Jump to content

Ταινίες/σειρές που ψάχνετε και δεν ξέρετε τον τίτλο


ckck20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω μια ταινία που την είχα δει πριν 2-3-4 χρόνια στην τηλεόραση μετά τα μεσάνυχτα στο mega (σας φώτισα ε; ). Τα μόνα που θυμάμαι ήταν με ανήλικους εγκληματίες (μάλλον) που είχαν πάει σε μια ζούγκλα με έναν τυπά (σαν νταντά ένα πράγμα) και μετά είχαν πάει μαζί με αυτόν σε ένα σπίτι που είχε κάτι πρεζόνια και τα διόξανε. Μετά η νταντά (αρσενική ήταν) τους έδωσε όπλα (όχι για κακό προς θεού :p ). Από ότι είχα καταλάβει εκεί στην γειτονιά (και όχι μόνο) πουλούσε πρέζα έναν επιχειρηματίας πρεζέμπορας βουντού (όχι δεν ήταν αραπάκι) και σκότωσαν οι δικοί του την νταντά και μετά αυτά τα παιδιά σκότωσαν αυτόν. Please παιδιά αν ξέρετε οτιδήποτε για την ταινία πείτε το μου γιατί την ψάχνω πολύ καιρό. :rolleyes:

"And I am not frightened of dying, any time will do, I

don't mind. Why should I be frightened of dying?

There's no reason for it, you've gotta go sometime."

"I never said I was frightened of dying."

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω μια ταινία που την είχα δει πριν 2-3-4 χρόνια στην τηλεόραση μετά τα μεσάνυχτα στο mega (σας φώτισα ε; ). Τα μόνα που θυμάμαι ήταν με ανήλικους εγκληματίες (μάλλον) που είχαν πάει σε μια ζούγκλα με έναν τυπά (σαν νταντά ένα πράγμα) και μετά είχαν πάει μαζί με αυτόν σε ένα σπίτι που είχε κάτι πρεζόνια και τα διόξανε. Μετά η νταντά (αρσενική ήταν) τους έδωσε όπλα (όχι για κακό προς θεού :p ). Από ότι είχα καταλάβει εκεί στην γειτονιά (και όχι μόνο) πουλούσε πρέζα έναν επιχειρηματίας πρεζέμπορας βουντού (όχι δεν ήταν αραπάκι) και σκότωσαν οι δικοί του την νταντά και μετά αυτά τα παιδιά σκότωσαν αυτόν. Please παιδιά αν ξέρετε οτιδήποτε για την ταινία πείτε το μου γιατί την ψάχνω πολύ καιρό. :rolleyes:

 

 

:p .. αυτό δεν είναι έργο που περιέγραψες, αλλά εφιάλτης...:lol:

Μάλλον ψάχνεις για το Band of the Hand (1986) , αυτό που είπε και ο φίλος πριν ! ("Ενωμένοι σαν γροθιά")

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ το όνομα μιας σειράς που έπαιζε στον ALPHA πρίν μια πενταετία περίπου με τον Μαρκουλάκη, τον Καζάκο, την Σμαράγδα Καρύδη και την Παναγιώτα Βλαντή. Ο Καζάκος ήταν ο γιός ενός μαφιόζου προέδρου ΠΑΕ και ο Μαρκουλάκης αστυνομικός που προσπαθούσε να τον ξεσκεπάσει. Στην διάρκεια αυτός ερωτεύεται την Βλαντή που είναι η μέλλουσα γυναίκα του Καζάκου κτλ κτλ. Προς το τέλος εμφανίστηκε σαν guest και ο Γεωργίου του γνωστού καφενείου...

 

Πώς την έλεγαν ρε γμτ δεν μπορώ να θυμηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ το όνομα μιας σειράς που έπαιζε στον ALPHA πρίν μια πενταετία περίπου με τον Μαρκουλάκη, τον Καζάκο, την Σμαράγδα Καρύδη και την Παναγιώτα Βλαντή. Ο Καζάκος ήταν ο γιός ενός μαφιόζου προέδρου ΠΑΕ και ο Μαρκουλάκης αστυνομικός που προσπαθούσε να τον ξεσκεπάσει. Στην διάρκεια αυτός ερωτεύεται την Βλαντή που είναι η μέλλουσα γυναίκα του Καζάκου κτλ κτλ. Προς το τέλος εμφανίστηκε σαν guest και ο Γεωργίου του γνωστού καφενείου...

