Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο το Lestore , αν περάσουμε μόνο το play store και μετά τα gapps : Letv-google-new.zip

https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B-mgR2LkvkEtUWZQVXZVSVFScEU

λειτουργούν σωστά

 

Προς το παρόν τα πέρασα όλα από Lestore και φαίνεται να δουλεύουν. Κράτησα και ένα backup με twrp αμέσως μετά το root πριν βάλω gapps, ώστε άμα στραβωσει κάτι να κάνω ένα restore. Με link2sd έκανα freeze σχεδόν όλες τις κινεζιες εκτός από lecloud που χρησιμοποιώ.

Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ τις επαφές τις έχω περασμένες στη google και κάθε φορά τις κάνω restore απο κει. Αν χρησιμοποιήσω το lecloud και δεν βάλω gapps και περάσω τις επαφές με vcard στη μνήμη της συσκευής μετά κάθε νέα επαφή που σου δίνει επιλογή να την αποθηκεύσεις; μόνο στη μνήμη της συσκευής;

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Και γω Google χρησιμοποιώ για επαφές. Τώρα βέβαια στην 16s στις επαφές δεν έχει σαν επιλογή Google account. Το ψάχνω ακόμα!
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο καλό απόγευμα. Αυτή http://www.letv.re/topic/1309-16s-firmware-x900/#comment-14229 κάνει γιά port στό Χ800 US? Τί νά προσέξω όταν τήν μοντάρω? Port μέ τήν official 11s θά γίνει μέσω kitchen ή θά τό brickaρω? Ευχαριστώ.

αυτή έχει δακτυλικό αποτύπωμα και όχι δυπλό χτύπημα οθόνης

99% θα έχει πρόβλημα με IMEI

άρχισε με καμιά cm η του Ιταλού για το us και όχι απο cn

US

http://bbs.le.com/thread-2039899-1.html

κάποιος έφτασε στην πηγή της μαμάς rom , οι Κινέζοι ούτε που ξέρουν το κινητό us , τέτοιες κινήσεις είναι καλές ,

αλλά δεν θα γίνει τίποτα,

δεν θέλει να δίνει την rom cn στους Ευρωπαίους που έχει "υποχρέωση" υποστήριξης , θα δώσει για το us που απλά το πούλησε !!!, αποκλείεται

Προς το παρόν τα πέρασα όλα από Lestore και φαίνεται να δουλεύουν. Κράτησα και ένα backup με twrp αμέσως μετά το root πριν βάλω gapps, ώστε άμα στραβωσει κάτι να κάνω ένα restore. Με link2sd έκανα freeze σχεδόν όλες τις κινεζιες εκτός από lecloud που χρησιμοποιώ.

χρήσιμο θα ήταν και ένα backup πριν το κάνεις root , δεν πειράζει όλα καλά είναι

Εγώ τις επαφές τις έχω περασμένες στη google και κάθε φορά τις κάνω restore απο κει. Αν χρησιμοποιήσω το lecloud και δεν βάλω gapps και περάσω τις επαφές με vcard στη μνήμη της συσκευής μετά κάθε νέα επαφή που σου δίνει επιλογή να την αποθηκεύσεις; μόνο στη μνήμη της συσκευής;

αν θα τις έχεις στο lecloud , ας μπαίνουν και οι νέες εκεί (θα πρέπει να επιλέξεις να μην γίνετε συγχρονισμός στις επαφές σου) , θα σου απαντήσω αργά γιατί κάνω δοκιμές στο κινητό

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

αυτή έχει δακτυλικό αποτύπωμα και όχι δυπλό χτύπημα οθόνης

99% θα έχει πρόβλημα με IMEI

άρχισε με καμιά cm η του Ιταλού για το us και όχι απο cn

US

Συμφωνώ αλλά ακόμα και η Official δακτυλικο έχει άρα και αυτή από το Χ900 δεν είναι? Έχω κάνει ήδη PORT Την 12.1 αλλά με κανένα τρόπο δεν δουλεύει το IR blaster και κάθε 2 εβδομάδες έχω ένα shut down with blue led. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση. Προσπαθώ να κάνω μία rom για χρήση χωρίς προβλήματα και με Ελληνική γλώσσα μέσα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά ακόμα και η Official δακτυλικο έχει άρα και αυτή από το Χ900 δεν είναι? Έχω κάνει ήδη PORT Την 12.1 αλλά με κανένα τρόπο δεν δουλεύει το IR blaster και κάθε 2 εβδομάδες έχω ένα shut down with blue led. Κατά τα άλλα είναι μια χαρά για καθημερινή χρήση. Προσπαθώ να κάνω μία rom για χρήση χωρίς προβλήματα και με Ελληνική γλώσσα μέσα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. ;)

έχουμε στις ρυθμίσεις Ultrasonic Fingerprint ? δεν ξέρω αν φοράει rom από το χ900 , κάτι ακούστηκε .....

