Jump to content

LeTV Le One Pro (X800)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω μια πολύ σημαντική απορία: έχει δοκιμάσει κανείς το Le Max 2; αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι το WiFi του. Πως είναι σε σχέση με το δικό μας τηλέφωνο;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω μια πολύ σημαντική απορία: έχει δοκιμάσει κανείς το Le Max 2; αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι το WiFi του. Πως είναι σε σχέση με το δικό μας τηλέφωνο;

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6895592#post6895592

τόσο απλά.....:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..την 17s Ιταλού που την βρίσκω?

Δες εδώ: http://www.letv.re/topic/1623-tutorial-on-how-to-install-cuoco92-17s/#comment-20171 ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτην εχω βάλει..αλλα νομίζω οτι μονο η 13s..Εκτος αν κανω κατι λαθος..

Link to comment
Share on other sites

Αυτην εχω βάλει..αλλα νομίζω οτι μονο η 13s..Εκτος αν κανω κατι λαθος..

17s .. https://mega.nz/#!90NhjSCY!t-cb9Hh4u2mbR4r8oZIXYljjjYg8-Tc9ccS1sL4PfP0

edit 0,000000000023 sec διαφορά με post (tora33) :lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μια πολύ σημαντική απορία: έχει δοκιμάσει κανείς το Le Max 2; αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι το WiFi του. Πως είναι σε σχέση με το δικό μας τηλέφωνο;

κανένα Le δεν έχει πρόβλημα , η μικρή αστοχία ήταν στα Χ800

σε τρις μέρες κλείνει μήνα το Χ800 cn μου στο service στην Κίνα για gps + wifi , μάλλον έχουν πολλά να φτιάξουν και θα αργήσει να πάρει σειρά :mad:

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

 

κανένα Le δεν έχει πρόβλημα , η μικρή αστοχία ήταν στα Χ800

σε τρις μέρες κλείνει μήνα το Χ800 cn μου στο service στην Κίνα για gps + wifi , μάλλον έχουν πολλά να φτιάξουν και θα αργήσει να πάρει σειρά :mad:

 

Χρηστο το ξερω το νημα και το θα ελεγξω ολοκληρο αυριο, απλα ελεγα μηοπως το εχει δουλεψει κανεις που ειχε το Χ800 και εχει την πειρα απο πρωτο χερι! :p

 

Γιωργο καπου ειχα διαβασει οτι και με το Wifi του Χ600 ειχε προβλημα πολυς κοσμος γι'αυτο.. Πρεπει να ειχε θεμα ολη η πρωτη γενια.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο καπου ειχα διαβασει οτι και με το Wifi του Χ600 ειχε προβλημα πολυς κοσμος γι'αυτο.. Πρεπει να ειχε θεμα ολη η πρωτη γενια.

ίσως ναι , αν θυμάμαι καλά , κάποιος χρήστης δικός μας το άλλαξε γι'αυτόν το λόγο και πήρε το Χ800

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ίσως ναι , αν θυμάμαι καλά , κάποιος χρήστης δικός μας το άλλαξε γι'αυτόν το λόγο και πήρε το Χ800

 

Πέτυχε αστέρι του Wifi!!:lol:

Κι εγώ για το λόγο αυτό θα το αλλάξω μάλλον αυτές τις μέρες.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω το δικό μου να έγινε αστέρι του wifi και gps

το Χ800 CN , έρχεται από το service στην Κίνα , ελπίζω να δουλεύουν σωστά wifi και gps

 

yes ,your phonr has been fixed well ,please tell us if we can resend it to your old address ?

and please pay $8.67 to our paypal account : payment@.............com ,then we will continue your shipment soon

wait for your reply

 

$8,67 + 2 μήνες χάσιμο για να έχω σωστό wifi και gps

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω το δικό μου να έγινε αστέρι του wifi και gps

το Χ800 CN , έρχεται από το service στην Κίνα , ελπίζω να δουλεύουν σωστά wifi και gps

 

yes ,your phonr has been fixed well ,please tell us if we can resend it to your old address ?

and please pay $8.67 to our paypal account :payment@spemall.com ,then we will continue your shipment soon

wait for your reply

 

$8,67 + 2 μήνες χάσιμο για να έχω σωστό wifi και gps

Άντε.... καλο-λέρωτο...και πάλι..!:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

MIUI παιδιά μόνο για CN τελικά;;;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

MIUI παιδιά μόνο για CN τελικά;;;

Την παλεύω κι εγώ. Η CN 13 ενώ μου παίζει μια χαρά, μπουτάρει από ινσταλ σε 50 δευτερόλεπτα δεν κατάφερα να φτιάξω τον ήχο dts και το ir. Θα τα πούμε στην πορεία! :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την παλεύω κι εγώ. Η CN 13 ενώ μου παίζει μια χαρά, μπουτάρει από ινσταλ σε 50 δευτερόλεπτα δεν κατάφερα να φτιάξω τον ήχο dts και το ir. Θα τα πούμε στην πορεία! :p

 

Δεν την ανεβάζεις στα γνωστά sites, μήπως κάποιος απ'έξω (πχ BetaHydri) κάνει κανένα "μαγικό" και φτιάξει και αυτά που της λείπουν ;

 

Αν και για μένα προσωπικά , αν σου δουλεύει όπως την έχεις φέρει μέχρι τώρα , μια χαρά θα είναι , να δούμε και εμείς λίγο χαρά στα "σκέλια" μας :lol: βρε παιδιά! ...Το US μου μέσα ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την ανεβάζεις στα γνωστά sites, μήπως κάποιος απ'έξω (πχ BetaHydri) κάνει κανένα "μαγικό" και φτιάξει και αυτά που της λείπουν ;

 

Αν και για μένα προσωπικά , αν σου δουλεύει όπως την έχεις φέρει μέχρι τώρα , μια χαρά θα είναι , να δούμε και εμείς λίγο χαρά στα "σκέλια" μας :lol: βρε παιδιά! ...Το US μου μέσα ...:mad:

Αν προλάβω στην ανεβάζω αύριο στο mega και κάνε δοκιμές και εσύ!

