Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

psaxno mai tainia pou epaize o keanu reeves kai i jessica biel auto itan paixtis tou baseball kai goustare tin jessica tora perisotera den thimamai giati itan palia tainia tis 10etias tou 90 logika
Link to comment
Share on other sites

psaxno mai tainia pou epaize o keanu reeves kai i jessica biel auto itan paixtis tou baseball kai goustare tin jessica tora perisotera den thimamai giati itan palia tainia tis 10etias tou 90 logika

Αν δε με απατά η μνήμη μου και το imdb ο Reeves δεν έχει παίξει σε ταινία με την Biel.

Link to comment
Share on other sites

psaxno mai tainia pou epaize o keanu reeves kai i jessica biel auto itan paixtis tou baseball kai goustare tin jessica tora perisotera den thimamai giati itan palia tainia tis 10etias tou 90 logika

 

όχι ο Reeves...Ο Freddie Prinze Jr. έπαιζε και φυσικά :love: η Jessica Biel :love:

και η ταινία είναι του 2001 και λέγεται Summer Catch (http://imdb.com/title/tt0234829/)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

όχι ο Reeves...Ο Freddie Prinze Jr. έπαιζε και φυσικά :love: η Jessica Biel :love:

και η ταινία είναι του 2001 και λέγεται Summer Catch (http://imdb.com/title/tt0234829/)

Άνα μπράβο.. αυτή είναι.. απλά είπε Reeves.. είπε και δεκατία του 90.. :p

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε φλασια απο μια ταινια που ειχα δει σχετικα μικρη...λοιπον ειναι ενας πατερας εργασιομανης που του λεει η κορη του να παει να τη δει στο μπαλετο κι αυτος εχει δουλεια. Μετα γινεται αυτοκινητιστικο ατυχημα και η κορη του σκοτωνεται. Αυτος βρισκει μια ζωγραφια της κορης του που εχει ζωγραφισει ενα σπιτι κι αυτος προσπαθει να το βρει. Οταν το βρισκει, εκει υπαρχουν κατι παιδια-πνευματα που ειναι σαν κουκουβαγιες, νυχτεριδες και για καποιο λογο ηταν παγιδευμενα εκει. :blink: Απο κει και μετα εχω ενα κενο, αλλα θυμαμαι οτι αυτα τα φαντασματοπαιδια-κουκουβαγιες με ειχαν τρομοκρατησει αρκετα. :p

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ας το ξεθάψω. Χθες βράδυ είχε το Αλτερ ένα έργο που έπαιζε αυτός που κάνει το βασικό πρωταγωνιστή στο "Οι μαχητές των δρόμων 1 & 2 " (The fast and the furious, 2 fast 2 furious) αυτόν τον ξανθομάλη και γαλανομάτη. Ήταν θρίλερ και έκανε τον μικρό αδερφό που είχε ένα αυτοκίνητο και είχε ως συνοδηγό το μεγαλύτερο αδερφό του, και πήγαιναν να πάρουν μια παλιά φίλη του από μια πολιτεία της Αμερικής να την πάνε κάπου. Και ο μεγάλος του αδερφός έβαλε στο αυτοκίμητο σι-μπι (αυτό που έχουν και οι αστυνομικοί για να επικοινωνούν απο περιπολικό σε περιπολικό) για να κάνουν πλάκες με άλλους καθ'οδόν. Ώσπου αυτός, αφού τον ανέγκασε ο αδερφός του έκανε την Κάντυ-Κάντυ σε έναν αλλά κάποια στιγμή έχασαν το σήμα. Και μόλις το βράδυ έφτασαν σε ενα μοτέλ και ξαναέπιασαν το σήμα αυτουνού και τον προσκάλεσαν να έρθει και να πάει στο διπλανό από αυτούς δωμάτιο, που ήταν ένας ενοχλητικός. Τελικά αυτός πήγε και το πρωί μόλις ξύπνησαν, τους είπαν οι αστυνομικοί ότι βρέθηκε αυτός που έμενε δίπλα τους στην εθνική με κομμένο σαγόνι. Και απο 'κει και πέρα τους καταδίωκε αυτός ο παρανοϊκός δολοφόνος με την νταλίκα. Δεν είδα το τέλος (με πήρε ο ύπνος αλλά είχε και πολλές διαφημίσεις το Άλτερ) και μόλις κοίταξα το πρόγραμμα της τηλεόρασης έλεγε ένα άλλο έργο με τον Τόμπι Μαγκουάιρ (το Joyride αν δεν κάνω λάθος). Παρακαλώ βοήθεια.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ας το ξεθάψω. Χθες βράδυ είχε το Αλτερ ένα έργο που έπαιζε αυτός που κάνει το βασικό πρωταγωνιστή στο "Οι μαχητές των δρόμων 1 & 2 " (The fast and the furious, 2 fast 2 furious) αυτόν τον ξανθομάλη και γαλανομάτη. Ήταν θρίλερ και έκανε τον μικρό αδερφό που είχε ένα αυτοκίνητο και είχε ως συνοδηγό το μεγαλύτερο αδερφό του, και πήγαιναν να πάρουν μια παλιά φίλη του από μια πολιτεία της Αμερικής να την πάνε κάπου. Και ο μεγάλος του αδερφός έβαλε στο αυτοκίμητο σι-μπι (αυτό που έχουν και οι αστυνομικοί για να επικοινωνούν απο περιπολικό σε περιπολικό) για να κάνουν πλάκες με άλλους καθ'οδόν. Ώσπου αυτός, αφού τον ανέγκασε ο αδερφός του έκανε την Κάντυ-Κάντυ σε έναν αλλά κάποια στιγμή έχασαν το σήμα. Και μόλις το βράδυ έφτασαν σε ενα μοτέλ και ξαναέπιασαν το σήμα αυτουνού και τον προσκάλεσαν να έρθει και να πάει στο διπλανό από αυτούς δωμάτιο, που ήταν ένας ενοχλητικός. Τελικά αυτός πήγε και το πρωί μόλις ξύπνησαν, τους είπαν οι αστυνομικοί ότι βρέθηκε αυτός που έμενε δίπλα τους στην εθνική με κομμένο σαγόνι. Και απο 'κει και πέρα τους καταδίωκε αυτός ο παρανοϊκός δολοφόνος με την νταλίκα. Δεν είδα το τέλος (με πήρε ο ύπνος αλλά είχε και πολλές διαφημίσεις το Άλτερ) και μόλις κοίταξα το πρόγραμμα της τηλεόρασης έλεγε ένα άλλο έργο με τον Τόμπι Μαγκουάιρ (το Joyride αν δεν κάνω λάθος). Παρακαλώ βοήθεια.