στην 15s cn , ξέχασαν το double tab , αλλά δεν είχε στις ρυθμίσεις δαχτυλικό αποτύπωμα , στην 16 επανήλθε

αν βάλουμε μια rom του x900 , στις αρχικές ρυθμίσεις , μας λέει να κάνουμε την ρύθμιση για το δαχτυλικό αποτύπωμα και πατάμε skip

αν πάρουμε μια π.χ. cm rom , και βάλουμε 2 εφαρμογές που δεν υπάρχουν , σημαίνει ότι κάναμε λίγο καλύτερη την rom αν την κάνουμε πιο τέλεια απ'ότι είναι , εκεί έχουμε επιτυχία , άσχετα αν είχαμε έτοιμο το 98% του υλικού

port είναι να πάρουμε μια rom π.χ. της miui από κάποιο xiaomi και να την δουλέψουμε , δεν θα την κάνουμε όμως να λειτουργεί 100% σωστά ,

και 99% να την κάνουμε σωστή , προτιμώ την αυθεντική δικιά μας , αν ήθελα rom της miui θα αγόραζα xiaomi κινητό , (έχω , λέμε τώρα)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

έχουμε στις ρυθμίσεις Ultrasonic Fingerprint ? δεν ξέρω αν φοράει rom από το χ900 , κάτι ακούστηκε .....

στην 15s cn , ξέχασαν το double tab , αλλά δεν είχε στις ρυθμίσεις δαχτυλικό αποτύπωμα , στην 16 επανήλθε

αν βάλουμε μια rom του x900 , στις αρχικές ρυθμίσεις , μας λέει να κάνουμε την ρύθμιση για το δαχτυλικό αποτύπωμα και πατάμε skip

αν πάρουμε μια π.χ. cm rom , και βάλουμε 2 εφαρμογές που δεν υπάρχουν , σημαίνει ότι κάναμε λίγο καλύτερη την rom αν την κάνουμε πιο τέλεια απ'ότι είναι , εκεί έχουμε επιτυχία , άσχετα αν είχαμε έτοιμο το 98% του υλικού

port είναι να πάρουμε μια rom π.χ. της miui από κάποιο xiaomi και να την δουλέψουμε , δεν θα την κάνουμε όμως να λειτουργεί 100% σωστά ,

και 99% να την κάνουμε σωστή , προτιμώ την αυθεντική δικιά μας , αν ήθελα rom της miui θα αγόραζα xiaomi κινητό , (έχω , λέμε τώρα)

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε ολους

Και εμείς που δεν έχουμε xiaomi γιατί να μην μπορούμε να βάλουμε!!!

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιό τό post καί τά μισά πράγματα δεν δουλεύουν όπως στήν 12.1:p

Α σε παρακαλώ! Όλα δουλεύουν :)

Εκτός από infared που δεν χρησιμοποιώ ποτέ και το autobrightness :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Α σε παρακαλώ! Όλα δουλεύουν :)

Εκτός από infared που δεν χρησιμοποιώ ποτέ και το autobrightness :Ρ

Δλδ το remote control δουλεύει? :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

έχουμε στις ρυθμίσεις Ultrasonic Fingerprint ? δεν ξέρω αν φοράει rom από το χ900 , κάτι ακούστηκε )

 

Έχεις δίκιο Γιώργο. Ή 14 s τού Ιταλού είχε όχι ή official.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αν θέλεις και μπορέσεις κάνε μία προσπάθεια και δοκίμασε να βάλεις στοκ recovery πάνω απο το twrp. Το δοκίμασα με τα αρχεία που μου έδωσες αλλά κολλάει στην αρχική εικόνα και δεν μπαίνει

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο αν θέλεις και μπορέσεις κάνε μία προσπάθεια και δοκίμασε να βάλεις στοκ recovery πάνω απο το twrp. Το δοκίμασα με τα αρχεία που μου έδωσες αλλά κολλάει στην αρχική εικόνα και δεν μπαίνει

είχε λάθη το αρχείο , τα διόρθωσα

CN

stock recovery

1. κατεβάζεις , το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου http://www.easybytez.com/c3vb566ojgrn

2. απ'ενεργοποιείς το κινητό σου , πατάς ταυτόχρονα τα power και volume- , μπαίνει σε fast boot (βλέπεις τομ πιγκουίνος)

3. συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ

4. πηγαίνεις στον φάκελο που αποσυμπίεσες

πατάς το shift και δεξί κλικ και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ

στο παράθυρο εντολών κάνε αντιγραφή και επικόλληση τα

Fastboot devices (προσέχουμε ο κέρσορας να είναι στο τελείωμα της πρότασης, αν δεν είναι backspace για να πάει αριστερά)

πατάς το enter ,

Fastboot flash recovery Stockrecovery.img

πατάς το enter

Fastboot reboot

πατάς το enter

 

http://i65.tinypic.com/70zvrd.jpg

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ο ιταλός έβγαλε την 16s για το 820.Λέτε να το παράτησε το δικό μας?

