Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν χρειάζεται αλλά μπορείς να το κάνεις , θα απελευθερωθεί αρκετός χώρος από τα άχρηστα

έχεις το twrp recovery , μπες στο recovery και σύνδεσε το κινητό σου με το κομπιούτερ σου , αν το βλέπει προχωράς , τα ξέρεις

επιλέγεις όλα τα wipes και την internal , (δεν κάνεις επανεκκίνηση γιατί δεν θα έχεις rom στο κινητό )

τοποθετείς την official 13s και την 17s , εγκατάσταση την 13 , επανεκκίνηση ......... , μετά πάλι recovery και βάζεις την 17 με τα 2 wipe

την στήνεις , βάζεις τις εφαρμογές που θέλεις ..........., και από recovery παίρνεις backup την rom , μετά πειραματίζεσαι με άλλες αν θέλεις

 

Πρεπει να βαλω την 13σ πρωτα και μετα την 17σ? Για official παντα οχι ιταλου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει να βαλω την 13σ πρωτα και μετα την 17σ? Για official παντα οχι ιταλου..

οπωσδήποτε για να δουλέψει σωστά (πληροφορία και από το επίσημο site της LeTv),

για να τρέχει σωστά η marshmallow χρειάζεται στοιχεία από την τελευταία lollipop 13s (το ίδιο είναι και για την xiaomi - miui , για όλες τις roms , το ίδιο και στις roms του Ιταλού)

μετάφραση στο google το 1

http://bbs.le.com/thread-2076012-1.html

 

13S ακόλουθες εκδόσεις Βεβαιωθείτε ότι έχετε αναβαθμίσετε το τηλέφωνό σας με την αντίστοιχη έκδοση ΕΠΙ 5.5.013S, στη συνέχεια, αναβάθμιση σε EUI5.8, (Download: http://bbs.le.com/zt/eui/index .html ), και διαφορετικά μοντέλα ακουστικό με βάση την επιλογή ενός αντίστοιχη αναβάθμιση πακέτου, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει η αναβάθμιση αποτύχει.

 

υπάρχει περίπτωση να έδωσαν την 18s όχι επίσημα http://bbs.le.com/thread-2138421-1.html

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Μου ηρθε το x800 που απρηγγειλα απο aliexpress, βλεπω οτι ειναι η κινεζικη εκδοση με εγκατεστημενο το EUI 5.0.006S BEXCNFN5000609181S, το κινητο το πηρα καθαρα για τον ηχο που βγαζει για τα ακουστικα κ φυσικα επειδη ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του. Απογοητευτικα με το λογισμικο,δεν υπαρχει ΟΤΑ update, και εψαξα οτι μπορει να περιεχει και maleware. Μπορω να κατεβασω την τελευταια official εκδοση απο καπου οπου να υποστηριζει το Hi-Fi sound toggle στα settings?

Link to comment
Share on other sites

1.Για να βαλω 13σ και επειτα 17σ OFFICIAL, πρεπει να αλλαξω το recovery μου? TWRP εχω απο τοτε που βαλα 14σ ιταλου.

 

2.Επισης αν καταλαβαινω σωστα, αν την μια φορα περασω official και σεταρω το κινητο με apps ρυθμισεις κλπ, και την δευτερη φορα βαλω 17s ιταλου και σεταρω το κιν, εχοντας παρει backup ΚΑΙ απο τις 2 ρομ, μπορω να πηδαω απ τη μια στην αλλη μεσω των backup χωρις να κανω ολη τη διαδικασια εγκαταστασης απ την αρχη ?

 

3. Τελος, μπορω να ειμαι ροοτ στην official? Και αν ναι, μπορω να γινω ξεροοτ για να παρω οτι update υπαρξει και μετα να κανω ροοτ ξανα?

Edited by Kadaz93
Link to comment
Share on other sites

1.Για να βαλω 13σ και επειτα 17σ OFFICIAL, πρεπει να αλλαξω το recovery μου? TWRP εχω απο τοτε που βαλα 14σ ιταλου.

 

2.Επισης αν καταλαβαινω σωστα, αν την μια φορα περασω official και σεταρω το κινητο με apps ρυθμισεις κλπ, και την δευτερη φορα βαλω 17s ιταλου και σεταρω το κιν, εχοντας παρει backup ΚΑΙ απο τις 2 ρομ, μπορω να πηδαω απ τη μια στην αλλη μεσω των backup χωρις να κανω ολη τη διαδικασια εγκαταστασης απ την αρχη ?