Kαλά έλεγε το περιοδικό που κοίταξες.

Το Joy Ride ειναι η ταινία που περιγράφεις και ο ηθοποιός ειναι ο Paul Walker

 

http://www.cartelia.net/fotos/j/joyride.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλά έλεγε το περιοδικό που κοίταξες.

Το Joy Ride ειναι η ταινία που περιγράφεις και ο ηθοποιός ειναι ο Paul Walker

 

http://www.cartelia.net/fotos/j/joyride.jpg

Ευχαριστω πολύ. Αυτά να τα πείς στο TV ZAΠΙΝΓΚ που έλεγε το έργο με λάθος συντελεστές και λάθος έτος. Το θυμάμαι ότι πρίν από κανα δυο τρία χρόνια είχα δει το τρέιλερ και μου άρεσε. Και πάλι ευχαριστώ.:)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

όχι ο Reeves...Ο Freddie Prinze Jr. έπαιζε και φυσικά :love: η Jessica Biel :love:

και η ταινία είναι του 2001 και λέγεται Summer Catch (http://imdb.com/title/tt0234829/)

ευχαριστω παιδια την εψαχνα καιρο και κατι θυμομουνα για ενα summer τωρα πως μου ειχε κολησει οτι αυτος ηταν ο reeves δεν εχω ιδεα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια την εψαχνα καιρο και κατι θυμομουνα για ενα summer τωρα πως μου ειχε κολησει οτι αυτος ηταν ο reeves δεν εχω ιδεα

 

Την οποια ταινια αν ειδα καλα την παιζει αυριο το Μega το μεσημερι. ;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μου πει τον τίτλο μιας κωμωδίας με θέμα την Πολωνία υπό τη Ναζιστική κατοχή ,που προβλήθηκε στον ΑΝΤ1 μετά τα μεσάνυχτα της Μεγάλη Πέμπτης ή κάποιας κοντινής μέρας ;

 

Είχε φοβερές ατάκες και πολύ γέλιο το έργο :D .

Link to comment
Share on other sites

Mia tainia me kataskopo pou paizei enas mauros me xaraktiristiko stul maliwn afana - afro louk kai foraei kati san derma i kolan:lol: ... kai ton boithaei episis mia mauri kai mia ksanthia :love:... prepei na einai polu gnwsti tainia...alla kai ATHLIA!!!:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια! Έβλεπα παλιά μια σειρά (ήταν κάπου μέσα στην δεκαετία του 90) στην ιδιωτική τηλεόραση (νομίζω MEGA) η οποία είχε ως εξής.

 

Ήταν ένας τύπος ο οποίος το έπαιζε εκδικητής. Η σειρά ήταν φουτουριστική. Αυτός φορούσε μια περίεργη στολή και οδηγούσε μια μηχανή η οποία έκανε και κάτι περίεργα όπως πολύ μεγάλη ταχύτητα και άλλα.

 

Έχω την εντύπωση ότι η σειρά λεγόταν super cop αλλά δεν βρήκα τίποτα. Αν κανείς θυμάται κάτι.

 

Ευχαριστώ.

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ξένη να φανταστω?:confused:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

egw pistevw oti xalara anaferesai se xeni seira!

perissoteres leptomereies???:confused:

 

Γεια! Ναι είναι ξένη σειρά. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είναι επιστημονικής φαντασίας, διαδραματίζεται στο μέλλον, ο τύπος είναι το πρωί απλά αστυνομικός και το βράδυ φοράει μια περίεργη στολή και εξάρτηση, καβαλάει μια μηχανή πολύ φουτουριστική και λύνει τα εγκλήματα...Δεν μπορώ να βρω πουθενά. Ανησυχώ μόνο εγώ την θυμάμαι...

