κατάφερα να το δω.

 

Ακολουθώ τα βήματα του οδηγού αλλά δεν προχωρώ στο εξής

./make_ext4fs -T 0 -S file_contexts -l 1073741824 -a system system_new.img output/

του βήματος 3 γιατί έχω¨bash: ./make_ext4fs: Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ή κατάλογος

έκανα εγκατάσταση ότι βρήκα αλλά χωρίς τύχη

Σωστά γιατί δεν δημιουργείται το αρχείο system-new-image με τον image extractor που έχεις στα tools. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Antivirus που έχεις στο Pc γιατί σβήνει ένα dll που είναι απαραίτητο για το extractor επίσης κοίτα ποιο κάτω στα ποστ του οδηγού οδηγίες για αυτό το πρόβλημα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σωστά γιατί δεν δημιουργείται το αρχείο system-new-image με τον image extractor που έχεις στα tools. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Antivirus που έχεις στο Pc γιατί σβήνει ένα dll που είναι απαραίτητο για το extractor επίσης κοίτα ποιο κάτω στα ποστ του οδηγού οδηγίες για αυτό το πρόβλημα.

 

Καλημέρα!

Ubuntu έχω σπίτι. δεν κοίταξα τα άλλα ποστ στο θέμα να πω την αλήθεια. θα ρίξω μια ματιά και εκεί.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα ! Είμαι καινούργιος στο Φορουμ σας !

Ερώτηση σχετικά με το τηλέφωνο. Εχω βάλει το recovery της Τwrp 3.0.2-0 και κάνω install όπως λέει ο οδηγός σας , αλλά μετα το boot system οταν τελειώνει ξαναμπαίνει στο recovery , και πάλι το ίδιο .

Καμιά ιδέα :/

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες βοηθεια !

εχω την 15s του rusch.Κατεβασε το update που φυσικα δεν το προχωρησα σε εγκατασταση.

Οταν ομως εκλεισα για το κινητο και πηγα να το ξανανοιξω μπηκε σε twrp και δεν μπαινει στο λειτουργικο.

Δοκιμασα να ξαναπερασω την 15 αλλα ξαναμπουταρει στο twrp.

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα ! Είμαι καινούργιος στο Φορουμ σας !

Ερώτηση σχετικά με το τηλέφωνο. Εχω βάλει το recovery της Τwrp 3.0.2-0 και κάνω install όπως λέει ο οδηγός σας , αλλά μετα το boot system οταν τελειώνει ξαναμπαίνει στο recovery , και πάλι το ίδιο .

Καμιά ιδέα :/

πίσω στην πλάτη του κινητού σου χαμηλά αν έχει το CE0560 , έχεις την US έκδοση και όχι την CN

στο US δεν βάζουμε τίποτα απο το CN

recovery για το US https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145290

 

Μαγκες βοηθεια !

εχω την 15s του rusch.Κατεβασε το update που φυσικα δεν το προχωρησα σε εγκατασταση.

Οταν ομως εκλεισα για το κινητο και πηγα να το ξανανοιξω μπηκε σε twrp και δεν μπαινει στο λειτουργικο.

Δοκιμασα να ξαναπερασω την 15 αλλα ξαναμπουταρει στο twrp.

Τι κανω?

και του rusch official είναι χωρίς τις Κινεζιές , άσε να βάλει το update , κάποιος είπε ότι το έβαλε και λέει πάει καλά

στο twrp instal το update είναι στον φάκελο otaUpdate , ........ αν είσαι τυχερός ,( μετά βάλε πάλι την 15s ),

restore το backup της rom , αν έχεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω φακελο otaupdate......?

το ειχα διαβασει που το εκανε ο milky,,,

πηγα απο το twrp εγκατασταση αλλα δεν βρηκα τετοιο φακελο.

Αν ομως γινει το update θα χασω root και gapps?

Δεν το θελω αυτο.

Δεν μπορει να ξεκινησει χωρις να κανει update?

Μονο με full wipe θα γινει δουλεια?

Επισης εκανα wipe data,system,cashe ολα εκτος internal ξανα εγκατασταση την 15 και παλι τιποτα .Επανεκινει στο twrp.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...