 

3. Τελος, μπορω να ειμαι ροοτ στην official? Και αν ναι, μπορω να γινω ξεροοτ για να παρω οτι update υπαρξει και μετα να κανω ροοτ ξανα?

1. έχεις twrp recovery , (αν θέλεις βάλε το καινούριο https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291 , αποσυμπίεση στο κομπιούτερ , συνδέεις το κινητό και τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER)

2. θα βάλεις την 13s , θα την σετάρεις δεν θα εγκαταστήσεις το root , θα έλθει update - αναβάθμιση η τελευταία official , δεν θα βάλεις το root.

θα πάρεις backup χωρίς να είσαι root

μετά βάζεις το root μέχρι να βγει η επόμενη

όταν χρειασθεί να βάλεις την επόμενη , θα κάνεις restore την 17s που δεν είναι root , και θα έλθει αναβάθμιση η επόμενη rom "αυτόματα"

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παραξενα πραγματα συμβαινουν. Εχω βαλει εδω και καποιες μερες την official μαζι με το πακετο του CrisBal. Απο την ημερα που την εβαλα ειχα διαπιστωσει οτι καποιες επαφες μου ελειπαν μετα το συγχρονισμο με το Google account και τις χρεωνα στο οτι δεν ειχε γινει καλο backup και γενικα συγχρονισμος. Ε λοιπον ξυπνησα σημερα και βλεπω:angry::angry: οτι το κινητο χανει επαφες μονο του! Επαφη με την οποια ειχα μιλησει χθες, σημερα απλα δεν τη εχω και μου εμφανιζει μονο το νουμερο στο αρχειο κλησεων. Ειμαι στο οριο να το πατησω με το αυτοκινητο.
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παραξενα πραγματα συμβαινουν. Εχω βαλει εδω και καποιες μερες την official μαζι με το πακετο του CrisBal. Απο την ημερα που την εβαλα ειχα διαπιστωσει οτι καποιες επαφες μου ελειπαν μετα το συγχρονισμο με το Google account και τις χρεωνα στο οτι δεν ειχε γινει καλο backup και γενικα συγχρονισμος. Ε λοιπον ξυπνησα σημερα και βλεπω:angry::angry: οτι το κινητο χανει επαφες μονο του! Επαφη με την οποια ειχα μιλησει χθες, σημερα απλα δεν τη εχω και μου εμφανιζει μονο το νουμερο στο αρχειο κλησεων. Ειμαι στο οριο να το πατησω με το αυτοκινητο.

Έχει γίνει και σε άλλον με ε άλλο τηλέφωνο Samsung s5

Μπες από τον υπολογιστή στο Gmail και κάνε επαναφορά τον επαφών πριν 20 μέρες...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει και σε άλλον με ε άλλο τηλέφωνο Samsung s5

Μπες από τον υπολογιστή στο Gmail και κάνε επαναφορά τον επαφών πριν 20 μέρες...

Στο Gmail μου εμφανιζει κανονικα τις επαφες (500+), στο κινητο βγαζει λιγοτερες απο 300. Κανω συγχρονισμο στο κινητο και λεει παλι τα ιδια. Ευτυχως δε μου εσβησε τις επαφες απο το Gmail (το ελεγξα μετα). Δεν ξερω τι να κανω. Ειμαι ετοιμος να κανω εγκατασταση τη ΡΟΜ ξανα.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παραξενα πραγματα συμβαινουν. Εχω βαλει εδω και καποιες μερες την official μαζι με το πακετο του CrisBal. Απο την ημερα που την εβαλα ειχα διαπιστωσει οτι καποιες επαφες μου ελειπαν μετα το συγχρονισμο με το Google account και τις χρεωνα στο οτι δεν ειχε γινει καλο backup και γενικα συγχρονισμος. Ε λοιπον ξυπνησα σημερα και βλεπω:angry::angry: οτι το κινητο χανει επαφες μονο του! Επαφη με την οποια ειχα μιλησει χθες, σημερα απλα δεν τη εχω και μου εμφανιζει μονο το νουμερο στο αρχειο κλησεων. Ειμαι στο οριο να το πατησω με το αυτοκινητο.

