Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστευω καποιος/α θα βρεθει στην περιοχη σου να σε βοηθησει

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Παρατηρησα σε speedtest με vodafone οτι ενω εχει το αρχικο ''ξεσπασμα'' με 25-30mbps μετα, κατα τη διαρκεια του τεστ πεφτει σταδιακα και φτανει στα 6-10mbps. Με αλλα τηλεφωνα και τον ιδιο παροχο μενει σταθερα και δεν πεφτει. Εχετε δει κατι ?

 

Εγώ μεκοσμοτε οταν το δοκίμασα ήταν σταθερό στα 30 δν εκανε κόλπα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια :)

Σημερα παρελαβα και εγω απο Vickmall-1520-rooted.Λιγο που κοιταξα το κινητο (5 λεπτα) ειναι ταχυτατο και πολυ ομορφο.

Θελω να σας ρωτησω ,καπου ειχα διαβασει οτι μπορεις να παρεις backup ολες της εφαρμογες που εχεις και μετα να της βαλεις στο καινουργιο κινητο.Εκανα εγκατασταση στο zopo το titanium backup αλλα δεν βρισκο την επιλογη για backup εφαρμογων apk?

Και οταν παρω το backup στο lenovo πως θα της εγκαταστησω?

Απο την συσκευασια μου εκανε εντυπωση που ειχε μια θυκη (σιλικόνη ) μεμβρανη για οθονη ,και επισης μια ποιο σκληρη την οποια μαλλον αυτην βαλω.

Το αρνητικο ειναι ο φορτιστης που θελει ανταπτορα :( (τον εχει μεσα στην συσκευασια)

 

Επισης εχει και ενα κουμπακι με κεφαλι απο διαμαντακια :D (πρεπει να μπαινει στην θυρα απο ακουστικα) αλλα δεν γνωριζω τον λογο:rolleyes:

Και επισης ενα πλαστικο σαν μανταλακι?

Εχει παραλαβει κανενας αλλος αυτα τα αξεσουαρ?

Το απογευμα θα επιστρέψω μαλλον με πολλες ερωτησεις.......

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχει και ενα κουμπακι με κεφαλι απο διαμαντακια :D (πρεπει να μπαινει στην θυρα απο ακουστικα) αλλα δεν γνωριζω τον λογο:rolleyes:

Και επισης ενα πλαστικο σαν μανταλακι?

Εχει παραλαβει κανενας αλλος αυτα τα αξεσουαρ?

Το απογευμα θα επιστρέψω μαλλον με πολλες ερωτησεις.......

Είχε και σε εμένα αυτό το κουμπάκι και το άλλο που είναι σαν μανταλάκι. Δεν έχω ιδέα τι είναι. Κανείς άλλος δεν ξέρει?
Link to comment
Share on other sites

Είχε και σε εμένα αυτό το κουμπάκι και το άλλο που είναι σαν μανταλάκι. Δεν έχω ιδέα τι είναι. Κανείς άλλος δεν ξέρει?

 

