Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο... Δεν είναι για πολλά πολλά! Την έχω σπάσει εις διπλούν!

Η τοποθέτηση είναι πανευκολη! Απλά ξεκολλας την παλιά και κολλάς την νέα δεν χρειάζεται λυσιμο το κινητό...

 

 

Έχει παρατηρήσει κάνεις μικρότερη αυτονομία και αυξημένη θερμοκρασία στην 17ς? Είτε την οφισιαλ είτε του Ιταλού..

Νομίζω ότι έχω θέμα εγώ με του Ιταλού... Δεν είμαι με clear install βεβαία...

 

Όλα αυτά τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες και οπωσδήποτε με πολύ βάρος αν σου πέσουν κάτω θα είσαι πολύ τυχερός να μην σπάσει η οθόνη. Μεγάλη οθόνη με βάρος κακός συνδυασμός. Όταν θα βγάλουν πλαστικές οθόνες και άθραυστες τότε μόνο θα γλυτώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια.

Προσπαθησα να ρουταρω το χ800 αλλα αυτο κολλησε και δειχνει μονο μια μαυρη οθονη με εναν πιγκουινο στο κεντρο. Καμια ιδεα τι ειναι και πως το λυνω????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Προσπαθησα να ρουταρω το χ800 αλλα αυτο κολλησε και δειχνει μονο μια μαυρη οθονη με εναν πιγκουινο στο κεντρο. Καμια ιδεα τι ειναι και πως το λυνω????

είσαι σε fastboot mode

πάτα τα κουμπιά ταυτόχρονα για αρκετή ώρα , power και volume + , στο recovery κάνε επανεκκίνηση , (το κινητό να είναι καλά φορτισμένο , αν δεν ήταν είναι λογικό να μην κάνει εανεκκίνηση)

(δεν μας έδωσες στοιχεία , μάλλον έχεις την US version , ήδη έχεις εγκαταστήσει το twrp recovery ? μόνο με custom recovery κάνεις εγκατάσταση το SuperSu)

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τί είναι όλα αυτα???

MIUI 7.5 for LeEco Le 1 Pro US

https://drive.google.com/f...t3LXBtb2c/view

https://www.androidfilehos...les&flid=76277

είναι νωρίς για δοκιμή , την επόμενη ..... ίσως την δοκιμάσω

 

http://android.dz4link.com...o-le-1-pro-us/

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι μοιάζουν ?

US , Custom miui rom , και όπως είπα , θα δοκιμάσουμε την επόμενη , αν υπάρχει συνέχεια ( μάλλον δεν θα υπάρχει)

Αν την δοκιμάσεις, να έχεις έτοιμο το backup της rom που έχεις τωρα

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

είσαι σε fastboot mode

πάτα τα κουμπιά ταυτόχρονα για αρκετή ώρα , power και volume + , στο recovery κάνε επανεκκίνηση , (το κινητό να είναι καλά φορτισμένο , αν δεν ήταν είναι λογικό να μην κάνει εανεκκίνηση)

(δεν μας έδωσες στοιχεία , μάλλον έχεις την US version , ήδη έχεις εγκαταστήσει το twrp recovery ? μόνο με custom recovery κάνεις εγκατάσταση το SuperSu)

Έχω την US. Δεν έχω twrc. Έχω την ρομ με την οποία ήρθε. Πήγα να κάνω ροοτ μέσω προγράμματος στο pc. Αυτό με τα κουμπιά δεν λειτουργεί. Τώρα το κινητο που εκανα πάλι όλους τους συνδυασμούς κλείνει και ανοίγε, πρωτα εμφανίζει LeEco και από κάτω recovery και μετά τον πιγκουίνο και πάλι το ίδιο. Νομίζω ότι με έναν συγκεκριμένο συνδυασμό κουμπιών μένει στον πιγκουίνο. Από κει μέσω υπολογιστή νομίζω μπορώ να το επαναφέρω με την εντολή fastboot reboot. Το έχω στην μπριζα by the way.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την US. Δεν έχω twrc. Έχω την ρομ με την οποία ήρθε. Πήγα να κάνω ροοτ μέσω προγράμματος στο pc. Αυτό με τα κουμπιά δεν λειτουργεί. Τώρα το κινητο που εκανα πάλι όλους τους συνδυασμούς κλείνει και ανοίγε, πρωτα εμφανίζει LeEco και από κάτω recovery και μετά τον πιγκουίνο και πάλι το ίδιο. Νομίζω ότι με έναν συγκεκριμένο συνδυασμό κουμπιών μένει στον πιγκουίνο. Από κει μέσω υπολογιστή νομίζω μπορώ να το επαναφέρω με την εντολή fastboot reboot. Το έχω στην μπριζα by the way.