Καλό μεσημέρι. Στα ηλεκτρονικά μπορεί να συμβεί ότι πιο τρελό μπορείς να φανταστείς! :lol:

Μπες στο Google account σου και κοίτα αν οι επαφές σου είναι όλες ή και εκεί εξαφανίζονται. Αν είναι οκ κάνε ένα restore contacts 20 days before. Συγχρόνισε πάλι και τσέκαρε. Μπορεί να σε χτύπησε κάνας ιός επαφών. :p

Πάντως εγώ και πολλά άλλα παιδιά δεν έχουμε αντιματωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

Πήγαινε μια εφαρμογές και κάνε clear cache data στο contacts και κάνε επανεκινηση και συγχρονισμό από την αρχή.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Στα ηλεκτρονικά μπορεί να συμβεί ότι πιο τρελό μπορείς να φανταστείς! :lol:

Μπες στο Google account σου και κοίτα αν οι επαφές σου είναι όλες ή και εκεί εξαφανίζονται. Αν είναι οκ κάνε ένα restore contacts 20 days before. Συγχρόνισε πάλι και τσέκαρε. Μπορεί να σε χτύπησε κάνας ιός επαφών. :p

Πάντως εγώ και πολλά άλλα παιδιά δεν έχουμε αντιματωπίσει τέτοιο πρόβλημα.

Πήγαινε μια εφαρμογές και κάνε clear cache data στο contacts και κάνε επανεκινηση και συγχρονισμό από την αρχή.

Το ξερω αυτο που λες για τα ηλεκτρονικα μιας και ειμαι κι εγω ηλεκτρονικος. Απλως, το κινητο μας (χωρις να θελω να το θιξω...πολυ) εχει δωσει δικαιωματα για αμφισβητησεις (σχεδον) καθε ειδους! :lol:

Του εβγαλα λιγο τα ματια με τοσο με την εφαρμογη οσο και με Google contacts, τα περασα καλα και το δουλευω για να δω..

Ευχαριστω παντως κι εσενα και τον Πετρακο για την αμεση απαντηση!:D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

1. έχεις twrp recovery , (αν θέλεις βάλε το καινούριο https://www.androidfilehost.com/?fid=24580943222145291 , αποσυμπίεση στο κομπιούτερ , συνδέεις το κινητό και τρέχεις το Le1PRO-TWRP-INSTALLER)

2. θα βάλεις την 13s , θα την σετάρεις δεν θα εγκαταστήσεις το root , θα έλθει update - αναβάθμιση η τελευταία official , δεν θα βάλεις το root.

θα πάρεις backup χωρίς να είσαι root

μετά βάζεις το root μέχρι να βγει η επόμενη

όταν χρειασθεί να βάλεις την επόμενη , θα κάνεις restore την 17s που δεν είναι root , και θα έλθει αναβάθμιση η επόμενη rom "αυτόματα"

 

Eχει ιο trojan το λινκ με το twrp..

 

 

Απενεργοποιησα το windows defender και ξεκινησα τη διαδικασια. Δηλαδη ετρεξα το αρχειο ως admin πατησα backspace στην κοκκινη οθονη, και εχει σκαλωσει στο please wait στο pc και στο κινητο εχει ενα πιγκουινο. Απλα περιμενω? Ποση ωρα?

Edited by Kadaz93
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε μύτη η 18s.!!Μόλις 23mb το update.

άρα ίσως αύριο να ποστάρουν το link

Eχει ιο trojan το λινκ με το twrp..

 

Απενεργοποιησα το windows defender και ξεκινησα τη διαδικασια. Δηλαδη ετρεξα το αρχειο ως admin πατησα backspace στην κοκκινη οθονη, και εχει σκαλωσει στο please wait στο pc και στο κινητο εχει ενα πιγκουινο. Απλα περιμενω? Ποση ωρα?