Το μανταλάκι έχω την εντύπωση είναι κάτι σαν stand για την στήριξη του κινητού, το άλλο το κουμπάκι δεν ξέρω τι είναι εγώ θεώρησα ότι έτσι το έβαλαν κάνουν κάτι τέτοια οι Κινέζοι αλλά, αφού το έχουν αρκετοί μάλλον κάπου θα χρησιμεύει.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα το lenovaki μου :D Δεν εχω τρελες γνωσεις απο τα κινητα αλλα εχω χρονο και αρκετη ορεξη να ασχοληθω(αν βρω καποιον να με βοηθησει). Διαβασα σε προιγουμενα μηνυματα οτι κανετε root και περνατε τον ιταλο... Ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια ? Θα μπορεσω να την κανω και ας μην ξερω σχεδον τιποτα ?? Και αν ειναι ευκολο να μου πειτε που ακριβως στο forum μπορω να βρω τι διαδικασια για το root γιατι ψαχνω και δεν μπορω να τη βρω. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια...ανοιγω δεδομενα, κανω το κντ hot spot, συνδεεται με το ταμπλετ αλλα δεν εχει νετ ενω το κντ εχει...Καμια ιδεα; Το δοκιμασα κ με αλλο κντ αλλα ουτε κ εκεινο περνει νετ...
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 4 μέρες είμαι και εγώ κάτοχος του lenovo k3 note k50-t5, αγορά από vickmall ,μου ήρθε μέσα σε 1 μέρα από eurowarehouse . έχω παίξει αρκετά με το κινητό ,έβαλα και άλλες ρομς, πολύ καλό δεν έχει κάποιο θέμα σημαντικό, μόνο λίγο πιο δυνατά να ήταν ο ήχος αλλά είναι ικανοποιητικος. αυτή είναι η ρομ που έχω καταλήξει. K50-T5_USR_ST1520_5.444.1_1503111505-MLang-EKLite

 

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα το lenovaki μου :D Δεν εχω τρελες γνωσεις απο τα κινητα αλλα εχω χρονο και αρκετη ορεξη να ασχοληθω(αν βρω καποιον να με βοηθησει). Διαβασα σε προιγουμενα μηνυματα οτι κανετε root και περνατε τον ιταλο... Ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια ? Θα μπορεσω να την κανω και ας μην ξερω σχεδον τιποτα ?? Και αν ειναι ευκολο να μου πειτε που ακριβως στο forum μπορω να βρω τι διαδικασια για το root γιατι ψαχνω και δεν μπορω να τη βρω. Ευχαριστω

 

Διάβασε στην πρώτη σελίδα . Δεν κοίταξες καλά. Και ναι είναι εύκολη διαδικασία αν είναι ήδη root το κινητό. Και η διαδικασία root είναι εύκολη ακολουθώντας πιστα τον οδηγό της πρώτης σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη σελιδα ?? Δεν το επιασα

 

Πρώτη σελίδα αυτού του θέματος.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413819

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο δες το ειχα προσεξει... Η 1520 stable ειναι ο ιταλος που εχω διαβασει ?? Ειναι και η ποιο προσφατη ?

 

Όχι έχει βγει και Πίο πρόσφατη. Ναι αυτή είναι ο Ιταλός. Τσέκαρε κάνα 2 σελίδες πιο πίσω έχει λίνκ με την τελευταία του έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Στο φορητό άνοιξε αμέσως. πώς μπορώ να το διορθώσω;

Καποιοι drivers εχουν remove επιλογη, κανε πρωτα remove, restart, μετα ξανα install.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να γραψω και εγω την εμπειρια μου μετα απο 2 βδπμαδες χρησξς....

Το πειρα απο vickmall.com σε ασπρο χρωμα και μου ηρθε σε 12 εργασημες..

Ποιοτητα κατασκευης αρκετα καλη..επισης ειναι αρκετα ελαφρυ.

 

Καμερα μου αρεσε παρα πολυ..ειδικα το βραδυ βγαζει ωραιες φωτογραφιες λογο του διπλου led flash..γενικα ειναι λιιγο αργη αλλα εχεις καλο αποτελεσμα

 

Rom φοραω του vickmall,δεν την αλλαξα..αλλαξα μονο τον launcher,εχω βαλει το holla launcher ο οποιος μου αρεσει πολυ..για τις διαφημισεις που πετουσε στον broswer εβαλα το adaway..