κατέβασε αυτό

chrome-extension://bigefpfhnfcobdlfbedofhhaibnlghod/mega/secure.html#!i5REVa7Z!f7waKb5uQViuGjtD6y0AjyTAHhxM9nK-9AK3ZWgDARc

αποσυμπίεση στο κινητό σου

σύνδεσε το κινητό σου με το κομπιούτερ σου και τρέξε το "x1_na_fastboot"

εάν δεν εγκατασταθεί , βάλε

κάνε εγκατάσταση , adb_Drivers στον υπολογιστή σου http://adbdriver.com/downloads/

και πάλι στον υπολογιστή σου drivers for Qualcomm mode http://androidurdu.net/download-qualcomm-usb-drivers-for-pc-windows/

και προσπάθησε πάλι , αν δεν γίνει η εγκατάσταση "x1_na_fastboot"

κάνε όλα αυτά http://www.letv.re/topic/1340-urgent-x800-no-turn-on-after-fastboot-process-rom/?do=findComment&comment=15320

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την πρώτη (Flyme 5.1.9.9R) που είναι για το us. Είναι μια χαρά ρομ και δουλεύουν όλα κανονικά, όμως μερικές φορές όταν κατεβάσεις μια εφαρμογή από το play store και αρχίσει την εγκατάσταση κάνει reboot στο κινητό. Δοκίμασα με wipe dalvik-cache , αλλά συνέχιζε να το κάνει , στο άσχετο.

 

Οπότε γύρισα στην EUI official, για να έχω και τα double tap,remote control.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την πρώτη (Flyme 5.1.9.9R) που είναι για το us. Είναι μια χαρά ρομ και δουλεύουν όλα κανονικά, όμως μερικές φορές όταν κατεβάσεις μια εφαρμογή από το play store και αρχίσει την εγκατάσταση κάνει reboot στο κινητό. Δοκίμασα με wipe dalvik-cache , αλλά συνέχιζε να το κάνει , στο άσχετο.

 

Οπότε γύρισα στην EUI official, για να έχω και τα double tap,remote control.

 

την περνάω και γω τώρα.

 

καλή η eui, πολύ πολύ σταθερή, αλλά βαρέθηκα... :O

 

 

ΥΓ wifi έχεις;

 

ΥΓ2το κουμπί On/off για τον ήχο δεν δουλεύει - αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν περάσω τα apk που έχουμε κατεβάσει...

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΥΓ wifi έχεις;

 

ΥΓ2το κουμπί On/off για τον ήχο δεν δουλεύει - αναρωτιέμαι τι θα γίνει αν περάσω τα apk που έχουμε κατεβάσει...

 

1. Έχει "βαρβάτο" wifi ! Πολύ γρήγορη ρομ.

2. Αν βάλεις τα .apk από την EUI , θα καταλήξεις να μην μπορείς να μπείς στα settings. To έχω πάθει.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχει "βαρβάτο" wifi ! Πολύ γρήγορη ρομ.

2. Αν βάλεις τα .apk από την EUI , θα καταλήξεις να μην μπορείς να μπείς στα settings. To έχω πάθει.

 

έχω ένα θέμα με το wifi στην εταιρία αλλά φταίει μάλλον το σύστημα εδώ ---> έφτιαξε

 

δυστυχώς απο ότι είδα σε youtube το νεότερο flyme αυτή τη στιγμή έχει double tap

 

επειδή δεν έχω τίποτα επάνω τώρα δεν μπορώ να κρίνω ταχύτητα κτλ

 

 

=================

 

δεν μπορώ να κάνω restore την eui 11s. μπρικάρει στο 30%με μπλε φως, ευτυχώς κάνει restart σε recovery όπου ξαναπέρασα την flyme.

πίκρα μεγάλη η flyme έχει ota update, μάλλον θα μπρικάρει το κινητό επειδή είναι us.

Edited by Cynaegeirus

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα κινητά με τις μεγάλες οθόνες και οπωσδήποτε με πολύ βάρος αν σου πέσουν κάτω θα είσαι πολύ τυχερός να μην σπάσει η οθόνη. Μεγάλη οθόνη με βάρος κακός συνδυασμός. Όταν θα βγάλουν πλαστικές οθόνες και άθραυστες τότε μόνο θα γλυτώσουμε.

 

το συγκεκριμενο ειναι πιο ευαισθητο λογω κακου σχεδιασμου, γτ το γυαλι ΄προεξεχει΄απο το αλουμινιο και το αλουμινιο ειναι πολυ λεπτο...οποτε αν πεσει στο πλαι ειναι πολυ πιο ευθραυστο γτ μπαινει το αλουμινιο μεσα και πιεζει το γυαλι και ραγιζει! αν πεσει με την μουρη εχεις περισοτερες πιθανοτητες να μην σπασει λογω γκοριλα...αρα χωρις ενισχυμενη περιμετρικα θηκη δεν πας πουθενα :lol::lol:

 

τελικα μ εστρωσε η 17ς του Ιταλου οποτε μενω ως εχει...δεν εχω δει και πολλες διαφορες με την 14ς που ειχα πριν παρολου που αλλαξε η εκδοση!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 17s couoco και θελω να περασω την flyme την τελευταια και μου βγαζει error 7 τι πρεπει να κανω?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

CN

Έκδοση: Flyme 5.1.9.23R beta , Δημοσιεύθηκε: 27/09/2016

http://openrom-dl.flyme.cn/17164719/20160927/1474956180039/flyme_X800+_Rogue_5.1.9.23R-beta.zip

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ο τυπάς Spanjeli από το http://www.letv.re/ είναι πολύ καλός τελικά, μας δίνει εκδόσεις flyme os για το ριγμένο us version.