δεν έχει

στον πιγκουίνο πάτα τα 2 κουμπιά power και volume up

σε 5 δευτερόλεπτα γίνεται , καλύτερα , κάντο πάλι απο την αρχή , θα σου ζητήσει 2 φορές να πατήσεις το backspace

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

άρα ίσως αύριο να ποστάρουν το link

 

δεν έχει

στον πιγκουίνο πάτα τα 2 κουμπιά power και volume up

σε 5 δευτερόλεπτα γίνεται , καλύτερα , κάντο πάλι απο την αρχή , θα σου ζητήσει 2 φορές να πατήσεις το backspace

 

Την πρωτη φορα που το εκανα ζητησε 2 φορες backspace αλλα παλι κολλησε στον πιγκουινο.

 

Τωρα το ξεκιναω κανονικα, παταω μια φορα backspace, βγαζει πιγκουινο, και στο pc δεν ξαναζηταει backspace απλα γραφει please wait...

 

Αν κρατησω το ΟΝ πατημενο ανοιγει κανονικα το τηλ δεν ειναι μπρικντ, απλα δε γινεται το update του twrp...

 

EDIT: ΠΑτησα power και volume up στον πιγκουινο και μπαινει κανονικα στο twrp v2.8.7.0 . Αρα δεν εγινε το update ?

 

Εδω κολλαει http://i.imgur.com/ghHHYTC.png

Edited by Kadaz93
Link to comment
Share on other sites

Του εβγαλα λιγο τα ματια με τοσο με την εφαρμογη οσο και με Google contacts, τα περασα καλα και το δουλευω για να δω..

 

Τις χάνει πάλι τις επαφές. Θα του περάσω ξανά τη ROM.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις στα Αγγλικά, υπάρχει πάλι το πρόβλημα με τις επαφές ?

 

 

@Kadaz93 , βάλε την 13 με το recovery που έχεις , θα κάνει αναβάθμιση την 18 , θα στρώσει το τηλέφωνο σου, μετα προσπάθησε πάλι

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις στα Αγγλικά, υπάρχει πάλι το πρόβλημα με τις επαφές ?

 

 

@Kadaz93 , βάλε την 13 με το recovery που έχεις , θα κάνει αναβάθμιση την 18 , θα στρώσει το τηλέφωνο σου, μετα προσπάθησε πάλι

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

 

Eκανα factory reset στη ρομ που ειμαι 14s cuoco και δεν εστρωσε. Θα βαλω την 13 official και βλεπουμε.... Οταν βαλω οfficial και κανει update 18 παρω backup κλπ, να ξαναπροσπαθησω να κανω update το twrp?

Link to comment
Share on other sites

Θα τα πούμε σε π.μ. σε 1 ώρα περίπου

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρίσεις στα Αγγλικά, υπάρχει πάλι το πρόβλημα με τις επαφές ?

 

Δεν το δοκίμασα. Κατέβασα την official σκέτη, έβαλα μέσα το διορθωμένο updater script όπως το είδες ανεβάσει, αλλά δεν κατάφερε να περαστεί η rom. Θεωρώ ότι φταίει ο Linux υπολογιστής που χρησιμοποίησα. Θα δοκιμάσω το βράδυ σε άλλο υπολογιστή.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,δοκιμασα την miui μια και μαρεσει πολυ το λειτουργικο απο τα xiaomi που εχω αλλα δυστυχως δνε ειναι σταθερη,εχει θεματα.κριμα
Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα. Κατέβασα την official σκέτη, έβαλα μέσα το διορθωμένο updater script όπως το είδες ανεβάσει, αλλά δεν κατάφερε να περαστεί η rom. Θεωρώ ότι φταίει ο Linux υπολογιστής που χρησιμοποίησα. Θα δοκιμάσω το βράδυ σε άλλο υπολογιστή.

Καλημέρα. Αν θες για να είσαι σίγουρος ότι όλα θα περάσουν σωστά και δεν θα σου ξανακάνει κόλπα. Πάρε backup τα αρχεία σου, κανε wipe τα πάντα και internal βάλε την ρομ με το script του tora33 σε usb και αφού κάνεις reboot to recovery να την δει σωστά πέρασε την από εκεί. Κάνε τα γνωστά wipe μπες στο σύστημα κάνε τις ρυθμίσεις σου και μετά ξαναπάς recovery με usb και περνάς τα Ελληνικά. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ή πίεση απέφερε αποτελέσματα.

 

Δόθηκε ο πηγαίος κώδικας για αρκετά μοντέλα.

 

Το δικό μας δεν είναι για την ώρα.

 

http://opensource.le.com

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...