 

Οθονη πολυ ωραια..δεν εχει gorilla glass αλλα αυτο λυθηκε πολυ γρηγορα με ενα tempered glass

 

Επιδωσεις στα benchmark υπερβολικα καλες:

Antutu: Μax 46.560/Min 44.040

Quadrant:Max 20.955/Min 19.360

Nemamark 2:61.8fps

3d mark: 10.577(icestorm unlimited)

Vellamo: Metal 1200

Multicore 2002

Chrome broswer 2774

Basemark x: 14.100

 

 

Μπαταρια με φωτεινοτητα περιπου στο 40℅,μονιμα ανοιχτο wifi,2-3 ωρες δεδομενα,ομιλια περιπου 1-2 ωρες και λιγο gaming βγαζει 3,5 με 4 ωρες.

 

Ηχειο καλο,σε φουλ ενταση χανει λιγο το μπασο..και ποιοτητα ομιλιας επισης καλη...

 

Σε γενικες γραμμες, με αριστα το 10, θα το βαθμολογουσα 8.5 με βαση βεβαια τα !!!160 ευρω!!! που εδωσα...νομιζω σε αυτα τα λεφτα ειναι η καλυτερη επιλογη.

Edited by Pavletos
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια από τις δύο του Ιταλού να βάλω; 1.2 ή 1.4;;

Πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα;

 

Επίσης, από το link του Ιταλού για την 1.4

mega/content/secure.html#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0

ενώ την κατεβάζω, όταν φτάνει στο 100% που τ λέει μέσα σε ένα συννεφάκι, μετά δεν μπορώ

να βρω το κατεβασμένο αρχείο στις λήψεις. Πού μπορεί να είναι;

Άλλο link για την 1.4 υπάρχει πέρα από αυτο στο mega;

Edited by sia83
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια από τις δύο του Ιταλού να βάλω; 1.2 ή 1.4;;

Πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα;

 

Επίσης, από το link του Ιταλού για την 1.4

mega/content/secure.html#!XtQlETTL!sKKonEF_B-dUfGZ-ptrHknri_M3xVDlWlmc8mt7vVM0

ενώ την κατεβάζω, όταν φτάνει στο 100% που τ λέει μέσα σε ένα συννεφάκι, μετά δεν μπορώ

να βρω το κατεβασμένο αρχείο στις λήψεις. Πού μπορεί να είναι;

Την 1.4 θα κατεβάσεις όπως και έκανε. Μόλις πάει 100 % σου βγάζει να την κάνει save.Με ποιον broswer εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Τελικά μου την είχε βάλει στην επιφάνεια εργασίας ο Mozilla..

 

Χαίρομαι φίλε μου. Μόλις πέρασα την 1526 dev android 5.1 και μέχρι στιγμής είναι όλα κομπλέ. Θα ενημερώσω για περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

από που το κατέβασες? Στο store δεν το βρήκα.

 

Δεν υπάρχει στο playstore εδώ και καιρό. Απο εδώ θα το κατεβάσεις . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2190753

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σήμερα μου ήρθε και μένα το κινητό (παραγγελία 11/6 από vickmall) και στην προσπάθειά μου να περάσω την ROM του Ιταλού έκανα πατάτα και μάλιστα με πρωτοτυπία. Διαβάζοντας το πρώτο ποστ που αναφέρει το φλασάρισμα με το flashtool (την διαδικασία με το αρχείο scatter) ξεκίνησα βήμα βήμα μέχρι το σημείο που επιλέγεις το αρχείο scatter. Στο zip του Ιταλού δεν υπήρχε scatter. Βρήκα ένα scatter από το zip του cwm-recovery και το πάντρεψα με την ROM του Ιταλού. Αποτέλεσμα... όπως φαντάζεστε ήταν να μην ξανανοίξει το κινητό. Το μόνο σημείο ζωής που δίνει είναι ότι το βλέπει το flash tool. Υποθέτω ότι πρέπει να βρω κάποιο ΡΟΜ που να περιλαμβάνει το δικό του scatter, ώστε να ξανακάνω την ίδια διαδικασία από την αρχή. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου έστειλε το vickmall μαζί με το κινητό τι είναι;

 

Είναι για να μην μπαίνει σκόνη στην υποδοχή που μπαίνουν τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...