 

Πώς την έλεγαν ρε γμτ δεν μπορώ να θυμηθώ...

 

To "Αχ και να΄ξερες" ήταν με τον μαφιόζο τον Γαργαμπίκα :p :)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι :) Σας ευχαριστώ για την απάντηση :)

"And I am not frightened of dying, any time will do, I

don't mind. Why should I be frightened of dying?

There's no reason for it, you've gotta go sometime."

"I never said I was frightened of dying."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω? Ειναι μια ταινια,την ειχα δει πριν πολυ καιρο, που η υποθεση ειχε ως εξης:

Πρωταθλητρια του καλλιτεχνικου πατιναζ πεθαινει και -δεν θυμαμαι πως- παιρνει την θεση της ο αρχηγος μιας ομαδας χοκευ. Οποτε εχει λιγο καιρο για να μαθει καλλιτεχνικο πατιναζ,ωστε να παει στους Ολυμπιακους Αγωνες... Στο μεταξυ τα βρισκει με την εχθρο της κοπελας που πεθανε και (η ''εχθρος'' οπως και ολοι πιστευουν οτι ειναι η ιδια) αφου μιλησουν και τα βρουν,τον βοηθαει να μαθει πατιναζ και κερδιζει στους Ολυμπιακους... Τhe End. Καμια ιδεα κανεις????

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω? Ειναι μια ταινια,την ειχα δει πριν πολυ καιρο, που η υποθεση ειχε ως εξης:

Πρωταθλητρια του καλλιτεχνικου πατιναζ πεθαινει και -δεν θυμαμαι πως- παιρνει την θεση της ο αρχηγος μιας ομαδας χοκευ. Οποτε εχει λιγο καιρο για να μαθει καλλιτεχνικο πατιναζ,ωστε να παει στους Ολυμπιακους Αγωνες... Στο μεταξυ τα βρισκει με την εχθρο της κοπελας που πεθανε και (η ''εχθρος'' οπως και ολοι πιστευουν οτι ειναι η ιδια) αφου μιλησουν και τα βρουν,τον βοηθαει να μαθει πατιναζ και κερδιζει στους Ολυμπιακους... Τhe End. Καμια ιδεα κανεις????

Πολυ πιθανον να εννοεις αυτο εδω:

The Cutting Edge (1992)

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ανακάλυψα το thread, ευκαιρία να ρωτήσω κι εγώ για μια ταινία που μου άρεσε και την ψάχνω εδώ και αρκετό καιρό:rolleyes:

Είναι γαλλική, τουλάχιστον 3 χρόνων αφού εγώ την είχα δει στην tv πριν δυο χρόνια περίπου, και η υπόθεση έχει πάνω-κάτω ως εξής: δυο παιδιά που γνωρίζονται από μικρά (αγόρι-κορίτσι) και μεγαλώνοντας συνεχίζουν ένα παιδικό τους παιχνίδι, να προκαλούν ο ένας τον άλλο επαναλαμβάνοντας συνεχώς τη φράση "τολμάς ή δεν τολμάς;". Μετά ερωτεύονται αλλά δεν είναι μαζί από διάφορους εγωισμούς μέχρι το τέλος της ταινίας όπου αν θυμάμαι καλά πεθαίνουν αγκαλιασμένοι. Την ξέρει κανείς;

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι! Την ξέρεις να υποθέσω;:) Σορρυ που είπα το τέλος αλλά δεν ξέρω πώς να βάλω spoiler tag.
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ω ναι! Την ξέρεις να υποθέσω;:) Σορρυ που είπα το τέλος αλλά δεν ξέρω πώς να βάλω spoiler tag.

 

Δεν την ήξερα απλά την είχα δει κι εγώ ( και πιο πρόσφατα ) και μου έχει μείνει κι εμένα!