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα του Firebrand ενώθηκε με το γενικό των αναζητήσεων που έχουμε.

 

Δυστυχώς δε γνωρίζω τη σειρά που αναφέρεσαι,καλή τύχη στην αναζήτησή σου παρόλα αυτά!

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και sorry αν δεν έπρεπε να δημιουργήσω νέο θέμα για την αναζήτηση που θέλω και την βοήθεια απο εσάς :)

Αν θυμάστε καλά υπήρχε παλιότερα μια ταινία που λεγόταν κάπως έτσι "Ραντεβού στην ibiza" αν θυμάμαι καλά και την ψάχνω...:O

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

 

**Αν δεν αρμόζει το θέμα μου εδώ μπορεί να μεταφερθεί...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχω προσπαθήσει πααρα πολύ να θυμηθώ την συγκεκριμένη ταινία, αλλά ..ατύχησα.

Λοιπον, εκτυλίσεται σε μια γειτονιά μαύρων, όπου έχει καύσωνα, ξεκινάει με παιδιά να παιζουν με τους πυροσβεστικούς κρουνούς πηδώντας σε συντριβάνια νερών και γενικά δείχνει να υποφέρουν ολοι απο την υπερβολική ζέστη.

Η ταινία ειναι ασπρομαυρη, έχει μια καταπληκτική ατμόσφαιρα, οι συντελεστές (έχω την εντύπωση) ότι ειναι όλοι μαυροι και (πάλι έχω την εντύπωση, αλλά μπορεί να κανω και λάθος) δεν πρέπει να είναι του Spike Lee.

Οποιος καλός συμφορουμίτης ξέρει για τι μιλάω, θα με υποχρεώσει αν γραψει τον τίτλο τάχιστα.

Οσο γρηγορότερα τη δω, τοσο θα μου περάσει η μανία που μ' εχει πιασει την τελευταία βδομαδα μαζί της.:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθήσει πααρα πολύ να θυμηθώ την συγκεκριμένη ταινία, αλλά ..ατύχησα.

Λοιπον, εκτυλίσεται σε μια γειτονιά μαύρων, όπου έχει καύσωνα, ξεκινάει με παιδιά να παιζουν με τους πυροσβεστικούς κρουνούς πηδώντας σε συντριβάνια νερών και γενικά δείχνει να υποφέρουν ολοι απο την υπερβολική ζέστη.

Η ταινία ειναι ασπρομαυρη, έχει μια καταπληκτική ατμόσφαιρα, οι συντελεστές (έχω την εντύπωση) ότι ειναι όλοι μαυροι και (πάλι έχω την εντύπωση, αλλά μπορεί να κανω και λάθος) δεν πρέπει να είναι του Spike Lee.

Οποιος καλός συμφορουμίτης ξέρει για τι μιλάω, θα με υποχρεώσει αν γραψει τον τίτλο τάχιστα.

Οσο γρηγορότερα τη δω, τοσο θα μου περάσει η μανία που μ' εχει πιασει την τελευταία βδομαδα μαζί της.:p

 

Το "Do the right thing" του Spike Lee είναι δραματικά κοντά σε υπόθεση (γειτονιά μαύρων, καύσωνας κλπκλπ) αλλά είναι έγχρωμη... Σίγουρα δεν εννοείς αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Ναι είναι ξένη σειρά. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είναι επιστημονικής φαντασίας, διαδραματίζεται στο μέλλον, ο τύπος είναι το πρωί απλά αστυνομικός και το βράδυ φοράει μια περίεργη στολή και εξάρτηση, καβαλάει μια μηχανή πολύ φουτουριστική και λύνει τα εγκλήματα...Δεν μπορώ να βρω πουθενά. Ανησυχώ μόνο εγώ την θυμάμαι...

 

Ισως την έχεις βρεί τη σειρά μετά από τόσο καιρό αλλά αν τυχόν δεν... μήπως είναι το street hawk? (αν μιλάμε για εποχή που παιζόταν ο michael knight με το σούπερ ντούπερ αμάξι, τον Κιτ?:lol: )

 

Με κάτι τέτοια μου έρχονται εικόνες από Τέτα ντούζου, κουμπούρες στα θρανία (jesuussss!:p ) και barbarela! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το "Do the right thing" του Spike Lee είναι δραματικά κοντά σε υπόθεση (γειτονιά μαύρων, καύσωνας κλπκλπ) αλλά είναι έγχρωμη... Σίγουρα δεν εννοείς αυτή?

Θα το δω και θα σου πω. Είμαι σχεδόν (για να μη σου πω απόλυτα σίγουρη) ότι ειναι μαυροασπρη, αλλά πάλι πάνε πολλά χρόνια που την έχω δει.

Ευχαριστώ πολύ όπως και να 'χει.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...