Γιώργο βλέπω και fifth edition στην mui8? Πηραν φωτιά! :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την παλεύω κι εγώ. Η CN 13 ενώ μου παίζει μια χαρά, μπουτάρει από ινσταλ σε 50 δευτερόλεπτα δεν κατάφερα να φτιάξω τον ήχο dts και το ir. Θα τα πούμε στην πορεία! :p

αυτό σημαίνει δεν έκανε την εγκατάσταση , άσχετα αν λέει έγινε η εγκατάσταση , με factory reset την περνάς ?

 

Αν προλάβω στην ανεβάζω αύριο στο mega και κάνε δοκιμές και εσύ!

Γιώργο βλέπω και fifth edition στην mui8? Πηραν φωτιά! :lol:

ναι είναι καλή , παιδεύονται μερικοί γιατί δεν έτρεξαν ποτέ miui roms

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1. αυτό σημαίνει δεν έκανε την εγκατάσταση , άσχετα αν λέει έγινε η εγκατάσταση , με factory reset την περνάς ?

 

 

2. ναι είναι καλή , παιδεύονται μερικοί γιατί δεν έτρεξαν ποτέ miui roms

1. Όχι με full wipe εκτός internal. Μπουτάρει γρήγορα και δουλεύει μια χαρά από σιμ location GPS εφαρμογές... Όλα.. Εκτός από ήχο Dts στο ηχείο και ir. Στα ακουστικά σκοτώνει! Αχ source code... :mad:

Πήρα init. Rc από Letv 18s και πείραξα με ένα οδηγό που βρήκα στο xda τον Kernel και δούλεψε μετά από αρκετές αποτυχημένες προσπάθειες βέβαια...

2. Εννοείς αυτούς που δεν έχουν δουλέψει mui ή ότι δεν δουλεύει σωστά?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ακολούθησα τα βήματα για την εγκατάσταση της 17s του Ιταλού, ξεκίνησα από της 8s του Ιταλού, όλα καλά αλλά δεν μου ανοίγει το playstore. Τι μπορώ να κάνω? Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

μπλέχτηκαν οι παλιές με τις νέες ρυθμίσεις , Διαγραφή δεδομένων του google play , και Clear data και cache του Google Play Services, επανεκκίνηση, η

σβήσε τον λογαριασμό σου gmail.com , επανεκκίνηση , πέρνα τον πάλι , η

ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας - εγκατάσταση του Google Play Services πάλι το νέο - Απενεργοποίηση VPN - επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων

εγκατέστησε πάλι την rom με τα 2 wipe ,

(υπάρχουν πολλά που μπορείς να κάνεις , κάπου υπάρχει ένα ποστ μου , με διάφορες λύσεις , αν χρειασθεί θα ψάξω )

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα...:p

Νομίζω τα κατάφερα φίλε tora33 & Cynaegeirus...

MIUI8_MM ρίξτε ματιά παρακάτω για το "φτωχό" μας US!!:lol::lol:

Πιάσανε τόπο τα μαθήματα how to build kernel from source!!!;)

 

Screenshot_2016_10_25_09_08_09_808_com_miui_home.png

Screenshot_1970_01_15_13_17_10_387_com_android_s.png

Screenshot_1970_01_15_13_17_21_711_com_android_s.png

Screenshot_1970_01_15_13_17_28_880_com_android_s.png

Screenshot_2016_10_25_09_12_50_739_com_miui_home.png

Screenshot_1970_01_15_13_18_54_510_com_android_c.png

Άντε....το βγάλαμε το μεροκάματο και για σήμερα....:lol::lol:

Βέβαια, δεν είναι έτοιμη ακόμα για καθημερινή χρήση, αλλά τι λένε? Ένα μικρό βήμα τη φορά!!

EDIT Πέρασα και Ελληνικά και προχωράω...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απορια Εχω την 18ς ειμαι ρουτ μου ερχετε update περναω το stock recovery βγαζω το ρουτ ξεκιναει να κανει την αναβαθμιση και μου βγαζει corrupted. Τη μπορω να κανω?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Απορια Εχω την 18ς ειμαι ρουτ μου ερχετε update περναω το stock recovery βγαζω το ρουτ ξεκιναει να κανει την αναβαθμιση και μου βγαζει corrupted. Τη μπορω να κανω?

 

 

 

Φίλε μου δεν περνάει έτσι το update. Πρέπει να έχεις την official rom η οποία πρέπει να μπει με το σωστό τρόπο δήλαδη πρώτα η 13 μέσω otg κτλπ, να μπει σωστά έτσι και το stock recovery, να μην είσαι root και μόνο τότε θα μπει μόνο του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν περνάει έτσι το update. Πρέπει να έχεις την official rom η οποία πρέπει να μπει με το σωστό τρόπο δήλαδη πρώτα η 13 μέσω otg κτλπ, να μπει σωστά έτσι και το stock recovery, να μην είσαι root και μόνο τότε θα μπει μόνο του.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν υπαρχει τροπος να το περασουμε μεσω twrp?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...