Ευχαριστούμε παιδιά που μας είπατε/θυμήσατε τον τίτλο!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον να εννοεις αυτο εδω:

The Cutting Edge (1992)

 

Αχ ναι,αυτο ειναι! Thank you faithless... !! :D :D :D

''Απιστευτο,εσυ να λες αντιο ειναι απιστευτο, που παντοτε φοβοσουνα το αντιθετο, που ετρεμες μην φυγω ξαφνικα... Απιστευτο,εσυ να φευγεις πρωτος ειναι απιστευτο, να ξερεις ομως ειναι ανεπιτρεπτο και αν ακουω για θεατρο γενικα,θα σκεφτομαι εσενα ειδικα!!! '' Γιαννα Τερζη...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω? Ειναι μια ταινια,την ειχα δει πριν πολυ καιρο, που η υποθεση ειχε ως εξης:

Πρωταθλητρια του καλλιτεχνικου πατιναζ πεθαινει και -δεν θυμαμαι πως- παιρνει την θεση της ο αρχηγος μιας ομαδας χοκευ. Οποτε εχει λιγο καιρο για να μαθει καλλιτεχνικο πατιναζ,ωστε να παει στους Ολυμπιακους Αγωνες... Στο μεταξυ τα βρισκει με την εχθρο της κοπελας που πεθανε και (η ''εχθρος'' οπως και ολοι πιστευουν οτι ειναι η ιδια) αφου μιλησουν και τα βρουν,τον βοηθαει να μαθει πατιναζ και κερδιζει στους Ολυμπιακους... Τhe End. Καμια ιδεα κανεις????

 

Πολυ πιθανον να εννοεις αυτο εδω:

The Cutting Edge (1992)

 

Νομίζω δεν είναι το Cutting Edge αλλά το Ice angel (2000)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω μία ταινία μάλλον παλιά η οποία στα ελληνικά νομίζω ότι λέγεται "Δεσμοί Αίματος". Το θέμα της είναι με κάτι συμμορίες. Μία συμμορία στην ταινία, αν σας λέει κάτι λέγεται Vatos Locos. Ίσως να είναι και Ισπανική ταινία. Ψάχνω τον αγγλικό ή ισπανικό ή τέλος πάντων τον προτότυπο τίτλο της ταινίας. Αν κάποιος ξέρει, please help!

[sIGPIC][/sIGPIC]

"To Be or Not to Be a Snarf"?

That's the real question!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω μία ταινία μάλλον παλιά η οποία στα ελληνικά νομίζω ότι λέγεται "Δεσμοί Αίματος". Το θέμα της είναι με κάτι συμμορίες. Μία συμμορία στην ταινία, αν σας λέει κάτι λέγεται Vatos Locos. Ίσως να είναι και Ισπανική ταινία. Ψάχνω τον αγγλικό ή ισπανικό ή τέλος πάντων τον προτότυπο τίτλο της ταινίας. Αν κάποιος ξέρει, please help!

Bound by Honor (1993)

a.k.a Blood in Blood out

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

Faith , μια και σε πέτυχα τώρα! Ψάχνω και γω για μια ταινία και είσαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να βοηθήσεις! Λοιπόν , ... ήταν στο χ-παγκόσμιο πόλεμο και έχει σχέση μια παρέα που πάει στον πόλεμο και είναι χειριστές ενός πολεμικού αεροπλάνου!

Ο ένας ,που ήταν και ονειροπόλος, του άρεσε να ζωγραφίζει συνέχεια με μολύβι και να κάνει σχέδια σε στυλ καρτούν. Αυτόν τον είχαν πυροβολητή στο κάτω μέρος του αεροπλάνου - σε ένα ειδικό χώρο που περίσσευε από κάτω - και κάτι έγινε στο τέλος και έπρεπε να προσγειωθούν και κόλλησαν οι ρόδες και αναγκαστικά θα σκοτωνόταν αυτός! Αλλά ότι ζωγράφιζε , γινόταν και στην πραγματικότητα και έτσι έφτιαξε στο χαρτί ψεύτικες ρόδες και .... κάτι τέτοιο!

Μπορεί να είναι και καμιά ιστορία από την σειρά Twilight Zone , αλλά δεν είμαι σίγουρος!

 

...:up: άστο faith , το βρήκα τελικά! Είναι απο την σειρά "Amazing Stories" (1985) , το επεισόδιο 5 , παίζει και ο Kevin Costner !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...