 

Sent from my X800+ using Tapatalk

δεν το παράτησε , μπορεί να κάνει rom και χωρίς να έχει το κινητό και την δοκιμάζει η "παρέα" του , ο λόγος που έβγαλε για το 820 ίσως είναι ότι μάλλον

πήρε κάποια donate από άτομα με το 820

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ενώ μπαίνω κανονικά σε fastboot μολις το συνδέσω με τον υπολογιστη κάνει restart..ο λόγος;

 

EDIT: ξαναπέρασα τους adb drivers και λύθηκε

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Ενώ μπαίνω κανονικά σε fastboot μολις το συνδέσω με τον υπολογιστη κάνει restart..ο λόγος;

απάντησες , adb drivers

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

άσε καθε φορα και ένα καινούριο πρόβλημα μου βγάζει. είμαι στην 15s μου βγάζει κανονικά update για την 16, την κατεβάζει και μόλις μπαίνει στο στοκ ρεκοβερυ για την εγκατάσταση μου βγάζει failed to update cause: corrupted

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

άσε καθε φορα και ένα καινούριο πρόβλημα μου βγάζει. είμαι στην 15s μου βγάζει κανονικά update για την 16, την κατεβάζει και μόλις μπαίνει στο στοκ ρεκοβερυ για την εγκατάσταση μου βγάζει failed to update cause: corrupted

ίσως δεν κατέβηκε σωστά , κάνε επανεκκίνηση

στο file explorer είναι το update στον φάκελο otaUpdate ? αν ναι είναι 271 mb ?

σβήσε το update για να το κατεβάσει πάλι

system update=>τρις τελείες επάνω =>Local update

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά. Δείχνει ότι κατεβάζει αλλά τελικά δεν βρίσκω τίποτα. Μέχρι και την 15 που προσπάθησα να περάσω πάλι ενώ την μετονόμασα σε update μου την βγάζει corrupted. Τώρα κατεβάζω το update απο 15 σε 16 που ανέβασες να δω τι θα γίνει.

 

edit φυσικά μου το έβγαλε corrupted

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι συμβαίνει πραγματικά. Δείχνει ότι κατεβάζει αλλά τελικά δεν βρίσκω τίποτα. Μέχρι και την 15 που προσπάθησα να περάσω πάλι ενώ την μετονόμασα σε update μου την βγάζει corrupted. Τώρα κατεβάζω το update απο 15 σε 16 που ανέβασες να δω τι θα γίνει.

 

edit φυσικά μου το έβγαλε corrupted

αν είσαι root δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση

αυτή πρέπει να είναι η σωστή (update 15s to 16s) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=68153396&postcount=383

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είχε λάθη το αρχείο , τα διόρθωσα

CN

stock recovery

1. κατεβάζεις , το αποσυμπιέζεις στον υπολογιστή σου http://www.easybytez.com/c3vb566ojgrn

2. απ'ενεργοποιείς το κινητό σου , πατάς ταυτόχρονα τα power και volume- , μπαίνει σε fast boot (βλέπεις τομ πιγκουίνος)

3. συνδέεις το κινητό με το κομπιούτερ

4. πηγαίνεις στον φάκελο που αποσυμπίεσες

πατάς το shift και δεξί κλικ και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ

στο παράθυρο εντολών κάνε αντιγραφή και επικόλληση τα

Fastboot devices (προσέχουμε ο κέρσορας να είναι στο τελείωμα της πρότασης, αν δεν είναι backspace για να πάει αριστερά)

πατάς το enter ,

Fastboot flash recovery Stockrecovery.img

πατάς το enter

Fastboot reboot

πατάς το enter

 

http://i65.tinypic.com/70zvrd.jpg

 

Γιωργο κανει και για χ900 ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο κανει και για χ900 ?

Γιάννη δεν μπορώ να το δοκιμάσω ,αν το χρειαστείς το κάνεις εγκατάσταση, λογικά ναι

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Με δεδομένο ότι δεν ήμουν ρουτ. Το stock recovery έβρισκε ότι κατέβαζα corrupted. Μέχρι και την 16s που κατέβασα όταν ήμουν στην 13. Με λίγα λόγια δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μου λειτούργησε καθόλου σε εγκατάσταση παρά μόνο σε wipes. Από και και πέρα πέρασα την 16s, με twrp, που κατέβασε όσο ήμουν στην 13 αλλά η ημερομηνία είναι 20/7. Milkyway αν μπορείς ίσως να ανέβαζες το αρχείο που κατέβασε σε εσένα με τη σωστή ημερομηνία

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...