H τελευταία του 5.1.9.19R, συμβατή σε US version, από εδώ: https://mega.nz/#!UkkQ0BYQ!gQUoOkzV_NmT78RJx33mFNNONXQ9YCz7cP0rCKVf5zc

 

Την δοκίμασα και είδα οτι κάνει δουλειά, σαν διαφορετική πρόταση για το κινητό.

 

Σίγουρα σε λίγες μέρες θα βγάλει και την .23R, αφού έχει πάρει φόρα στις μετατροπές. Μια καλή εναλλακτική για όποιον έχει "βαρεθεί" την EUI...

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

CN

Έκδοση: Flyme 5.1.9.23R beta , Δημοσιεύθηκε: 27/09/2016

http://openrom-dl.flyme.cn/17164719/20160927/1474956180039/flyme_X800+_Rogue_5.1.9.23R-beta.zip

Με ποια διαδικασία θα την περάσουμε δώσε ένα οδηγό..... :wacko:

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια παιδιά για την flyme 5.1.9.19r.

δεν παίζει το play store - την δοκιμάζει κάποιος και έχει το ίδιο θέμα; δούλεψε κανονικά έκανε install τα πάντα και αργότερα απλώς σταμάτησε...

 

=============

 

επίσης δεν μπορώ να κάνω restore την eui σταματάει στο 30% στο twrp και μπρικάρει με μπλε φως, με restart στο twrp μπορώ και περνάω ξανά την flyme

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

επίσης δεν μπορώ να κάνω restore την eui σταματάει στο 30% στο twrp και μπρικάρει με μπλε φως, με restart στο twrp μπορώ και περνάω ξανά την flyme

 

Wipe το system το κάνεις; Όταν βάζουμε κανονικά τελείως διαφορετική rom από αυτή που έχουμε χρειάζεται πάντα.

 

Διαφορετικά κάνε εγκατάσταση όχι από το recovery αλλά από το αρχείο zip της EUI rom όπως είναι και μετά πέρνα τα data σου από το recovery.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Φιλε παντα κανω delete τα παντα εκτος απο internal storage. Θα δοκιμασω και με το ζιπ να δω.

Ευχαριστω

 

Υγ πως περνας δεδομενα απο το recovery?

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε παντα κανω delete τα παντα εκτος απο internal storage. Θα δοκιμασω και με το ζιπ να δω.

Ευχαριστω

 

Υγ πως περνας δεδομενα απο το recovery?

Κάνε διαγραφή τα πάντα και την Internal storage.

Βάλε σε ένα USB - OTG το backup της 11s και το bαckup τουTitanium pro

Επανεκκίνηση recovery επέτρεψε διαχείριση χώρου

Restore - φλασάρισμα rom

Eπανεκκίνιση στο σύστημα

Εγκατάσταση TITANIUM PRO

Αντιγραφή αρχείων από USB σε φάκελο TITANIUM PRO

Άνοιγμα ΤΙΤΑΝIUM επαναφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους.

Τέλος ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάνε διαγραφή τα πάντα και την Internal storage.

Βάλε σε ένα USB - OTG το backup της 11s και το bαckup τουTitanium pro

Επανεκκίνηση recovery επέτρεψε διαχείριση χώρου

Restore - φλασάρισμα rom

Eπανεκκίνιση στο σύστημα

Εγκατάσταση TITANIUM PRO

Αντιγραφή αρχείων από USB σε φάκελο TITANIUM PRO

Άνοιγμα ΤΙΤΑΝIUM επαναφορά εφαρμογών με τα δεδομένα τους.

Τέλος ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Δυστυχώς ούτε OTG καλώδιο έχω ούτε το titanium. φοβάμαι οτι πρέπει να τα περάσω όλα απο την αρχή.

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

CN

Έκδοση: Flyme 5.1.9.23R beta , Δημοσιεύθηκε: 27/09/2016

http://openrom-dl.flyme.cn/17164719/20160927/1474956180039/flyme_X800+_Rogue_5.1.9.23R-beta.zip

Έχω recovery 3.0.2 και φοράω του couoco 17s δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση με τίποτα την flyme....

Πάντα error 7 μου βγάζει....

Τι να φταίει?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση εχω την cn version με official rom και οταν μιλαω με άλλους καποιες φορες(συνηθως) με ακουνε παραμορφωμενα λετε να ειναι θεμα hardware η να κοιταξω κάτι αλλο, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση εχω την cn version με official rom και οταν μιλαω με άλλους καποιες φορες(συνηθως) με ακουνε παραμορφωμενα λετε να ειναι θεμα hardware η να κοιταξω κάτι αλλο, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο δίκτυο χρησιμοποιείς; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...